Skocz do zawartości
piokaka

[4000-4500] Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy,

 

potrzebuję zakupić laptop/urządzenie przenośne (nie jestem na bieżąco, co jest aktualnie w modzie) do szeroko pojętego używania "normalnego" i pracy na nim.

 

Laptop będzie służył do przeglądania internetu, oglądania filmów, czytania artykułów i przygotowywaniu konspektów piłki nożnej (jestem trenerem).

 

Także takie podstawowe używanie. Zależy mi, aby laptop był nowoczesny, szybki i wygodny w obsłudze.

 

Do tej pory całe życie pracowałem na komputerze, jednak chciałbym spróbować teraz laptopa.

 

Oczywiście cena najlepiej, jak najniższa w przedziale 4000-4500. jednak jeżeli będą tańsze modele a odczuwalność wszystkiego będzie taka sama to może być oczywiście niższa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej z systemem. A co do rozmiaru matrycy to wiadomo im wyższa tym lepsza (przynajmniej tak sądzę). W sensie, że lepiej wszystko widać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zadań spokojnie wystarczy znacznie tańszy laptop np.:

HP Pavilion 15 i5-8265/16GB/480/Win10 Blue za 3099zł

Z 4-ro rdzeniowym procesorem, 16GB pamięci i 960GB dyskiem SSD. Proponuje wersję niebieską, która ma ciemne klawisze klawiatury, dzięki temu białe podświetlenie jest lepiej widoczne.

 

W dobrej cenie i z b.dużym dyskiem jest też wersja z procesorem AMD:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/16GB/960/Win10 Blue za 3199zł

Różnica to tylko 100zł, a otrzymujesz tu już jednak prawie 1000GB dysk SSD. Jest tu procesor AMD, ale jego wydajność będzie na podobnym poziomie co w przypadku intela (jest tu za to lepsza karta graficzna, ale w Twoich zastosowaniach i tak nie ma ona większego znaczenia).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rozmiaru matrycy to wiadomo im wyższa tym lepsza (przynajmniej tak sądzę). W sensie, że lepiej wszystko widać:)

 

W takim razie możesz też wybierać wśród 17 calowych propozycji:

 

HP 17 i5-8265U/8GB/480/Win10 IPS - 3099 zł

 

Dell Inspiron 3793 i5-1035G1/8GB/512/Win10 IPS Srebrny - 3199 zł

 

Nie ma sensu wydawać więcej bo wydajnościowo nic nie zyskasz, nawet laptopy biznesowe za 2x tyle będą miały taką samą wydajność. Tutaj masz najnowsze procesory 4 rdzeniowe + 8 GB RAM które w zupełności wystarczy do Twoich zastosowań + duże dyski SSD 512 GB.

Matryce matowe IPS 17,3 cala i wygodne duże klawiatury z sekcją numeryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 17-stek w podobnym budżecie do wszystkich propozycji jest Acer Aspire 5 w większej wersji z matowym ekranem IPS o przekątnej 17,3" cala, który ma ładne kolory.

 

Acer Aspire 5 i5-8250U/12GB/512/Win10 MX250 - 3099zł

 

Aspire został wyposażony w 12GB RAM i szybki dysk SSD 512GB, oraz ma Windowsa w cenie. Bonusem jest karta graficzna Nvidia MX250, na której oprócz podstawowych zastosowań można zagrać w mniej wymagające gry typu Cs-Go, czy Lol.

 

Twoja propozycja laptopa wygląda bardzo obiecująco. Właśnie chodziło mi o to, aby niepotrzebnie nie przepłacać skoro laptop będzie używany do podstawowych rzeczy. Skoro kupując laptop za 3099 zł nie odczuję różnicy między laptopem za 5000 to właśnie chyba na tego się skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 17-stek w podobnym budżecie do wszystkich propozycji jest Acer Aspire 5 w większej wersji z matowym ekranem IPS o przekątnej 17,3" cala, który ma ładne kolory.

 

Ten laptop nie ma matrycy IPS :exclam:

 

Twoja propozycja laptopa wygląda bardzo obiecująco. Właśnie chodziło mi o to, aby niepotrzebnie nie przepłacać skoro laptop będzie używany do podstawowych rzeczy. Skoro kupując laptop za 3099 zł nie odczuję różnicy między laptopem za 5000 to właśnie chyba na tego się skuszę :)

 

Owszem - sam Ci to samo napisałem ale akurat kupowanie laptopa bez ekranu IPS podczas gdy w tym samym budżecie masz propozycje z takowym ekranem jest bardzo dużym błędem - tym bardziej jeśli chcesz pokazywać coś większej ilości osób - matryca TN zmienia wtedy kolory w zależności od kąta patrzenia czego nie ma w IPS. Propozycje z 17 calowym IPS dostałeś w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jest jakaś wersja z 12GB ramu? Z góry dzięki, bo wolałbym chyba, żeby te 12GB było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam. Są dwie wersje tego Aspire a wyglądają tak samo, więc pomyliłem niechcący. W takim razie zmieniam swoją propozycję na laptop Asus X712FA z cienkimi ramkami. Jest zgrabny jak na 17-stkę i ma dobre kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam. Są dwie wersje tego Aspire a wyglądają tak samo, więc pomyliłem niechcący. W takim razie zmieniam swoją propozycję na laptop Asus X712FA z cienkimi ramkami. Jest zgrabny jak na 17-stkę i ma dobre kąty widzenia.

 

W X712FA jest TN czy IPS?

Edytowane przez Kuba.wro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 45% NTSC, Anti-Glare Panel with wide 178° viewing angles

17.3" (16:9) z podświetleniem LED HD+ (1600x900) 60Hz 60% NTSC, Anti-Glare Panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 45% NTSC, Anti-Glare Panel with wide 178° viewing angles

17.3" (16:9) z podświetleniem LED HD+ (1600x900) 60Hz 60% NTSC, Anti-Glare Panel

 

Tylko, że to nic nie mówi-może być tam zarówno TN jak i IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...