Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

na to pytanie Ci nie odpowiem pewnie by trzeba przeczytac warunki POK ale jak dla mnie powinni po staremu do 1000pln ubezpieczac i tyle, niższe koszta a jak chcesz drozsze to lepiej ejchac i ogaldac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności - przy zakupie przez allegro lokalnie POK normalnie obowiązuje, jak przy zakupie przez zwykłe allegro? Kasa idzie na Payu?

Co do POK, to nie wiem. Jak wybierzesz opcję z prowizją i umieszczeniem twojego ogłoszenia także na zwykłym Allegro, to wtedy działają płatności Allegro, zarówno PayU, jak i Przelewy24, a jak weźmiesz opcję ogłoszenia darmowego, bez prowizji i bez umieszczania go na zwykłym Allegro, to wtedy nie ma możliwości skorzystania z płatności Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jeśli widać aukcję na normalnym allegro, to można śmiało kupować z wysyłką. Niby jest napisane "Allegro gwarantuje bezpieczne transakcje", ale wolałem się upewnić, bo z nimi nigdy nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ogłoszenie widać na zwykłym Allegro, to po kupnie rzeczy z takiego ogłoszenia płaci się przez płatności Allegro, przez PayU, albo Przelewy24. Ale nie wiem czy poza bezpiecznymi płatnościami to Allegro Lokalnie gwarantuje coś jeszcze. Jak np zapłacisz, a sprzedający nic ci nie przyśle, to być może Allegro umyje ręce, bo na tym Lokalnie nawet sporu chyba nie można założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ogłoszenie widać na zwykłym Allegro, to po kupnie rzeczy z takiego ogłoszenia płaci się przez płatności Allegro, przez PayU, albo Przelewy24. Ale nie wiem czy poza bezpiecznymi płatnościami to Allegro Lokalnie gwarantuje coś jeszcze. Jak np zapłacisz, a sprzedający nic ci nie przyśle, to być może Allegro umyje ręce, bo na tym Lokalnie nawet sporu chyba nie można założyć.

 

Gwarantuje to że system rejestruje wpłatę i dopiero wtedy nalicza prowizję. A przy płaceniu zwykłymi przelewami naliczali w momencie kliknięcia kup teraz. Eliminuje to możliwość naliczenia komuś prowizji bez dokonania zapłaty za towar, co nie jest rzadkością na zwykłym allegro jak żartowniś wykupi wszystko co masz wystawione bez zamiaru zapłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na Allegro Lokalnie prowizja jest naliczana za samo wystawienie przedmiotu. Nawet jak w ogóle go nie sprzedasz to ci naliczą 10% prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na Allegro Lokalnie prowizja jest naliczana za samo wystawienie przedmiotu. Nawet jak w ogóle go nie sprzedasz to ci naliczą 10% prowizji.

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

Allegro Lokalnie jest darmowym serwisem ogłoszeniowym.

 

Jedyną opłatę pobieramy w ogłoszeniu z Kup Teraz lub Licytacją. Opłata wynosi wtedy 10% ceny przedmiotu, ale nie więcej niż 50 zł i zostanie naliczona tylko wtedy, gdy kupujący zapłaci z góry za zakup lub wypełni formularz dostawy w przypadku przesyłki za pobraniem. Samo kliknięcie w Kup teraz nie spowoduje naliczenia opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to albo już coś na szybko zmienili w regulaminie, albo mają czeski film i sami wprowadzają ludzi w błąd, bo mi na Messengerze co innego mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość nadal można sprzedawać po starej prowizji.Kilka godzin temu sprzedałem płytę główną za 89zł , a obliczona prowizja -3,56 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jeśli widać aukcję na normalnym allegro, to można śmiało kupować z wysyłką. Niby jest napisane "Allegro gwarantuje bezpieczne transakcje", ale wolałem się upewnić, bo z nimi nigdy nie wiadomo.

Tylko ten POK to taka trochę ściema. Warunki są maksymalnie zniechęcające (przede wszystkim konieczność zgłoszenia sprawy na policję i przedstawienia postawienia o wszczęciu dochodzenia w określonym czasie - a nie zawsze ma to miejsce). Z mojego doświadczenia (niewielkiego, bo oszukany zostałem całe 2 razy) dużo lepiej działa Visa chargeback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wiadomo jak długo ma działać ta opcja wystawiania po staremu? Był jakiś komunikat w tej sprawie, dlaczego to z powrotem włączyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 4.12 emaila o temacie "Znów możesz wystawiać na Allegro.pl" i o treści:

 

"Teraz możesz wystawiać zarówno przez uproszczony formularz Allegro Lokalnie, jak i na Allegro.pl - tak jak wcześniej. Po prostu skorzystaj z opcji, która najbardziej Ci odpowiada. Rodzaj formularza wystawiania wybierzesz tutaj.

Tymczasem stale rozwijamy Allegro Lokalnie. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadziliśmy między innymi:

• powiększanie zdjęć w galerii

• licytacje trwające 7 dni

• możliwość sortowania ogłoszeń według odległości od kupującego

Już wkrótce wprowadzimy także:

• możliwość dodawania wielu zdjęć jednocześnie w formularzu wystawiania

• opcję wyróżniania ogłoszeń

• więcej informacji o wystawionych licytacjach, w tym liczba licytujących osób

• powiadomienie dla kupujących o przebiciu oferty w licytacji

• możliwość obserwowania ogłoszeń przez kupujących

Pozdrawiamy

Zespół Allegro"

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 4.12 emaila o temacie "Znów możesz wystawiać na Allegro.pl" i o treści:

 

"Teraz możesz wystawiać zarówno przez uproszczony formularz Allegro Lokalnie, jak i na Allegro.pl - tak jak wcześniej. Po prostu skorzystaj z opcji, która najbardziej Ci odpowiada. Rodzaj formularza wystawiania wybierzesz tutaj.

