Forum PCLab.pl: Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (12 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" Oceń temat: -----

#101 Użytkownik jest niedostępny   mark2468 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Listopad 2019 - 13:08

Coraz bardziej widać niedopracowanie allegro lokalnie. Szkoda że tracą na tym kupujący i sprzedający.

Już widać że niektórzy przeszli na olx lub eBay.

#102 Użytkownik jest niedostępny   Allegro_support 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 14:55

Prosimy zadaj swoje pytania w odpowiedzi na ten komentarz. W kwestii Allegro Lokalnie, tutaj znajdziesz wszystkie wątki, które są zamieszczone w Pomocy: https://allegro.pl/p...lnie&kategoria=

Ten post był edytowany przez Allegro_support dnia: 17 Listopad 2019 - 14:55

#103 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 15:07

Ta praktyka z żądaniem skanu dowodu za przekazanie pieniędzy jest ewidentnie antykonsumencka i dodatkowo wątpliwa w świetle ustawy o dokumentach publicznych. Ja bym im napisał, żeby zwrócili pieniądze kupującemu jeśli nie chcą przekazać mi, a w razie odmowy - zwykłe powództwo cywilne.

#104 Użytkownik jest niedostępny   ADR14 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 15:20

Zobacz postAllegro_support, o 17 Listopad 2019 - 14:55, napisał(a):

Prosimy zadaj swoje pytania w odpowiedzi na ten komentarz. W kwestii Allegro Lokalnie, tutaj znajdziesz wszystkie wątki, które są zamieszczone w Pomocy: https://allegro.pl/p...lnie&kategoria=

Kiedy aktywujecie mi przlewy24? Proszę o jakiś kontakt... prowizję podnosicie, a wypłaty blokujecie...

#105 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 17:25

Zobacz postghs, o 17 Listopad 2019 - 10:39, napisał(a):

ja po wymianie 3 komunikatów z supportem przelewy24 odpuściłem sobie i wysłałem im te skany ale nie jestem z tego zbytnio dumny :kwasny:

Ja się jednak póki co wstrzymam. Wysłałem im jedynie oświadczenie potwierdzające dane.

Zobacz postmaxpower, o 17 Listopad 2019 - 12:15, napisał(a):

Aktywacja konta na przelewy24 to jakiś absurd. Wymagają tryliona dokumentów w celu weryfikacji. Do tego jeśli jesteś programistą, to żeby przetestować API musisz mieć u nich konto aby aktywować konto testowe.

Dokładnie, to są jakieś jaja co oni odwalają. Obecnie to już nawet w bankach przy zakaładniu konta nie robią żadnych skanów dokumentów.

Zobacz postAssassin, o 17 Listopad 2019 - 15:07, napisał(a):

Ta praktyka z żądaniem skanu dowodu za przekazanie pieniędzy jest ewidentnie antykonsumencka i dodatkowo wątpliwa w świetle ustawy o dokumentach publicznych. Ja bym im napisał, żeby zwrócili pieniądze kupującemu jeśli nie chcą przekazać mi, a w razie odmowy - zwykłe powództwo cywilne.

Ja już nawet o to prosiłem i nic. Prosiłem też żeby mi te pieniądze sami przelali z tych Przelewów24 na PayU, które nie robi takich jaj i które cały czas mam aktywne i też nic. :/

Po co w ogóle powstało to idiotyczne, maksymalnie wykastrowane i niedorobione Allegro Lokalnie? Dlaczego tak podle traktujecie swoich klientów bez kont firmowych i powyrzucaliście ich na to niedorobione, maksymalnie wykastrowane z funkcji coś? Drugie pytanie. Dlaczego do tej pory zawsze wszystkie wpłaty od kupujących szły na PayU, które od początku jego istnienia na Allegro mam aktywne i które nigdy nie robiło problemów z wypłatami, a teraz nagle bez żadnego uprzedzenia pieniądze trafiły na Przelewy24, których nigdy nie aktywowałem, bo nie było takiej potrzeby, bo tak jak wspomniałem wcześniej, nigdy nie trafiały na to żadne pieniądze? I trzecie pytanie. Dlaczego nie mogę pieniędzy wypłacić na konto bankowe jakie chcę, tylko muszę podawać nr konta bankowego, które jest zarejestrowane na takie same dane jak konto w Allegro? Przecież to powinna być moja sprawa i mój wybór na jakie konto trafią moje pieniądze, nic wam do tego.

