Forum PCLab.pl: Death Stranding - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (41 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Death Stranding Oficjalnie na PC - premiera lato 2020

#61 Użytkownik jest niedostępny   lamparcicho 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Listopad 2019 - 09:46

A ja na odwrót - ogram raz i porządnie. Jakbym nie wiedział, że będzie na PC to pewnie zrobiłbym jak Ty :) Poza tym gra jest na +40h, mi szkoda czasu na przechodzenie po 2 razy. No ale wiadomo, co kto lubi ;)

Ten post był edytowany przez lamparcicho dnia: 01 Listopad 2019 - 10:25

#62 Użytkownik jest dostępny   musichunter1x 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 10:26

Chyba już wiem dlaczego IGN odstaje z notowaniem... to w końcu amerykański serwis, a ja mam utarty stereotyp że są nastawieni na akcję i wybuchy :E .
IGN włoski i japoński już ma oceny jak reszta.
Czytam tylko wybiórczo recenzje i pomijam fragmenty wspominające o fabule lub postaciach. Jedynie tą z HDTV przeczytałem cała, bo skupiają się na doznaniu i grafice.

Zabieram się za tą recenzję i jemu ufam w pełni jeśli chodzi o osąd:
https://www.youtube....h?v=YuLRlRLBwQ8

Ten post był edytowany przez musichunter1x dnia: 01 Listopad 2019 - 10:32

#63 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 10:29

Zobacz postlamparcicho, o 01 Listopad 2019 - 09:46, napisał(a):

A ja na odwrót - ogram raz i porządnie. Jakbym nie wiedział, że będzie na PC to pewnie zrobiłbym jak Ty :) Poza tym gra jest na +40h, mi szkoda czasu na przechodzenie po 2 razy. No ale wiadomo, co kto lubi ;)

Nie trzeba mi lepszej rekomendacji aby to porządnie ograć w okolicach premiery i to nie tylko z technicznego punku widzenia. Gra zapowiada się na niezłe cudo. Oczywiście na pewno to nie gra dla wszystkich, ale ja jestem mega podjarany. Polecam obejrzeć analizę od DF.

Na pc kupię sobie kiedyś w promo za rok czy później w zależności kiedy będę miał ochotę powrócić do gry.

Like Horizon, Death Stranding delivers excellent image quality using Guerrilla's bespoke interpretation of checkerboard rendering. Pixel counts suggest the same 2160p resolution as Horizon Zero Dawn, with the checkerboarding remaining one of the best in the business, with clean edges and minimal artefacting. This combines with excellent texture filtering and temporal stability to produce a very filmic image that looks almost pre-rendered at times. Rest assured though, nearly everything is generated in real-time, augmented greatly by a top tier HDR implementation.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 01 Listopad 2019 - 10:30

#64 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 10:39

Na GOL'u piszą że klimatyczna nuda i dzwna gra z

Szczerze mówiąc, cut-scenek w Death Stranding nie ma aż tak wiele. Są momenty, że wręcz za nimi tęsknimy. Gra kompozycją przypomina raczej Phantom Pain, co dla jednych będzie dużą zaletą, dla innych (cóż, w tym mnie) wadą.

Źródło: gry-online

Liczyłem że gra będzie bardziej fabularna i filmowa a nie na poziomie Phantom Pain trochę to rozczarowujące :(

Tak czy siak dam jej szansę jak wyjdzie na PC a RDR2 akurat za parę dni więc będzie w co grać :)

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 01 Listopad 2019 - 12:11

#65 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• Faster Than Light jump successful
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 10:42

Gierka zapowiada sie wybitnie. Tym razem Kojimy nikt nie trzymał na smyczy jak w przypadku PP, to Konami możemy dziękować za to ze MGSV był skopany.

#66 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 10:45

Skończenie Death Stranding zajęło mi 3222 minuty. Przez większość z nich byłem oczarowany, a przez część skonsternowany. W każdej jednak byłem przekonany, że Kojima zaprojektował doświadczenie, które wykracza poza kategorię dotychczas znanej rozrywki.