Tymczasem stale rozwijamy Allegro Lokalnie. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadziliśmy między innymi:

• powiększanie zdjęć w galerii

• licytacje trwające 7 dni

• możliwość sortowania ogłoszeń według odległości od kupującego

Już wkrótce wprowadzimy także:

• możliwość dodawania wielu zdjęć jednocześnie w formularzu wystawiania

• opcję wyróżniania ogłoszeń

• więcej informacji o wystawionych licytacjach, w tym liczba licytujących osób

• powiadomienie dla kupujących o przebiciu oferty w licytacji

• możliwość obserwowania ogłoszeń przez kupujących

Pozdrawiamy

Zespół Allegro"

 

Teraz to już niech spadają na drzewo z tym swoim allegro.

Nie wiadomo kiedy znowu dla osób prywatnych będzie przymusowe allegro lokalnie. Jak na razie znaleźli jeleni-testerów którzy wystawiali na tym g****.

Jednak widząc ułomność nowej platformy wprowadzili "jawną" możliwość korzystania ze starego allegro.

 

Nie wiem jak inni ale ja jako osoba prywatna zakończyłem sprzedaż na allegro. Nie podoba mi się allegro lokalnie a jak mam za jakiś czas znowu na tym wystawiać to już się odechciewa.

Stare allegro było jakie było ale sprzedawałem tam dużo więcej niż na olx. Na olx więcej pytań niż sprzedaży, na allegro ten sam przedmiot schodził bez pytań, negocjacji.

 

Czyżby allegro zanotowało spadek nowych ofert sprzedaży przez osoby prywatne (mimo że zysk powinien być wyższy z powodu stałej prowizji 10 % lub mak 50 zł) i dlatego wprowadziły furtkę do starego allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech szybkoodalają, max parę gratów w roku puszczę na olx lub forum :)

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja naprawdę nie rozumiem tego Allegro lokalnie. Nie można zakończyć wcześniej aukcji bez odwołania ofert? Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wiadomo jak długo ma działać ta opcja wystawiania po staremu? Był jakiś komunikat w tej sprawie, dlaczego to z powrotem włączyli?

Opcji wystawiania na Allegro przez osoby prywatne nigdy nie wyłączyli, działała cały czas. Po prostu, po wprowadzeniu Allegro Lokalnie ukryli tę opcję i przez jakiś czas tylko sposobem dało się z niej skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy przekonani, że obecne postępowanie potwierdzi wysokie standardy, jakimi się kierujemy - komentuje Allegro.

 

hue hue hue

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym allegro lokalnie, że ja do gościa nic nie napisałem, a magicznie dostaję wiadomość, z minimalnie niższą ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żalegro zaczyna wciskać przelewy24 już nie tylko w lokalnym szambie. Kilka dni temu sprzedałem po staremu, kupujący zapłacił nieaktywnymi u mnie przelewami24 i również mam blokadę do czasu weryfikacji, która może zająć do 5dni. Oczywiście pod warunkiem, że nie zażądają skanu Dowodu. Jakaś patologiczna sytuacja, kasa powinna wpływać wyłącznie na aktywnych pośredników, a nie tam gdzie wybierze kupujący. Stawiają sprzedających pod ścianą, dajesz dane albo nie otrzymasz SWOICH pieniędzy. Do tego negatyw w prezencie bo wg nich towar należy wysłać po otrzymaniu informacji o wpłacie która jest zablokowana :kwasny:

Edytowane przez Mateusz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi Przelewami24 to rzeczywiście przeginają. Skoro mają dwóch operatorów od płatności, to powinna być opcja, że sprzedający sam wybiera, którą chce udostępnić kupującym, a jeśli któryś z tych operatorów jest nieaktyowowny, to przelew pieniędzy za jego pośrednictwem powinnien być automatycznie zablokowany, bo teraz rzeczywiście wygląda to jak jakiś szantaż. Ktoś wpłaci ci pieniądze na nieaktywne Przeleewy24, a oni potem dają ci propozycję nie do odrzucenia, że albo dajesz im swoje dane ze skanem dokumentu żeby to aktywować, albo pożegnaj się z pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko allegro dotyczące płatności na nieaktywne przelewy24:

 

"Otrzymuje Pan wpłaty na saldo Przelewy24, gdyż kupujący korzystają z usług tego operatora. Dodatkowo Regulamin Allegro w pkt. 5.7. mówi:

Sprzedający zobowiązuje się do akceptowania zapłaty od Kupujących za Transakcję za pomocą wszystkich metod płatności dostępnych w Allegro, w tym z wykorzystaniem Kart podarunkowych Allegro. Obsługa realizacji płatności Kupującego, w zależności od wybranej przez niego metody płatności, odbywa się na zasadach określonych w Załączniku nr 7A, Załączniku 7B do Regulaminu lub Regulaminie Kart Podarunkowych Allegro.

Informacje o Allegro Finanse podajemy w Regulaminie, który akceptuje Pan przy zakładaniu konta w Serwisie."

 

W skrócie, jest to w ich regulaminie i należy się potulnie zweryfikować i czekać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszykuje mi się do sprzedaży CPU po nowym roku - mogę już teraz jakoś te przelewy24 aktywować/potwierdzić?

 

edit, dobra jest tutaj info

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jakie-dokumenty-przeslac-aby-uruchomic-platnosci-w-usludze-przelewy24-D5AgVOnvAUk

 

edit; skan/zdjęcie dowodu? To w ogóle jest legalne i bezpieczne?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...