Skocz do zawartości
lukadd

Z jak szybkiego lub wolnego internetu korzystasz?

  

129 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak szybki lub wolny jest twój internet?



Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie miałem sytuacji że jak zapuszczam ściąganie i pójdę zrobić herbatę, a jak wrócę to jeszcze się nie ściągnęło. Ale chciało by się mieć jak najwięcej :D to już chyba tak zostanie na zawsze jak przez długi czas siedziało się na niskich prędkościach a ściąganie zostawiało na noc, a czasem na kilka :D. 10 gbit to aż nie mogę sobie wyobrazić, ale kupił bym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE od Orange, 300zł za 1TB. Leci tak około 25Mb.

 

Mam dostęp do kablowego to jedynie Neostrada do 10Mb.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lokalnej kablówce która jest najlepszym operatorem internetu w mojej okolicy mam teraz 100/4 za 49 zł. Od grudnia mają poprawić upload i będzie 100/8. A jeszcze pół roku temu za te same pieniądze było 45/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10gbit speedtestu nie da się zapisać no i przeglądarka potrafi przestać odpowiadać.

 

Największy problem jest właśnie z prędkością LAN bo już dziś prędkości dostępne dla Kowalskiego przewyższają ta prędkość.

Kazdy mający GPON ma pasmo 2,5gbit współdzielone do siebie a interface 1gbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 Mb za 15 zł z umową na 2 lata, do lutego. Więc pewnie od tego terminu będzie coś szybszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 250/25Mbit za ~60zł od Multiplaya z Opola. Nie widzę potrzeby zmiany na więcej.

Jeszcze 4 lata temu miałem 2/2Mbit radiówkę za 30zł od lokalnego dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem sytuacji że jak zapuszczam ściąganie i pójdę zrobić herbatę, a jak wrócę to jeszcze się nie ściągnęło.

Cóż, ja już przeżyłem momenty, że nie zauważyłem, że się ściągnęło ale to dawne czasy na studiach jak zapięli pracownie na 1Gbps. Klikasz w przeglądarce, żeby zapisać plik z serwerów TASK i nic się nie dzieje. Klikasz jeszcze raz "ten plik już istnieje, nadpisać?" :lol2:

 

W lokalnej kablówce która jest najlepszym operatorem internetu w mojej okolicy mam teraz 100/4 za 49 zł. Od grudnia mają poprawić upload i będzie 100/8. A jeszcze pół roku temu za te same pieniądze było 45/4.

Kisnę jak widzę takie oferty. Download wywalony w "kosmos", upload byle przepchnąć pakiety kontrolne TCP :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie miałem sytuacji że jak zapuszczam ściąganie i pójdę zrobić herbatę, a jak wrócę to jeszcze się nie ściągnęło.
Twój speedtest to zaledwie ok. 250 GB / h, w dodatku mało które źródło pozwoli na taką szybkość. Typową grę ściągniesz cudem w 10-30 minut. 10-30 minut robienia herbaty?

 

Osobiście nie mogę się doczekać aż porty 10gbit będą w ludzkich pieniądzach i routery w ludzkich pieniądzach zdolne taki ruch przemielic
Kto pozwoli na takie szybkości by jeden maniak zamulił potężny serwer? Nie wiem jakie serwery ma Onet, ale na 10 Gb/s spokojnie siedzi 10 000 osób jednocześnie (raczej dużo więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mimo zwiększenia prędkości nadal 100/15 :/

 

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana całego kabla, obecnie w standardzie 5e, który teoretycznie jest do 1000Mb, ale to chyba jakiś tani i nieekranowany bubel. Dzisiaj wieczorem będą technicy i się okaże gdzie jest problem. Na pewno nie w routerze i karcie sieciowej, bo oba urządzenia obsługują 1000Mb

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pozwoli na takie szybkości by jeden maniak zamulił potężny serwer? Nie wiem jakie serwery ma Onet, ale na 10 Gb/s spokojnie siedzi 10 000 osób jednocześnie (raczej dużo więcej).

 

U mnie ze steama leci ~35MB/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1/1 :)

W Redakcji taki macie? :)

 

Co do mojego łącza to okazało się, że poprzednia firma, podpięła pod mój kabel jeszcze kogoś, i z ośmiu żył z przewodu, do mnie poszła połowa i połowa do drugiej osoby. Tym sposobem po jednym kablu są dwa kompy, a to ogranicza przepustowość do 100Mb/osobę. Teraz będą zakładać mi nowy kabel lub od razu światłowód, bo modernizują całą sieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój speedtest to zaledwie ok. 250 GB / h, w dodatku mało które źródło pozwoli na taką szybkość. Typową grę ściągniesz cudem w 10-30 minut. 10-30 minut robienia herbaty?

 

Kto pozwoli na takie szybkości by jeden maniak zamulił potężny serwer? Nie wiem jakie serwery ma Onet, ale na 10 Gb/s spokojnie siedzi 10 000 osób jednocześnie (raczej dużo więcej).

