Skocz do zawartości
bleck

Modernizacja do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Czy opłaca się coś zmodernizować z tego sprzętu ? Czy lepiej wstrzymać się i w przyszłości kupić nowy.

Przeznaczenie to głównie gry.

 

be quiet! SILENT BASE 801

ASRock Z370 EXTREME 4

i5-8600K 4.6 GHZ

Scythe Mugen 5 Rev.B

Geforce Gigabyte 1080

Arctic Accelero Xtreme IV

16GB RAM 3000 MHZ

Toshiba P300

Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe

Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe

SeaSonic Focus Plus Gold 750W

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez bleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego Ci brakuje bo nie widzę powodu, by cokolwiek zmieniać. Proc coprawda 6/6 ale powinien przez jakiś czas dawać radę. Jak zacznie brakować mocy to zmieniłbym procka na i7 8700k 6/12 czy też gpu na coś z nowej serii 3xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poczekaj do przyszłego roku, wtedy przejść na i7-8700, ewentualnie GPU na coś nowszego i grać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za odświeżenie tematu aż zglupialem :)

w jakiej rozdzielczości grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw komputerowy, który posiadasz jest naprawdę na bardzo przyzwoitym poziomie. Widzę, że ciągnie Cię jednak do zaktualizowanie jednostki? Jest ona dla Ciebie już za mało wystarczająca?

 

Aktualizacja tej jednostki w chwili obecnej moim zdaniem będzie średnio opłacalna, skoro głównym przeznaczeniem Twoim są gry komputerowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @niepograsz jedynie rozsądny up to przejście z 1080p na 1440p o ile nie porywasz w takiej rozdzialce i ewentualne spokojne oczekiwanie na rtx 3080 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czasem brakuje mi mocy procesora - FM 2020 
2. Chciałbym pograć w nowsze tytuły na High/Ultra co teraz nie jest zbytnio możliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleck napisał:

1. Czasem brakuje mi mocy procesora - FM 2020 
2. Chciałbym pograć w nowsze tytuły na High/Ultra co teraz nie jest zbytnio możliwe. 

Trochę zaskakujące że brakuje mocy na ultra tym bardziej na high. W jakiej rozdzielczości grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD rozumiem. Karta ktora masz w ultra detalach powinna dawac ponad 60fps w najbardziej wymagajacych tytulach jedynie w metro exodus bardziej pod 50fps. Jesli masz spadki ponizej tych wartosci na ultra to procek nie domaga. No chyba ze masz jakis monitor wiecej niz 60hz wtedy bedzie problem.. gtx 1080 to wydajnosc jak rtx 2060. Wymiana na proca 6/12 moze dac duzo ale wiesz tego nikt ci nie zagwarantuje.

FM 2020 co to za gra?

 

Edytowane przez romcio703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU jak kolega wyżej pisze w fhd powinno dawać radę

1 godzinę temu, romcio703 napisał:

FM 2020 co to za gra?

Obstawiam football manager

Tak sprawdziłem ta płyta po aktualizacji biosu może ogarnąć 9 gen procków tylko że są one cholernie drogie(mało opłacalne na ten moment), ale i9 9900k dało by raczej radę na kilka lat. Tylko to cholerni ciepły proc :) jak się mylę niech mnie ktoś poprawi

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Extreme4/index.asp#CPU

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci doradzić bo masz przyzwoite podzespoły. Ta i9 9900k dała by odczuwalna różnice gdzie prezentuje poziom 10700k (można powiedzieć bliźniacze procki w podobnej cenie) uprewniłbym się tylko czy na pewno ruszy na tej płycie po aktualizacji biosu + ram 3600-3733mhz i powinieneś się zamknąć w 2k. Później na spokojnie brać 3080 jak będzie na półkach sklepowych i masz spokój na ładne kilka lat, no może jeszcze przeskok na wyższą rozdzialke (1440p 144hz),

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 01:03, Bobson89 napisał:

