Skocz do zawartości
Czeryboj

Jaki fonik?

Rekomendowane odpowiedzi

Haj. Biegnę, sobie biegnę i puff telefon na krawężniku, drugi wraz poszedł cały wyświetlacz raz z digitizerem i ramką. Jest obity i brzydki, raz już naprawiałem, ale już mi się znudził (Xiaomi Mi Mix 2s)

 

Zastanawiam się nad czymś nieprzesadnie drogim:

 

Galaxy S10E vs Huawei p30 Pro.

 

Rzecz jasna za Huaweiem przemawia aparat, który w nocy nie ma sobie równych, a jednym z priorytetów dla mnie jest mobilna fotografia. Jednak poważny minus tego urządzenia to brak dalszego wsparcia androida oraz 398 ppi - jeszcze na żywo nie widziałem, ale przy amoledzie czuje, że będzie kasza. No i interfejs systemu dla mnie brzydki jakiś. (2900zł)

 

Galaxy S10e dostał tryb nocny, wizualnie bardziej przypada, cenowo bardziej przystępny (2300zł), jednak bateria podobno przeciętna, ale to akurat bardzo mnie nie razi, bo większość czasu spędzam przy biurku.

 

 

Ma ktoś oba urządzenia, jest w stanie pomóc? Za dnia fotki wychodzą podobne z obu urządzeń, tele zoom dla Huawei i nocne raczej też dla Huawei (porównania na YT trybu nocnego S10 vs P30 pro serio bardzo się rozbiegają - w jednym filmie remis praktycznie, w innym katastrofa samsunga)

 

Jak z tym Wsparciem androida dla Huawei - podobno dostał Androida 10, ale coś o okrojonych opcjach słyszałem.

 

Może coś innego w cenie ~2500zł

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie u12 plus. Może one plus 7t?

Ciezko o fotograficzna alternatywę w tym budżecie wobec wskazanych przez Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC odpada, nie podoba mi się piekielnie. One plus hm... 90Hz kusi.

 

Jak z tym androidem w huaweiu? Będzie czy nie będzie? Zabiorą wsparcie aplikacji google?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że bez wsparcia telefony huawei przestaną działać? Albo zaczną robić frytki zamaist zdjęć?

Ja bym na to nie patrzył specjalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC odpada, nie podoba mi się piekielnie. One plus hm... 90Hz kusi.

 

Jak z tym androidem w huaweiu? Będzie czy nie będzie? Zabiorą wsparcie aplikacji google?

 

Uważam, że na niemal 100% nie zabiorą aplikacji Google i aktualizacji Andrida. Jest to oczywiście tylko moja opinia. Pojawia się za to inny problem, a mianowicie nie pewna przyszłość certyfikacji Google po aktualizacjach i potencjalne problemy z safety pass. Oznacza to brak dostępu do apek banków, innych do zarządzania finansami i takich jak Netflix, spotify i innych używających drm w celu ochrony praw autorskich.

 

Bardzo dobry telefon za niecałe 2000 zł to LG g8s. Odznacza wszystkie punkty w specyfikacji. Trzy aparaty, wodoszczelny, ładowanie indukcyjne, oled, odblokowanie twarzą przy użyciu skanu 3d (działa w ciemności), głośniki stereo, mini jack, obsługa kart sd. Ma wszystko cio może mieć smartfon, jedynie brakuje mu funkcji ekspresu do kawy i naprawdę fajnie się go używa.

 

Jest oczywiście tryb nocny dostępny dla wszystkich 3 kamer ale oczywiście nie jest to poziom Huawei p30 pro.

 

W domu mam s10 plus i obiektywnie g8s jest Level niżej pod względem foto ale ma lepszy tryb manualny, dużo szerzy szeroki kąt i możliwość przełączania pomiędzy aparatami podczas nagrywania. Poza tym licząc tof ma w sumie 5 aparatów - z przodu drugi to tof z tyłu ultra szeroki kąt, szeroki kąt i tele.

 

Jeśli chodzi o Samsunga to telefon jest wspaniały ale Exynos to naprawdę technologiczny skansen. Jest bardziej prądożerny od sd835 i mniej responsywny od sd845, którego masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fotki nocne z s10 po dodaniu trybu nocnego? Daje radę, czy kosmetyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża poprawa w stosunku do s9, nawet przy minimalnej ilości światła można zrobić zdjęcie, które jest naprawdę użyteczne. Może nie jest to poziom p30 pro ale ten z drugiej strony nadmiernie rozjaśnia kadr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża poprawa w stosunku do s9, nawet przy minimalnej ilości światła można zrobić zdjęcie, które jest naprawdę użyteczne. Może nie jest to poziom p30 pro ale ten z drugiej strony nadmiernie rozjaśnia kadr.

 

No w p30 pro jest efekt aż przesadny, noc wygląda jak dzień.

 

Poza tym głównie robię zdjęcia dziecku, portrety, spacerki za dnia.

 

Wziąłem S10E za 2300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór , poza średnią baterią super telefon z moim zdaniem ciekawszym aparatem jak w P30 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy jest też chyba lepiej wyposażony :hmm:

W tym przypadku słuszny wybór.

Jeśli zauważysz spadek wydajności baterii reklamuj telefon nawet pod koniec gwarancji. Zazwyczaj wymieniaja na nową baterie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy jest też chyba lepiej wyposażony :hmm:

W tym przypadku słuszny wybór.

