Skocz do zawartości
mati17

Galaxy s8, na coś nowszego?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem galaxy s10. Są skurczysny drogie jak cholera, wiadomo - flagowiec na chwilę obecną. Trafiłem na cashback w wysokości 1000zł, warunkiem promocji jest sprzedaż starego telefonu, czyli wycena starego + 1000zł od samsunga. Problem jest następujący, za galaxy s8 z pęknięciem szyby dają 85zł, a za pełni sprawnego 500 stów, czyli tak jakby 500-600 pln do przodu. Ma ktoś jakieś inne pomysły, czy nic już taniej się nie znajdzie? Galaxy s8 przez dwa lata mnie nie zawodzi, działa cały czas płynnie więc pod tym względem jestem zadowolony. Ew, może być inny model ale warunek mam taki żeby nie był większy od galaxy s8 wymiarowo, zależy mi na wąskich ramkach, myślałem też nad xiaomi mi 9 (cena-parametry bdb), ale niestety odpada z racji dużych gabarytów, a mi 9se jest okrojony. Niestety, wszystko co znajduje bezramkowo to ~6.4" a co za tym idzie pomimo małych ramek większe gabaryty niż s8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda używam prywatnie S8 dopiero od roku ale nie widzę sensu zmiany na inny smartfon. Niestety większość jest sporo większa, a S10 z tą dziurą w ekranie kompletnie do mnie nie przemawia. Xiaomi mi 9 T jest fajny ale tez sporo większy. Jak nie czujesz potrzeby zmiany fona na już to obserwuj spokojnie rynek i może coś ciekawego się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem galaxy s10. Są skurczysny drogie jak cholera, wiadomo - flagowiec na chwilę obecną. Trafiłem na cashback w wysokości 1000zł, warunkiem promocji jest sprzedaż starego telefonu, czyli wycena starego + 1000zł od samsunga. Problem jest następujący, za galaxy s8 z pęknięciem szyby dają 85zł, a za pełni sprawnego 500 stów, czyli tak jakby 500-600 pln do przodu. Ma ktoś jakieś inne pomysły, czy nic już taniej się nie znajdzie? Galaxy s8 przez dwa lata mnie nie zawodzi, działa cały czas płynnie więc pod tym względem jestem zadowolony. Ew, może być inny model ale warunek mam taki żeby nie był większy od galaxy s8 wymiarowo, zależy mi na wąskich ramkach, myślałem też nad xiaomi mi 9 (cena-parametry bdb), ale niestety odpada z racji dużych gabarytów, a mi 9se jest okrojony. Niestety, wszystko co znajduje bezramkowo to ~6.4" a co za tym idzie pomimo małych ramek większe gabaryty niż s8.

 

po co ci galaxy s10 skoro masz dobrą s8-kę :hmm: , chyba ze musisz sie dowartosciować kupnem kolejnego zbędnego gadzetu wtedy okej :lol2: . Mam w domu dwie s8-ki i nie widze w S10-tce nic co by mnie przekonało do zmiany nawet gdyby ten telefon kosztował w sklepie 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruba przesada. Pomiędzy S8 a S10 jest wiele istotnych różnic. Szybsze ładowanie indukcyjne, głośniki stereo, szeroki kąt i tryb nocny, lepszy soc i wcale nie chodzi mi o wydajność ale energooszczędność, poza tym S10 zaraz dostanie One ui 1.2, którego nie dostanie już S8. Niestety S10 jest moim prywatnym zdaniem brzydki jak listopadowa noc, a S8 to obok lg V30 najładniejszy telefon jaki do dzisiaj powstał.

 

