Skocz do zawartości
lukadd

Z jak szybkiego lub wolnego internetu korzystasz?

  

129 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak szybki lub wolny jest twój internet?



Rekomendowane odpowiedzi

Tam były urządzenia dostępowe a nie serwery.

 

Jakbym miał OLT w domu to miałbym serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytowałem tytuły / opisy z internetu, nie wgłębiałem się co tam było. Trzymanie 400 000 zł bez żadnych zabezpieczeń to przegięcie, teraz już złodzieje wiedzą co tam jest i że nie ma tam ani odrobinę ochrony. Ciekawe z jak szybkiego internetu korzystali ludzie w tym bloku po zalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zakładasz, że było tam sprzętu tylko za 400k i wszystko się popsuło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400k to może było warte ale 10 lat temu.

 

Za taką kwotę jestem wstanie cała wieś 6500 okablowac światłowodem i jeszcze z tego podłączyć klientów.

 

40-50k zł to bym jeszcze uwierzyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt normalny serwerów w domu nie trzyma.

Serwerownia musi mieć minimum dwa przyłącza prądu od roznych stron fizycznie, zasilanie UPS + przynajmniej dwie ścieżki łączą.

 

W domu mam dwa ścieżki jeśli chodzi o łącze. Główne to światłowód z dużą ilością włókien + radiolinia o przepustowości 750mbit.

 

Chociaz fotovoltaika w drodze ale serio nie ma sensu w domu trzymać serwerowni

Nie no nie chodzi mi o taką serwerownie jak w datacenter albo większych firmach. Ale na pewno jesteś w stanie znaleźć jakieś zastosowanie dla użycia szybkich dysków w domu przez sieć.

Musiał bym chłopaków z studia zapytać czy do czegoś by im się takie coś przydało.

 

A co do tej 'serwerowni' UPC, tzn jak by tam mieli wstawiony jakieś routery / firewalla to to nie może kosztować kupę kasy czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo 30/2 67zl jest od miesiaca 40/4 79zl radiowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Postrach, @Szczota - to zapewne był zwykły punkt dystrybucyjny, bo serwerownie to sobie pismaki wymyślili (ładniej brzmi). Pewnie tam internet/iptv/telefonia przychodził światłem, a wpuszczali go w koncentryk. Do tego kilka routerów. Takie nowe urządzenia mogą tyle kosztować. Ale trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby umieszczać sprzęt w pionie łazienek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FTTC łączony HFC/DOCSIS na ostatnim odcinku, wyniki jak widać, nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba, co najwyżej upload podniósł bym do 100Mbit.

 

1.png

 

3.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Postrach, @Szczota - to zapewne był zwykły punkt dystrybucyjny, bo serwerownie to sobie pismaki wymyślili (ładniej brzmi). Pewnie tam internet/iptv/telefonia przychodził światłem, a wpuszczali go w koncentryk. Do tego kilka routerów. Takie nowe urządzenia mogą tyle kosztować. Ale trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby umieszczać sprzęt w pionie łazienek...

 

No właśnie zdjęć nie pokazali, u mnie w robocie jak by zalało 1-2 routery to już by było te ich nowe 400k , kwestia co tam było. Ale jest to jak najbardziej realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby umieszczać sprzęt w pionie łazienek...

A były w pionie lub łazience?

 

Zależy od budynku ale woda potrafi różnymi dziwnymi miejscami polecieć. Kojarzę przypadki, że wężyk poszedł np. na 5 piętrze, a zalewało mieszkanie na 2, bo tam woda znalazła ujście.

Jak sąsiadce nad nami wypadł wąż odpływowy z pralki w łazience, to u nas woda kapała nie w łazience, a pokojach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: Okazało się, że lokal piętro niżej wynajmowany jest przez UPC, które ma tam serwerownię.

Secundo: bo okazało się, że firma miała w lokalu piętro niżej — usiądźcie — serwerownie. Serwery. Pod wanną emeryta :D

Także bazuje na powyższym. No i jak trwało to krótko, to woda za daleko nie powędrowała...

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans tyle kosztować.

Patrzmy na to realnie. Realnie 20-30k mogło być.

 

Popatrzmy na OLT Huwaei MA5683.

Taki uzbrojony w karty może i te 20k by kosztował.

Wątpię by po zalaniu wkładki padły.

