Forum PCLab.pl: Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (12 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro" Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Listopad 2019 - 20:00

Zobacz postZas, o 10 Listopad 2019 - 17:33, napisał(a):

Dlaczego piszecie, że nie ma paczkomatów za 8,99? W menu konta inpost dalej da się zamówić.

No ale to chyba dotyczy aukcji, które były wystawione przed wprowadzeniem lolegro lokalnie - tzn ja mam nadal kilka aukcji, które się automatycznie odnawiają, są to licytacje od pewnej kwoty, po 7 dniach się sam wznawiają. I one są w starym allegro. Ale jak mi barany powygrywali kilka aukcji i nie zapłacili, to te przedmioty już musiałem lokalnie wystawić. Więc może Ci chodzi właśnie o takie sytuacje? Albo o chodzi Ci o konta firmowe?

#42 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 20:29

sami wykurzą prywatnych sprzedających, ludzie z roku na rok coraz bardziej świadomi że to co pan januszpolfirma sprzedaje na allegro za 15zł sztuka kosztuje na alieexpress 5 zł jeszcze jakby wyrósł jakiś konkurent mogli by wreszcie pójść z torbami

#43 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 20:48

Allegro lokalnie,
wydymamy cie analnie.

#44 Użytkownik jest niedostępny   raiders 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 20:55

Ale kto prywatnie coś sprzedaje na allegro :E ... przecież prowizje zabijają .
Ja już od 2 lat tylko kupuje na allego po tym jak wyzerowali komentarze i kilka tyś. aukcji i ponad 2200 poz. komentarzy poszło w las ...

teraz fakt mam wykupione allegro smart fajna opcja ,ale myślę ze od stycznia i z tego z rezygnuję i chyba na dobre pożegnam się z serwisem

#45 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 20:59

Mi też smart pozwalał łatwiej coś sprzedać, bo zawsze ktoś się prędzej skusi gdy wysyłka darmowa.

Mało kto z prywatnych sprzedających ta opcję miał aktywną.

#46 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 21:33

Zobacz postDyndaS, o 10 Listopad 2019 - 20:48, napisał(a):

Allegro lokalnie,
wydymamy cie analnie.

Dodaj obrazek

najgorsze jest to, że oni doskonale wiedzą co robią - zarząd dostał polecenie od udziałowców "wincyj zyskufff", zarząd kazał dyrektorom się tym zająć, oni stwierdzili "j....ć użytkowników", podnieśli prowizję, okroili funkcjonalność i sprawdzają tylko teraz ilu klientów im zniknie, ale z symulacji i badań zleconych firmom konsultingowym wychodzi im, że i tak będą do przodu, bo niestety wszystko się sprowadza do braku konkurencji

#47 Użytkownik jest dostępny   aerial 

• ★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 11:02

Wystarczy wystawiać drożej :E 15 za paczkomat, doliczyć 10% prowizji, i tak się sprzeda bo nie ma alternatywy.
Można dać link do albumu w opisie z dużymi zdjęciami.
Tylko nie bardzo da się zaradzić na brak opinii o sprzedającym. Ewentualnie screenshoty porobić jak ktoś miał dużo i jeszcze się nie wyzerowały.

#48 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 16:14

Ostatnio sprzedałem stary CPU na tym Allegro Lokalnie z opcja kup teraz. Gość kupił, zapłacił przez PayU (jak się potem okazało przez Przelewy24), ale pieniądze z PayU (i Przelewów24) i tak nadal trzeba wypłacać tak jak dawniej z konta na zwykłym Allegro mimo że sprzedaż była na Allegro Lokalnie. Ale żeby je było można chociaż zwyczajnie tak jak do tej pory wypłacić. Konto na Allegro mam jedno i to samo od 15 lat, od 15 za wszystkie sprzedane rzeczy przelewam pieniądze na to samo konto bankowe, a teraz nagle nie mogę wypłacić pieniędzy na to konto, bo Allegro żąda ode mnie jakiejś weryfikacji i póki ta się nie zakończy, to pieniądze mam zablokowane. Chcieli żebym z konta bankowego podanego na Allegro przelał 1 zł w celu weryfikacji, przelałem, chcieli żeby potwierdzić dane, potwierdziłem i póki co nadal nic, nadal czekam.

Przed chwilą dostałem od nich taką oto odpowiedź:

Cześć, przepraszam za dłuższy czas odpowiedzi. Środki ze sprzedaży na Allegro Lokalnie wypłacisz tak samo jak ze sprzedaży na Allegro.pl. W ramach Allegro działa jednak dwóch operatorów finansowych - PayU i Przelewy24. Numer rachunku bankowego należy zweryfikować u każdego z nich osobno.

Wpłata, z ostatniej transakcji została przekazana przez Przelewy24, które nie były zweryfikowane na Twoim koncie. Aby zakończyć ten proces, operator płatności potrzebuje jeszcze potwierdzenia Twoich danych poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości. Dokument możesz załączyć poprzez poniższą stronę.

