Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

Za chwile będzie prowizja od przeglądania. Za kilka miesięcy dostaniemy nastepną wiadomość ze zmianą opłat w kolejnych kategoriach, może w komputerach bo jest za tanio? Jeszcze trochę i przywrócą opłaty za wystawienie, może dorzucą ekstra opłatę minimalna do każdej kategorii.

 

Więcej monet i smartów, ktoś za to musi zapłacić.

Edytowane przez Mateusz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem, czy i ich chciwość ma jakieś granice? :)

 

Granica tego ciągu to Amazon Marketplace :) Tam dodatkowo sprzedawca porywa z własnej kasy koszty wysyłki Smartem (tzn. Amazon Prime), chyba że przesyłka idzie z ich centralnego magazynu, to wtedy płaci "opłatę magazynową") Pewnie będą tak celować, żeby być ździebko przyjaźniejszymi od Amazonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w ogóle jest ze SMARTem w Allegro? Jeżeli sprzedawca ma oferty ze SMARTem i kupujący ma aktywny abonament SMART i kupuje przedmiot powyżej 40zł (czyli ma darmową wysyłkę), to sprzedający sam płaci za koszt przesyłki np. paczkomatu, czyli te 8.99zł? Czy sprzedający może ma taką przesyłkę za darmo i otrzymuje od kupującego 40zł i sprzedający płaci jedynie koszt prowizji do Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem ostatnio kilka pierdół na Allegro, najdroższa za 250 zł i zaśpiewali sobie za to 60 zł prowizji. :/

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za kategoria?

 

Najgorzej to jak się daje jeszcze promowanie, po niektóre kategorie mają dodatkową równie chorą prowizję gdy się sprzeda w ten sposób coś. Prowizja jest naliczana 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było kilka starych rzeczy głownie komputerowych. Procesor, dysk twardy, karta dźwiękowa, mysz, klawiatura, kilka starych kostek RAM itp. Wszystko wystawiane w swoich kategoriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żalegro zaczyna wciskać przelewy24 już nie tylko w lokalnym szambie. Kilka dni temu sprzedałem po staremu, kupujący zapłacił nieaktywnymi u mnie przelewami24 i również mam blokadę do czasu weryfikacji, która może zająć do 5dni. Oczywiście pod warunkiem, że nie zażądają skanu Dowodu. Jakaś patologiczna sytuacja, kasa powinna wpływać wyłącznie na aktywnych pośredników, a nie tam gdzie wybierze kupujący. Stawiają sprzedających pod ścianą, dajesz dane albo nie otrzymasz SWOICH pieniędzy. Do tego negatyw w prezencie bo wg nich towar należy wysłać po otrzymaniu informacji o wpłacie która jest zablokowana :kwasny:

Sprzedałem konsolę na zwykłym Allegro i też dostałem płatność przez Przelewy24 na 1100 zł, której nie mogę ruszyć od 6 dni. Wpisałem dane, zrobiłem przelew weryfikacjny, który już zdążył nawet wrócić z powrotem, a status dalej w weryfikacji. Mam nadzieję, że nie czekają k.... na to aż jeszcze skan dowodu im wyślę, bo tak ładnie sami piszą, że dla osoby fizycznej/prywatnej wcale nie jest ten krok konieczny. Kupujący się już cieszy z otrzymanej konsoli, a ja pieniędzy na oczy nie widzę.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś w czarnej ż...i. Pracownik będzie wymagał dokumentu. Pesel wysłałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś w czarnej ż...i. Pracownik będzie wymagał dokumentu. Pesel wysłałeś?

Nie trzeba wysyłać skanu dowodu ale w takim przypadku będą przeciągać weryfikacje. Czekałem ponad tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś w czarnej ż...i. Pracownik będzie wymagał dokumentu. Pesel wysłałeś?

Tak, wpisałem te dane co trzeba było, łącznie z PESELem, ale skanu dowodu za żadne skarby bym nie chicał wysyłać. Zobaczymy jeszcze kilka dni czy się zmieni cokolwiek w statusie, oby.

