Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

No to są blisko celu, żeby się cierpliwość skończyła i przestał im tyłek zawracać :D

Nie dawałem im spokoju i dziś w końcu aż trzy maile podpisane różnymi nazwiskami od nich dostałem, że Przelewy24 są już aktywne. :E

 

Ale to zmuszanie do wysyłania skanu/zdjęcia dowodu dalej mi się nie podoba i i tak napiszę do UOKiK i zapytam się ich czy Allegro może zmuszać do tego, skoro nawet sami w regulaminie mają zapis, że wystarczy oświadczenie potwierdzające dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że prywatnych sprzedających i tak mieli gdzieś. Generalnie najmniej praw miał prywatny sprzedający. Nawet kupując miał lepiej.

 

Sam kontaktowałem się z supportem allegro raz jako prywatny sprzedający. Odprawili z kwitkiem.

 

PS.

Skąd masz info że nie zwracają prowizji na allegro lokalnie bo nie mogę znaleźć?

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/czy-jesli-nie-dojdzie-do-sprzedazy-na-allegro-lokalnie-odzyskam-oplate-za-obsluge-transakcji-3GKaW0v2ZuY

 

Nie zwracają prowizji, bo nie pobierają opłaty za sprzedaż tylko za obsługę transakcji, a przecież jak klient wypełnił formularz to w tym momencie doszło do obsługi transakcji, więc jak mogą zwrócić opłatę za usługę która już została wykonana? :lol2:

 

Przetestowane osobiście, kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz i zero kontaktu, allegro w odpowiedzi na opis sytuacji i żądanie zwrotu prowizji, pyta jakie mam pomysły co jeszcze możnaby dodac do allegro lokalnie :E

 

Kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie. UOKiK będzie miał co robić.

Edytowane przez artur1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym punkcie piszemy, że "wygranie aukcji to fikcja"?

 

 

a no tutaj

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/co-sie-stanie-z-moim-ogloszeniem-na-allegro-lokalnie-jesli-kupujacy-kliknie-kup-teraz-lub-wygra-licytacje-ale-nie-zaplaci-lDe1Z6VmbT9

 

 

Samo kliknięcie kup teraz lub wygrana w licytacji na Allegro Lokalnie, nie jest równoznaczne z zawarciem transakcji. Od momentu gdy kupujący kliknie przycisk kup teraz, ma 5 dni na zapłatę. Jeśli w tym czasie jego płatność nie będzie miała statusu “zakończona”, uznajemy transakcję za niebyłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie lekarstwa brał ten kto wymyślił pomysł z allegro lokalnie, ale dobra rada dla niego niech zmieni lekarza albo bierze mniej, gdzie teraz sprzedawać stare graty, aledrogo lokalnie to patolka, olx to samo, brak alternatyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie kumam. Kliknięcie kup teraz nie jest równoznaczne z zawarciem transakcji, a jednocześnie kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie. Czyli jak kliknął kup teraz to kupił czy nie kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie kumam. Kliknięcie kup teraz nie jest równoznaczne z zawarciem transakcji, a jednocześnie kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie. Czyli jak kliknął kup teraz to kupił czy nie kupił?

wedle allegro nie kupił, a wedle sprzedającego że sprzedał, jaja normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy oni czytają komentarze z oburzeniem...

Chyba wszyscy zaczną sprzedwać swoje dane Facebokowi i na ich market placie wystawiać, zamiast wystawiać na allegro

 

 

allegro RIP

od 15 lat i 1 miesiąca

Edytowane przez l1pka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się z tego wycofają. Jak długo można być opluwanym i udawać, że deszcz pada? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zwracają prowizji, bo nie pobierają opłaty za sprzedaż tylko za obsługę transakcji
Wygląda, że sprzedałeś za pobraniem :)

 

"Opłatę naliczymy tylko wtedy, gdy kupujący zapłaci z góry za zakup lub wypełni formularz dostawy w przypadku przesyłki za pobraniem".

