Forum PCLab.pl: dobry rowerek stacjonarny do 300zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

dobry rowerek stacjonarny do 300zł Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Październik 2019 - 20:15

siema potrzebuje dobrego rowerka stacjonarnego, liczniki są nieważne bo i tak przekłamują najważniejsze jest dla mnie wykonanie samego koła, pedałów i żeby uciągnał do 90kg + 185 cm wzrostu.

Coś polecacie?

Ten post był edytowany przez BombelekLP dnia: 26 Październik 2019 - 20:15

#2 Użytkownik jest niedostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Październik 2019 - 20:24

skakankę

#3 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 26 Październik 2019 - 22:35

A co, nie masz na czym ręczników wieszać?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Październik 2019 - 23:43

300zl lepiej przeznaczyć na karnet na basen. Dupeczki po podrywać, polepszyć kondycję, wagę zrzucić.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 00:04

Zobacz postSpokxik, o 26 Październik 2019 - 23:43, napisał(a):

300zl lepiej przeznaczyć na karnet na basen. Dupeczki po podrywać, polepszyć kondycję, wagę zrzucić.

Czy przypadkiem rower treningowy nie służy właśnie do tego? :>

Za 300zł sobie daruj. Straszny szmelc. Kiedyś właśnie w taki bardziej badziew zainwestowałem i teraz mam średnio estetyczny wieszak na ubrania. rozklekotał się totalnie po kilku tygodniach i strach na niego wsiadać. Do tego takie rowerki mają strasznie male opory, więc trudno się na nich realnie wysilić.

#6 Użytkownik jest dostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 10:18

W kwocie 600+ też nie ma co oczekiwać cudów

#7 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 10:37

Kup taki, który wygląda najsolidniej, możliwie dużo części metalowych, ciężkich i grubych. Raczej nic składanego/rozkładanego, zwłaszcza jeżeli masz (lub zamierzasz mieć) mocną nogę. Nim kupisz, przymierz się, ale ze 185cm wzrostu nie powinieneś mieć problemu z wyborem modeli. Nie wiem jak z ceną jednak - 300zł to mało.

Liczniki, jak zauważyłeś, można sobie wsadzić w khem khem, może poza oczywistością typu czas. Jak zechcesz sobie mierzyć np. puls, to można kupić czujnik na pasie na cycki - to będzie dokładniejsze od wynalazków z roweru, czy jakichś tanich opasek na rękę/zegarków "fitness". Jak zechcesz sobie mierzyć moc, to wiarygodny pomiar nie będzie ani tani, ani prosty, więc można sobie to darować. Liczniki typowych rowerów biorą sobie takie pomiary z nikąd.

Jeżeli chcesz się porządnie przyłożyć na rowerku, to można polecić jakiekolwiek spodenki kolarskie, lajkrowe - teraz jest koniec sezonu, są wyprzedaże.

Innym sprzętem, który może być pomocny, to jakiś wentylator - cisnąc w miejscu rozgrzejesz się oczywiście mocno. Co powoduje następny problem - jeżeli przy ciśnięciu się pocisz, to zadbaj o konserwację sprzętu i o to, żeby np. podłoga nie była mokra pod rowerem. Ludzki pot, poza oczywistymi 'walorami' zapachowymi, wyżera i niszczy wszystko.

Jednym z największych problemów z taką zabawą jest niewiarygodna nuda. Zapewnij sobie jakąś rozrywkę.

Jeżeli nie czujesz na 100%, że rower stacjonarny będzie w regularnym użyciu, rzeczywiście lepiej wydać kasę na siłkę, albo przepić.

Acha, jeżeli jednak kupisz i będziesz regularnie używać, ustaw porządnie wysokość siodełka - to jest bardzo ważne dla kolan i ogólnego stanu nóg.

Jeżeli nie jesteś rozkapryszoną pipą z dupcią szeroką na metr, standardowe siodełko może być za szerokie. Z tym będzie większy problem przy większym wysiłku. Zazwyczaj te siodełka można wymienić - podstawowe modele siodełek rowerowych (normalnych) nie kosztują dużo.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 13:30

Za 300 zł to dałbym sobie spokój i faktycznie przeznaczył to na basen, siłownie, jakiś strój do biegania itp...

Jakbyś podnióśł kwotę do 500-600 zł to obbadaj model Zipro Boost. Kiedyś jak ja chciałem kupić rowerek stacjonarny to taki mi właśnie polecono. Rower jest dostosowany do osób od 140 do 190 cm. Ja póki co go jeszcze nie kupiłem.

W sumie uważam, że jak nie basen to lepszym wyjściem byłyby przejaźdzki na rowerze tradycyjnym (świeże powietrze itd...). To zdanie nie oznacza, że odradzam zakup stacjonarnego. Podnióśłbym nieco kwotę.