Paradoksalnie (bo ta gra to doprawdy sztuka paradoksu) ta przedziwna i nieskora do dzielenia się swoimi tajemnicami fabuła stanowi jedną z wielu zalet Death Stranding. Nawet jeśli nie wszystko jest jasne i klarowne, a niektóre momenty niebezpiecznie stąpają po cienkim lodzie pretensjonalności i kiczu, ostatecznie Kojima zostawia nas usatysfakcjonowanych. I mój Boże, nie mogę się doczekać, gdy parę miesięcy po premierze będę czytać i oglądać te wszystkie analizy, interpretacje i kłótnie w internecie. Wierzcie mi – jest tu o co się spierać.

Z Death Stranding spędziłem 53 godziny. Grę można ukończyć w około 30+, ale świetnie bawiłem się, eksplorując, robiąc zadania poboczne czy po prostu budując. W produkcje Hideo Kojimy gram od dziecka, przeszedłem każdą główną część Metal Gear Solid (niektóre po kilka razy) i należę raczej do tych fanów, którzy kupują jego absurdalny świat i potrafią przełknąć gameplayowe anachronizmy. Za szczytowe osiągnięcie Kojimy uważam Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

gol

Mi się podoba to co zobaczyłem w recenzjach, dla mnie zapowiada się świetna powolna gra na nudne zimowe wieczory.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 01 Listopad 2019 - 10:46

#67 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• 2b or not 2b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 10:58

Szkoda, że dopiero 2020 na PC. :mad: Ale lepsze to niż wcale. :D

Eurogamer: Recommended

Hideo Kojma's first post-Metal Gear game is a messy, indulgent vanity project - but also a true original.

IGN: 6.8/10

Death Stranding delivers a fascinating world of supernatural sci-fi, but its gameplay struggles to support its weight.

GamesRadar: 3.5/5

Kojima's mysterious would be epic has its moments but can't carry the weight of expectation.

Game Informer: 7/10

The pillars of gameplay, combat, and story all bear the mark of creator Hideo Kojima, but none of them stand out or carry the experience

USgamer: 3.5/5

Death Stranding might be Kojima's boldest game to date. It may also be his most tedious. Either way, its originality outweighs its sometimes exhausting structure and poor pacing... but only just. Maybe not a game I would recommend to everyone, but certainly one of the most interesting games of 2019.

Ten post był edytowany przez Jaycob dnia: 01 Listopad 2019 - 11:00

#68 Użytkownik jest dostępny   musichunter1x 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:03

@Up
Wszystkie przytoczone recenzje są z amerykańskich lub brytyjskich stron, przypadek ;) ? Moim zdaniem nie mają gustu do takich gier.

Serio obejrzyjcie sobie tą recenzję, ale nie czytajcie komentarzy, bo prawie wpadłem na spoiler:
https://www.youtube....h?v=YuLRlRLBwQ8

Ten post był edytowany przez musichunter1x dnia: 01 Listopad 2019 - 11:08

#69 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:04

@Up ja już nic nie oglądam i nie czytam, to jest gra tego typu, że warto się przekonać na własnej skórze czym nas zaskoczy. Jak najmniej wiemy przed rozpoczęciem rozgrywki tym lepiej dla nas i klimatu jaki będziemy czerpać z poznawania tego dziwnego i pięknego świata. Będziemy się dzielić wrażeniami podczas rozgrywki.

Ale widoczki się trafiają :D Normalnie już czuję ten klimat.

https://youtu.be/OPTs4uW-zO0?t=199
https://youtu.be/OPTs4uW-zO0?t=275

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 01 Listopad 2019 - 11:15

#70 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:20

Ale fabularnie jest słabo bo gra podobno nie wyjaśnia wiele rzeczy

Widzicie, produkcja ta zachęca do dalszej zabawy obietnicą – chcemy wiedzieć, o co tu chodzi, kto jest kim i z kim, dlaczego po świecie hulają duchy, co ma do tego Sam Bridges i czym są dzieci w słoikach. Skuszeni przewrotnością tej obietnicy przechodzimy większość gry, orientując się w pewnym momencie, że nikt się tu nie rwie, by cokolwiek nam wyjaśniać. Kompozycja tego dzieła – rozwleczona, przydługa i monotonna – ma swoje wady, nie będę udawać, że jest inaczej.