Możesz też wysłać go bezpośrednio na adres e-mail operatora Przelewy24: partner@przelewy24.pl, podając w tytule swój login. Pozdrawiam, Ewelina

Niech zapomną, że wyśle im skan czy zdjęcie dowodu tożsamości. Przecież to raz, że jest niebezpieczne, to dwa żądanie czegoś takiego jest chyba od kilku miesięcy w świetle nowych przepisów nielegalne. :/

Ten post był edytowany przez ShadowMan dnia: 11 Listopad 2019 - 16:46

#49 Użytkownik jest niedostępny   vcewsm2 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 16:24

Oni wprowadzili teraz 'allegro finanse' i w ramach tego działa dwóch pośredników payu i przelewy24 - nie możesz oczywiście wybrać co oferujesz.
Absurdem jest to, że payu nie chce żadnych skanów, wystarczy im przelew, a do p24 wysyłaj zdjęcia dokumentów :D
Drugim absurdem jest to, że nie masz aktywnego p24 na koncie to i tak kase dostaniesz, będzie tkwić w czarnej dziurze wieczność póki nie aktywujesz i zweryfikujesz konta.

Ten post był edytowany przez vcewsm2 dnia: 11 Listopad 2019 - 16:27

#50 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 16:34

Nie dostanę kasy będę pisał do UOKiK. Przecież to zwykłe złodziejstwo.

#51 Użytkownik jest niedostępny   wingedhusar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 16:47

Tam w aktywacji przelewy24 jest opcja "nie chce wysyłać dokumentów" wtedy wystarczy przelew i oświadczenie w którym podajesz pesel i nr dowodu tożsamości

#52 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 16:50

Zobacz postwingedhusar, o 11 Listopad 2019 - 16:47, napisał(a):

Tam w aktywacji przelewy24 jest opcja "nie chce wysyłać dokumentów" wtedy wystarczy przelew i oświadczenie w którym podajesz pesel i nr dowodu tożsamości

I tak właśnie zrobiłem, a w odpowiedzi po kontakcie na FB (ta zacytowana wyżej) odpisali, że i tak chcą skan lub zdjęcie dowodu.

#53 Użytkownik jest niedostępny   wingedhusar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 16:55

a to ciekawe, ja jestem właśnie na etapie aktywacji zobaczymy jak będzie u mnie, oczywiscie żadnych dokumentów nie dostaną

#54 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 17:14

Też bym nie dał im skanu dowodu. Niech spadają na drzewo.

#55 Użytkownik jest niedostępny   blabla123 

• Classified
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 17:37

Zobacz postDyndaS, o 10 Listopad 2019 - 20:48, napisał(a):

Allegro lokalnie,
wydymamy cie analnie.

Trafne podumowanie tego burdello.

#56 Użytkownik jest niedostępny   _bartx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 21:22

Dzisiaj byłem w okolicy po parę rzeczy, wcześniej to zalicytowałem na tym lokalnie. Facet co to sprzedawał gada mi, że widział jak się cena podnosi, ale nie widział żadnych ofert :lol2:

#57 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 22:14

Pierwszy i ostatni raz cokolwiek sprzedałem na tym ich lokalnym badziewiu. Jak uda mi się odzyskać od nich moje pieniądze, to się chyba definitywnie zawijam z całego tego Allegro. Już bardziej spier.... to się tego serwisu chyba nie dało.

#58 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 22:30

... co Ty co Ty... zawsze jak tak piszemy to nas zaskakuja :) juz od kilkunastu lat.

a wy jeszcze tam coś kupujecie? ogolnie sklepy, olx itp a allegro to takie ostatecznosc :P a pomyslec ze kiedys wybieralem np allegro zamiast sklepu internetowego.

Jedyna szansa na mocnym graczu - tylpu olx jakby chcial zrobic serwis nie lokalny i położył duża kase na reklame i marketing. Trzeba przyznac ze w ehandlu cofnelismy sie do lat 2000 :E.

#59 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 22:31

Już dawno nic na Allegro nie kupiłem. Sporadycznie coś tam tylko sprzedaje, ale po tym co teraz odwalili z tym ich lokalnym badziewiem, to już lepiej handlować choćby na tym OLX. I niestety to fakt, że pod względem ehandlu prywatnego mocno się cofnęliśmy.

Ten post był edytowany przez ShadowMan dnia: 11 Listopad 2019 - 22:33

#60 Użytkownik jest dostępny   aerial 

• ★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 16:04

Jeżeli nie mieszkasz w dużym mieście, olx to żadna alternatywa. A nawet wtedy pula sprzedających/kupujących jest drastycznie niższa niż w przypadku handlu wysyłkowego o zasięgu ogólnopolskim.

Idealny by był taki portal jak stare allegro, nigdy nie kasująca się historia ocen i opinii. Rozdział na sklepy i prywatnych sprzedawców nawet ok, jak szukasz używki od zwykłej osoby, łatwo odfiltrować.
Kup teraz możliwe tylko przy wykonaniu przelewu, jak w sklepie internetowym. Nie zapłaciłeś = nie kupiłeś, aukcja dalej stoi. I wtedy naliczana prowizja.
No i prowizje jakieś rozsądne, typu 2-3% np.

Czemu takie coś nie może istnieć?

• (12 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »