Skocz do zawartości
krzychu457

Zbyt wysokie temperatury na Ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zmagam się z problemem zbyt wysokich temperatur na procesorze. Posiadam Ryzena 5 3600 i korzystam z fabrycznego chłodzenia. Komputer jest nowy, złożony wczoraj. Konkretnie chodzi o to, że temperatura podczas pobierania gier na steam skacze nawet do 70 paru stopni, a podczas krótkiego czasu grania potrafi wzrosnąć nawet do 90 stopni. Dodam, że wiatrak od procesora ciągle pracuje cicho, a same gry mimo wysokich temperatur działają bez zarzutu. Jeśli ma to jakieś znaczenie to zaktualizowałem również bios do najnowszej wersji, jednak nie przyniosło to rezultatów. Reszta zestawu to:

 

MSI B450-A PRO MAX

 

MSI RTX 2070 SUPER GAMING X

 

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550

 

Ram Crucial Ballistix 16GB 3000Mhz CL15

 

Obudowa Silentiumpc Armis AR7 TG RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle założyłeś chłodzenie.

Rozmontuj, wyczyść, nałóż prawidłowo pastę, podociskaj.

Obecne temperatury są mocno ponad normę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle założyłeś chłodzenie.

Rozmontuj, wyczyść, nałóż prawidłowo pastę, podociskaj.

Obecne temperatury są mocno ponad normę.

Wydaję mi się, że prawidłowo zamontowałem chłodzenie, jest dobrze dokręcone, nie ma tam luzu, a pasta była nałożona fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne chłodzenie nie jest zbyt dobre, ja odrazu wymieniłem na Dark Rock Slim w Ryzen 3700 i jest o 10 stopni mniej można też kupić Dark Rock pro 4 tylko trochę za duże jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączony cooler nie nadaje się do tego procesora. Polecam go pchnąć na allegro i kupić coś sensownego w zamian.

 

Poza tym pewnie źle założyłeś, radiator pewnie jest zimny kiedy procesor się grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączony cooler nie nadaje się do tego procesora. Polecam go pchnąć na allegro i kupić coś sensownego w zamian.

 

Poza tym pewnie źle założyłeś, radiator pewnie jest zimny kiedy procesor się grzeje?

Sprawdziłem właśnie ten radiator i nie jest zimny kiedy procesor jest pod obciążeniem, ale backplate od karty graficznej jest dużo cieplejszy, a temperatura na karcie zdecydowanie niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Ryzena 5 3600 i MSI B450 to ostatnio pewne problemy. Poszukaj w necie informacji, było sporo na ten temat.

Spróbuj aktualizacji biosu - niedługo mają wyjść poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Ryzen 3000 i ich problemach z temperaturami.

Cooler do R5 3600 jest porażką, w stresie, gdy procesor jest obciążony, temperatury rzędu 90oC to niestety norma. Czeka Cię zakup nowego, lepszego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Ryzen 3000 i ich problemach z temperaturami.

Cooler do R5 3600 jest porażką, w stresie, gdy procesor jest obciążony, temperatury rzędu 90oC to niestety norma. Czeka Cię zakup nowego, lepszego chłodzenia.

A czy takie obciążenie tego procesora podczas pobierania gry z steam, jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo prócz obciążenia CPU przez steama leci też skan antywirusowy, do tego pewnie jeszcze coś robisz co obciąża CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo prócz obciążenia CPU przez steama leci też skan antywirusowy, do tego pewnie jeszcze coś robisz co obciąża CPU.

Poczytałem trochę o tych temperaturach na ryzen 5 3600 i widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Docelowo i tak miałem zakupić jakieś chłodzenie do procka, ale jestem zmuszony je kupić już teraz. Myślałem o Fortisie od silentiumpc, nada się?

Edytowane przez krzychu457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w mojej sygnaturce - mam Fortisa 3, łatwy w montażu, wraz z Arctic Silver Ceramique 2 i po o/c do 4,3GHz mam temp. w normalnym użytkowaniu do 70oC, pod pełnym obciążeniem (np. rendering) temp. dochodzi do 85oC. Z tym, że wentylator ma krzywą ustawioną od 900 do 1100RPM by nie wył zbyt głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ryzena 3600 ze stockowym chłodzeniem. Jak sobie działam na www, to mam temp około 35-45. Oglądanie stream 1080p + ściąganie na steam + www oznacza temperatury 42-52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w mojej sygnaturce - mam Fortisa 3, łatwy w montażu, wraz z Arctic Silver Ceramique 2 i po o/c do 4,3GHz mam temp. w normalnym użytkowaniu do 70oC, pod pełnym obciążeniem (np. rendering) temp. dochodzi do 85oC. Z tym, że wentylator ma krzywą ustawioną od 900 do 1100RPM by nie wył zbyt głośno.

Ustawiłem w biosie, żeby wentylator kręcił się na max ciągle i teraz temperatury w grach dosyć znacznie się poprawiły i są akceptowalne, ale raczej i tak dla świętego spokoju dokupie chłodzenie na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o święty spokój a o świętą ciszę, bo złom od AMD to wyjec :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w biosie, żeby wentylator kręcił się na max ciągle i teraz temperatury w grach dosyć znacznie się poprawiły i są akceptowalne, ale raczej i tak dla świętego spokoju dokupie chłodzenie na dniach.

Szacun za wytrzymywanie tego hałasu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dramatu, szczególnie, że skrzynia nie stoi na biurku :D

Brr...dla mnie to nie do pomyślenia jako maniaka ciszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne chłodzenie nie jest zbyt dobre, ja odrazu wymieniłem na Dark Rock Slim w Ryzen 3700 i jest o 10 stopni mniej można też kupić Dark Rock pro 4 tylko trochę za duże jest.

 

Dobre czy nie dobre, skoro producent je dał to powinno być dobre. Może być głośne ale nie powinno być takich temperatur!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre czy nie dobre, skoro producent je dał to powinno być dobre. Może być głośne ale nie powinno być takich temperatur!!

Zgadzam się jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy obudowa ma dobry przepływ powietrza? Co to za model? Ile wentyli i jak zamontowane ? To też ma spory wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...