Forum PCLab.pl: Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (12 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Listopad 2019 - 03:03

Allegro się po prostu skończyło.

Przydała by się jakaś solidna konkurencja, bo palma im odbija.

#22 Użytkownik jest niedostępny   aerial 

• ★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 09:12

Jeszcze

W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie.

więc nie ma zwrotów prowizji
Jeden "plus" jest taki że nie naliczy ci prowizji za samo kliknięcie kup teraz/wygranie licytacji, dopiero jak przejdzie wpłata. To akurat na plus.
Ale musisz czekać 5 dni na wpłatę i dopiero po tym czasie transakcja uznawana jest za nieważną. To samo jak ktoś wygra licytację, więc może sporo opóźnić ponowne wystawienie.

podsumowując:
- 10% prowizja z automatu (do 50zł), więc dla drobnych przedmiotów drożej
- brak systemu komentarzy/oceny sprzedawcy
- gorsza prosta strona w stylu olx (obecnie nie da się nawet powiększyć zdjęć bez wyciągania linków, widać tylko miniaturki 400x400p), limit do 5
- brak zwrotu prowizji jeżeli ktoś będzie chciał oddać przedmiot po zakupie
+ naliczają prowizję dopiero po wpłacie
- brak allegro smart
- brak taniej wysyłki paczkomatem za 9zł (wszystkich gabarytów), teraz będzie odpowiednio za A/B/C 13/14/16zł

jeszcze nowe:

Jeżeli przystąpisz do licytacji w ciągu ostatnich 60 sekund jej trwania, licytacja automatycznie przedłuży się o dodatkowe 5 minut.

czyli wszelkiego rodzaju narzędzia typu snajper tracą rację bytu

W odróżnieniu od Allegro.pl, w Allegro Lokalnie nie licytuje za Ciebie system. Oznacza to, że licytacja odbywa się na bieżąco, a kwota licytacji nie jest podnoszona o tak zwaną kwotę postąpienia. Podana przez Ciebie kwota będzie natychmiast widoczna w licytacji, także dla innych licytujących.

:D W tym systemie jeżeli jakiś wytrwały janusz będzie podbijał o 2zł, to licytacja może się przeciągnąć nawet o kilka godzin.

Ten post był edytowany przez aerial dnia: 04 Listopad 2019 - 09:39

#23 Użytkownik jest niedostępny   Jabłko1990 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 04 Listopad 2019 - 13:18

Niezła kupa nawet nie można przedmiotów obserwować wszystko trzeba dodawać do zakładek lub zapisywać linki w notatniku co to jest?
Nie korzystajcie z tego aby to upadło to już lepszy jest olx lub gumtree. Dla jakiś prywatnych sprzedawców którzy sprzedawali dużo rzeczy na allegro to jest tragedia bo moim zdaniem serwis właśnie upadł i zrobił się z tego jeden wielki sklep.

Ten post był edytowany przez Jabłko1990 dnia: 04 Listopad 2019 - 13:20

#24 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 13:44

Na razie funkcjonalność w tej nowej formie jest faktycznie tragiczna, tylko zachęcają do puszczania wszystkiego przez OLX lub dogadywania się z kupującym bez opcji Kup Teraz.

#25 Użytkownik jest niedostępny   bigovsky 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 14:47

Allegro lokalnie to zapewne genialny pomysł nowego prezesa Allegro - wystarczy rzucić okiem na CV i już wiadomo skąd ta zmiana

Ten post był edytowany przez bigovsky dnia: 04 Listopad 2019 - 15:00

#26 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 16:14

Zobacz postbigovsky, o 04 Listopad 2019 - 14:47, napisał(a):

Allegro lokalnie to zapewne genialny pomysł nowego prezesa Allegro - wystarczy rzucić okiem na CV i już wiadomo skąd ta zmiana

Możesz jaśniej :Up_to_s:

#27 Użytkownik jest niedostępny   forfun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 16:33

Ktoś od jakiegoś czasu chcę doprowadzić do upadku tego portalu. Każda zmiana na minus(komentarze tylko z ostatnich 12 miesięcy, brak nicków w komentarzach), filtr "wystawione w przeciągu", funkcjonalność(i wystrój) strony. A teraz wyrzucenie osób prywatnych na stronę w fazie beta z prowizją 10%.

