Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

ja po wymianie 3 komunikatów z supportem przelewy24 odpuściłem sobie i wysłałem im te skany ale nie jestem z tego zbytnio dumny :kwasny:

Ja się jednak póki co wstrzymam. Wysłałem im jedynie oświadczenie potwierdzające dane.

 

Aktywacja konta na przelewy24 to jakiś absurd. Wymagają tryliona dokumentów w celu weryfikacji. Do tego jeśli jesteś programistą, to żeby przetestować API musisz mieć u nich konto aby aktywować konto testowe.

Dokładnie, to są jakieś jaja co oni odwalają. Obecnie to już nawet w bankach przy zakaładniu konta nie robią żadnych skanów dokumentów.

 

Ta praktyka z żądaniem skanu dowodu za przekazanie pieniędzy jest ewidentnie antykonsumencka i dodatkowo wątpliwa w świetle ustawy o dokumentach publicznych. Ja bym im napisał, żeby zwrócili pieniądze kupującemu jeśli nie chcą przekazać mi, a w razie odmowy - zwykłe powództwo cywilne.

Ja już nawet o to prosiłem i nic. Prosiłem też żeby mi te pieniądze sami przelali z tych Przelewów24 na PayU, które nie robi takich jaj i które cały czas mam aktywne i też nic. :/

 

Prosimy zadaj swoje pytania w odpowiedzi na ten komentarz. W kwestii Allegro Lokalnie, tutaj znajdziesz wszystkie wątki, które są zamieszczone w Pomocy: https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=allegro+lokalnie&kategoria=

Po co w ogóle powstało to idiotyczne, maksymalnie wykastrowane i niedorobione Allegro Lokalnie? Dlaczego tak podle traktujecie swoich klientów bez kont firmowych i powyrzucaliście ich na to niedorobione, maksymalnie wykastrowane z funkcji coś? Drugie pytanie. Dlaczego do tej pory zawsze wszystkie wpłaty od kupujących szły na PayU, które od początku jego istnienia na Allegro mam aktywne i które nigdy nie robiło problemów z wypłatami, a teraz nagle bez żadnego uprzedzenia pieniądze trafiły na Przelewy24, których nigdy nie aktywowałem, bo nie było takiej potrzeby, bo tak jak wspomniałem wcześniej, nigdy nie trafiały na to żadne pieniądze? I trzecie pytanie. Dlaczego nie mogę pieniędzy wypłacić na konto bankowe jakie chcę, tylko muszę podawać nr konta bankowego, które jest zarejestrowane na takie same dane jak konto w Allegro? Przecież to powinna być moja sprawa i mój wybór na jakie konto trafią moje pieniądze, nic wam do tego.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy zadaj swoje pytania w odpowiedzi na ten komentarz. W kwestii Allegro Lokalnie, tutaj znajdziesz wszystkie wątki, które są zamieszczone w Pomocy: https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=allegro+lokalnie&kategoria=

 

 

Kpina a nie support allegro. Nawet już wam się nie chce odpowiedzieć w komentarzu na pytania; kiedyś chociaż support potrafił skopiować "odpowiedź" z regulaminu, pomocy. Chociaż z drugiej strony teraz nie macie z czego kopiować bo nie ma odpowiedzi na moje pytania w wyżej opisanych źródłach.

 

Wolałbym aby wasze konto zostało usunięte z forum pclab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak na oficjalnym profilu na Messengerze zada im się jakieś pytanie, po potrafią odpowiedzieć dopiero po ponad 24 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do tego "Wystawisz Darmowe ogłoszenie z odbiorem osobistym - 0 zł za wystawianie i 0 zł sprzedaż" ? Jak pobrało prowizje to zgłoś Allegro.