Ten post był edytowany przez ShadowMan dnia: 17 Listopad 2019 - 18:54

#106 Użytkownik jest niedostępny   Fonzie 

• Be cool like the Fonz...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 18:41

A co mi tam.
Raz się żyje...
http://www.imagebam....17fe81325735670

(A i raz na 14 lat można zaszaleć :E )

Ten post był edytowany przez Fonzie dnia: 17 Listopad 2019 - 18:50

#107 Użytkownik jest niedostępny   mark2468 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 20:36

Kpina a nie support allegro. Nawet już wam się nie chce odpowiedzieć w komentarzu na pytania; kiedyś chociaż support potrafił skopiować "odpowiedź" z regulaminu, pomocy. Chociaż z drugiej strony teraz nie macie z czego kopiować bo nie ma odpowiedzi na moje pytania w wyżej opisanych źródłach.

Wolałbym aby wasze konto zostało usunięte z forum pclab.

#108 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 20:43

Nawet jak na oficjalnym profilu na Messengerze zada im się jakieś pytanie, po potrafią odpowiedzieć dopiero po ponad 24 godzinach.

#109 Użytkownik jest niedostępny   mlody_tarnow 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 21:23

Zobacz postFonzie, o 17 Listopad 2019 - 18:41, napisał(a):

A co mi tam.
Raz się żyje...
http://www.imagebam....17fe81325735670

(A i raz na 14 lat można zaszaleć :E )

Również im podziękuję, bo w tym momencie konto tam do niczego mi się już nie przyda.

#110 Użytkownik jest niedostępny   artur1 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 21:27

Zobacz postmattpl, o 17 Listopad 2019 - 10:36, napisał(a):

Jak to się ma do tego "Wystawisz Darmowe ogłoszenie z odbiorem osobistym - 0 zł za wystawianie i 0 zł sprzedaż" ? Jak pobrało prowizje to zgłoś Allegro.

Wystawiałem z widocznością na allegro jako kup teraz, wtedy jak ktoś zakupi i wypełni formularz to naliczają 10%. Nawet jak tylko z odbiorem osobistym, czy ktoś odbierze czy nie, wpłaci czy nie wpłaci, ich to nie interesuje, za samo tylko kliknięcie naliczają 10% bez możliwości ubiegania się o zwrot w przypadku niesprzedania przedmiotu. A jak nie będziesz chciał zapłacić to do firmy windykacyjnej, witamy na allegro lokalnie!

#111 Użytkownik jest niedostępny   ghs 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 21:38

najpierw, z dnia na dziń, zrobiliście z indywidualnych idiotów a teraz "prosimy o pytania"? cytując klasyka: releas z 31.11 to było "przegięcie pały goryczy" i teraz nie ma już o czym dyskutować ani o co pytać.

#112 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 04:35

Zobacz postartur1, o 17 Listopad 2019 - 21:27, napisał(a):

Wystawiałem z widocznością na allegro jako kup teraz, wtedy jak ktoś zakupi i wypełni formularz to naliczają 10%. Nawet jak tylko z odbiorem osobistym, czy ktoś odbierze czy nie, wpłaci czy nie wpłaci, ich to nie interesuje, za samo tylko kliknięcie naliczają 10% bez możliwości ubiegania się o zwrot w przypadku niesprzedania przedmiotu. A jak nie będziesz chciał zapłacić to do firmy windykacyjnej, witamy na allegro lokalnie!

Strach tam teraz cokolwiek wystawić, szczególnie mniej warte rzeczy, bo kilka razy ktoś tak kliknie w kup teraz, nie zapłaci i nie dość, że nie sprzedasz rzeczy, to jeszcze zabulisz więcej prowizji jak to warte. :lol2:

#113 Użytkownik jest niedostępny   zakk87 

• PipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 08:19

Też dostałem przelew przez przelewy24, które mam nieaktywne. Kasy nie da się zwrócić, nie da się podejrzeć płatności. Wysłałem im tydzień temu 1,01, kasa wróciła w piątek a konto nadal nieaktywowane. Ciekawe co teraz.