"W przypadku płatności przy odbiorze do transakcji dochodzi z chwilą wypełnienia przez kupującego formularza dostawy i płatności i jego przesłania".

Niezłe jaja, 10% prowizji za nic. Ale pewnie tłumaczą to tak, że nie mogą już sprawdzić czy doszło do końca czy nie. Czyli sprzedaż za pobraniem zniknie. Generalnie to lżejsza wersja przekrętu operatorów komórkowych z 1200-30000 zł za 1 GB (gdy ktoś nie zauważy po ile).

 

Ponadto "wygaszanie popytu". Wcześniej czytając ten temat na to wpadłem (nie wiem gdzie), ale robili takie numery na kolei, chamsko zabierali pociągi żeby się nie opłacało czekać (mimo przepełnienia). Nie wiem też czy z tego powodu (czy z głupoty) Microsoft zlikwidował ogromne forum xbox.com, tętniące życiem, kolejne głupie zmiany niszczyły je do zera. Allegro też coś świruje, bo wersja beta i chora prowizja 10% to opary absurdu.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że sprzedałeś za pobraniem :)

Za pobraniem z odbiorem osobistym, tylko z tą opcją miałem wystawione. Wyrzuciłem wszystkie kup teraz i wystawiłem darmowe tylko na tym lokalnie, niewidoczne na allegro ale przynajmniej bez ryzyka.

Edytowane przez artur1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupy z AliExpress odbierzesz w paczkomacie. InPost nawiązał współpracę z chińską platformą zakupową

 

Zakupy z AliExpress przyniesie już nie tylko listonosz. InPost został "strategicznym partnerem" platformy AliExpress, więc zakupy z Chin można zamawiać bezpośrednio do paczkomatów.

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje że to zapowiedz kolejnych ruchow, niech allesyf upada

 

 

 

Allesyf już od paru lat próbuje wprowadzić w życie swój pomysł na cło paczek z chin.

Na razie Ministerstwo Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej i Poczta Polska nie wprowadziła nic ale czas pokaże.

 

Allegro ma swój portal więc niech tam zostaną. Nie dość że robią wszystko żeby zarobić, to przynosi to tylko stratę dla konsumenta.

 

Brakuje naprawdę aby amazon wszedł z dobrymi cenami do polski; może wtedy by się otrząsnęli.

 

Z drugiej strony to dziwne że inpost wychodzi z propozycją paczek z chin skoro są partnerem allegro.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o zyski z obsługi celnej(podobnie jak robi to DHL) :). Nie cieszyłbym się zbytnio, bo przypuszczam że Inpost będzie kontrolował 99,9% paczek pod tym kątem :D. To są konkretne pieniądze, a Poczta Polska nie ma do tego środków(tzn. pracowników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym punkcie piszemy, że "wygranie aukcji to fikcja"?

 

Poproszę o zdjęcie dowodu osobistego oraz umowy o pracę aby mieć pewność, że jesteś pracownikiem allegro.

 

Edit.

No i oczywiście dodatkowe potwierdzenie danych w postaci przelewu na 1,01zł na moje konto.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem na tym money komentarze:

 

moneyjpg_qahsphh.jpg

 

...ale allegro pewnie nadal bedzie pisać o tym jak sie użytkowanika zmiany PODOBAJĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o zyski z obsługi celnej(podobnie jak robi to DHL) :). Nie cieszyłbym się zbytnio, bo przypuszczam że Inpost będzie kontrolował 99,9% paczek pod tym kątem :D. To są konkretne pieniądze, a Poczta Polska nie ma do tego środków(tzn. pracowników).

Myślę, że nie, bo to zarżnęłoby cały ten handel. Ogólnie nie ma cła na towary z Chin tylko trzeba by doliczyć VAT... :E I o to się rozchodzi. 23% z automatu do każdego zamówienia to sobie policzcie, ostatnio mówili że przez pocztę przechodzi miesięcznie milion paczek z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kitu... właśnie na YT leciała mi reklama tego pokato :E jednak ktoś czyta nasze wypociny :P

 

edit:

 

Akcja reklamowa obejmuje telewizję (TVP1, TVP2, TVN, Polsat, kanały tematyczne) oraz internet (Player.pl, Ipla, Facebook, Instagram, Twitter).