Wystawiałem z widocznością na allegro jako kup teraz, wtedy jak ktoś zakupi i wypełni formularz to naliczają 10%. Nawet jak tylko z odbiorem osobistym, czy ktoś odbierze czy nie, wpłaci czy nie wpłaci, ich to nie interesuje, za samo tylko kliknięcie naliczają 10% bez możliwości ubiegania się o zwrot w przypadku niesprzedania przedmiotu. A jak nie będziesz chciał zapłacić to do firmy windykacyjnej, witamy na allegro lokalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy zadaj swoje pytania w odpowiedzi na ten komentarz. W kwestii Allegro Lokalnie, tutaj znajdziesz wszystkie wątki, które są zamieszczone w Pomocy: https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=allegro+lokalnie&kategoria=

 

najpierw, z dnia na dziń, zrobiliście z indywidualnych idiotów a teraz "prosimy o pytania"? cytując klasyka: releas z 31.11 to było "przegięcie pały goryczy" i teraz nie ma już o czym dyskutować ani o co pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiałem z widocznością na allegro jako kup teraz, wtedy jak ktoś zakupi i wypełni formularz to naliczają 10%. Nawet jak tylko z odbiorem osobistym, czy ktoś odbierze czy nie, wpłaci czy nie wpłaci, ich to nie interesuje, za samo tylko kliknięcie naliczają 10% bez możliwości ubiegania się o zwrot w przypadku niesprzedania przedmiotu. A jak nie będziesz chciał zapłacić to do firmy windykacyjnej, witamy na allegro lokalnie!

Strach tam teraz cokolwiek wystawić, szczególnie mniej warte rzeczy, bo kilka razy ktoś tak kliknie w kup teraz, nie zapłaci i nie dość, że nie sprzedasz rzeczy, to jeszcze zabulisz więcej prowizji jak to warte. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem przelew przez przelewy24, które mam nieaktywne. Kasy nie da się zwrócić, nie da się podejrzeć płatności. Wysłałem im tydzień temu 1,01, kasa wróciła w piątek a konto nadal nieaktywowane. Ciekawe co teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyłudzają skany dowodów osobistych żeby to aktywować. Tym się powinien zająć UOKiK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieprzyjemność parę razy coś kupić przez to "lokalnie". Nie wypełniam formularza, tylko od razu leci przelew. Więc na prowizję się nie załapią mam nadzieję.

 

W sumie nawet jakbym nie dostał towaru, to wolę się nie zastanawiać jakby miał działać teraz program ochrony kupujących :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba działać będzie jak ta słynna gwarancja "do bramy i się nie znamy" :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez niedziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy rozmawiałem dziś z nimi na czacie w pomocy Allegro z zapytaniem kiedy mi to g.... aktywują i kiedy będę mógł w końcu wypłacić pieniądze. Za pierwszym razem odpisali żebym poczekał to mi prześlą odpowiedź mailem. Czekam godzinę-dwie i nic. No to znów na czat i pytam o to samo po raz kolejny podkreślając na razie kulturalnie, że moja cierpliwość się już kończy. I ta sama gadka, że zaraz się dowiem i odpiszę panu na maila. Minęło już kilka godzin i żadnego maila z odpowiedzią na moje pytanie nie dostałem oprócz maila z prośbą o ocenę w ankiecie sposobu rozwiązania mojej sprawy. :lol2: No to jak zwykłe, oceniłem ich tak jak sobie na to zasłużyli, chociaż wątpię czy ktoś w ogóle bierze tam te oceny do siebie. Co za banda patałachów, jak jutro nie odblokują mi tego g.... i nie będę mógł wypłacić pieniędzy, to napiszę do UOKiK, opiszę całą tą sytuację, może coś zdziałają, bo już mnie szlag trafia na to Żallegro, :/

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Allegro_support - kpina z ludzi, najpierw usywacie CAFE allegro bo tam zawsze było dużo negatywnych niewygodnych opine żeby teraz przenosić sie na prywatne fora i reklamować swoje wypociny i wmawiać "że badania użytkowników itp że tak chcemy, że to dla nas".

