Forum PCLab.pl: Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
  • (15 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" Oceń temat: -----

#281 Użytkownik jest niedostępny   King Arthas 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 29 Styczeń 2020 - 06:57

Zapewne zależy to od wielkości sprzedaży, ale na pewno nie 10%.

#282 Użytkownik jest niedostępny   zakk87 

• PipPipPipPipPip

Napisany 29 Styczeń 2020 - 09:56

dostałem tylko odpowiedź, żeby wysłać skan wg tego szablonu.

#283 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Styczeń 2020 - 16:30

Mówiłem. Skur.... nie chcą odpuścić.

#284 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2020 - 22:38

Update do kwestii związanej z aktywowaniem Przelewy24:

W piątek (31 stycznia) napisałem do Allegro z pytaniem:
"Witam,
xx stycznia dokonałem weryfikacji w celu aktywowania Przelewy24 wykonując przelew na 1.01 zł oraz wypełniając wymagane dane. Nadal jednak mój status to 'w trakcie weryfikacji', mimo iż na stronie widnieje informacja, że weryfikacja może potrwać do 5 dni, a minęło zdecydowanie więcej. Proszę o informację."

Dostałem odpowiedź w sobotę, że zweryfikują to z Przelewy24 i dzisiaj w poniedziałek odpowiedź od Allegro ("Operator Przelewy24 właśnie poinformował mnie o aktywacji Pana konta do wypłat. Może Pan zlecić wypłatę środków już teraz, korzystając z zakładki Saldo i historia operacji") i od Przelewy24 o potwierdzeniu weryfikacji - pieniądze mogę wypłacić.

Obyło się bez wysyłania zdjęć dowodu osobistego. Muszę pochwalić Allegro za bardzo szybką odpowiedź i ich kontakt z Przelewy24.

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 03 Luty 2020 - 22:39

#285 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2020 - 03:05

Może już za dużo ludzi się na nich skarżyło i trochę zmiękli. Ja do nich wysyłałem podobne zapytania i ni chu chu, w odpowiedziach cały czas się upierali, że albo mam wysłać skan dowodu, albo nie muszę korzystać z ich usług i tak w kółko i nie chcieli aktywować tych przelewów.

#286 Użytkownik jest niedostępny   bartoleq 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2020 - 14:42

Zobacz postFjubens, o 03 Luty 2020 - 22:38, napisał(a):

Update do kwestii związanej z aktywowaniem Przelewy24:

W piątek (31 stycznia) napisałem do Allegro z pytaniem:
"Witam,
xx stycznia dokonałem weryfikacji w celu aktywowania Przelewy24 wykonując przelew na 1.01 zł oraz wypełniając wymagane dane. Nadal jednak mój status to 'w trakcie weryfikacji', mimo iż na stronie widnieje informacja, że weryfikacja może potrwać do 5 dni, a minęło zdecydowanie więcej. Proszę o informację."

Dostałem odpowiedź w sobotę, że zweryfikują to z Przelewy24 i dzisiaj w poniedziałek odpowiedź od Allegro ("Operator Przelewy24 właśnie poinformował mnie o aktywacji Pana konta do wypłat. Może Pan zlecić wypłatę środków już teraz, korzystając z zakładki Saldo i historia operacji") i od Przelewy24 o potwierdzeniu weryfikacji - pieniądze mogę wypłacić.

Obyło się bez wysyłania zdjęć dowodu osobistego. Muszę pochwalić Allegro za bardzo szybką odpowiedź i ich kontakt z Przelewy24.

Potwierdzam, allegro interweniowało i też mam aktywne.

#287 Użytkownik jest niedostępny   zakk87 

• PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2020 - 14:48

u mnie dalej od listopada w ciemnej d...e. Napisałem do nich ponownie z tydzień temu aby wykasowali mój formularz. Rzekomo peselu nie podałem. Otrzymałem odpowiedź, że to niemożliwe i chcą skan dowodu.
Otworzyłem nowy ticket, Pani napisała, że dowie się czegoś u operatora. Operator odpisał to samo, wchodzę na allegro (w celu załączenia zanonimizowanego dowodu) a tam pusto w formularzu (podobno nie da się go wyczyścić), podałem pesel, nr dowodu i czekam 3 dni, przypominam się. Pani odpowiada, że zapyta operatora. Operator odpowiada, że nie wpisałem peselu. Odpisuję, że owszem 3 dni temu podałem pesel.
Jaja, najlepsze jest to, że za każdym razem odpisuje inny random i nie wie o co chodzi.

