Skocz do zawartości
Rufduck

Dziwny przypadek z kartą

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jak sprawdzę u kolegi dzisiaj czy stara karta faktycznie jest zepsuta to zamawiam rx 580 i zobaczymy, na xkom jest akurat promka za 620 zł można dorwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, raporcik daje karta sprawdzona i zepsuta, pożyczyłem karte od kolegi i działa, co prawda zasilacz lekko piszczy ale tak zawsze było :/ Nawet test w Power occt dał rade działać ponad 15 min i procesor nie nagrzał się do 90 stopni więc sukces. Kupuję kartę i zobaczę co będzie, mam nadzieję, że będzie git, w niedalekiej przyszłości zainwestuję też na pewno w jakiś lepszy zasilacz ale to gdy będę miał większy budżet bo już w tym miesiącu naprawy mnie trochę zabolały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec VP500PC - produkt zasilaczo podobny od tego zaczął bym naprawę komputera.

Ten zasilacz nie jest ani wyrobem zasilaczopodobnym ani markowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę wymieniłem na procku haha

A to nawet lepiej. Kto co dwa miesiące nie wymienia pasty na procku ten frajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w roku w zupełności wystarczy. Najlepiej przed początkiem lata i przy okazji przeczyścić cały PC z kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w roku w zupełności wystarczy. Najlepiej przed początkiem lata i przy okazji przeczyścić cały PC z kurzu.

 

Oj nie na pewno nie na Kryonaut tam zaleca się wymianę co trzy miesiące jeśli sprzęt jest mocno użytkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie na pewno nie na Kryonaut tam zaleca się wymianę co trzy miesiące jeśli sprzęt jest mocno użytkowany.

I do tej pory nie wiem czy to jest powielany mit czy jednak prawda, stary dobry sprawdzony gelid gc-extreme nie ma tego babola? zazwyczaj zmieniałem paste raz w roku :mad2: 10 sierpnia zakładałem swojego nowego ryzena 3600 i przesmarowałem kryonautem więc za 4 dni sciągę fortisa i zobaczę jak wygląda pasta :E :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sierpnia zakładałem swojego nowego ryzena 3600 i przesmarowałem kryonautem więc za 4 dni sciągę fortisa i zobaczę jak wygląda pasta :E :E

Też jestem ciekaw czy ci pasta wyschła czy też nie.

Na sam początek wystarczy porównać temperatury z obciążenia procesora Prime95/OCCT/AIDA64 teraz i sprzed 3 miesięcy,o ile się pamięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 4570 i temperatury w stresie nie przekraczają 65 stopni, a nawet pasty od nowości nie zmieniałem :D W związku z tym wydaje mi się że kiepsko nałożyłeś tą nową pastę, skoro u Ciebie dobija do 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przekracza tobie 65 stopni to pasta na pewno tobie dłużej wytrzyma. Osobiście zmieniam raz w roku razem z odkurzeniem przed okresem letnim, a to że zimą trochę gorzej coś schłodzi to macham na to ręką. Właśnie używałem cały czas gelid gc-extreme i mi się wydaje że przy 80-83 stopniach pasta dobrze się sprawuje 9 miesięcy albo okolice 75 stopni na rok. Na niedźwiedzia właśnie się przesiadłem więc dopiero za dwa lata będę mógł zdać relacje. Na forum twierdzą że niedźwiedź wolniej wysycha więc :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tej pory nie wiem czy to jest powielany mit czy jednak prawda, stary dobry sprawdzony gelid gc-extreme nie ma tego babola? zazwyczaj zmieniałem paste raz w roku :mad2: 10 sierpnia zakładałem swojego nowego ryzena 3600 i przesmarowałem kryonautem więc za 4 dni sciągę fortisa i zobaczę jak wygląda pasta :E :E

 

 

Tu masz film jak to wygląda po trzech miesiącach pracy komputera 24 godziny na dobę czyli okrągłe 2160 godzin.

 

A tu odpowiedz supportu Thermala: (czytać od dołu).

Hello Nina,

every highend thermal paste will pump out ("dry out") after some time and will lose some degrees. For the best results you should repaste every 3-6 months, but if you are not a hardcore overclocker every 12-24 months are enough

 

Best regards,

Thermal Grizzly Support

 

 

Support: support@thermal-grizzly.com

Sales: sales@thermal-grizzly.comMarketing: marketing@thermal-grizzly.com

 

 

Thermal Grizzly - High Performance Cooling Solutions Wiesendamm 22b | 22305 Hamburg | Germany

 

 

Web: http://thermal-grizzly.com/

Finanzbehörde Hamburg USt.-Ident.-Nr. DE270324124

 

> thermal-grizzly <support@thermal-grizzly.com> hat am 11. September 2019 um 12:37 geschrieben:

>

>

> Dies ist eine Mailanfrage via https://www.thermal-grizzly.com/ von:

> Lukasz <xxxxxxxxxx@gmail.com>

>

> Hello. What is the shelf life of thermal grizzly kryonaut? 2160 hours of operation, high temperatures above 70 ° C This is what the paste looked like. What did it dry out for? How many hours should it work between exchanges?

