Skocz do zawartości
Mrugas

Budowa sieci wifi w mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam obecnie internet z kablówki 100/10 po routerze cisco epc3928. Niestety router jest zamontowany w rogu mieszkania i jego zasięg jest w ostatnim pokoju bardzo słaby. Zastosowałem po środku wzmacniacz, ale nie zdaje to do końca oczekiwanego rezultatu. Mam w domu zainstalowanego QNAP i chciałbym udostępnić dane (filmy ) na tv w ostatnim pokoju. Moje pytanie czy do obecnego cisco podpiąć po kablu inny router (mam starego Asusa RT-N56U i zrobić z niego wifi na środku mieszkania? Czy po dopięciu go do obecnego csco mam tam ustawić status na Bridge? Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi na temat konfiguracji tych routerów, aby osiągnąć optymalny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TV ma port Ethernet to ciągnij kabel prosto do niego. Jeśli chcesz jednak użyć RT-N56U jako Access point to jeśli nie ma odpowiedniego trybu to skonfiguruj go tak. Cisco zostaje bez zmian, ale można byłoby mu wyłączyć samo WiFi. Można spróbować zamiast kable transmiter sieciowy PLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, załączam schemat mieszkania. TV1 i QNAP podłączam po kablu do cisco (ok5m). Pomiędzy Cisco a Asus mam ok 10m i tam mogę w listwie pościć kabel (i jest tam 220V). Tylko jeżeli zrobię tylko wifi na asusie a w cisco wyłącze to zasięg przy TV1 mam ok 60-70%. Słabo. Chciałbym tez aby na TV2 był dobry transfer z tego QNAP. Co proponujecie? Czy jednak zostawić samo cisco i zainwestować w ten PLC?

post-613376-15724253255754_thumb.jpg

Edytowane przez Mrugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...