Co chwilę wychodzą nowe sprawy o pożyczkach/kredytach nabranych na skan dowodu, gdzie się da, to najlepiej te ryzyko zminimalizować.

Nie trzeba wysyłać skanu dowodu ale w takim przypadku będą przeciągać weryfikacje. Czekałem ponad tydzień.

Oby i u mnie tak było.

 

BTW. Żeby było śmieszniej, to dzisiaj jest dzień..

https://uodo.gov.pl/pl/p/dzien-ochrony-danych-osobowych

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam widziałem gdzieś na początku o przelewach więc jeśli na allegro dogadacie się np niższa cena ale wysyła ci dane do przelewu nie płacisz przez PayU to kupujący może zapomnieć o ochronie kupującego niestety :/

przez ten 10% sporo więcej ludzie krzyczą za przedmioty miałem sytuacje na olx gdzie gościu za przedmiot chciał 200zł na olx albo 240 z wysyłką na allegro także trochę sprzedający na tym cierpią mam nadzieje że już nie będzie żadnych podwyżek chociaż i tak te 10% to już jak dla mnie za dużo powinni dać z 6 na 8% max a nie od razu 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpisałem te dane co trzeba było, łącznie z PESELem, ale skanu dowodu za żadne skarby bym nie chicał wysyłać. Zobaczymy jeszcze kilka dni czy się zmieni cokolwiek w statusie, oby.

Co chwilę wychodzą nowe sprawy o pożyczkach/kredytach nabranych na skan dowodu, gdzie się da, to najlepiej te ryzyko zminimalizować.

 

Oby i u mnie tak było.

 

BTW. Żeby było śmieszniej, to dzisiaj jest dzień..

https://uodo.gov.pl/pl/p/dzien-ochrony-danych-osobowych

Niestety, ale bez skanu dowodu się najpewniej nie obejdzie. Niby według regulaminu nie trzeba, ale będą cię o niego cisnąć ile wlezie i bez tego skanu nie aktywują ci tych Przelewów24 i nie umożliwią ci wypłaty pieniędzy. Tak było w moim przypadku, aż w końcu wysłałem im ten skan, bo miałem dość użerania się z nimi o moje własne pieniądze. Obecnie i tak dowód, którego wysłałem im skan jest już nieważny, bo bo tym wycieku danych z Virgin Mobile (mam u nich zarejestrowaną kartę SIM) wymieniłem go na nowy.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szantażują ale minie tydzień lub trochę dłużej i aktywują wypłaty bez przedstawiania dowodu. Najlepiej męczyć ich ticketami. Osoba prywatna nie musi przedstawiać skanu dowodu i trzeba przy tym obstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aktywują. Będą ci przysyłać maile, że już o krok od aktywacji, tylko jeszcze musisz wysłać skan dowodu. I nic na nich nie działa. Jak ktoś ma ochotę, to może zgłaszać sprawę do UOKIK, albo do sądu i tam się z nimi szarpać, może wtedy ulegną. Mi się nie chciało.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Allegro coraz gorsze robi się dla sprzedających. Prowizja 10% to sporo w przypadku tanich rzeczy, natomiast jak sprzedaje się kartę czy telefon za 2-3k to wtedy 50zł max jest rozsądną ceną i nie trzeba się bawić ze świrami z olx. 500zł za kindle i zapłaciłem 25zł. Teraz 50zł. Spory skok.