 

Edytowane przez Radow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie, bo to zarżnęłoby cały ten handel. Ogólnie nie ma cła na towary z Chin tylko trzeba by doliczyć VAT... :E I o to się rozchodzi. 23% z automatu do każdego zamówienia to sobie policzcie, ostatnio mówili że przez pocztę przechodzi miesięcznie milion paczek z Chin.

 

Co innego miałem na myśli. Inpost skanuje np. 99% paczek i potem wysyła je na kontrolę celną. I wówczas podobnie jak DHL pobiera sobie opłatę od adresata za wykonanie wszystkich formalności(Poczta Polska też to robi, ale za symboliczną kwotę ~15-20zł). Oczywiście można z tego zrezygnować(z pośrednictwa), ale pewnie niewiele osób o tym wie i pewnie niewielu osobom będzie się chciało ;). To są ogromne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest początek autodestrukcji, raz na miesiąc będą coś głupiego wymyślać, aż w końcu padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja konta na przelewy24 to jakiś absurd. Wymagają tryliona dokumentów w celu weryfikacji. Do tego jeśli jesteś programistą, to żeby przetestować API musisz mieć u nich konto aby aktywować konto testowe.

Na aktywację konta na Przelewy24 czekałem prawie 2 tygodnie, dopiero po wymianie maili udało się aktywować i wypłacić kasę, której w tej formie otrzymać nie chciałem w pierwszej kolejności. Wczoraj zakończyłem aukcje dwóch ostatnich przedmiotów na Lokalnie, ze względu na nikłe zainteresowanie, nie mam w planach na razie nic wystawiać na tej protezie serwisu. Przechodzę w całości na OLX - tam też bywa czasem śmiesznie, ale wszystko schodzi równie szybko co wcześniej na Allegro, mimo potencjalnie znacznie mniejszej bazy klientów. W obecnej formie Lokalnie to środkowy palec dla prywatnych sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedawałem SSD, RAM na OLXie, ponad miesiąc i nie było ciekawej oferty. Wystawiłem na Allegro, jeszcze tym normalnym i poszły w 5 dni za wyższą kwotę niż chciałem wziąć za nie na OLX. Podobnie z innymi podzespołami z komputera, na początku próbowałem wszystko sprzedać na OLX i lipa.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie, bo to zarżnęłoby cały ten handel. Ogólnie nie ma cła na towary z Chin tylko trzeba by doliczyć VAT... :E I o to się rozchodzi. 23% z automatu do każdego zamówienia to sobie policzcie, ostatnio mówili że przez pocztę przechodzi miesięcznie milion paczek z Chin.

 

Dla mnie bez znaczenia jest to czy nawet z cłami, podatkami wyjdzie drożej niż na allegro. Wiadomo będę chciał mieć coś na jutro (raczej tylko droższy towar) to kupię w danym sklepie. Będę potrzebował jakąś drobne czy tanie rzeczy i mogę poczekać to biorę od razu u majfrienda. Dlaczego? Bo jak coś nie dojdzie, będzie zepsute to w 99% mam pełen zwrot i jeszcze jakiś rabat, mały, bo mały ale tak zwykle bywa. Na allegro kupisz kaszanę i co? Piszesz do sprzedającego i ma cie w pompce. Piszesz do nich i dostajesz odpowiedź, że nie są stroną albo wklejają jakieś bzdety, a ty dalej się bujasz z tematem sam. Niech giną!

 

No i cieszy mnie też jaki będzie bół dupy PP. Za te wszystkie kolejki w jakich stałem i stać pewnie będę nie raz, te wszystkie przepisy siostry Izobary na jakie musiałem patrzeć stojąc przy okienku, te wszystkie ubezpieczenia, usługi bankowe i frytki do tego jakie chcieli mi wcisnąć to jak miód na moje uszy.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...