 

Allegro_support prosze o odpowiedz dlaczego usuwacie wszystko co może komunikować użytkowników z portalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy rozmawiałem dziś z nimi na czacie w pomocy Allegro z zapytaniem kiedy mi to g.... aktywują i kiedy będę mógł w końcu wypłacić pieniądze. Za pierwszym razem odpisali żebym poczekał to mi prześlą odpowiedź mailem. Czekam godzinę-dwie i nic. No to znów na czat i pytam o to samo po raz kolejny podkreślając na razie kulturalnie, że moja cierpliwość się już kończy. I ta sama gadka, że zaraz się dowiem i odpiszę panu na maila. Minęło już kilka godzin i żadnego maila z odpowiedzią na moje pytanie nie dostałem oprócz maila z prośbą o ocenę w ankiecie sposobu rozwiązania mojej sprawy. :lol2: No to jak zwykłe, oceniłem ich tak jak sobie na to zasłużyli, chociaż wątpię czy ktoś w ogóle bierze tam te oceny do siebie. Co za banda patałachów, jak jutro nie odblokują mi tego g.... i nie będę mógł wypłacić pieniędzy, to napiszę do UOKiK, opiszę całą tą sytuację, może coś zdziałają, bo już mnie szlag trafia na to Żallegro, :/

 

Chyba do jakiejś gazety albo telewizji byś musiał swoją sprawę wysłać. Jak zlali temat raz, drugi, trzeci to nic nie zrobisz. Pójdą w zaparte byś w te przelewy24 poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze komentarze jak ja się ciesze że wycofałem aukcje które wystawiłem na allegro lokalnie.

Przynajmniej nie muszę się męczyć z tym pseudo portalem do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze komentarze jak ja się ciesze że wycofałem aukcje które wystawiłem na allegro lokalnie.

Przynajmniej nie muszę się męczyć z tym pseudo portalem do sprzedaży.

Możesz wystawić jeszcze po staremu z użyciem tego linka, który wkleiłem na drugiej lub trzeciej stronie tego tematu. To jeszcze jako tako ratuje sytuację tylko trzeba za każdym razem opcje dostawy wypełniać itd. Ale jak to się skończy to naprawdę nie ma co szukać na tym portalu. A prywatny handel i tak się gdzieś przeniesie, kwestia tylko kiedy i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba do jakiejś gazety albo telewizji byś musiał swoją sprawę wysłać. Jak zlali temat raz, drugi, trzeci to nic nie zrobisz. Pójdą w zaparte byś w te przelewy24 poszedł.

Ale ja właśnie z nimi walczę, żeby mi to g.... aktywowali, bo na tym mam pieniądze do wypłaty. Dziś z rana znów mi przysłali maila o treści:

 

Jesteś o krok od umożliwienia swoim klientom płatności przez usługę Przelewy24. Żeby to zrobić, wejdź do zakładki Ustawienia wypłat i wykonaj następujące czynności: Prześlij skan lub czytelne zdjęcie brakującego dowodu tożsamości.

 

Przyznam się, że już miałem dość szarpania się z tymi debilami i wysłałem im zdjęcie tego dowodu pomimo, że w regulaminie mają jak byk napisane, że może być oświadczenie potwierdzające dane lub zdjęcie/skan dowodu tożsamości, a to oświadczenie już im wysłałem kilka dni temu. Myślałem że jak doślę to zdjęcie dowodu, to w końcu będę miał już to z głowy i w ciągu dnia mi to w końcu aktywują, bo ten przelew 1 zł też już im zrobiłem kilka dni temu, a tu dalej nic. Przelewy24 nadal mają status "w trakcie weryfikacji" i dalej pieniądze mam zamrożone, nie mogę ich wypłacić. :/

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up dwie strony dowodu zeskanowałeś? jak tylko jedną (tą ze zdjęciem) to czekają na skan drugiej strony :E u mnie debile tak właśnie czekali, ewidentne wyłudzanie danych bo na drugiej stronie jest pesel ale ile można się kopać z koniem