 

Jako kupujący uważam, że Smart był strzałem w 10. Mnóstwo rzeczy kupiłem z Oficjalnego Sklepu Allegro w o wiele niższych cenach niż w innych sklepach online. Nawet głupie kapsułki do prania kupiłem taniej jak w sklepie i jeszcze mi je za darmo do Żabki przywieźli. 2 raz przedłużyłem Allegro Smart i jak się nic nie zepsuje to póki mieszkam w Polsce to będę z tego korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ano allegro stało się świetne dla przedsiębiorców. Oni sprzedając rzeczy drogie i hurtowo te prowizje aż tak ich nie dotykają, a taki zwyklak traci dużo na sprzedaży u nich. Ale co zrobić, jak nei ma gdzie się oferować za bardzo, a allegro dociera do większej ilości ludzi niż taki olx czy oferty na forach. To właśnie brak konkurencji rodzi takie ceny i prowizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie i prowizjach sprzedają duże sklepy na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do kwestii związanej z aktywowaniem Przelewy24:

 

W piątek (31 stycznia) napisałem do Allegro z pytaniem:

"Witam,

xx stycznia dokonałem weryfikacji w celu aktywowania Przelewy24 wykonując przelew na 1.01 zł oraz wypełniając wymagane dane. Nadal jednak mój status to 'w trakcie weryfikacji', mimo iż na stronie widnieje informacja, że weryfikacja może potrwać do 5 dni, a minęło zdecydowanie więcej. Proszę o informację."

 

Dostałem odpowiedź w sobotę, że zweryfikują to z Przelewy24 i dzisiaj w poniedziałek odpowiedź od Allegro ("Operator Przelewy24 właśnie poinformował mnie o aktywacji Pana konta do wypłat. Może Pan zlecić wypłatę środków już teraz, korzystając z zakładki Saldo i historia operacji") i od Przelewy24 o potwierdzeniu weryfikacji - pieniądze mogę wypłacić.

 

Obyło się bez wysyłania zdjęć dowodu osobistego. Muszę pochwalić Allegro za bardzo szybką odpowiedź i ich kontakt z Przelewy24.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już za dużo ludzi się na nich skarżyło i trochę zmiękli. Ja do nich wysyłałem podobne zapytania i ni chu chu, w odpowiedziach cały czas się upierali, że albo mam wysłać skan dowodu, albo nie muszę korzystać z ich usług i tak w kółko i nie chcieli aktywować tych przelewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do kwestii związanej z aktywowaniem Przelewy24:

 

W piątek (31 stycznia) napisałem do Allegro z pytaniem:

"Witam,

xx stycznia dokonałem weryfikacji w celu aktywowania Przelewy24 wykonując przelew na 1.01 zł oraz wypełniając wymagane dane. Nadal jednak mój status to 'w trakcie weryfikacji', mimo iż na stronie widnieje informacja, że weryfikacja może potrwać do 5 dni, a minęło zdecydowanie więcej. Proszę o informację."

 

Dostałem odpowiedź w sobotę, że zweryfikują to z Przelewy24 i dzisiaj w poniedziałek odpowiedź od Allegro ("Operator Przelewy24 właśnie poinformował mnie o aktywacji Pana konta do wypłat. Może Pan zlecić wypłatę środków już teraz, korzystając z zakładki Saldo i historia operacji") i od Przelewy24 o potwierdzeniu weryfikacji - pieniądze mogę wypłacić.

 

Obyło się bez wysyłania zdjęć dowodu osobistego. Muszę pochwalić Allegro za bardzo szybką odpowiedź i ich kontakt z Przelewy24.

 

Potwierdzam, allegro interweniowało i też mam aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej od listopada w ciemnej d...e. Napisałem do nich ponownie z tydzień temu aby wykasowali mój formularz. Rzekomo peselu nie podałem. Otrzymałem odpowiedź, że to niemożliwe i chcą skan dowodu.

Otworzyłem nowy ticket, Pani napisała, że dowie się czegoś u operatora. Operator odpisał to samo, wchodzę na allegro (w celu załączenia zanonimizowanego dowodu) a tam pusto w formularzu (podobno nie da się go wyczyścić), podałem pesel, nr dowodu i czekam 3 dni, przypominam się. Pani odpowiada, że zapyta operatora. Operator odpowiada, że nie wpisałem peselu. Odpisuję, że owszem 3 dni temu podałem pesel.

Jaja, najlepsze jest to, że za każdym razem odpisuje inny random i nie wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...