#9 Użytkownik jest dostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 13:37

ROWEREK STACJONARNY ROWER TRENINGOWY BOOST - ZIPRO

Kupiłem go w lutym 2019r.-działa,spełnia swoją rolę,mama nie narzeka

Ten post był edytowany przez Killer85 dnia: 27 Październik 2019 - 13:37

#10 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 13:46

Zobacz postFlik, o 27 Październik 2019 - 12:30, napisał(a):

W sumie uważam, że jak nie basen to lepszym wyjściem byłyby przejaźdzki na rowerze tradycyjnym (świeże powietrze itd...). To zdanie nie oznacza, że odradzam zakup stacjonarnego. Podnióśłbym nieco kwotę.

Za 300, czy 600zł ciężko będzie kupić akceptowalny rower tradycyjny. Jeszcze ciężej będzie go serwisować - na co ochotę mają jedynie zapaleńcy. A już najciężej będzie wyjść na rower regularnie w jesień i zimę :D

A sam proponowany rower wygląda dosyć sympatycznie - na czymś podobnym pojeździłem przez parę lat, mając stosunkowo mocną nogę i mocno cisnąc.

#11 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 27 Październik 2019 - 18:42

Zobacz postfiszek, o 26 Październik 2019 - 20:24, napisał(a):

skakankę

skakanke już mam ale nie moge używać bo miałem poważny uraz stawu skokowego

Zobacz postvhp, o 26 Październik 2019 - 22:35, napisał(a):

A co, nie masz na czym ręczników wieszać?

nie korzystam z ręczników tylko chusteczek higienicznych

Zobacz postSpokxik, o 26 Październik 2019 - 23:43, napisał(a):

nie wiem skąd jesteś ziom że masz takie niskie ceny ale u mnie co najwyżej za 300 zł można zrealizować jedną z tych rzeczy

Zobacz postMakavcio2, o 27 Październik 2019 - 00:04, napisał(a):

Czy przypadkiem rower treningowy nie służy właśnie do tego? :>

Za 300zł sobie daruj. Straszny szmelc. Kiedyś właśnie w taki bardziej badziew zainwestowałem i teraz mam średnio estetyczny wieszak na ubrania. rozklekotał się totalnie po kilku tygodniach i strach na niego wsiadać. Do tego takie rowerki mają strasznie male opory, więc trudno się na nich realnie wysilić.

Z tego co czytałem to rowery z obciążeniem na tzw pasek są awaryjne i kiepskie natomiast magnetyczne dają już lepszy efekt i jakiś tam opór mają, miałem kiedyś koło zamachowe magnetyczne 8kg prawdopodobnie i na ostatnim biegu po pewnym czasie trochę nogi spompował ale faktycznie za dużo to nie jest

Zobacz postKiller85, o 27 Październik 2019 - 10:18, napisał(a):

W kwocie 600+ też nie ma co oczekiwać cudów

600 złoty i rowerek sam nie będzie gotował? nie możliwe a niby taki rozwój technologiczny JEŁROPA chyba muszę sobie troche bombelków sprawić na jakiś lepszy model

Zobacz postjagular, o 27 Październik 2019 - 10:37, napisał(a):

Kup taki, który wygląda najsolidniej, możliwie dużo części metalowych, ciężkich i grubych. Raczej nic składanego/rozkładanego, zwłaszcza jeżeli masz (lub zamierzasz mieć) mocną nogę. Nim kupisz, przymierz się, ale ze 185cm wzrostu nie powinieneś mieć problemu z wyborem modeli. Nie wiem jak z ceną jednak - 300zł to mało.

Liczniki, jak zauważyłeś, można sobie wsadzić w khem khem, może poza oczywistością typu czas. Jak zechcesz sobie mierzyć np. puls, to można kupić czujnik na pasie na cycki - to będzie dokładniejsze od wynalazków z roweru, czy jakichś tanich opasek na rękę/zegarków "fitness". Jak zechcesz sobie mierzyć moc, to wiarygodny pomiar nie będzie ani tani, ani prosty, więc można sobie to darować. Liczniki typowych rowerów biorą sobie takie pomiary z nikąd.

Jeżeli chcesz się porządnie przyłożyć na rowerku, to można polecić jakiekolwiek spodenki kolarskie, lajkrowe - teraz jest koniec sezonu, są wyprzedaże.

Innym sprzętem, który może być pomocny, to jakiś wentylator - cisnąc w miejscu rozgrzejesz się oczywiście mocno. Co powoduje następny problem - jeżeli przy ciśnięciu się pocisz, to zadbaj o konserwację sprzętu i o to, żeby np. podłoga nie była mokra pod rowerem. Ludzki pot, poza oczywistymi 'walorami' zapachowymi, wyżera i niszczy wszystko.