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obie strony, tylko że po prostu skleiłem dwa zdjęcia obu stron dowodu w jedno, tak żeby obie strony były na jednym zdjęciu i to im wysłałem. Rzeczywiście, śmierdzi to wyłudzaniem danych, szczególnie że w regulaminie jak wół jest, że może być oświadczenie lub skan/zdjęcie dowodu, a kilka dni temu sama mi jeszcze baba z Allegro na Messengerze mówiła, że zdjęcie jest dobrowolne. Tak czy siak napiszę do UOKiK i się zapytam co o tym sądzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wystawić jeszcze po staremu z użyciem tego linka, który wkleiłem na drugiej lub trzeciej stronie tego tematu. To jeszcze jako tako ratuje sytuację tylko trzeba za każdym razem opcje dostawy wypełniać itd. Ale jak to się skończy to naprawdę nie ma co szukać na tym portalu. A prywatny handel i tak się gdzieś przeniesie, kwestia tylko kiedy i gdzie.

 

Dzięki.

Widziałem wcześniej ten link ale myślałem że obsługa serwisu szybko to zakończy.

Wystawiłem jedną rzecz na próbę i się udało. Sposoby dostawy zaimportowałem ze swojego cennika.

Nie zamierzam jednak nic więcej wystawiać.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Allegro_support - kpina z ludzi, najpierw usywacie CAFE allegro bo tam zawsze było dużo negatywnych niewygodnych opine żeby teraz przenosić sie na prywatne fora i reklamować swoje wypociny i wmawiać "że badania użytkowników itp że tak chcemy, że to dla nas".

 

Allegro_support prosze o odpowiedz dlaczego usuwacie wszystko co może komunikować użytkowników z portalem?

Ja odpowiem, bo allegro już zakopało się w ziemię ze wstydu. Całą tą akcję z wyrzuceniem prywatnych sprzedających z allegro zrobili dlatego, że z prywatnymi jest najwięcej problemów. Łatwiej jest rozwiązać 100 problemów z jednym sprzedającym niż po 1 problemie ze 100 sprzedającymi. Dosłownie chodzi o to żeby prywatni sprzedający nie zawracali im pupy. Dlatego zrobili dla nich stronkę w stylu olx, na której nie oferują żadnego ubezpieczenia i odcinają się zupełnie od transakcji osób prywatnych. Przy okazji nabijają sobie na nich prowizje, wyższe dlatego że mniej osób będzie z tego korzystać, więc czymś muszą nadrabiać. O zwrot prowizji także nikt nie będzie ich męczyć, bo z góry informują, że nic nie zwracają. Wszystkich co nie zapłacą po prostu na koniec miesiąca masowo zgłoszą do firmy windykacyjnej, i tu też nie muszą się o nic martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem, bo allegro już zakopało się w ziemię ze wstydu. Całą tą akcję z wyrzuceniem prywatnych sprzedających z allegro zrobili dlatego, że z prywatnymi jest najwięcej problemów. Łatwiej jest rozwiązać 100 problemów z jednym sprzedającym niż po 1 problemie ze 100 sprzedającymi. Dosłownie chodzi o to żeby prywatni sprzedający nie zawracali im pupy. Dlatego zrobili dla nich stronkę w stylu olx, na której nie oferują żadnego ubezpieczenia i odcinają się zupełnie od transakcji osób prywatnych. Przy okazji nabijają sobie na nich prowizje, wyższe dlatego że mniej osób będzie z tego korzystać, więc czymś muszą nadrabiać. O zwrot prowizji także nikt nie będzie ich męczyć, bo z góry informują, że nic nie zwracają. Wszystkich co nie zapłacą po prostu na koniec miesiąca masowo zgłoszą do firmy windykacyjnej, i tu też nie muszą się o nic martwić.

 

 

Tylko że prywatnych sprzedających i tak mieli gdzieś. Generalnie najmniej praw miał prywatny sprzedający. Nawet kupując miał lepiej.

 

Sam kontaktowałem się z supportem allegro raz jako prywatny sprzedający. Odprawili z kwitkiem.

 

PS.

Skąd masz info że nie zwracają prowizji na allegro lokalnie bo nie mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam o to samo po raz kolejny podkreślając na razie kulturalnie, że moja cierpliwość się już kończy.

No to są blisko celu, żeby się cierpliwość skończyła i przestał im tyłek zawracać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...