Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na głównej stronie

 

'Bezpieczeństwo dzięki gwarancji Allegro

 

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia Ci weryfikacja Użytkowników oraz opcja Kup teraz.'

xD

 

Tak btw. to znowu włączyli podwyżke dla szaraczków i wypieprzyli ich na poboczny portal.

Chce coś sprzedać na odległość, do tej pory w kategorii np. rtv płaciłem 6%, teraz stałe 10% prowizji.

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. to znowu włączyli podwyżke dla szaraczków i wypieprzyli ich na poboczny portal.

Chce coś sprzedać na odległość, do tej pory w kategorii np. rtv płaciłem 6%, teraz stałe 10% prowizji.

 

Mają rozmach... może będzie się to dało jakoś ominąć. Alledrogo lokalne ma być chyba darmowe a przecież takie lokalne do końca ono być nie musi :E Jak na razie to i tak tego nie ma i tak. (a miało już być dostępne jakiś czas temu)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępne od jakiegoś czasu.

A 'wystaw' na allegro kieruje już od dzisiaj do allegro lokalnie jak masz konto bez DG.

 

Otworzyli dodatkowy portal, wpieprzyli tam kowalskiego robiąc mu olx, a jak chce mieć zasięg na allegro to musi płacić 10% - sprytny plan, dobrze wiedzą cwaniaczki, że kowalski nie wystawia przedmiotów za tysiące, tylko drobnice więc 10% to conajmniej podwyżka dwukrotna.

 

W bebechach komputerowych 4% dla dg, dla kowalskiego 'lokalnie' z zasięgiem ogólnopolskim 10% xD

Sprzedaj cepa za 400zł, było 16zł, teraz 40zł.

 

Tak się tworzy monopol:

1. Wciągnij agito do siebie poznaj ich know-how

2. Przeżuj i wypluj bękarta

3. Otwórz własny sklep z produktami które najlepiej się sprzedają mając statystyki niedostępne dla reszty: https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-4-1024

4. Wypieprz kowalskiego narzucając zaporowe prowizje.

 

Powinni zmienić teraz nazwe allegro.pl na pasaz-terg-euro-xkom-allegro-z-lekka-domieszka-dropshipingu.pl

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem się ich na FB to sami mi odpisali, że mogę założyć tą darmową lokalną a dogadać z kupującym, że zrobi mi przelew. Minus to oferta widoczna tylko na alllokalnie, mniejsze bezpieczeństwo, brak szybkich wpłat, wyższe koszta wysyłki (brak paczkomatów allegro za 8,99 zł), oczywiście samochodu za darmo się nie wystawi nawet na alllokalnie. Zmiana ch....a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za k..... ch..... niemyte no po prostu masakra, sprzedaję właśnie Lego i jakieś tam fanty po dzieciach, kilka aukcji ktoś wygrał i nie zapłacił, oczywiście zero kontaktu, no to chcę wystawić je od nowa, czyli "wystaw podobną" a to g... mi na lolaknie się otwiera i bzdoli o 10%

 

mad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj wystawić aukcje i zniknęły moje cenniki. Da się jeszcze wystawić aukcję z dostawą paczkomatem za 9? Czy teraz aby zmieścić się w Smarcie, to różnicę trzeba pokrywać samemu? Ktoś już sprzedawał wg tego nowego formatu?

Dobrą porę wybrałem na sprzedawanie gier na switcha, lokalnie na pewno dam radę :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ Na lokalnym już nie dostaniesz 8,99zł na paczkomat, smarta dla kupujących też nie ma. Zmiana na wielki minus, zaporowa prowizja i brak tanich przesyłek. Promowanie firm na tym portaliku wskoczyło na nowy poziom.

Edytowane przez Mateusz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem kilka ogłoszeń na próbę na allegro lokalnie - zobaczę czy ktoś w ogóle kupi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jaki sens tego lokalnie, jeśli 10% prowizji? Przecież to zdzierstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pośrednikach typu Sendit / Envelo te 3-4 zł na przesyłce to i tak mały problem, gorzej z prowizją....

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyrie... 10% prowizji... paczkomatem za 8.99 podobno też się nie wyśle... Co oni odpier$%#@$ :mad2:

 

Zawsze wystawiałem ze smartem, a teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki sens tego lokalnie, jeśli 10% prowizji? Przecież to zdzierstwo.

 

lokalnie nie ma prowizji, 10% jeśli bedzie wisiec w dużym allegro, pisze też ze prowizja maks to 50 zl, więc za wszystkie droższe rzeczy zainkasują max 5 dych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oni odpier$%#@$ :mad2:

Robią sklepallegro.pl

Nie widziałeś? https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-4-1024 - ponad 56 TYSIĘCY produktów + mogą sobie dowolnie zaciągać dane nt. sprzedaży z każdej kategorii i kosić pomaleńku każdego, komu dobrze idzie :D

Masz wydawać kase na nowe, a nie używane i to jeszcze z szarej strefy :lol2:

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie serwis rip. trzeba będzie sprawdzić ebay.pl jakie tam mają prowizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest gówno... Zmienia rozdzielczość zdjęć, a filtry na allegro nie pokazują ogłoszenia(bez ich zastosowania jest widoczne)... czyli odpada znacząca część potencjalnych kupców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze zwrotami tych 10% jak ktoś kupi i nie zapłaci?