Regards Nina. Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Tylko ze tutaj jest mowa o ciągłym obciążeniu i wysokiej temp 24/7 napisze jak rozbiore u siebie jak to wygląda za parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz 24h : 6h = 4 i teraz 4 x 3 miesiące = 12 miesięcy. Jest cały rok przy zaznaczeniu, że PC będzie użytkowany dzień w dzień 6 godzin. Spokojnie nawet zapalonemu graczowi wystarczy zmiana pasty raz do roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello Nina,

every highend thermal paste will pump out ("dry out") after some time and will lose some degrees.

Czyli wniosek jest prosty. Im lepsza pasta tym szybciej wysycha i trzeba częściej zmieniać. Logiczne. Jak chcesz mieć droższą pastę, to znaczy stać cię też by jej częściej zużywać niż tej tańszej.

A kiedy zmieniać? Odpowiedź jest prosta. Robisz sobie test i sprawdzasz temperatury (poprawka na zmiany temp. w pomieszczeniu). Jeśli masz wyższe niż na początku po założeniu pasty, znaczy że możesz zmienić jeśli ci one przeszkadzają (zakładamy że oczyszczone z kurzu chłodzenie). Prosta metoda jak konstrukcja cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest prosty. Im lepsza pasta tym szybciej wysycha i trzeba częściej zmieniać. Logiczne. Jak chcesz mieć droższą pastę, to znaczy stać cię też by jej częściej zużywać niż tej tańszej.

A kiedy zmieniać? Odpowiedź jest prosta. Robisz sobie test i sprawdzasz temperatury (poprawka na zmiany temp. w pomieszczeniu). Jeśli masz wyższe niż na początku po założeniu pasty, znaczy że możesz zmienić jeśli ci one przeszkadzają (zakładamy że oczyszczone z kurzu chłodzenie). Prosta metoda jak konstrukcja cepa.

 

 

I dokładnie tak teraz robię.

Nie narzekam na tę pastę i nie przeszkadza mi to że mam co kilka miesięcy ją zmienić, kupując i instalując ją zgodziłem się na ten kompromis.

Zresztą i tak co trzy miesiące czyszczę dokładnie komputer z kurzu więc zmiana pasty to tylko formalność - jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx2 wysycha po pół roku 24/7 a jak nie zmienić to i po 2 latach jakoś to działa i tragedi nie ma, słabo sie robi jak wyschnie i odskoczy, po długim użytkowaniu jak jest cieniutko i mocno skręcone po otwarciu są pecherzyki z wodą? albo to jakaś inna przezroczysta ciecz :E

 

 

 

I dokładnie tak jest im tansza tym wolniej schnie, mam tu jakis badziew najtanszy oczko wyzej od silikonowej i po roku jeszcze sie lepi w laptopie który smiga 24/7 pod obciążeniem.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie jak pracujecie na sprzęcie 24/7 to po 3 miechach musicie robić porządek. Normalny użytkownik nie ma włączonego PC tak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sciągnąłem dzisiaj fortisa z ryzena po dokładnie 3 miesiącach i 11 dniach i kryonaut jest można powiedzieć wzorowy po zdjęciu (mokry i lepki) te 3 miechy to faktycznie trzeba chyba 24/7 katować czymść + wysokie temperatury żeby misiek wysechł, niepotrzebnie zdejmowałem to chłodzenie :E Samo chłodzenie odeszło też idealnie czyli przy delikatnym kręceniu na boki bez użycia siły.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się że po 6 miesiącach dalej będzie wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie zdejmowałem to chłodzenie

Jak działa to się nie rusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa to się nie rusza :)

Działać będzie i na wyschniętej przecież... Do 90-100 stopni jeszcze daleko :cool: Jak chciał sprawdzić to nie ma innej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Założę się że po 6 miesiącach dalej będzie wzorowo.

 

U mnie komp chodzi średnio 6h/dobę. Codziennie. Z ciekawości zdjąłem swoje chłodzenie z i7-4790 posmarowane miśkiem ok 13 mies temu i również stwierdzam, że jest lepki i wygląda jak nowy.

Nie ma więc co fisiować i od razu stawiać tezę, że misiek to najgorsza pasta bo raczej wszyscy wiemy, że jest dokładnie na odwrót. Nawet po roku.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza pasta tym szybciej wysycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale odkop widzę półroczny :thumbup: W przypadku 6h/dobę po roku użytkowania to raczej kurz będzie stanowił większy problem niż nałożony misiek.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...