Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro lokalnie to zapewne genialny pomysł nowego prezesa Allegro - wystarczy rzucić okiem na CV i już wiadomo skąd ta zmiana

Możesz jaśniej :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś od jakiegoś czasu chcę doprowadzić do upadku tego portalu. Każda zmiana na minus(komentarze tylko z ostatnich 12 miesięcy, brak nicków w komentarzach), filtr "wystawione w przeciągu", funkcjonalność(i wystrój) strony. A teraz wyrzucenie osób prywatnych na stronę w fazie beta z prowizją 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to raczej maksymalnie napompować wartość spółki przed dalszą odsprzedażą - teraz (od 2016) jest własnością trzech funduszy inwestycyjnych, czyli po prostu spekulantów, którzy przez cięcia w wydatkach i szybkie (sztuczne) podnoszenie przychodów chcą ją przygotować do odsprzedaży

 

szkoda w sumie, bo z fajnego portalu już dawno stali się tylko bezmyślnym pośrednikiem; mają niestety praktycznie nieograniczone fundusze na marketing i PR, co oznacza, że zwykły Polak postrzega ich jako fajny serwis, a w gruncie rzeczy jest zupełnie odwrotnie

 

oczywiście każda firma może i wręcz musi zarabiać jak najwięcej, spoko, z tym, że tu nie odbywa się to na zasadzie win-win, a niestety tylko czyimś kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby wyjść z tego coś dobrego gdyby pojawiła się sensowna alternatywa aukcyjna. Allegro (aktualny monopolista) koncertowo się podłożył i ktoś mógłby to wykorzystać. Szkoda, że Ebay w Polsce działa tak niemrawo... A mogliby przy okazji wypromować PayPala podgryzając PayU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ebay przypadkiem też nie jest 10% od wartości prowizja, i to bez górnego limitu? Paypal też bierze jakiś % (5?).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na Ebayu tanio nie jest i interfejs tez do duszy, ale pozostałych wad Allegro Lokalnie już nie ma. Co do prowizji PayPal to nie wiem, dawno tam nic nie kupowałem. Wydaje mi się, że tak samo jak w przypadku PayU prowizji nie ma jesli chodzi o zakupy przez portal aukcyjny.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to płatność w tej samej walucie i z salda jest bez prowizji. Z karty jest/była chyba 3%? Z przewalutowania bodaj 5% + ogólnie wysoki kurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam na ebay-a i koniec z allegro

Ale trzeba iść dalej wszem i wobec głosić aby nie kupować na allegro

Większość większych firm ma tez prócz allegro własne strony i tam kupować trzeba walczyć z ta patologią.

A kupno od firmy i tak w zasadzie nie daje żadnej ochrony ze strony allegro (płacimy w zasadzie więcej za nic), ochrona na ebay jest o całą klase lepsza.

 

Ja wiem że większość typów z allegro to lemury ale ... jak sie wieść rozniesie to im te procenty (nawet niewielkie) da popalić.

 

Trzeba kończyć przygodę z allegro, chcą to niech mają i zdychają najwyższa pora na koniec allegro.

Ktoś powie ale to Polska firma itd ... to żadna Polska Firma kaska z allegro idzie nie wiadomo gdzie.

 

Nie zamierzam płacić 10 % za to g...wno które oferują w dodatku strona ta przypomina nawet nie allegro tylko jakiegoś świstaka z początku lat 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem Allegro musi w końcu poczuć się zagrożone, bo ostatnio ta ich polityka jest bardzo niepokojąca... Człowiek przyzwyczaił się do tego serwisu, nawet SMARTa wykupił (który teoretycznie już się zwrócił, a bym był jeszcze bardziej na plusie gdybym szybciej się zdecydował...), aczkolwiek konkurencja dobrze im zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy Allegro w ostatnim czasie trzymały tylko "raty zero". To była fajna sprawa zwłaszcza jak się kupuje coś na firmę (można wrzucić w koszty od razu, prawdziwe zero %, odnawialny limit). Teraz jednak to rebrandowali na "odroczone raty zero" i musiałbym zakładać nowy rachunek kredytory jakbym chciał coś kupić, więc dziękuję bardzo. Mogę ich bojkotować bez żadnych wyrzeczeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na Ebayu tanio nie jest i interfejs tez do duszy, ale pozostałych wad Allegro Lokalnie już nie ma. Co do prowizji PayPal to nie wiem, dawno tam nic nie kupowałem. Wydaje mi się, że tak samo jak w przypadku PayU prowizji nie ma jesli chodzi o zakupy przez portal aukcyjny.