To są dokładnie te same problemy jakie miał MGS5 i tutaj nie da się zwalić winy na Konami.

Nawet mała ilość cut-scenek i rycykling wypada podobnie do Phantom Pain za co fani ganiali Konami a teraz widać że to była nie ich "zasługa".

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 01 Listopad 2019 - 11:27

#71 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:26

Może i dobrze, dość mam wykładania wszystkiego na stół. Wyobraźnia będzie pracować. Okażę się już niedługo. Każdy będzie pewnie odbierał wizję tego świata na swój sposób.

Paradoksalnie (bo ta gra to doprawdy sztuka paradoksu) ta przedziwna i nieskora do dzielenia się swoimi tajemnicami fabuła stanowi jedną z wielu zalet Death Stranding. Nawet jeśli nie wszystko jest jasne i klarowne, a niektóre momenty niebezpiecznie stąpają po cienkim lodzie pretensjonalności i kiczu, ostatecznie Kojima zostawia nas usatysfakcjonowanych. I mój Boże, nie mogę się doczekać, gdy parę miesięcy po premierze będę czytać i oglądać te wszystkie analizy, interpretacje i kłótnie w internecie. Wierzcie mi – jest tu o co się spierać.

gol

Ja też nie mogę się doczekać :D

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 01 Listopad 2019 - 11:28

#72 Użytkownik jest niedostępny   Ryszawy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:31

Czyli wyszła taka gra, jak się spodziewałem. Trochę szkoda. Fajnie, że nie ma łopatologicznych wyjaśnień, lubię jak coś zostaje dla wyobraźni.

#73 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:38

Tylko że to budowanie pozornej fabuły którą muszą sobie sami dopowiadać gracze nie świadczy o geniuszu tylko o braku dobrej narreacji. Nagle wady ogólnie wytykane przy Phantom Pain są teraz zaletami :E ? Death Stranding popełnia te same grzech co MGS5 a fani liczyli bardziej na powrót do czasów z MGS1,2,3 gdzie było filowo i mocno fabularnie.

Zobacz postRyszawy, o 01 Listopad 2019 - 11:31, napisał(a):

Fajnie, że nie ma łopatologicznych wyjaśnień, lubię jak coś zostaje dla wyobraźni.

Lubisz jak masz sam zarys fabuły i gra nic nie wyjaśnia... sam se ją wymyślaj? W MGS zawsze była tajemnica do odkrycia ale od czasu MGS5 idzie to w złym kierunku i widać że to nie była wina Konami tylko celowe działanie samego HK.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 01 Listopad 2019 - 11:41

#74 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:40

To się okaże jak sami zagramy. Każdy odbiera tą grę na swój sposób i różnie na to patrzy. Jak już liźniemy grę to dopiero będzie okazja do dyskusji. Na podstawie samych recenzji i subiektywnych opinii innych, dla mnie nie ma sensu rozkminiać tego na pewno pokręconego świata.

#75 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 11:58

Zobacz postlukadd, o 01 Listopad 2019 - 11:40, napisał(a):

To się okaże jak sami zagramy. Każdy odbiera tą grę na swój sposób i różnie na to patrzy. Jak już liźniemy grę to dopiero będzie okazja do dyskusji. Na podstawie samych recenzji i subiektywnych opinii innych, dla mnie nie ma sensu rozkminiać tego na pewno pokręconego świata.

O Phantom Pain też się tak mówiło a suma summarum wszyscy widzieli te same wady. Hideo Kojima poszedł znowu w kierunku rozgrywki znanej z MGS5 a nie filmowej opowieść znanej z poprzednich części Metal Gear Solid. W recenzjach wyraźnie piszą że rozgrywka na dłuższą metę jest nużąca z fedeksami i backtrackingiem. To są dokładnie te same zarzuty które fani wytykali w MGS5 z tą różnicą że tam winą obarczyli Koanmi a nie "Mistrza", teraz Kojima zrobił grę na własnych zasadach i co? Te same zarzuty w stosunku do nowej marki.

złapiecie się za głowę wielokrotnie. Jak to, mam nosić paczki? Jak to, mam ciągnąć kablówkę ze wschodu na zachód? Ależ właśnie tak to: cała koncepcja gry opiera się na tym pomyśle

Wiem, że brzmi to wszystko nieszczególnie efektownie – i zaręczam, dla wielu z Was takie waśnie będzie.

