Skocz do zawartości
gringo55

Jaka płyta pod 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam niedrogiej płyty pod Ryzena 5 2600 i RAM Patriot 16GB 3200MHz Viper(2x8GB).

 

Czy MSI B350M PRO-VD PLUS będzie ładnie współgrał z resztą podzespołów? Czy polecacie może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiej płyty pod Ryzena 5 2600 i RAM Patriot 16GB 3200MHz Viper(2x8GB).

 

Czy MSI B350M PRO-VD PLUS będzie ładnie współgrał z resztą podzespołów? Czy polecacie może coś innego?

msi b450m Bazooka albo Mortar, można obecnie poniżej 400 spokojnie znaleźś, mają dobre sekcje zasilania i jak si ebędziesz bawił w ostre OC czy zmienisz na jakieś mocne 8 jaj to przynajmniej będziesz spał spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się może do tematu. Planuję zakupić Ryzen 5 2600 i szukam na razie odpowiedniej płyty, akurat jest w promo MSI B450M PRO-VDH MAX za 269zł, ma niby wszystko czego potrzebuje prócz tego, że to mATX (jakoś napchane to wszystko), mam obudowę normalną ATX, i M2 pod grafiką co nie wydaje mi się dobrym pomysłem, chociaż na razie będzie MX500 Sata.

Zastanawiam się od kilku dni czy warto dopłacać 100-150zł do innych płyt. Ryzen nie będzie mocno kręcony, jakieś chłodzenie przydałoby się na pewno zapakować od razu po zakupie, nie planuje także na razie po montażu wymieniać za kilka miesięcy procesora.

Jaką jeszcze dobrą płytę można w okolicach 300zł wyrwać?

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ci przeszkadza że pod kartą? będziesz go często wyjmował? bo ciepło panie to zawsze wędruje do góry nie do dołu to się nie martw, że na niego będzie ci z karty buchało :D

w okolicach 310-315 możesz też znaleźć asrocka b450m pro4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock raczej widzę bliżej 400zł.

Ten m2 w sumie jak nie jest problemem w tym miejscu to ok. Myślałem że gorące powietrze dmuchające z grafiki jeszcze bardziej będzie grzało dysk, a nvme do chłodnych nie należą. Może to bardzo skrócić żywotność.

No ok, to pewnie wezme tego MSI, czy jest coś czego powinienem się obawiać lub coś wiedzieć? Sekcja zasilania nie jest zła, bios raczej ok.

Czy jakieś chłodzenie może się tam nie zmieścić? Odstęp cpu Ram chyba wszędzie musi być standardowy.

Gniazdo zasilania jest dosyć wysokie, zasilacz jest w podłodze.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz brał grandisa, to musisz pamietać, aby ramy niskie były, bo spc grandis jest cholernie szeroki i na płytach nawet atx-wych zachodzi na ramy

ale do r5 2600 to ci spokojnie fera 3 wystarczy - u mnie na stocku nawet 55st nie przekracza podczas obciążenia prime95 , po oc do 70st dochodzi, a w grach typowo obciążających procesor takich jak bf5 58-60 st

i mam krzywą wentylatora ustawioną w biosie na cichą pracę w zależności od temperatury - jakbym ustawił np stałem 1400obr to pewnie 55 w takim batlu by nie przekraczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie bedzie miała fera do chodzenia sekcji zasilania? Na stockowym chodzeniu nadmuch idzie dookoła cpu.

A propos wentyli. Obudowa posiada jeden z przodu, jeden na górze i jeden z tyłu. Na płycie jest 2x fan (chyba). Nie będzie problemem jak ten z przodu podłącze na 7V do zasilacza? Czy zastosować rozdzielacz do gniazda?

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl dmucha w Fera 3 przez żeberka na sekcje, u mnie po OC (msi b450m bazooka v2) sekcja ma 73 st, na stocku ledwo ponad 60 (oczywiście pod obciążeniem primem, w grach jest jeszcze mniej)

 

https://www.google.com/search?q=fera+3&oq=fera&aqs=chrome.0.69i59j0l7.1920j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

luknij jaki prześwit jest między żeberkami ;) (3 zdjęcie po prawej)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie bedzie miała fera do chodzenia sekcji zasilania? Na stockowym chodzeniu nadmuch idzie dookoła cpu.

A propos wentyli. Obudowa posiada jeden z przodu, jeden na górze i jeden z tyłu. Na płycie jest 2x fan (chyba). Nie będzie problemem jak ten z przodu podłącze na 7V do zasilacza? Czy zastosować rozdzielacz do gniazda?

Weź Fortisa, dopłata niewielka a nadmuch na sekcję ze względu na wentylator oversize dużo lepszy - będzie też ciszej.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...