#288 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2020 - 18:24

Zobacz postzakk87, o 07 Luty 2020 - 14:48, napisał(a):

u mnie dalej od listopada w ciemnej d...e. Napisałem do nich ponownie z tydzień temu aby wykasowali mój formularz. Rzekomo peselu nie podałem. Otrzymałem odpowiedź, że to niemożliwe i chcą skan dowodu.
Otworzyłem nowy ticket, Pani napisała, że dowie się czegoś u operatora. Operator odpisał to samo, wchodzę na allegro (w celu załączenia zanonimizowanego dowodu) a tam pusto w formularzu (podobno nie da się go wyczyścić), podałem pesel, nr dowodu i czekam 3 dni, przypominam się. Pani odpowiada, że zapyta operatora. Operator odpowiada, że nie wpisałem peselu. Odpisuję, że owszem 3 dni temu podałem pesel.
Jaja, najlepsze jest to, że za każdym razem odpisuje inny random i nie wie o co chodzi.

Miałem podobnie. Za każdym razem odpisywał kto inny i za każdym razem te same idiotyczne tłumaczenia przeplatane wklejonymi z szablonu regułkami i nic nie pomagało. Nawet jak cytowałem im ich własny regulamin, to cały czas odpowiadali, że skan dowodu jest konieczny. Normalnie jakby człowiek z jakimiś bezmógimi botami pisał. ;)

#289 Użytkownik jest niedostępny   bartoleq 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2020 - 21:32

rozumiem, że występujecie na allegro jako osoby prywatne?
Ja od razu uderzyłem do allegro przez formularz kontaktowy gdy minął 5 dniowy termin, (do przelewy24 nic nie pisalem)

a może dlatego że mam smarta, to takich klientów traktują priorytetowo...ale tutaj tylko moje przypuszczenia.

Ten post był edytowany przez bartoleq dnia: 07 Luty 2020 - 21:34

#290 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Marzec 2020 - 18:51

"Jeśli masz zwykłe konto na Allegro i nie prowadzisz profesjonalnej sprzedaży, po 30 czerwca 2020 roku będziesz mieć możliwość wystawiania przedmiotów tylko na Allegro Lokalnie. Jeśli chcesz wystawić przedmiot na Allegro Lokalnie już teraz - przeczytaj artykuł na ten temat."

heh mowiłem że tak bedzie :P

#291 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Marzec 2020 - 14:06

ja tam teraz przerzuciłem się na OLX i jest spoko, jak się ma długoletnie konto z nr telefonu to ludzie się nie boją i normalnie kupują; w aukcje od dawna się nie bawię więc to nie boli; a że januszy z wygórowanymi cenami tam nie brak, to normalnie wycenione rzeczy idą szybko i bez większego bólu

#292 Użytkownik jest niedostępny   zakk87 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Marzec 2020 - 09:26

a mi w końcu odblokowali możliwość wypłaty pieniędzy z Przelewy24.

#293 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Marzec 2020 - 21:43

allegro wyrzuca sprzedjących to zgodnie z naszymi domysłami olx przyjmuje z otwartymi ramionami :)

Przesyłki OLX to nowa usługa, dzięki której możesz kupować i sprzedawać z dostawą.

@Paczkę nadać i odebrać możesz w dowolnym punkcie Poczty Polskiej

@Jako sprzedawca korzystasz z tej opcji bezpłatnie

@Koszt dla kupującego to zawsze tylko 10 zł

Koszt dla kupującego to zawsze tylko 10 zł

Dodaj obrazek

#294 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Marzec 2020 - 11:21

Allegro lokalnie też się wycwaniło i niby, że teraz takie mniejsze prowizje dają, a w rzeczywistości nie do końca i tak czy inaczej wychodzi gorzej niż przy zwykłym allegro.

Żeby olx miało siłę przebicia, to by musieli oszustów wytępić przy tym dając ochronę dla kupującego do pewnej kwoty.

Dalej to jednak tylko portal z ogłoszeniami i tyle.

• (15 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 13
  • 14
  • 15