#28 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 16:41

po mojemu to raczej maksymalnie napompować wartość spółki przed dalszą odsprzedażą - teraz (od 2016) jest własnością trzech funduszy inwestycyjnych, czyli po prostu spekulantów, którzy przez cięcia w wydatkach i szybkie (sztuczne) podnoszenie przychodów chcą ją przygotować do odsprzedaży

szkoda w sumie, bo z fajnego portalu już dawno stali się tylko bezmyślnym pośrednikiem; mają niestety praktycznie nieograniczone fundusze na marketing i PR, co oznacza, że zwykły Polak postrzega ich jako fajny serwis, a w gruncie rzeczy jest zupełnie odwrotnie

oczywiście każda firma może i wręcz musi zarabiać jak najwięcej, spoko, z tym, że tu nie odbywa się to na zasadzie win-win, a niestety tylko czyimś kosztem

#29 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 16:48

Mogłoby wyjść z tego coś dobrego gdyby pojawiła się sensowna alternatywa aukcyjna. Allegro (aktualny monopolista) koncertowo się podłożył i ktoś mógłby to wykorzystać. Szkoda, że Ebay w Polsce działa tak niemrawo... A mogliby przy okazji wypromować PayPala podgryzając PayU.

#30 Użytkownik jest niedostępny   aerial 

• ★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 17:00

A na ebay przypadkiem też nie jest 10% od wartości prowizja, i to bez górnego limitu? Paypal też bierze jakiś % (5?).

Ten post był edytowany przez aerial dnia: 04 Listopad 2019 - 17:06

#31 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 17:19

Fakt, na Ebayu tanio nie jest i interfejs tez do duszy, ale pozostałych wad Allegro Lokalnie już nie ma. Co do prowizji PayPal to nie wiem, dawno tam nic nie kupowałem. Wydaje mi się, że tak samo jak w przypadku PayU prowizji nie ma jesli chodzi o zakupy przez portal aukcyjny.

Ten post był edytowany przez Assassin dnia: 04 Listopad 2019 - 17:19

#32 Użytkownik jest niedostępny   blabla123 

• Classified
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 18:01

Z tego co pamiętam to płatność w tej samej walucie i z salda jest bez prowizji. Z karty jest/była chyba 3%? Z przewalutowania bodaj 5% + ogólnie wysoki kurs.

#33 Użytkownik jest niedostępny   max-bit 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 07:02

Ja uciekam na ebay-a i koniec z allegro
Ale trzeba iść dalej wszem i wobec głosić aby nie kupować na allegro
Większość większych firm ma tez prócz allegro własne strony i tam kupować trzeba walczyć z ta patologią.
A kupno od firmy i tak w zasadzie nie daje żadnej ochrony ze strony allegro (płacimy w zasadzie więcej za nic), ochrona na ebay jest o całą klase lepsza.

Ja wiem że większość typów z allegro to lemury ale ... jak sie wieść rozniesie to im te procenty (nawet niewielkie) da popalić.

Trzeba kończyć przygodę z allegro, chcą to niech mają i zdychają najwyższa pora na koniec allegro.
Ktoś powie ale to Polska firma itd ... to żadna Polska Firma kaska z allegro idzie nie wiadomo gdzie.

Nie zamierzam płacić 10 % za to g...wno które oferują w dodatku strona ta przypomina nawet nie allegro tylko jakiegoś świstaka z początku lat 2000.

#34 Użytkownik jest niedostępny   neonek 

• Ten co świeci najmocniej
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 17:17

Fakt faktem Allegro musi w końcu poczuć się zagrożone, bo ostatnio ta ich polityka jest bardzo niepokojąca... Człowiek przyzwyczaił się do tego serwisu, nawet SMARTa wykupił (który teoretycznie już się zwrócił, a bym był jeszcze bardziej na plusie gdybym szybciej się zdecydował...), aczkolwiek konkurencja dobrze im zrobi.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 08:36

Mnie przy Allegro w ostatnim czasie trzymały tylko "raty zero". To była fajna sprawa zwłaszcza jak się kupuje coś na firmę (można wrzucić w koszty od razu, prawdziwe zero %, odnawialny limit). Teraz jednak to rebrandowali na "odroczone raty zero" i musiałbym zakładać nowy rachunek kredytory jakbym chciał coś kupić, więc dziękuję bardzo. Mogę ich bojkotować bez żadnych wyrzeczeń ;)

#36 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 10:15

Zobacz postAssassin, o 04 Listopad 2019 - 17:19, napisał(a):

Fakt, na Ebayu tanio nie jest i interfejs tez do duszy, ale pozostałych wad Allegro Lokalnie już nie ma. Co do prowizji PayPal to nie wiem, dawno tam nic nie kupowałem. Wydaje mi się, że tak samo jak w przypadku PayU prowizji nie ma jesli chodzi o zakupy przez portal aukcyjny.

