Skocz do zawartości
Caroozo

Drukarka z jakością foto i CISS na lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od lat mam starego niezawodnego Brothera DCP-195C, który na zamiennikach Dulin dzielnie radzi sobie od 7-8 lat i nie chce się zepsuć :). Żona zakłada działalność i dostała dotację, ma parę złotych na drukarkę i z oczywistych względów biorę pod uwagę te z systemem CISS z uwagi na niskie koszty eksploatacji. Jakość wydruków obecnej jest że tak powiem "robocza" i wystarcza do podstawowych rzeczy, ale wydruk czegoś w lepszej jakości (oferta na papierze kredowym, zdjęcie 10x15) owocuje dość przeciętnymi rezultatami. Nie zrozumcie mnie źle - sprzęt już kilkanaście razy zarobił na siebie, złego słowa nie powiem, ale przydałoby się urządzenie nieco lepsze :).

 

Jako że nie mam aktualnie dostępu do wszystkich urządzeń tego typu, a po sklepach biegać nie zamierzam, postanowiłem na forum zapytać osoby zaznajomione w temacie i mające DOŚWIADCZENIE z konkretnymi urządzeniami. Wymagania:

- system CISS, ew. szeroki dostęp do zamienników o umiarkowanej cenie i wysokiej jakości

- szybkie kopiowanie offline, WiFi

- bezproblemowe sterowniki (Win7 32/64 i wzwyż)

- wysoka jakość wydruku (a przynajmniej wystarczająca do np. zdjęć 10x15 czy druku na papierze firmowym/kredowym)

- bezawaryjność i wysoka jakość wykonania

 

Oczywiście w grę wchodzi tylko sprzęt nowy (konieczność okazania faktury). Potrzebuję urządzenia wybitnie do druku w kolorze - do czarno-białych wydruków mamy nieśmiertelną Kyocera FS-1030D z tonerami 7200 stron za 24 PLN która ma już 10 lat i nie chce się zepsuć :). Średni wydruk miesięczny - kilkaset stron, dzienny max kilkadziesiąt, więc nie potrzebuję woła roboczego, a po prostu drukareczki, która w razie potrzeby jest w stanie wycisnąć jakość i nie zrujnuje kieszeni oraz nie rozleci się po 2 latach. Z Brotherem mam same dobre wspomnienia, ale oczywiście nie ma dobrych firm, są tylko dobre modele :).

 

Proszę o opinie TYLKO osób, które faktycznie mają takowe urządzenia w domu lub w robocie - nie pytałbym, gdybym sam mógł przetestować, ale u mnie są tylko krowy od Canona, same laserówki OKI i ze 2 "plujki" i nie mam za bardzo jak przetestować obecnie dostępnych urządzeń.

 

P.S. Budżet - pewnie ok. 600-1000 PLN, poniżej 600 to nie ma czego szukać :). Proszę również o ew. propozycje modeli które są wycofywane - sam w/w DCP-195C kupiłem jako leżak magazynowy w jakimś zapyziałym sklepie internetowym kiedy już dawno nie były dostępne na rynku, więc ew. mogę popolować na sprawdzony model :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki? Chcesz mieć drukarkę na lata czy na rok/dwa..? Mam Epsona L386, oryginalne tusze (po 70 ml każdy kolor) starczają na tyle, że prędzej zdążę się zestarzeć niż je zużyć. Nie kombinuj z zamiennikami na głowicach piezoelektrycznych, bo to się źle skończy. Tak samo jak ja użyłem złego płynu do głowic (ma być Cleanser Ink Strong Plus - jedyny, słuszny). Tam jest tusz, który ma fizyko-chemiczny skład. Drukarka sprawuje się dobrze, drukuje zdjęcia, ma świetny skaner, wi-fi, swojego maila, itp.

Z tymi CISS jest tylko taki problem, że szybko się zapychają głowice. A w przypadku Epsona, używając zbyt często funkcji automatycznego czyszczenia trzeba co jakiś czas kupować specjalny kod do WIC Reset. Dlatego ja czyszczę głowice sam. Gdybym miał wybierać to kolorowy laser, ale drukowanie znów drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drukarkę Epsona l3150 na użytku domowym, ale sprawdza się super. Pojemniki z tuszem są bardzo wydajne, jakość wydruku świetna (zależało mi, aby móc drukować zdjęcia na papierze do tego przeznaczonym). Epson to bardzo dobra firma, więc polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...