Spokojnie można 1000 klientów obsłużyć takim zestawem a nawet więcej.

 

Router mógł być ale nie musiał. Jak jest wszystko na szkle to taniej jest jeden duży router zrobić i z całego miasta vlany ściągnąć.

Ja bym w takim mieszkaniu routera BGP ani OLT nie dał.

 

My przykładowo stawiajac kontener z osprzętem bierzemy wszystko pod uwagę.

Miejsce musi być takie aby autem nie dało się w niego wjechac, łatwo dostęp do kanalizacji, ewentualnie dociągnąć trochę.

Teren nie zalewowy + sam kontener podniesiony jest na 15cm.

Na dole szaf zawsze sprzęt pasywny.

Siłownia DC + dwie klimatyzację.

 

Nawet małe bazy jak budowaliśmy na kominach to uwzględnialiśmy z której strony słońce grzeje aby sprzęt się nie grzał.

 

Czyli co UPC nie wzięło pod uwagę czynników losowych i na palę zrobili...

 

Do takich rzeczy wynajmuje się piwnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans tyle kosztować.

Patrzmy na to realnie. Realnie 20-30k mogło być.

 

Popatrzmy na OLT Huwaei MA5683.

Szczota, wycenili na 400tyś. My nie wiemy co ta było, więc nie ma co gdybać.

 

Ale tam nie było OLT tylko CMTS do DOCSISa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięli i zawyżyli :)

Czyli co koncentryk kilka razy droższy niż światło?

W takim wypadku taniej wyjdzie wymienić koncentryk na GPON ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, koncentryk cięższy od światłowodu. Bo więcej miedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku taniej wyjdzie wymienić koncentryk na GPON ;)

 

Powiedz to klientom którzy mają wykończone mieszkania z instalacją koncentryczną pod podłogą/w ścianie. ;)

Można RFOG'a stosować, ale to już podnosi koszt. Póki HFC i DOCSIS dają radę to nic ponad FTTB nie jest potrzebne na domowy użytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie opcja 512 Kb/s? :kwasny: Musiałem zaznaczyć 1-5, a nigdy takiego transferu nie widziałem w normalnych godzinach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to klientom którzy mają wykończone mieszkania z instalacją koncentryczną pod podłogą/w ścianie. ;)

Można RFOG'a stosować, ale to już podnosi koszt. Póki HFC i DOCSIS dają radę to nic ponad FTTB nie jest potrzebne na domowy użytek.

Koncentryk jest dużo grubszy od światła.

Najczęściej i tak koncentryk główny jest zakończony zaraz przy ścianie gdzie wchodzi więc można go wytargac i wpuścić światłowód.

Później wstawiamy tam ONT z wyjściem koncentrycznym na TV.

Przełącznica zakrywa się otwór.

Inaczej wygląda jak koncentryk leci przez całe mieszkanie i wychodzi w dziwnym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INEA - FTTH 1Gbps symetrycznie- Wronki, wielkopolski - szkoda, że brak tanszych opcji do wyboru (np takie 300mbit za połowę ceny)

Edytowane przez Herus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem miesiąc na decyzję operatora sieci. Wczoraj zadzwonili, a dzisiaj pociągnęli do mnie światłowód i obecnie mam łącze 210/200, ale z umowy powinmo być 200/15, zobaczę jak długo będę miał taki gratis :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uplpoad u detalu to odpad. Wskoczy taryfa to przytną

My każdemu stosowaliśmy 900/300 a po przeprocesowaniu umowy już taka jaka miała być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W umowie? Do 20 Mb/s, realnie?

21 w niedzielę, według Speedtest.net 1,95 Mb/s, co i tak jest dosyć szybko jak na LTE :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że szybkość mojego internetu ogranicza płyta i procek - 4790K. Podczas testu prędkości komputer zaczyna mocno szumieć. Ciekaw jestem, jaką prędkość bym miał z nowocześniejszą płytą i prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO to bardziej ogranicza Cię interfejs sieciowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że szybkość mojego internetu ogranicza płyta i procek - 4790K. Podczas testu prędkości komputer zaczyna mocno szumieć. Ciekaw jestem, jaką prędkość bym miał z nowocześniejszą płytą i prockiem.

 

No tak, na Neta 1Gb/s to Cię stać, a na nowego kompa to już nie. Janusz biznesu! Hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...