W tej grze dzielicie się wszystkim z innymi kurierami – od gadżetów, przez drogi i mosty, na pojazdach kończąc. Dzięki temu backtracking, którego jest tu mnóstwo, staje się zdecydowanie bardziej znośny

Będziecie się zachwycać i dziwić. Będziecie poszukiwać i próbować zrozumieć. Ale będziecie też rozczarowani, ciągle zadając sobie pytania. To już? To na tym polega ta gra? Na chodzeniu? Czy ja dostępuję tu zaszczytu przeżycia czegoś naprawdę ważnego, czy padam ofiarą wielkiego oszustwa?

Sekrety do odkrywania i analizowania to jedno ale źle opowiedziana fabuła to zupełnie inna kwestia i nie ma nic wspólnego z geniuszem tylko z wybrakowaniem scenariusza ;). Pokręcona, skomplikowana fabuła spoko ale nie taka która nie wyjaśnia istotnych elementów bo tak i już :E.

trudna fabuła, która nie lubi dzielić się swoimi sekretami;
tym, którzy po prostu chcą wiedzieć, o co tu chodzi, gra może wydać się za długa i momentami monotonna.

Nie można bagatelizować tak poważnych wad w obliczu krytyki która spłynęła za te same elementy w Metal Gear Solid V zwłaszcza że śmiejemy się z fedeksów w grach UBI a tutaj klepiemy Hideo po plecach mimo że uczynił to główna częścią rozgrywki

W momencie, w którym świat odchodzi od tzw. fedex questów, on tworzy grę w całości opartą na tym motywie. W dodatku biegamy w niej z dziećmi w słoikach i ciskamy w duchy granatami z moczu i stolca (serio!).

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 01 Listopad 2019 - 12:14

#76 Użytkownik jest niedostępny   bocieque 

• Death is the road to ave
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 12:01

Jeszcze tylko tydzień. "Nudny", wolny gameplay jak w RDR2, Zelda BotW, MGSV? Me like it. W każdej z nich mam przegrane ponad 100h.

Ten post był edytowany przez bocieque dnia: 01 Listopad 2019 - 12:02

#77 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 12:09

Niema zbytnio sensu wyrywać poszczególnych zdań z kontekstu. Lepiej przeczytać całe recenzję. Tą na golu akurat czytałem, trochę rzeczy jest tam wyjaśnione.

Wiem, że brzmi to wszystko nieszczególnie efektownie – i zaręczam, dla wielu z Was takie waśnie będzie. Ale czy oglądając trailery przed premierą, spodziewaliście się czegoś innego? To przecież Hideo Kojima – jego gry albo się kocha, albo nienawidzi. Dla jednych to wizjoner, dla innych twórca pretensjonalny i przereklamowany.

gol

Kto pokocha, a kto znienawidzi się okaże po zagraniu. Ale raczej to nie jest gra dla miłośników assassinów i tego typu gier :E

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 01 Listopad 2019 - 12:10

#78 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 12:16

Zobacz postazgan, o 01 Listopad 2019 - 11:38, napisał(a):

Tylko że to budowanie pozornej fabuły którą muszą sobie sami dopowiadać gracze nie świadczy o geniuszu tylko o braku dobrej narreacji. Nagle wady ogólnie wytykane przy Phantom Pain są teraz zaletami :E ? Death Stranding popełnia te same grzech co MGS5 a fani liczyli bardziej na powrót do czasów z MGS1,2,3 gdzie było filowo i mocno fabularnie.
Też się z tym zgodzę. Ciężko mi to zaliczyć do plusów gry jednak, skoro sam twórca nie potrafił oddać tego, co miał do przekazania w warstwie fabularnej. Ja wiem, że pole do własnej interpretacji to fajna sprawa, ale gdy jest tego za dużo, albo kiedy nie są wyjaśnione jakieś kluczowe aspekty, to jest jednak przejaw nieudolności w narracji moim zdaniem. Kojima ma te swoje pseudofilozoficzne odjazdy i zaraz jest tłumaczenie, że przecież to "mistrz" i jak czegoś nie rozumiesz, to najwidoczniej nie jesteś takim mega koneserem gier wideo jak cała reszta i nie potrafisz pojąć geniuszu Hideo :E Choć w większości recenzji wszyscy raczej zachwalają historię, więc nie powinno być chyba aż tak źle mimo wszystko.