W przypadku PayPala jeżeli odbiorca jest firmą to on pokrywa prowizję, więc mogłeś nawet nie wiedzieć ile go twoja płatność kosztuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy Allegro w ostatnim czasie trzymały tylko "raty zero". To była fajna sprawa zwłaszcza jak się kupuje coś na firmę (można wrzucić w koszty od razu, prawdziwe zero %, odnawialny limit). Teraz jednak to rebrandowali na "odroczone raty zero" i musiałbym zakładać nowy rachunek kredytory jakbym chciał coś kupić, więc dziękuję bardzo. Mogę ich bojkotować bez żadnych wyrzeczeń ;)

 

Kupowałem teraz fanta na raty 0% i zamiast mi dać raty w mbanku, gdzie mam konto i gdzie ostatnie kilka rat brałem (automatycznie mi mbank normalnie przydzielało zawsze), tak teraz system wmusza raty od nowa w Paribas. Nie żebym miał coś do nich, ale wolę mieć to na jednym koncie. No ale ok, dobra, stwierdziłem że może w sumie spróbuję. Złożyłem wniosek, przetrawiło, zaakceptowało, przyszła pora na 1 zł przelewem żeby potwierdzić, że dane się zgadzają i zonk - system odrzucił bo się nie zgadzajo (na 100% się zgadzają, bo 3 x sprawdzałem). No to mówię ok, spróbujemy od nowa. I mi wtedy już na normalne raty 0% przekierowało, od razu do mbanku, czyli kurka to co chciałem od początku. Akceptacja bez problemu 2 minuty i po sprawie. Pokonałem system niechcący :)

 

Nie wiem czy to zadziała na te odroczone, ale może warto spróbować? Inna sprawa, że mi pierwszą ratę wyznaczyło dopiero na styczeń 2020, więc może też mam odroczone? No i miałem ograniczenie do 10 rat, nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/offer/?lokalnie

 

Podobno tak się jeszcze da wystawić po staremu, tylko trzeba sobie wkleić to w przeglądarkę. Ze starymi opcjami wysyłki i po starych prowizjach. Takie coś znalazłem na konkurencyjnym portalu.

 

Jak patrzę ne ebay... żadnej większej zmiany od lat, ludzie mają konta w USA od 1999/2000 roku po kilkaset/kilka tysięcy komentarzy. Sprzedają kupują, fakt prowizja jest 10%, ale zasięg wiadomo jaki.

 

A brak dodawania do obserwowanych to już jest całkowity odlot...

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie, że nie ma paczkomatów za 8,99? W menu konta inpost dalej da się zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem teraz fanta na raty 0% i zamiast mi dać raty w mbanku, gdzie mam konto i gdzie ostatnie kilka rat brałem (automatycznie mi mbank normalnie przydzielało zawsze), tak teraz system wmusza raty od nowa w Paribas. Nie żebym miał coś do nich, ale wolę mieć to na jednym koncie. No ale ok, dobra, stwierdziłem że może w sumie spróbuję. Złożyłem wniosek, przetrawiło, zaakceptowało, przyszła pora na 1 zł przelewem żeby potwierdzić, że dane się zgadzają i zonk - system odrzucił bo się nie zgadzajo (na 100% się zgadzają, bo 3 x sprawdzałem). No to mówię ok, spróbujemy od nowa. I mi wtedy już na normalne raty 0% przekierowało, od razu do mbanku, czyli kurka to co chciałem od początku. Akceptacja bez problemu 2 minuty i po sprawie. Pokonałem system niechcący :)

Doczytałem, że brak możliwości skorzystania z Rat Od.Nowa (a raczej wykorzystania posiadanego limitu) jest prawdopodobnie spowodowany przerwą techniczną w BNP. Więc teoretycznie nadal mają na mnie haka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie, że nie ma paczkomatów za 8,99? W menu konta inpost dalej da się zamówić.

