Skocz do zawartości
DyndaS

Zakup Xbox'a dla exów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem xboxa pod gry, których nie ma możliwości ograć na PS4 oraz PC.

 

Tylko w sumie jakie tego typu gry są?

 

Teraz przychodzi mi do głowy jedynie RDR1, lecz lipa, bo nie ma napisów PL przez co nie wszystko zrozumiem, to też nie wiem czy dla takiej jeden gry warto to robić. Można niby na upartego gameplay obczaić na youtube dla poznania samej fabuły.

 

Druga sprawa. Nawet jeśli warto, to kupić po prostu XOS? Czy do tego typu gier jednak też XOX?

 

Jak xbox sobie radzi przy ekranach 1440p? Jest mydło czy skaluje odpowiednio?

 

 

Jeśli chodzi o konsole microsoftu to jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na starym xboxie slim ogrywałem rdr1, i z tego co kojarzę były napisy

PL.

 

Poza rdr1, to jakie exy są na Xboxa?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na starym xboxie slim ogrywałem rdr1, i z tego co kojarzę były napisy

PL.

 

Poza rdr1, to jakie exy są na Xboxa?

 

Tak czytam, to napisy PL są, ale jak ktoś ma przerobioną konsolę x360 :E

 

Wychodzi na to, że na oryginale brak.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno bardzo dawno ogrywałem, więc mogę się mylić, ponieważ nie kojarzę dokładnie. A konsoli nie przerabiałem, do gtaV i rdr to było nie warte zachodu. I nawet tutaj sprzedałem, jakiemuś użytkownikowi.

 

Edit

 

Jednak nie ma napisów pl,więc jednak coś mi się pomyliło, wsumie mogło yak być, bo czy eng cz pl, to dla mnie jedno i to samo. A i tak polecałbym grać w eng, ponieważ czasami jak słyszę co mówią, a to co tłumaczą w napisach, to jest śmiech na sali, ja niewiem skąd oni biorą czasami tłumaczy, czy do gier czy do filmów(w tym wypadku kiedyś oglądałem dużo filmów ściągniętych z sieci, ale z napisami od grupy która się tym zajmowała hatak, niewiem czy jezcze w ogóle istnieją i jak porównałem ich tłumaczenia z oficjalnymi wydawcami to woła a pomstę do nieba.)

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem RDR1 na Xbox One S no i nie ma polskiego języka.

 

Na One masz serię Halo, Forze Horizon i Motorsport, Gears Of War, State Of Decay. Do głowy przychodzi mi jeszcze Sunset Overdrive - od niedawna dostępny także na PC, Quantum Break - niby świetna fabuła, ale brak polskiego, nawet w postaci napisów, jeszcze nie grałem ale mam Game Pass więc możliwość mam, Sea Of Thieves - Xbox i PC

 

Tak więc za wiele tytułów nie ma, Xbox zamiast tego wyróżnia się Blurayem 4K, Game Passem i 4K. Do tego jest na nim Kodi, co daje możliwości w kontekście multimediów (pobieranie napisów, odtwarzanie filmów po sieci, z dysku, ze stron typu szukajka, CDA itd.)

 

Jest jeszcze nadzieja na więcej gier, ponieważ Microsoft wykupił nie tak dawno dosyć sporo studiów tworzących gry i zamierza zaopatrzyć się w tytuły na wyłączność

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria halo chyba ma wyjść na PC niedługo w jakiejś paczce o ile już coś nie wyszło. Ogólnie to chyba praktycznie wszystko jest na PC, albo ma wyjść :lol2:

 

Forza jako arcade mnie nie interesuje zbytnio. Za dużo gier mam do nadrobienia na PC, aby mi się chciało w to grać. No a jeśli bym miał w coś pojeździć, to coś trochę bardziej symulacyjnego.

 

 

Czyli faktycznie jedynie ten RDR1 na to wychodzi lub jak się ma XOX, a płynność i jakość by nie odstawała przesadnie od PC, to można ograć.