Najśmieszniejsze jest to, że główna oś gry to zadania czysto kurierskie dosłownie, czyli typowy "fedex", na który wszyscy tak narzekają przecież. Do tego pusty świat, który po dłuższym czasie potrafi jednak znużyć. Dłużyzny, monotonia, powtarzające się zadania, to wszystko przeplatane fajnymi przerywnikami filmowymi. Tytuł na pewno nadrabia warstwą techniczną. Gameplay jest też interesujący. Cały ten system noszenia paczek, ich odpowiedni rozkład, aby zachować równowagę w terenie, dobór odpowiedniego ekwipunku, planowanie każdego kroku - to brzmi super. Tak samo jak ta cała "niewidzialna" współpraca. Tylko ja nie widzę w tym żadnego nowego gatunku, o którym tak się trąbiło. Do tego mam wrażenie, że gdyby nie nazwisko Kojimy, to pozycja ta najzwyczajniej w świecie zostałaby przyjęta znacznie chłodniej. Gdyby to stworzył jakikolwiek inny deweloper, to ta średnia ocen nie byłaby już taka super na 100%.

Ten post był edytowany przez Kszyrztow dnia: 01 Listopad 2019 - 16:02

#79 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 12:22

Zobacz postlukadd, o 01 Listopad 2019 - 12:09, napisał(a):

Ale raczej to nie jest gra dla miłośników assassinów i tego typu gier :E

Nie tylko Assassinów bo nie dla wszystkich fanów Metal Gear Solid nie jest to ani dobra gra akcji ani dobra skradana o czym warto pamiętać zabierając się za nową grę Hideo Kojima!

To nie jest gra akcji – strzelania w Death Stranding pojawia się tyle, co kot napłakał

Skradanie się jednak nie jest naturalnym zajęciem obwieszonego towarami Sama, stąd nie należy do najłatwiejszych...

inwigilacja ich baz rzadko udaje się tak, jak udawała się w Metal Gear Solid. Sama walka natomiast nie została szczególnie dobrze rozwiązana. Cały obóz bandytów da się pokonać na pięści, a gdy dostaniemy już broń, stajemy się praktycznie niezwyciężeni.

Mnie przyciąga do Death Stranding kreacja postaci oraz przedstawienie świata sam motyw śmierci, zagłady ludzkości jest mega no i to co było już widać i słychać w Trailerach czyli genialna muzyka i oprawia wizualna. Na deser boskie kadry z świetnie wyreżyserowanych cut-scenek (szkoda tylko że jest ich mało).

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 01 Listopad 2019 - 12:25

#80 Użytkownik jest niedostępny   bocieque 

• Death is the road to ave
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2019 - 12:22

Będzie podobnie jak z RDR2. Część ludzi się zachwyci, goty itp, inna grupa odpuści grę po paru godzinach znudzona :E.

Zobacz postKszyrztow, o 01 Listopad 2019 - 13:16, napisał(a):

Do tego mam wrażanie, że gdyby nie nazwisko Kojimy, to pozycja ta najzwyczajniej w świecie zostałaby przyjęta znacznie chłodniej. Gdyby to stworzył jakikolwiek inny deweloper, to ta średnia ocen nie byłaby już taka super na 100%.

To może też działać w drugą stronę. Kojima ma tyle hejterow co psychofanów ;p. Poza tym można oceniać go bardziej surowo, bo ludzie spodziewają się po nim nie wiadomo czego. Jakby grę stworzył świeży zespół >100 osób, z nikim znanym, mógłby być oceniany wyżej ;p. Możemy tylko gdybać.

• (41 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »