Skocz do zawartości
Pawlex10

OC ryzen 7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam zamiar podkręcić swój procesor ryzen 7 1700. Będzie to mój pierwszy procesor, który podkręcam dlatego chciałbym was zapytać jakich napięć i taktowania używaliście na początku podkręcania i do jakich doszliście pod koniec oraz czy używaliście do tego AMD Ryzen Master? Podobno bardzo dobry program do łatwego podkręcania. Mam zasilacz Silentiumpc Vero L2 Bronze 600W oraz zamontowane chłodzenie fortis 3 he1425 v2 (temperatury na ten moment to w stanie spoczynku 25°C a przy obciążeniu max 50°C) Moja płyta główna to B450 Aourus Pro a karta graficzna rtx 2060. Dzięki za pomoc

Edytowane przez Pawlex10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Ryzen Master zawieszał kompa więc odinstalowałem i kręciłem przez biosa...

Ogólnie na forum możesz znalażć multum e tematów tego typu...szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie tylko przez BIOS. Na start ustaw 1.325V. Manipuluj mnożnikiem i rób test stabilności. Zacznij od 3.6 GHz. Ustaw jeszcze Load line calibration na turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcam w biosie.

3,9ghz - 1,275v

4ghz - 1,325v

4,1ghz - 1,425v tutaj nie przechodzi testu w occt i wiesza kompa ale w grach działa normalnie z temp do 65st ale ten poziom oc to już tylko dla sportu, a nie do codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że większość tych 1700 ma granicę przy 3.9ghz. moja sztuka nawet na 1.5v nie robiła 4ghz, za to 3.9 szło przy jakimś śmiesznie niskim napięciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie działam na 4,2Ghz na Ryzen 1700 i napięciu 1,4375v, dobra sztuka mi się trafiła ale poza pulpitem i przegladarką na razie nic nie sprawdzałem. OCCT nawet nie tykam :) zaraz sprawdzę w grach.

r1700-42ghz-1-4375v.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry się uruchamiają na 4,2Ghz i napięciu 1,45v ale po 2-3 minutach komp się zawiesza. Temperatury CPU w normie.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna obserwacja. Działam teraz na 4Ghz i po testach w grach zauważyłem, wyższy fps na 4Ghz z napięciem 1,375v niż 1,325v chociaż żadnych problemów ze stabilnością nie ma na obydwu napięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry się uruchamiają na napięciu 1,45v ale po 2-3 minutach komp się zawiesza. Temperatury CPU w normie.

To było do przewidzenia,OC Ryzena 1700 przy Vcore do 1,4V zatrzymało się w większości przypadków w okolicach 3,9-4,0GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że większość tych 1700 ma granicę przy 3.9ghz. moja sztuka nawet na 1.5v nie robiła 4ghz, za to 3.9 szło przy jakimś śmiesznie niskim napięciu .

Ja generalnie odpuściłem kręcenie bo te 200MHz nie jest tego warte gdyż płyta ustawia Turbo na poziomie 3.7GHz bez mojej ingerencji

 

Podobnie jest w przypadku 1600...

 

add8f50f9d7714078fb605a2ac04b550_big.jpg?1573495759

 

c7c98de5fd76f57e608583ea398cceac_big.jpg?1573495759

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że turbo wali bezmyślnie napięciami i dotyczy jednego rdzenia, w grach prawdopodobnie będziesz miał zegar bazowy. Zakładając że zrobisz oc 1700 na 3.9GHz to w grach zyskujesz 700MHz, a nie 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się bo z tego co widziałem dobija do 3,7 GHz ale aby nie być gołosłowny zapodam jakiegoś screena po grze...

 

W GTA 5 jest tak

 

 

e6c76ca43915193c7e7446afa929f1c5_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę 4 rdzenie...

 

A tak na marginesie Tobie nie przybędzie magicznie FPS na Gtx 1060 3Gb...mi może kilka...

Jak widać po screenie CPU nie dobija do 100% w GTA5...w innych grach będę testował

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę 4 rdzenie...

 

A tak na marginesie Tobie nie przybędzie magicznie FPS na Gtx 1060 3Gb...mi może kilka...

Jak widać po screenie CPU nie dobija do 100% w GTA5...w innych grach będę testował

 

Co to ma do rzeczy czy mi przybędzie fps, chcesz się teraz licytować czy co :D ? Ja ci próbowałem wyjaśnić że w czasie gry masz 3.2GHz, jest wiele testow w internetach, ale jeśli nie chce ci się poswiecic 2 min zeby zrozumiec zasade działania boosta to siedz na stockowym, nic mi do tego. Wystarczy nawet w hw info włączyć wykres z zegarami i widać czarno na białym jakie masz podczas gry, a ty pokazujesz max który nic nie znaczy...