Jeśli zauważysz spadek wydajności baterii reklamuj telefon nawet pod koniec gwarancji. Zazwyczaj wymieniaja na nową baterie.

 

Dzięki za radę.

 

Analizując własne potrzeby zauważyłem, że zachwyt aparatem P30 Pro po miesiącu minie i pozostaną zwykłe codzienne pstryki, które i s10e świetne zrobi. Macając telefon w sklepie zauważyłem jedno - nie ma falgowca który lepiej leży w dłoni.

 

Bateria wiem, że niezbyt mocna, ale 4/8h pracy siedzę przy biurku, w domu czy samochodzie jest dostęp do ładowania, także akceptuje ten minus.

 

Dam znać jak wrażenia/ocena za 2-3 tygodnie, może się taka opinia komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Co do baterii i akceptowania jej słabości.

Bardzo podobnie chyba nawet na forum wypowiadalem się o u11, że szybko się ładuje, że mam dostęp do zasilania itp itd. Do czasu.

Jeśli telefon ładuje się częściej niż raz, na dobę przy normalnym użytkowaniu to raczej coś tu nie pykło. A w szczególności, gdy jest to fotofon, czyli zdjęcia będą robione z założenia częściej i więcej niż w przypadku nie-fotofonów ;)

 

Osobiście zrezygnowałbym z priorytetu rozmiaru na rzecz baterii, tym bardziej że większy fon też może leżeć dobrze w dłoni ;) a i sam stwirdziles, że zachwyt aparatem szybko mija. Podobnie może być z rozmiarem.

Miej to na uwadze.

 

Edit

Aha, a na wakacjach, wypadach gdzieś, wycieczce, splywie, czymkolwiek poza domem i biurem masz dostęp do zasilania? Robisz trasę 4h, masz odpaloną navi a zasilajka w aucie padła. Co wtedy? ;) ja tak miałem. Jak i kilka h z aparatem w ciągu dnia, praktycznie całego poza domem. No na kij mi najlepszy aparat 2017, skoro baterii zostało 6% a wychodziłem z domu z 80%. A trzeba jeszcze z Telegrafu zejść z dzieckiem. :mad2:

Zalety docenia się, gdy doświadcza się ich braku.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit

Aha, a na wakacjach, wypadach gdzieś, wycieczce, splywie, czymkolwiek poza domem i biurem masz dostęp do zasilania? Robisz trasę 4h, masz odpaloną navi a zasilajka w aucie padła. Co wtedy? ;) ja tak miałem. Jak i kilka h z aparatem w ciągu dnia, praktycznie całego poza domem. No na kij mi najlepszy aparat 2017, skoro baterii zostało 6% a wychodziłem z domu z 80%. A trzeba jeszcze z Telegrafu zejść z dzieckiem. :mad2:

Zalety docenia się, gdy doświadcza się ich braku.

 

Poniekąd masz racje, jasne, ale bateria to jedyny minus jaki znalazłem w tym telefonie.

 

Jak mi padnie ten telefon, to mam służbowy, żeby coś koniecznego na nim wykonać.

 

Zachwyt nad rozmiarem nie minie, bo wcześniejszy Xiaomi mi mix 2s 6cali już mi się z dłoni wysuwał - do tego stopnia, że 2 razy ekran zniszczyłem. S10e leży jakby robili go pod moją dłoń :)

 

Nie ma telefonów idealnych. Dziś się już nim pół dnia pobawiłem i każdy powrót do samsunga stwarza atmosferę "czuje się jak w domu" albo jakby z długiej podróży wrócił najlepszy kompan. Miałem wcześniej s8, wcześniej s6, s5, s3 i s1 - i jak kiedyś mówiłem, dalej utrzymuje, telefony warto zmieniać co dwie generacje, bo co jedna, to tylko kosmetyka, chociaż przeskok z s5 na s6 był krokiem milowym.

 

Pomiędzy kolejnymi generacjami samsungów zawsze mówiłem - spróbuje czegoś innego. I tak dzierżyłem w dłoni również Iphone 6, LG G3, Xperię Z, LG G5, Motorolkę Moto G(chyba, nie pamiętam nazwy bo szybko się pozbyłem), HTC One M8, Xiaomi Mi Mix 2s, LG V30...

Każdy miał potencjał, lecz finalnie po jakimś czasie użytkowania wychodziło, że najlepszy był Samsung, choć nigdy nie miał dobrych baterii, to akceptowałem tę wadę.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo gadac w swiat smartphoneow wszedles z samsungiem i tak musi zostac, przyzwyczajony jestes do ich filozofii i oprogramowania, nie ma co kombinowac na przyszlosc, a wielkosc telefonow to problem wiekszosci firm w dzisiejszych czasach, jedyne czego mi szkoda w samsungu to po prostu ceny nowych telefonow w dniu premiery, za drogo jak dla mnie, u mnie telefon nie zarabia na siebie wiec za duzo kasy wydanej to po prostu strata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo gadac w swiat smartphoneow wszedles z samsungiem i tak musi zostac, przyzwyczajony jestes do ich filozofii i oprogramowania, nie ma co kombinowac na przyszlosc, a wielkosc telefonow to problem wiekszosci firm w dzisiejszych czasach, jedyne czego mi szkoda w samsungu to po prostu ceny nowych telefonow w dniu premiery, za drogo jak dla mnie, u mnie telefon nie zarabia na siebie wiec za duzo kasy wydanej to po prostu strata

 

Dokładnie, dla mnie akceptowana cena to ok 2500zł za telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...