Skocz do zawartości
blodziu

Mi Band 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników Mi Band 4 odnośnie jego dokładności pomiarów jak przebyta ilość kroków. Czy ten pomiar różni się niż ten, który pokazuje telefon i jak ta opaska mierzy tą ilość bo modułu gps nie ma więc czy to znaczy iż bierze ten wynik z telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Bandy mierzą kroki na podstawie ruchów nadgarstka. Jeśli będziesz stał w miejscu w zaczniesz ruszać ręką to za którymś ruchem opaska wykryje, że chodzisz i zacznie naliczać kroki mimo, że stoisz w miejscu. Nie jest to mega dokładne, ilość kroków należy traktować raczej z przymrużeniem oka, aczkolwiek do monitorowania zwykłej, spontanicznej aktywności uważam, że jest w 100% wystarczające. Jeśli chcesz coś bardzo dokładne to musisz szukać już opasek/smartwatchy z wbudowanym GPSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kroki naliczane sa miej wiecej w 95% dokladnie, te 5% to jakies dziwne ruchy etc

plywanie np. kraulem dobrze nalicza na basenie ale jak plyne zabka to liczy razy 2 przebyte metry, poza tym fajny zegarek, pokazuje powiadomienia i kto dzwoni, za 80zl od chinczyka warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te ilości kroków różnią się od tych podawanych w telefonie ?

Wszystkie tego typu urządzenia głównie korzystają z akcelerometru do mierzenia kroków. W zależności od aplikacji telefon będzie korzystał z danych zebranych samodzielnie - wtedy wynik może się różnić, albo przesłanych z opaski - wtedy samodzielnie nic nie oblicza i może nawet leżeć w domu kiedy ty biegasz sobie dookoła, a i tak jak tylko połączy się na nowo z opaską zsynchronizuje to, co ona zarejestrowała.

Ani opaska, ani telefon nie dadzą w 100% prawidłowych wyników. Mi często doliczało ponad 500 kroków jak jechałem autobusem do pracy tylko dlatego, że wyboje były interpretowane jako kroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tego typu urządzenia głównie korzystają z akcelerometru do mierzenia kroków. W zależności od aplikacji telefon będzie korzystał z danych zebranych samodzielnie - wtedy wynik może się różnić, albo przesłanych z opaski - wtedy samodzielnie nic nie oblicza i może nawet leżeć w domu kiedy ty biegasz sobie dookoła, a i tak jak tylko połączy się na nowo z opaską zsynchronizuje to, co ona zarejestrowała.

Ani opaska, ani telefon nie dadzą w 100% prawidłowych wyników. Mi często doliczało ponad 500 kroków jak jechałem autobusem do pracy tylko dlatego, że wyboje były interpretowane jako kroki.

 

Dzięki za tą szczegółową odpowiedź nawet nie wiedziałem, że można z tym biegać bez telefonu, a potem po połączeniu i tak zsynchronizuje dane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Band 4 przechowuje w swojej pamięci podobno około tydzień informacji. Osobiście paruje go raz na parę dni (3-5 dni) i nie ma żadnych problemów, wszystko się zgadza tak jak powinno ;)

Co do liczenia kroków to jest świetnie, maszerując nieraz liczyłem w głowie kroki i faktycznie różnica wynosiła 1-3 kroki przy kilkuset! Dalej nie chciało mi się liczyć. Przy odkurzaniu, zmywaniu naczyń i innym losowym machaniu łapami nie nalicza ani jednego kroku! Nieźle jak na zabawkę za 100 zł. Jedynie gdzie opaska całkiem leży (ale to przypadłość chyba każdej opaski/zegarka) to samochód/autobus. Ciągłe przyspieszenia grawitacyjne przy hamowaniu i skręcaniu powodują, że opaska gubi się i potrafi naliczyć setki kroków, nawet jak leży na desce rozdzielczej. Poza tymi pojazdami jest cacy.

 

No i wgrywanie custom ekranów poezja ;) Pozdrawiam.

 

43ete7zmwhd5.png

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Band 4 przechowuje w swojej pamięci podobno około tydzień informacji. Osobiście paruje go raz na parę dni (3-5 dni) i nie ma żadnych problemów, wszystko się zgadza tak jak powinno ;)

Co do liczenia kroków to jest świetnie, maszerując nieraz liczyłem w głowie kroki i faktycznie różnica wynosiła 1-3 kroki przy kilkuset! Dalej nie chciało mi się liczyć. Przy odkurzaniu, zmywaniu naczyń i innym losowym machaniu łapami nie nalicza ani jednego kroku! Nieźle jak na zabawkę za 100 zł. Jedynie gdzie opaska całkiem leży (ale to przypadłość chyba każdej opaski/zegarka) to samochód/autobus. Ciągłe przyspieszenia grawitacyjne przy hamowaniu i skręcaniu powodują, że opaska gubi się i potrafi naliczyć setki kroków, nawet jak leży na desce rozdzielczej. Poza tymi pojazdami jest cacy.

 

No i wgrywanie custom ekranów poezja ;) Pozdrawiam.

 

43ete7zmwhd5.png

 

Co to za motyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleziony tutaj:

 

 

Minimalizm i czysty ekran, takie motywy lubię. Pozdrawiam ;)

 

Dzięki, właśnie czegoś takiego czytelnego szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolejną osobą która zwraca uwagę na ten problem. Koleżanka ma pracę siedzącą, ale dużo macha rękami i dziennie ponad 1000 kroków jej dolicza. Chyba nie ma na to rady dlatego kupiłem Honor Banda 5 dla żony. Podobno on radzi sobie lepiej, ale się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...