W sumie S8/s9, bo wolę czarną ramkę niż srebrną ale tył bardziej podoba mi się w s9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria coraz krócej mi trzyma, na pewno nie tyle jak ją kupowałem, czasami jest tak że cały dzień ok, czasami co 4 godziny muszę ładować, zależy od intensywności użytkowania. Zmiana na s9 jest totalnie bez sensu, na s9+ prędzej nawet z racji drugiego aparatu ale już rozmiar telefonu mi nie leży, stąd pomyślałem o s10, bardzo wąskie ramki. Zresztą, napisałem wyżej, że niekoniecznie musi to być samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10, jeżeli mowa o wyglądzie kwestia gustu. Parametry lepsza bo 8gb RAM, a nie 4, tak jak wyżej pisał szybsze ładowanie, lepszy ekran, generalnie różnic sporo. Teraz poza odkupem do 3.11 jest jeszcze 350 zł na zakupy w bonie https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-samsung-galaxy-s10-8-128gb-sm-g973-prism-black,id-1311780?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=f27a0cac5e379821e29bceef40e015d5 Pamiętaj, że wymiana ekranu w s8 to jakieś 800-900zł. Nie warto naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj aplikację Phone info SAM. W jednej z zakładek znajdziesz ilość cykli oraz obliczoną przez firmware sprawność baterii. Samsung wymienia baterię poniżej 85%. Nawet jeśli nie masz gw to warto z czystej ciekawości sprawdzić jej stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P30

 

I chyba to będzie mój wybór, rozmiar prawie taki sam jak s8 a ekran o 0.3" większy, aparaty dobre, w tym bardziej rozbudowany tryb nocny niż w samsungach. S10 nawet po tych wszystkich obniżkach wyjdzie mi ~2600zł, p30 nowego w pierwszym lepszym sklepie bez kombinacji biorę za ~2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam S8 i naprawdę ten telefon jest dalej bardzo dobry. Gdybym miał na coś nowszego przeskoczyć to chyba faktycznie P30 byłaby takim najlepszym kompromisem, bo mnie osobiście większa przekątna nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w tym roku w maju zakupiłem P30 Pro z którego jestem ogromnie zadowolony i telefon jest na co najmniej 2 lata użytkowania ale jeśli mam być szczery to nie ma sensu kupować flagowcow za 3 bądź 4tys zł. Na mnie ten telefon robił ogromne wrażenie przez pierwsze 2tyg a teraz? Jest to zwykły telefon który działa piekielnie szybko i robi fantastyczne zdjęcia których nie robię nie wiadomo ile. Trochę pieniądze wywalone w błoto w moim przypadku. Za telefon dałem 3300zlna spokojnie mogłem mieć dobry sprzęt za 2000zl na Snapie 855 czy yam szybszym + 6gb Ramu i w miarę dobry aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę w s8 jeśli dotyk działa da się stosunkowo tanio wymienić. Za wymianę przód/ tył płaciłem 65 gbp. W Polsce na pewno byłoby taniej, bo robocizna jest co najmniej 5 razy tańsza. Sprawny telefon sprzedałem niedawno za 170 gbp na ebayu przy czym ceny używanych smartfonów w z Polsce są wyższe.

 

Po wymianie szkła telefon wygląda jak nowy i ma ciągle wysoką wartość na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie masz włączone liczenie kroków, to zabiera sporo baterii. Czasem po aktualizacji apki potrafi się włączyć.

Też mam s8 już ponad rok i to był świetny wybór, z pewnością zostanę z nim jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w tym roku w maju zakupiłem P30 Pro z którego jestem ogromnie zadowolony i telefon jest na co najmniej 2 lata użytkowania ale jeśli mam być szczery to nie ma sensu kupować flagowcow za 3 bądź 4tys zł. Na mnie ten telefon robił ogromne wrażenie przez pierwsze 2tyg a teraz? Jest to zwykły telefon który działa piekielnie szybko i robi fantastyczne zdjęcia których nie robię nie wiadomo ile. Trochę pieniądze wywalone w błoto w moim przypadku. Za telefon dałem 3300zlna spokojnie mogłem mieć dobry sprzęt za 2000zl na Snapie 855 czy yam szybszym + 6gb Ramu i w miarę dobry aparat.

 

Trzeba było kupić s10 - jest wart swojej ceny. To tak dobry smartfon, że nawet gdyby kosztował 2000zl więcej to nadal byłby godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolezanka w robocie ma p30 pro, fajny telefon itd dobre zdjecia, responsywny itd., znowu kolega ma s10, absolutnie nie narzeka moge to samo powiedziec co o p30 pro, oba telefony to wybor moim zdaniem miedzy huawei a samsungiem

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak będzie w przyszłym roku gdy przyjdzie premiera serii P40.

Jak to będzie funkcjonowało bez wsparcia Google. Mate 30Pro przez to ma bardzo słaba sprzedaż w Europie. Jak byłem przeciwnikiem Samsunga to chyba znowu zacznę kupować telefony tej marki albo coś od Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...