Nie wiem co ci doradzić bo masz przyzwoite podzespoły. Ta i9 9900k dała by odczuwalna różnice gdzie prezentuje poziom 10700k (można powiedzieć bliźniacze procki w podobnej cenie) uprewniłbym się tylko czy na pewno ruszy na tej płycie po aktualizacji biosu + ram 3600-3733mhz i powinieneś się zamknąć w 2k. Później na spokojnie brać 3080 jak będzie na półkach sklepowych i masz spokój na ładne kilka lat, no może jeszcze przeskok na wyższą rozdzialke (1440p 144hz),

A i9 9900 też da radę? Mam do dostania w bardzo atrakcyjnej cenie.

Ogólnie jak patrzę na ceny podzespołów, to zastanawiam się czy nie wydać już 8-9k i mieć spokój na 2-3 lata … 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jeżeli i9 9900 jest spoko.. to czy nie powinienem zmienić chłodzenia - np na wodne?

Celuje w 3080 RTX i zastanawiam się czy taki zestaw ma sens.

Z góry dziękuję za porady ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9 9900 też będzie ok jak masz w dobrej cenie, to bierz i się nie zastanawiaj. Pytanie tylko czy faktycznie cena jest dobra?

 Tutaj nie trzeba kosmicznego chłodzenia bo procka nie podkręcisz. Mugen którego posiadasz schłodzi to CPU bez problemu.

Taki procek starczy na 3 lata spokojnie - 8 rdzeni, 16 wątków, wysokie Turbo.

 

 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Dirian napisał:

i9 9900 też będzie ok jak masz w dobrej cenie, to bierz i się nie zastanawiaj. Pytanie tylko czy faktycznie cena jest dobra?

 Tutaj nie trzeba kosmicznego chłodzenia bo procka nie podkręcisz. Mugen którego posiadasz schłodzi to CPU bez problemu.

Taki procek starczy na 3 lata spokojnie - 8 rdzeni, 16 wątków, wysokie Turbo.

 

 

Dzięki ;-) Od znajomego za połowę ceny rynkowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brałbym bez chwili zastanowienia, zakładając że cena rynkowa to ok 1600 zł. 

800 zł za taki procek to jak pół darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w dobrej cenie to warto jeżeli to 9900 chłodzenia nie trzeba zmieniać jak 9900k to może być różnie.  W parze z 3080 masz spokój na kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bobson89 napisał:

Jak w dobrej cenie to warto jeżeli to 9900 chłodzenia nie trzeba zmieniać jak 9900k to może być różnie.  W parze z 3080 masz spokój na kilka lat. 

Super :-) - niestety Plan nie wypalił, ktoś mnie ubiegł w zakupie :/

W związku z powyższymi chyba sprzedam obecną jednostkę i zainwestuję w coś nowszego ale to już na oddzielny temat.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innych próbuj negocjować cenę :) jak pisałem na samym początku masz fajnego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W preferencyjnej cenie w końcu udało mi się zakupić procesor Intel Core i9-9900KF, który jest wspierany przez moją płytę główną (https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Extreme4/index.asp#CPU). 
Chciałem dokupić dodatkowe chłodzenie w postaci Fractal Design Celsius S36, jednak nie zmieści mi się ono w obudowie ( be quiet! Silent Base 801). 

Poszukuję godnej polecenia obudowy do 600-700 zł max (najlepiej wyciszonej). 

Z drugiej strony, chciałem się zapytać, czy zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W wystarczy, żeby pociągnąć ww procesor i modernizację z 1080 na 3080 TUF? 

Pozdrawiam !

Edytowane przez bleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Base 801 teoretycznie przyjmie to aio. Co do obudów są albo wyciszone albo przewiewne.

Ja bym sprawdził jak ten mugen sobie będzie radził z tym prockiem. Ewentualnie niekoniecznie szedł w aio. Noctua nh-d15 nie odstaje zbytnio od aio.

Zasilacz da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...