Skocz do zawartości
Meistero

Jak odzyskać dane(zdjęcia) dysk HDD 1tb 2,5"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam rady dotyczącej sprawdzonego sposobu odzyskania danych z dysku: Samsung model HN-M101MBB o pojemności 1TB 2,5"

Próba uruchomienia systemu jest niemożliwa, dysk zawiesza się zaraz po uruchomieniu laptopa, przyznam, że nie sprawdzałem czy dysk widoczny jest w biosie ale co ustaliłem:

- dysk nie jest widoczny w moim komputerze( windows 7)

- dysk jest widoczny po wejściu na komputer-->zarządzaj--> zarządzanie komputerem-->zarządzaj dyskami, podłączam zrzut z ekranu:

zarzdzaniedyskami_samx0ki4.jpg

- uruchomiłem hd tune pro trial i po wejściu na zakładkę health podświetla mi w dwóch miejscach na żółto: dołączam zrzut z ekran:

smart_hddtune_dysk1tb1ukz0.jpg

 

Dysk obecnie mam podpięty poprzez kieszen na usb. Dysk nie hałasuje, nie zauważyłem żeby się grzał.

 

Od czego powinienem zacząć - wykonać kopię posektorową w ściagniętym DMDE demo(rozumiem, że muszę mieć drugi pusty dysk minimum 1TB aby przeprowadzić tą operację?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w warunkach domowych w grę wchodzi jedynie kopia posektorowa. Do pliku, jeśli masz miejsce, lub na drugi dysk. Najlepiej by było go podłączyć przez SATA a nie USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk przez SATA do kompa stacjonarnego i zawiesza mi się zaraz po uruchomieniu (nawet nie mogę wejść do biosu), system z mojego dysku ssd nvme nie startuje.

Dokładnie taka sama sytuacja jest jak podłączę dysk poprzez SATA do laptopa.

 

Dysk podłączyłem przez USB i próbowałem zrobić kopię posektorową ale w pewnym miejscu wyskoczył mi jakiś "error" - teraz już dokładnie nie pamięta komunikatu , próbowałem pominąć/zignorować ale się nie dało - musiałem przerwać "operację".

 

Ma ktoś jakiś pomysł co dalej z dyskiem gdzie się udać i co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z powierzchnią na przykład. W takim przypadku w domu tylko zajedziesz ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z powierzchnią na przykład. W takim przypadku w domu tylko zajedziesz ten dysk.

 

Na czym polega problem odzyskania danych z uszkodzonego dysku w warunkach domowych?

Z tego co się ostatnio dowiedziałem z dwóch lokalnych firm zajmujących się odzyskiem danych to przyczyną może być uszkodzenie logiczne dysku lub uszkodzenie mechaniczne(problem z głowicą, zawieszona głowica).

Sama diagnoza w oparciu o przeprowadzony raport(z uwzględnieniem folderów, które da się odzyskać) to koszt 200 zł lub 10% wartości usługi (w przypadku gdybym po diagnozie zrezygnował z chęci odzyskania danych).

Koszty danych możliwych do odzyskania to kwota: od 1000 zł w górę, w przypadku uszkodzeń mechanicznych nawet od 2000 zł...

 

Zdaję sobie sprawę, że koszty prowadzenia tego typu działalności są spore - drogie oprogramowanie, laboratorium, szkolenia, rosnące płace dla pracowników, zysk dla firmy ale raczej dla przeciętego Kowalskiego - są to kwoty zaporowe. Chciałbym w jakiś sposób spróbować odtworzenia danych - zdjęć z tego dysku samodzielnie lub z pomocą kogoś z forum:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być zawieszona głowica, skoro SMART odczytał? Idź do normalnej firmy DR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje podłączyłem ponownie dysk poprzez kieszeń na usb 3.0 ( pod porty usb 2.0 oraz usb 3.0) i niestety HD Tune już nie widzi tego uszkodzonego dysku....musiałem przez ostatnie podłączanie tego dysku bezpośrednio do komputera poprzez złącze sata dobić go jeszcze bardziej...

odczytsamsung1tb_hddtyxkfg.jpg

Widoczny jest jedynie dysk WD 750GB na którym mam system:-(

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tam coś mega ważnego to czym więcej kombinujesz tym więcej danych tracisz niestety jeśli masz coś do odzyskania ważnego to lepiej już nie kombinować z tym dyskiem każda próba odczytania plików może się zakończyć ich utratą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oddać dysk w dobre ręce, nie zależy mi na czasie-mogę sporo poczekać ale w zamian chciałbym aby ktoś mógł mi to wykonał za przystępną cenę.

Kogo możecie mi polecić? Ja pytałem już w:

datalab.pl

qdr.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz uszkodzenie logiczne także jeszcze nie jest tak źle ale ceny widzę też sobie ładne liczą a zapewne korzystają z jakiegoś autorskiego programu może ktoś ci podpowie coś więcej programy typu Disk Drill gdzie 400zł kosztuje wersja pro znajdziesz pewnie darmo na warezach także to też jakaś opcja poczekaj chwilę jeśli nic nikt ci nie podpowie to lepiej nie kombinować i wysłać do firmy zajmującej się tym.

W gwoli ścisłości nie nakłaniam tutaj do piractwa

;)

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...