#114 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 14:40

A teraz wyłudzają skany dowodów osobistych żeby to aktywować. Tym się powinien zająć UOKiK.

#115 Użytkownik jest niedostępny   _bartx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 14:43

Miałem nieprzyjemność parę razy coś kupić przez to "lokalnie". Nie wypełniam formularza, tylko od razu leci przelew. Więc na prowizję się nie załapią mam nadzieję.

W sumie nawet jakbym nie dostał towaru, to wolę się nie zastanawiać jakby miał działać teraz program ochrony kupujących :D

#116 Użytkownik jest niedostępny   niedziękuję 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 14:53

To chyba działać będzie jak ta słynna gwarancja "do bramy i się nie znamy" :lol2: :lol2: :lol2:

Ten post był edytowany przez niedziękuję dnia: 18 Listopad 2019 - 14:54

#117 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 18:43

dotknął pan? to już sprzedane

#118 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 19:48

Dwa razy rozmawiałem dziś z nimi na czacie w pomocy Allegro z zapytaniem kiedy mi to g.... aktywują i kiedy będę mógł w końcu wypłacić pieniądze. Za pierwszym razem odpisali żebym poczekał to mi prześlą odpowiedź mailem. Czekam godzinę-dwie i nic. No to znów na czat i pytam o to samo po raz kolejny podkreślając na razie kulturalnie, że moja cierpliwość się już kończy. I ta sama gadka, że zaraz się dowiem i odpiszę panu na maila. Minęło już kilka godzin i żadnego maila z odpowiedzią na moje pytanie nie dostałem oprócz maila z prośbą o ocenę w ankiecie sposobu rozwiązania mojej sprawy. :lol2: No to jak zwykłe, oceniłem ich tak jak sobie na to zasłużyli, chociaż wątpię czy ktoś w ogóle bierze tam te oceny do siebie. Co za banda patałachów, jak jutro nie odblokują mi tego g.... i nie będę mógł wypłacić pieniędzy, to napiszę do UOKiK, opiszę całą tą sytuację, może coś zdziałają, bo już mnie szlag trafia na to Żallegro, :/

Ten post był edytowany przez ShadowMan dnia: 18 Listopad 2019 - 19:49

#119 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 20:33

@ Allegro_support - kpina z ludzi, najpierw usywacie CAFE allegro bo tam zawsze było dużo negatywnych niewygodnych opine żeby teraz przenosić sie na prywatne fora i reklamować swoje wypociny i wmawiać "że badania użytkowników itp że tak chcemy, że to dla nas".

Allegro_support prosze o odpowiedz dlaczego usuwacie wszystko co może komunikować użytkowników z portalem?

#120 Użytkownik jest niedostępny   niedziękuję 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 20:40

Zobacz postShadowMan, o 18 Listopad 2019 - 19:48, napisał(a):

Dwa razy rozmawiałem dziś z nimi na czacie w pomocy Allegro z zapytaniem kiedy mi to g.... aktywują i kiedy będę mógł w końcu wypłacić pieniądze. Za pierwszym razem odpisali żebym poczekał to mi prześlą odpowiedź mailem. Czekam godzinę-dwie i nic. No to znów na czat i pytam o to samo po raz kolejny podkreślając na razie kulturalnie, że moja cierpliwość się już kończy. I ta sama gadka, że zaraz się dowiem i odpiszę panu na maila. Minęło już kilka godzin i żadnego maila z odpowiedzią na moje pytanie nie dostałem oprócz maila z prośbą o ocenę w ankiecie sposobu rozwiązania mojej sprawy. :lol2: No to jak zwykłe, oceniłem ich tak jak sobie na to zasłużyli, chociaż wątpię czy ktoś w ogóle bierze tam te oceny do siebie. Co za banda patałachów, jak jutro nie odblokują mi tego g.... i nie będę mógł wypłacić pieniędzy, to napiszę do UOKiK, opiszę całą tą sytuację, może coś zdziałają, bo już mnie szlag trafia na to Żallegro, :/

Chyba do jakiejś gazety albo telewizji byś musiał swoją sprawę wysłać. Jak zlali temat raz, drugi, trzeci to nic nie zrobisz. Pójdą w zaparte byś w te przelewy24 poszedł.

• (12 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ostania »