W przypadku PayPala jeżeli odbiorca jest firmą to on pokrywa prowizję, więc mogłeś nawet nie wiedzieć ile go twoja płatność kosztuje :D

#37 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 16:00

Zobacz postAssassin, o 09 Listopad 2019 - 08:36, napisał(a):

Mnie przy Allegro w ostatnim czasie trzymały tylko "raty zero". To była fajna sprawa zwłaszcza jak się kupuje coś na firmę (można wrzucić w koszty od razu, prawdziwe zero %, odnawialny limit). Teraz jednak to rebrandowali na "odroczone raty zero" i musiałbym zakładać nowy rachunek kredytory jakbym chciał coś kupić, więc dziękuję bardzo. Mogę ich bojkotować bez żadnych wyrzeczeń ;)

Kupowałem teraz fanta na raty 0% i zamiast mi dać raty w mbanku, gdzie mam konto i gdzie ostatnie kilka rat brałem (automatycznie mi mbank normalnie przydzielało zawsze), tak teraz system wmusza raty od nowa w Paribas. Nie żebym miał coś do nich, ale wolę mieć to na jednym koncie. No ale ok, dobra, stwierdziłem że może w sumie spróbuję. Złożyłem wniosek, przetrawiło, zaakceptowało, przyszła pora na 1 zł przelewem żeby potwierdzić, że dane się zgadzają i zonk - system odrzucił bo się nie zgadzajo (na 100% się zgadzają, bo 3 x sprawdzałem). No to mówię ok, spróbujemy od nowa. I mi wtedy już na normalne raty 0% przekierowało, od razu do mbanku, czyli kurka to co chciałem od początku. Akceptacja bez problemu 2 minuty i po sprawie. Pokonałem system niechcący :)

Nie wiem czy to zadziała na te odroczone, ale może warto spróbować? Inna sprawa, że mi pierwszą ratę wyznaczyło dopiero na styczeń 2020, więc może też mam odroczone? No i miałem ograniczenie do 10 rat, nie więcej.

#38 Użytkownik jest niedostępny   _bartx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 16:03

https://allegro.pl/offer/?lokalnie

Podobno tak się jeszcze da wystawić po staremu, tylko trzeba sobie wkleić to w przeglądarkę. Ze starymi opcjami wysyłki i po starych prowizjach. Takie coś znalazłem na konkurencyjnym portalu.

Jak patrzę ne ebay... żadnej większej zmiany od lat, ludzie mają konta w USA od 1999/2000 roku po kilkaset/kilka tysięcy komentarzy. Sprzedają kupują, fakt prowizja jest 10%, ale zasięg wiadomo jaki.

A brak dodawania do obserwowanych to już jest całkowity odlot...

Ten post był edytowany przez _bartx dnia: 10 Listopad 2019 - 16:05

#39 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 17:33

Dlaczego piszecie, że nie ma paczkomatów za 8,99? W menu konta inpost dalej da się zamówić.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 18:20

Zobacz postkater, o 09 Listopad 2019 - 16:00, napisał(a):

Kupowałem teraz fanta na raty 0% i zamiast mi dać raty w mbanku, gdzie mam konto i gdzie ostatnie kilka rat brałem (automatycznie mi mbank normalnie przydzielało zawsze), tak teraz system wmusza raty od nowa w Paribas. Nie żebym miał coś do nich, ale wolę mieć to na jednym koncie. No ale ok, dobra, stwierdziłem że może w sumie spróbuję. Złożyłem wniosek, przetrawiło, zaakceptowało, przyszła pora na 1 zł przelewem żeby potwierdzić, że dane się zgadzają i zonk - system odrzucił bo się nie zgadzajo (na 100% się zgadzają, bo 3 x sprawdzałem). No to mówię ok, spróbujemy od nowa. I mi wtedy już na normalne raty 0% przekierowało, od razu do mbanku, czyli kurka to co chciałem od początku. Akceptacja bez problemu 2 minuty i po sprawie. Pokonałem system niechcący :)

Doczytałem, że brak możliwości skorzystania z Rat Od.Nowa (a raczej wykorzystania posiadanego limitu) jest prawdopodobnie spowodowany przerwą techniczną w BNP. Więc teoretycznie nadal mają na mnie haka ;)

• (12 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »