Skocz do zawartości
Gregg84

Komputer wyłącza się pare minut po starcie windows

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, wydaje mi się że specyfikacja nie będzie potrzebna, mam dosyć starego pc-a na wsi u rodziny, niedawno pojechałem i postanowiłem se dowieżć dysk HDD i karte graficzną z domowego kompa, niestety 2 dni po zamontowaniu dysku komp po paru nminutach pracy po prostu się wyłącza, czego to może być wina? wcześniej nie miałem takich dziwnych objawów, czy to może być wina dołączenia kolejnego dysku hdd? czy może zasilacz zaczyna szwankować? a może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę. Podaj specyfikacje i jaką kartę graficzną tam włożyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek intel core 2 quad q8400, karta GTX 650 ti 2Gb, 8GB Ram, system win 7 Home pro, płyta Gigabyte P35-DS3L zasilacz aerocool 600W, na płycie nie ma napęczniałych kondensatorów ani przypalonych portów, a do wnętrza zasilacza w celu wyczyszczenia z kurzu dostać się nie mogę bo boje się że go potem nie skręce... przez pare dni od przyjechania na wieś wszystko działało ok, aż zaczął się wyłączać... dodam że w biosie temperatura procka to ok 95 stopni celsjusza, to chyba ok?

Edytowane przez Gregg84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie 95st? a ile w Windowsie? Może zwyczajnie się przegrzewa. Sprawdź, czy chłodzenie jest dobrze zamontowane. Jak nadal będą takie temp to trzeba je zdjąć, wyczyścić starą pastę i nałożyć nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie nie mam możliwości sprawdzenia temperatury, po prostu nie zdążam bo komp się wyłącza... ale jakieś pół roku temu, może troche więcej montowałem ten procek i kładłem nową pastę, wiec to chyba nie tego wina, na serio zastanawia mnie czego to wina, na składaniu, i rozkręcaniu, czy temu podobnych rzeczach się znam, bez problemu potrafie złożyć kompa, i zastanawiam się czy będe musiał kupować nowy zasilacz, na jakimś forum przeczytałem że to może być wina złego oprograowania albo nawet wirusa jakiegoś ale to raczej nie możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie nie mam możliwości sprawdzenia temperatury, po prostu nie zdążam bo komp się wyłącza... ale jakieś pół roku temu, może troche więcej montowałem ten procek i kładłem nową pastę, wiec to chyba nie tego wina, na serio zastanawia mnie czego to wina, na składaniu, i rozkręcaniu, czy temu podobnych rzeczach się znam, bez problemu potrafie złożyć kompa, i zastanawiam się czy będe musiał kupować nowy zasilacz, na jakimś forum przeczytałem że to może być wina złego oprograowania albo nawet wirusa jakiegoś ale to raczej nie możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95st w biosie to o wiele za dużo, wygląda to na normalne przegrzewanie się CPU i wyłączenie kompa. Sprawdź, chłodzenie, zdejmij załóż ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dodam że w biosie temperatura procka to ok 95 stopni celsjusza, to chyba ok?

Jak masz chłodzenie boxowe na cpu to przy prawidłowym montażu i dobrze nałożonej paście powinno być 40-45 stopni w biosie a nie 95 przy q8400. Więc sprawdź przede wszystkim czy któryś push-pin się nie oberwał. Kiedyś mi się oberwał i był problem z działaniem kompa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95 stopni w spoczynku to nie jest ok. Zobacz czy chłodzenie jest dobrze zamocowane, ewentualnie możesz dać nową porcje pasty. Może ostatnim razem dałeś za dużo/za mało i się przegrzewa.

 

Dziwne, że procesor dostał takich temperatur po dołożeniu dysku. Czy komputer nie jest za mocno zasyfiony kurzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, zdjełem chłodzenie i okazało się że pasta pokrywała tylko połowe procesora, dziwne bo paste nakładam zawsze poprawnie w "X" a czemu znalazła się tylko na połowie nie wiem, wyczyściłem wszystko, nałożyłem nową paste, włączam kompa i nadal wszystko działa a normalnie już dawno by sie wyłączył, temat zamknięty, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...