Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie dalej od listopada w ciemnej d...e. Napisałem do nich ponownie z tydzień temu aby wykasowali mój formularz. Rzekomo peselu nie podałem. Otrzymałem odpowiedź, że to niemożliwe i chcą skan dowodu.

Otworzyłem nowy ticket, Pani napisała, że dowie się czegoś u operatora. Operator odpisał to samo, wchodzę na allegro (w celu załączenia zanonimizowanego dowodu) a tam pusto w formularzu (podobno nie da się go wyczyścić), podałem pesel, nr dowodu i czekam 3 dni, przypominam się. Pani odpowiada, że zapyta operatora. Operator odpowiada, że nie wpisałem peselu. Odpisuję, że owszem 3 dni temu podałem pesel.

Jaja, najlepsze jest to, że za każdym razem odpisuje inny random i nie wie o co chodzi.

Miałem podobnie. Za każdym razem odpisywał kto inny i za każdym razem te same idiotyczne tłumaczenia przeplatane wklejonymi z szablonu regułkami i nic nie pomagało. Nawet jak cytowałem im ich własny regulamin, to cały czas odpowiadali, że skan dowodu jest konieczny. Normalnie jakby człowiek z jakimiś bezmógimi botami pisał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że występujecie na allegro jako osoby prywatne?

Ja od razu uderzyłem do allegro przez formularz kontaktowy gdy minął 5 dniowy termin, (do przelewy24 nic nie pisalem)

 

 

a może dlatego że mam smarta, to takich klientów traktują priorytetowo...ale tutaj tylko moje przypuszczenia.

Edytowane przez bartoleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli masz zwykłe konto na Allegro i nie prowadzisz profesjonalnej sprzedaży, po 30 czerwca 2020 roku będziesz mieć możliwość wystawiania przedmiotów tylko na Allegro Lokalnie. Jeśli chcesz wystawić przedmiot na Allegro Lokalnie już teraz - przeczytaj artykuł na ten temat."

 

heh mowiłem że tak bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam teraz przerzuciłem się na OLX i jest spoko, jak się ma długoletnie konto z nr telefonu to ludzie się nie boją i normalnie kupują; w aukcje od dawna się nie bawię więc to nie boli; a że januszy z wygórowanymi cenami tam nie brak, to normalnie wycenione rzeczy idą szybko i bez większego bólu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi w końcu odblokowali możliwość wypłaty pieniędzy z Przelewy24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro wyrzuca sprzedjących to zgodnie z naszymi domysłami olx przyjmuje z otwartymi ramionami :)

 

Przesyłki OLX to nowa usługa, dzięki której możesz kupować i sprzedawać z dostawą.

 

@Paczkę nadać i odebrać możesz w dowolnym punkcie Poczty Polskiej

 

@Jako sprzedawca korzystasz z tej opcji bezpłatnie

 

@Koszt dla kupującego to zawsze tylko 10 zł

 

Koszt dla kupującego to zawsze tylko 10 zł

 

fe63a2c48a2ad3d05318d1b39bdeb3bd7e7a9568.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie też się wycwaniło i niby, że teraz takie mniejsze prowizje dają, a w rzeczywistości nie do końca i tak czy inaczej wychodzi gorzej niż przy zwykłym allegro.

 

Żeby olx miało siłę przebicia, to by musieli oszustów wytępić przy tym dając ochronę dla kupującego do pewnej kwoty.

 

Dalej to jednak tylko portal z ogłoszeniami i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje troche drobnicy po 5zl na allegro. Przez to ze od wysylki tez licza prowizje,z kilku ostatnich transakcji wychodzi mi srednia prowizja 22% na kazdej sztuce :E 

Edytowane przez jacek2707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wygląda z waszego punktu widzenia po czasie sprzedaż na Allegro lokalnie? Korzystacie czy wystawiacie na allegro? Poza tym kwestia prowizji/opłat gdzie sumarycznie generalnie bardziej opłaca się wystawiać?

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie korzystam. Jakiż dzieciak mieszkający 400km odemnie zaznaczył odbiór osobisty. Oczywiścir nigdy nie odebrał. Ale prowizja naliczona z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...