Jednym z największych problemów z taką zabawą jest niewiarygodna nuda. Zapewnij sobie jakąś rozrywkę.

Jeżeli nie czujesz na 100%, że rower stacjonarny będzie w regularnym użyciu, rzeczywiście lepiej wydać kasę na siłkę, albo przepić.

Acha, jeżeli jednak kupisz i będziesz regularnie używać, ustaw porządnie wysokość siodełka - to jest bardzo ważne dla kolan i ogólnego stanu nóg.

Jeżeli nie jesteś rozkapryszoną pipą z dupcią szeroką na metr, standardowe siodełko może być za szerokie. Z tym będzie większy problem przy większym wysiłku. Zazwyczaj te siodełka można wymienić - podstawowe modele siodełek rowerowych (normalnych) nie kosztują dużo.

No tak rowerek musi mieć mocne części i trochę ważyć żeby z niego nie spaść a te tajmery tak jak wspomniałeś to straszny szmelc miałem kiedyś taki ale co najlepsze baterie w zestawie jeszcze działały XDD

z tym tyłkiem to nie wiem mógłbym ci wysłać zdjęcie ja swojego tyłu za dobrze nie widze a podobno lustra potrafią zakłamywać rzeczywistość

wentylator spoko rzecz ale podczas ciężkich ćwiczeń mogłoby mnie przewiać co skutkowało by chorobowym + koszta za lekarstwa + brak treningów

a co do rozrywki to myśle że zdawanie relacji na pclab i próba trafienia w klawisze podczas ruchów posuwisto owalnych znacząco zaabsorbowała by mój czas

Zobacz postFlik, o 27 Październik 2019 - 13:30, napisał(a):

Za 300 zł to dałbym sobie spokój i faktycznie przeznaczył to na basen, siłownie, jakiś strój do biegania itp...

Jakbyś podnióśł kwotę do 500-600 zł to obbadaj model Zipro Boost. Kiedyś jak ja chciałem kupić rowerek stacjonarny to taki mi właśnie polecono. Rower jest dostosowany do osób od 140 do 190 cm. Ja póki co go jeszcze nie kupiłem.

300złoty na basen siłownie i stroje to kurde troche mało ale jakbym miał wybierać to pewnie siłke bo tak by mi ciśnienie od tych lasek tam wzrosło że sama tkanka tłuszczowa by sie roztopiła

Zobacz postKiller85, o 27 Październik 2019 - 13:37, napisał(a):

ROWEREK STACJONARNY ROWER TRENINGOWY BOOST - ZIPRO

Kupiłem go w lutym 2019r.-działa,spełnia swoją rolę,mama nie narzeka

Pochwal sie wysportowaną mamą :E dzieki za model

Zobacz postjagular, o 27 Październik 2019 - 13:46, napisał(a):

Za 300, czy 600zł ciężko będzie kupić akceptowalny rower tradycyjny. Jeszcze ciężej będzie go serwisować - na co ochotę mają jedynie zapaleńcy. A już najciężej będzie wyjść na rower regularnie w jesień i zimę :D

A sam proponowany rower wygląda dosyć sympatycznie - na czymś podobnym pojeździłem przez parę lat, mając stosunkowo mocną nogę i mocno cisnąc.

no budżet taki średni jeszcze widziałem modele w których masz same pedały bez siodełka

https://www.decathlo...id_8542887.html

#12 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Październik 2019 - 12:46

W tej cenie lepiej jest szukać czegoś na olx. Zainteresuj się też może orbitrekiem, również nie obciąża stawów a ćwiczysz mimo wszystko całe ciało, a nie tylko nogi. Kupiłem parę miesięcy temu używanego Hammera za niecałe 400 zł w dobrym stanie, duże koło 9 kg, magnetyczny. Ogólnie polecam tego typu aktywność.

#13 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Październik 2019 - 18:34

Zobacz postszczupak90, o 28 Październik 2019 - 12:46, napisał(a):

W tej cenie lepiej jest szukać czegoś na olx. Zainteresuj się też może orbitrekiem, również nie obciąża stawów a ćwiczysz mimo wszystko całe ciało, a nie tylko nogi. Kupiłem parę miesięcy temu używanego Hammera za niecałe 400 zł w dobrym stanie, duże koło 9 kg, magnetyczny. Ogólnie polecam tego typu aktywność.

ok

#14 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• Master of left leg shoot
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Październik 2019 - 21:22

Ja sam kupiłem sobie rowerek, zrobiłem to jak zwykle czyli na raty 0%, model to "Rower poziomy LX350 Elitum". Ja kupiłem nówkę bo nikt w okolicy na olx takiego nie wystawiał a przyznam, że jak przeglądałem oferty to ludzie sprzedawali takie rowerki bo za duże i służyły im tylko do wieszania ubrań. Ogólnie pomijałbym sprzęt gdzie jest opór realizowany za pomocą paska albo jakiegoś - dociskacza. Kiedyś miałem do czynienia z takimi cudem to po prostu obciążenie podczas obrotu nie było równomierne, w magnetycznym jest zupełnie inaczej i ogólnie im cięższe koło zamachowe tym lepiej (zauważ, że w raz z ceną urządzenia rośnie właśnie masa koła).

