Skocz do zawartości
slaww

MSI Z170 Gaming M5 + dysk M.2 Silicon Power 1TB M.2 PCIe NVMe A80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płytę główną MSI Z170 Gaming M5 i do niej zakupiłem dysk M.2 Silicon Power 1TB M.2 PCIe NVMe A80 - Interfejs:M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 (https://www.x-kom.pl/p/508129-dysk-ssd-silicon-power-1tb-m2-pcie-nvme-a80.html) ale dopiero po zakupię widzę że chyba nie dam rady podłączyć tego dysku.Mam aktualnie podłączony na tej płycie dysk M.2 Crucial MX200 ale z dwoma wycięciami ten zamówiony ma tylko jedno. Czy jest jakaś przejściówka bo nie chcę go odsyłać gdyż kupiony w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że mój starszy dysk M. 2 który mam aktualnie zamontowany ma 2 wcięcia ten jedno i myślałem że będzie problem z zamontowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dysk będziesz do dysku podłączać, że wcięciami w starym się przejmujesz?

 

Wcięcia i "kluczyki" w M.2 to największe nieporozumienie jaki wniósł ten standard.

 

W przypadku dysków SSD i gniazd na SSD w płytach głównych ten element należy zignorować kompletnie - skup się tylko na tym, jakie interfejsy komunikacyjne obsługuje dane gniazdo na płycie (PCIe i/lub SATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dysk będziesz do dysku podłączać, że wcięciami w starym się przejmujesz?

 

Wcięcia i "kluczyki" w M.2 to największe nieporozumienie jaki wniósł ten standard.

 

W przypadku dysków SSD i gniazd na SSD w płytach głównych ten element należy zignorować kompletnie - skup się tylko na tym, jakie interfejsy komunikacyjne obsługuje dane gniazdo na płycie (PCIe i/lub SATA).

 

Czyli z zamontowaniem na tej płycie głównej nie będzie problemu czy dysk M.2 ma jedno czy dwa wcięcia bo oto mi głównie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - przy zakupie SSD M.2 nie patrzysz na jego wcięcia. Sprawdzasz tylko jakie interfejsy są obsługiwane w danych gniazdach M.2.

Twoja płyta w obu M.2 wspiera zarówno SATA jak i PCIe.

Ale weź pod uwagę, że są zależności w działaniu M.2 i gniazd SATA - w instrukcji masz tabelkę. Tutaj będzie mieć znaczenie który dysk dasz do którego M.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - przy zakupie SSD M.2 nie patrzysz na jego wcięcia. Sprawdzasz tylko jakie interfejsy są obsługiwane w danych gniazdach M.2.

Twoja płyta w obu M.2 wspiera zarówno SATA jak i PCIe.

Ale weź pod uwagę, że są zależności w działaniu M.2 i gniazd SATA - w instrukcji masz tabelkę. Tutaj będzie mieć znaczenie który dysk dasz do którego M.2.

Dzięki za odpowiedź już wiem co i jak. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...