 

Edit: a no i dodam że mi na stocku wiekszosc gierek działała płynnie bo nie gram w nic wymagającego, ale ustawiając np 3.5GHz 1.1V i tak mam mniejszą temperaturę niż stock, bo w czasie gry ustawiał mi 3.2GHz 1.25V. Więc teraz i tak mam niższe napięcie pomimo wyższego zegara. Właśnie dlatego opłaca się ustawiać optymalne napięcia ręcznie. Pecet może być cichszy i brać sporo mniej prądu podczas grania. Jeśli ręcznie ustawisz 3.2 GHz to może nawet na 1V pójść. Nie będziesz miał boosta ale jeśli ktoś jest oszczędny to można trochę na prądzie przyoszczędzić.

Edytowane przez takitamrandom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2700 (stock, rdzenie wyłączane w biosie) cinebench R20 :

 

8 - 3.375 GHz

6 - 3.700 GHz

4 - 3.875 GHz

3 - 3.950 GHz

2 - 4.000 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2700 (stock, rdzenie wyłączane w biosie) cinebench R20 :

 

8 - 3.375 GHz

6 - 3.700 GHz

4 - 3.875 GHz

3 - 3.950 GHz

2 - 4.000 GHz

 

Seria 2000 miała poprawionego boosta. Właśnie dlatego ryzeny 1000 od razu powinny iść pod oc, bo jedno rdzeniowy boost to była porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy czy mi przybędzie fps, chcesz się teraz licytować czy co :D ? Ja ci próbowałem wyjaśnić że w czasie gry masz 3.2GHz, jest wiele testow w internetach, ale jeśli nie chce ci się poswiecic 2 min zeby zrozumiec zasade działania boosta to siedz na stockowym, nic mi do tego. Wystarczy nawet w hw info włączyć wykres z zegarami i widać czarno na białym jakie masz podczas gry, a ty pokazujesz max który nic nie znaczy...

 

Edit: a no i dodam że mi na stocku wiekszosc gierek działała płynnie bo nie gram w nic wymagającego, ale ustawiając np 3.5GHz 1.1V i tak mam mniejszą temperaturę niż stock, bo w czasie gry ustawiał mi 3.2GHz 1.25V. Więc teraz i tak mam niższe napięcie pomimo wyższego zegara. Właśnie dlatego opłaca się ustawiać optymalne napięcia ręcznie. Pecet może być cichszy i brać sporo mniej prądu podczas grania. Jeśli ręcznie ustawisz 3.2 GHz to może nawet na 1V pójść. Nie będziesz miał boosta ale jeśli ktoś jest oszczędny to można trochę na prądzie przyoszczędzić.

Nie ma się co licytować więc luz ;)

Hmm...zwracam honor...UV dobra rzecz

 

Czyli ustawić np.3.4 przy 1.1V aby nie podbijało do 1.2V ?

 

Dodam iż w GTA5 były to 42 stopnie dla CPU(Alpenfohn Brocken 3 robi swoje)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co licytować więc luz ;)

Hmm...zwracam honor...UV dobra rzecz

 

Czyli ustawić np.3.4 przy 1.1V aby nie podbijało do 1.2V ?

 

Dodam iż w GTA5 były to 42 stopnie dla CPU(Alpenfohn Brocken 3 robi swoje)

 

No na początek możesz tak spróbować, niektórym nawet 3.6GHz szło przy 1.1V ale to trzeba mieć mega fartowną sztukę proca. Generalnie to próbuj, pecet się najwyżej zawiesi ale nic mu nie będzie. Load line control jeśli masz w płycie to też trochę pomaga obniżyć napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak...

 

Zostawić takie ustawienie na codzień?

Cinebench-a przedzodzi

Gram tylko czasami...

 

cpuuva2j6u.jpg

 

Wyniki po grze w GTA5

gtacpuuvrzjdu.jpg

allcoreuvarjqt.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stabilność oc sprawdzałem tak ze odpalałem film 4k w yt + np cinebench r20 + grałem w gierki. Jakieś occt, prime95 też możesz popróbować. Jeśli się nie zawiesi to zostaw, wygląda na to że masz sporo lepszą sztukę niż moja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinebench-a przedgrodzi a i w GTA 5 grałem z 20 minut ale potestuję jeszcze dla pewności...

Sztuka rzeczywiście całkiem spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...