Ps. Model, który kupiłem na początku był cichy a teraz pozostawia wiele do życzenia.

#15 Użytkownik jest dostępny   raiders 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Październik 2019 - 23:27

Jak chce zrzucić wagę to i na sprzęcie za 100zl osiągnie cel więc pisanie ze za 300 złotych to sam szmelc a za 600 też nic nie ma = :E :lol2: .
Kup kolego skakankę za 15zl naucz się skakać ,skakaj regularnie 2-3 razy w tyg po 30 min a po miesiącu cuda na wadze i w lustrze zobaczysz .
A co do rowerka bierz co ci pasuję i kręć ... :D

#16 Użytkownik jest niedostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 15:38

Zobacz postraiders, o 29 Październik 2019 - 00:27, napisał(a):

Jak chce zrzucić wagę to i na sprzęcie za 100zl osiągnie cel więc pisanie ze za 300 złotych to sam szmelc a za 600 też nic nie ma = :E :lol2: .
Kup kolego skakankę za 15zl naucz się skakać ,skakaj regularnie 2-3 razy w tyg po 30 min a po miesiącu cuda na wadze i w lustrze zobaczysz .
A co do rowerka bierz co ci pasuję i kręć ... :D

Trzeba czytać trochę zanim coś się napisze.
Pisał że ma problemy ze stawem skokowym więc skakanka odpada.

Ale skoro skakanka odpada zainwestowałbym w basen. Pierwszy miesiąc samemu 2x w tyg tylko pływać na głębokim(żabką nawet) a nie moczyć dupę na płyciźnie. Po miesiącu- dwóch (zależy jak się będzie czół) kupić kilka lekcji i ogarnąć kraula do poziomu kiedy nie będzie nas męczył po 8 rundkach lub kiedy sami będziemy zadowoleni.

#17 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 22:11

Zobacz postfiszek, o 09 Listopad 2019 - 15:38, napisał(a):

Trzeba czytać trochę zanim coś się napisze.
Pisał że ma problemy ze stawem skokowym więc skakanka odpada.

Ale skoro skakanka odpada zainwestowałbym w basen. Pierwszy miesiąc samemu 2x w tyg tylko pływać na głębokim(żabką nawet) a nie moczyć dupę na płyciźnie. Po miesiącu- dwóch (zależy jak się będzie czół) kupić kilka lekcji i ogarnąć kraula do poziomu kiedy nie będzie nas męczył po 8 rundkach lub kiedy sami będziemy zadowoleni.

miałem znajomego baseniste to mówił że ciągle szczają i srają, a jak już nasrają to potem tak chlorują że człowiek się wybiela

jakoś mnie odrzuca basen publiczny

#18 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 10:25

Też nasraj będzie się z kim bawić :Up_to_s:

Odpuszczam to forum na dłuższy czas, nie upixxxxxxxxxlę tu psychicznie. :elefant:

Ten post był edytowany przez RyszardGTS dnia: 10 Listopad 2019 - 22:09
Powód edycji: wulg

#19 Użytkownik jest niedostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 11:04

Zobacz postBombelekLP, o 09 Listopad 2019 - 23:11, napisał(a):

miałem znajomego baseniste to mówił że ciągle szczają i srają, a jak już nasrają to potem tak chlorują że człowiek się wybiela

jakoś mnie odrzuca basen publiczny

A skąd ja mam wiedzieć skąd jesteś? Ogólna zasada jest taka że jak wchodzisz na basen i BARDZO śmierdzi chlorem to wtedy jest problem ale jak jest ok nos nie piecze od razu po wejściu na basen albo oczy to wtedy nie jest źle.
A jak nie to szukaj jakiegoś mniejszego nowszego basenu wywaliło ich jak grzyby po deszczu w ostatnim czasie, na basen obok mnie dojeżdżają ludzie 20-30 km choć wiem że po drodze mają inne baseny ale basen jest względnie czysty, zadbany i nowy

Ten post był edytowany przez fiszek dnia: 10 Listopad 2019 - 18:39

#20 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 15:13

https://allegro.pl/o...421a14291fbf951

bym coś takiego kupił ale jest problem bo mam małe mieszkanie

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2