Druga rzecz kupno czegoś z wysyłką od konta bez komentarzy, bo niby tam nie będzie w ogóle do wglądu historia sprzedaży.

 

edit:

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/co-sie-stanie-z-moim-ogloszeniem-na-allegro-lokalnie-jesli-kupujacy-kliknie-kup-teraz-lub-wygra-licytacje-ale-nie-zaplaci-lDe1Z6VmbT9

 

Jeśli w ciągu 5 dni od kliknięcia kup teraz kupujący nie zapłaci za przedmiot, uznamy transakcję za niebyłą i przedłużymy ogłoszenie na kolejne 30 dni.

 

Samo kliknięcie kup teraz lub wygrana w licytacji na Allegro Lokalnie, nie jest równoznaczne z zawarciem transakcji. Od momentu gdy kupujący kliknie przycisk kup teraz, ma 5 dni na zapłatę. Jeśli w tym czasie jego płatność nie będzie miała statusu “zakończona”, uznajemy transakcję za niebyłą.

 

W przypadku płatności przy odbiorze do transakcji dochodzi z chwilą wypełnienia przez kupującego formularza dostawy i płatności i jego przesłania.

 

W ogłoszeniu kup teraz naliczymy opłatę za obsługę transakcji tylko wtedy, gdy kupujący zapłaci z góry za zakup lub wypełni formularz dostawy (w przypadku przesyłki za pobraniem). Samo kliknięcie przycisku kup teraz nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłata wynosi 10% wartości przedmiotu, ale nie więcej niż 50 zł.
Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Samo kliknięcie kup teraz lub wygrana w licytacji na Allegro Lokalnie, nie jest równoznaczne z zawarciem transakcji"

 

jawna kpina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro się po prostu skończyło.

 

Przydała by się jakaś solidna konkurencja, bo palma im odbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze

W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie.

 

więc nie ma zwrotów prowizji

Jeden "plus" jest taki że nie naliczy ci prowizji za samo kliknięcie kup teraz/wygranie licytacji, dopiero jak przejdzie wpłata. To akurat na plus.

Ale musisz czekać 5 dni na wpłatę i dopiero po tym czasie transakcja uznawana jest za nieważną. To samo jak ktoś wygra licytację, więc może sporo opóźnić ponowne wystawienie.

 

podsumowując:

- 10% prowizja z automatu (do 50zł), więc dla drobnych przedmiotów drożej

- brak systemu komentarzy/oceny sprzedawcy

- gorsza prosta strona w stylu olx (obecnie nie da się nawet powiększyć zdjęć bez wyciągania linków, widać tylko miniaturki 400x400p), limit do 5

- brak zwrotu prowizji jeżeli ktoś będzie chciał oddać przedmiot po zakupie

+ naliczają prowizję dopiero po wpłacie

- brak allegro smart

- brak taniej wysyłki paczkomatem za 9zł (wszystkich gabarytów), teraz będzie odpowiednio za A/B/C 13/14/16zł

 

jeszcze nowe:

 

Jeżeli przystąpisz do licytacji w ciągu ostatnich 60 sekund jej trwania, licytacja automatycznie przedłuży się o dodatkowe 5 minut.

 

czyli wszelkiego rodzaju narzędzia typu snajper tracą rację bytu

 

W odróżnieniu od Allegro.pl, w Allegro Lokalnie nie licytuje za Ciebie system. Oznacza to, że licytacja odbywa się na bieżąco, a kwota licytacji nie jest podnoszona o tak zwaną kwotę postąpienia. Podana przez Ciebie kwota będzie natychmiast widoczna w licytacji, także dla innych licytujących.

 

:D W tym systemie jeżeli jakiś wytrwały janusz będzie podbijał o 2zł, to licytacja może się przeciągnąć nawet o kilka godzin.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła kupa nawet nie można przedmiotów obserwować wszystko trzeba dodawać do zakładek lub zapisywać linki w notatniku co to jest?

Nie korzystajcie z tego aby to upadło to już lepszy jest olx lub gumtree. Dla jakiś prywatnych sprzedawców którzy sprzedawali dużo rzeczy na allegro to jest tragedia bo moim zdaniem serwis właśnie upadł i zrobił się z tego jeden wielki sklep.

Edytowane przez Jabłko1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie funkcjonalność w tej nowej formie jest faktycznie tragiczna, tylko zachęcają do puszczania wszystkiego przez OLX lub dogadywania się z kupującym bez opcji Kup Teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie to zapewne genialny pomysł nowego prezesa Allegro - wystarczy rzucić okiem na CV i już wiadomo skąd ta zmiana

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...