Każdy pozwoli.

Im większa prędkość dostępna tym obciążenie sieci spada. Taki paradoks.

Daj klientowi 100mbit to będzie pół dnia ściągać grę że Steama. Daj mu 1gbit to ogarnie to w mniej niż godzinę.

Prawdopodobieństwo że 10 osób w tym samym czasie obciazy na kaca jest mniejsze niż 100 osób po 100mbit.

Z takiego oneta co jest ściągane? Wiadomości i tyle.

Mogę w domu zrobić internet 10gbit a nawet więcej. Tylko po co?

Koszta za duże samego sprzętu bo internet za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redakcja jest w Warszawie :P

 

 

Warszawa, Warszawą, W warszawie są miejsca, że ledwo jakikolwiek internet działa, jedyna opcja to np. z kablówki, nie żeby to na odludziu było...

Teraz jak kładą swiatłowody z programu np Polska cyfrowa to jest minimum i to na zadupiu ;)

 

U nas są dwie opcje 1Gbps/1Gbps lub 10Gbps/10Gbps INEA niżej nie ma xD zasadniczo co 20 dom mógl by kupić internet i rozsyłać wfi dla 19-tu xD ale po co z tego samego programu są darmowe hotspoty 5 sztuk i na klienta 10Mbps/10Mbps, wiocha długości kilometra... z tego co pamiętam podłączyli kupę miejscowości w mazowieckim, będzie ponad 21k przyłącz do domów jednorodzinnych i 6k do np. blizniaków, bloków itp.

 

 

 

Ale co tam daja tylko z grubej rury za groszę w miejscach gdzie ludności w wiosce jest 1000+ i to jedyna opcja normalnego internetu bo nic innego nie ma nawet byłej tpsa i telefon ma tylko sołtys ;) Do tej pory był internet urynanetu za duże pieniadze z działaniem jak z lat 2000 lub LTE gminne 1Mbps/1Mbps lub LTE od operatorów, co prawda dużo stacji ale tak przeciążone że nie szło tego używać.

W kieleckim mam znajomego to u niego całą gminę zrobili to kilkanaście wiosek było, ale jakaś inna firma i bez programu tam max jest 300Mbps

 

 

Muszą coś robić...Jak otworzyć mapę z uke to białych plam jest tyle, że trudno zliczyć.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białych plam nie ma.

Tam gdzie niby są to jest normalny dostęp do internetu.

Szukaliśmy kiedyś takich miejsc pod inwestycje i już trochę było innych sieci.

 

U mnie nie daleko była biała plama niby a dostęp do internetu po VDSL i świetle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='03 Listopad 2019 - 23:31' timestamp='1572820297' post='15684211']

Kisnę jak widzę takie oferty. Download wywalony w "kosmos", upload byle przepchnąć pakiety kontrolne TCP :kwasny:

 

I bez przeprowadzki nie mam co liczyć na więcej i radykalną poprawę. W godzinach 00:00 - 08:00 mam podwojenie ale tylko downloadu więc wychodzi komiczne 200/4. U tego operatora zawsze dysproporcja między downloadem a uploadem była kosmiczna i teraz z każdym wzrostem downloadu się tylko pogłębia. Jestem u niego od 2008 roku bo alternatywy lepszej brak i zaczynałem od 1/0.1, później szmat czasu było 20/0.2 następnie podnieśli do 20/0.5 :E

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10Mbps od netii na kablach TP. NIGDY WIĘCEJ NETII

Na szczęście światłowód już położony czekam aż ktoś to wydzierżawi i normalnie mam ochotę wysłać paczkę z fekaliami do netii + wypowiedzenie umowy z ich winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pozwoli.

Im większa prędkość dostępna tym obciążenie sieci spada. Taki paradoks.

Daj klientowi 100mbit to będzie pół dnia ściągać grę że Steama. Daj mu 1gbit to ogarnie to w mniej niż godzinę.

Prawdopodobieństwo że 10 osób w tym samym czasie obciazy na kaca jest mniejsze niż 100 osób po 100mbit.

Z takiego oneta co jest ściągane? Wiadomości i tyle.

Mogę w domu zrobić internet 10gbit a nawet więcej. Tylko po co?

Koszta za duże samego sprzętu bo internet za free

 

Przeważnie w domu nie ma to sensu ale np pod serwery z dyskami NVM-e?

 

W domu stabilnie 500/50 , chociaż wolał bym większy upload czasem się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt normalny serwerów w domu nie trzyma.

Serwerownia musi mieć minimum dwa przyłącza prądu od roznych stron fizycznie, zasilanie UPS + przynajmniej dwie ścieżki łączą.

 

W domu mam dwa ścieżki jeśli chodzi o łącze. Główne to światłowód z dużą ilością włókien + radiolinia o przepustowości 750mbit.

 

Chociaz fotovoltaika w drodze ale serio nie ma sensu w domu trzymać serwerowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...