 

No a z drugiej strony PS5 za rok i kompatybilność wsteczna, to RDR1 będzie działać. Xboxa chyba kupię jak będą promocje, ale jednak bardziej z ciekawości niż sensu :D

 

GamePass jest też na PC. Pod xbox jednak z tego co widzę 40 zł. Trochę sporo w skali roku, ale jak ktoś wali maratony to mało.

 

Trzeba zauważyć, że do gier mam bardzo dobrego PC, więc jeśli coś jest też na PC, to po co mi do tego konsola aby się męczyć w 30 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...

 

Gdybym chciał ograć RDR1 na XOX, to co powinienem kupić? Jakąś kompletną edycję po x360 i płyta będzie hulać czy jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być goty, może być zwykła, ale polecam tę z dodatkiem.

Aż mi się zrobiła ochota na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GamePass jest też na PC. Pod xbox jednak z tego co widzę 40 zł. Trochę sporo w skali roku
No fakt, zwykle z 80 zł za rok. XGP to ciągłe promocje, typowe ceny to 0, 1, 4, 8 zł, jak też miesięczne zdrapki po 7-8 zł. No i gry inne niż na PC.

 

A do RDR1 kup sobie X360, grafika taka sama, szybkość dużo większa (konsola dużo szybciej startuje), no i sprzedasz ją z bardzo małą stratą. Grę najlepiej kupić jakąś w tragicznym stanie, jak najtaniej na X1, bo i tak się ściąga w całości (więc część gier uszkodzonych na X360 przechodzę na X1). Na X360 lepiej nie przeginać, choć gra się instaluje w całości więc od razu można sprawdzić czy cała chodzi. Jednak na Allegro masz chore ceny dla tej gry, cyfrowa wersja też bodajże ze 35 zł (czekam aż stanieje, nie śpieszy mi się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta będzie w tragicznym stanie że łoniak jej nawet nie odczyta to no nie wiem :E.

Ja bym już nie szukał padalców x360 gdy można pograć w gry z niego na nowym pachnącym sprzęcie. Chyba że ktoś chce kinkieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, zwykle z 80 zł za rok. XGP to ciągłe promocje, typowe ceny to 0, 1, 4, 8 zł, jak też miesięczne zdrapki po 7-8 zł. No i gry inne niż na PC.

 

A do RDR1 kup sobie X360, grafika taka sama, szybkość dużo większa (konsola dużo szybciej startuje), no i sprzedasz ją z bardzo małą stratą. Grę najlepiej kupić jakąś w tragicznym stanie, jak najtaniej na X1, bo i tak się ściąga w całości (więc część gier uszkodzonych na X360 przechodzę na X1). Na X360 lepiej nie przeginać, choć gra się instaluje w całości więc od razu można sprawdzić czy cała chodzi. Jednak na Allegro masz chore ceny dla tej gry, cyfrowa wersja też bodajże ze 35 zł (czekam aż stanieje, nie śpieszy mi się).

 

 

80 zł za rok? Gdzie? Widzę jedynie cennik 40 zł miesięcznie na konsolę lub 18,99 na PC, lecz to na PC to nie wiem czy stała cena, czy potem też będzie 40 zł. Cena niższa do czasu zakończenia wersji beta.

 

Game Pass ma niby Metro Exodus. Jak to działa? Wymaga to też na PC instalacji EpicGames?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na PC, ale w Metro Exodus lepiej grać na PC (bo na Xbox One czasy ładowania są makabryczne 3,5 minuty, zresztą typowe inne ok. minuty też dają popalić).

 

80 zł za rok? Gdzie?
Wypiszę promocje z tego roku: 29 zł za 3 miesiące, potem 6 miesięcy za 87, 3 miesiące za 4 zł, 2 miesiące za 8 zł, 1 miesiąc za 4 zł, chyba też było 1 miesiąc za 1 zł, ponadto trial 14 dni za 0 zł oraz miesięczne triale na Allegro za 7-8 zł (do triali trzeba zakładać nowe konta, ale gra się na swoim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...