 

No ale to chyba dotyczy aukcji, które były wystawione przed wprowadzeniem lolegro lokalnie - tzn ja mam nadal kilka aukcji, które się automatycznie odnawiają, są to licytacje od pewnej kwoty, po 7 dniach się sam wznawiają. I one są w starym allegro. Ale jak mi barany powygrywali kilka aukcji i nie zapłacili, to te przedmioty już musiałem lokalnie wystawić. Więc może Ci chodzi właśnie o takie sytuacje? Albo o chodzi Ci o konta firmowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie,

wydymamy cie analnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto prywatnie coś sprzedaje na allegro :E ... przecież prowizje zabijają .

Ja już od 2 lat tylko kupuje na allego po tym jak wyzerowali komentarze i kilka tyś. aukcji i ponad 2200 poz. komentarzy poszło w las ...

 

teraz fakt mam wykupione allegro smart fajna opcja ,ale myślę ze od stycznia i z tego z rezygnuję i chyba na dobre pożegnam się z serwisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też smart pozwalał łatwiej coś sprzedać, bo zawsze ktoś się prędzej skusi gdy wysyłka darmowa.

 

Mało kto z prywatnych sprzedających ta opcję miał aktywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie,

wydymamy cie analnie.

beerchug.gif

 

najgorsze jest to, że oni doskonale wiedzą co robią - zarząd dostał polecenie od udziałowców "wincyj zyskufff", zarząd kazał dyrektorom się tym zająć, oni stwierdzili "j....ć użytkowników", podnieśli prowizję, okroili funkcjonalność i sprawdzają tylko teraz ilu klientów im zniknie, ale z symulacji i badań zleconych firmom konsultingowym wychodzi im, że i tak będą do przodu, bo niestety wszystko się sprowadza do braku konkurencji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wystawiać drożej :E 15 za paczkomat, doliczyć 10% prowizji, i tak się sprzeda bo nie ma alternatywy.

Można dać link do albumu w opisie z dużymi zdjęciami.

Tylko nie bardzo da się zaradzić na brak opinii o sprzedającym. Ewentualnie screenshoty porobić jak ktoś miał dużo i jeszcze się nie wyzerowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem stary CPU na tym Allegro Lokalnie z opcja kup teraz. Gość kupił, zapłacił przez PayU (jak się potem okazało przez Przelewy24), ale pieniądze z PayU (i Przelewów24) i tak nadal trzeba wypłacać tak jak dawniej z konta na zwykłym Allegro mimo że sprzedaż była na Allegro Lokalnie. Ale żeby je było można chociaż zwyczajnie tak jak do tej pory wypłacić. Konto na Allegro mam jedno i to samo od 15 lat, od 15 za wszystkie sprzedane rzeczy przelewam pieniądze na to samo konto bankowe, a teraz nagle nie mogę wypłacić pieniędzy na to konto, bo Allegro żąda ode mnie jakiejś weryfikacji i póki ta się nie zakończy, to pieniądze mam zablokowane. Chcieli żebym z konta bankowego podanego na Allegro przelał 1 zł w celu weryfikacji, przelałem, chcieli żeby potwierdzić dane, potwierdziłem i póki co nadal nic, nadal czekam.

 

Przed chwilą dostałem od nich taką oto odpowiedź:

 

Cześć, przepraszam za dłuższy czas odpowiedzi. Środki ze sprzedaży na Allegro Lokalnie wypłacisz tak samo jak ze sprzedaży na Allegro.pl. W ramach Allegro działa jednak dwóch operatorów finansowych - PayU i Przelewy24. Numer rachunku bankowego należy zweryfikować u każdego z nich osobno.

 

Wpłata, z ostatniej transakcji została przekazana przez Przelewy24, które nie były zweryfikowane na Twoim koncie. Aby zakończyć ten proces, operator płatności potrzebuje jeszcze potwierdzenia Twoich danych poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości. Dokument możesz załączyć poprzez poniższą stronę.

 

Możesz też wysłać go bezpośrednio na adres e-mail operatora Przelewy24: partner@przelewy24.pl, podając w tytule swój login. Pozdrawiam, Ewelina

 

Niech zapomną, że wyśle im skan czy zdjęcie dowodu tożsamości. Przecież to raz, że jest niebezpieczne, to dwa żądanie czegoś takiego jest chyba od kilku miesięcy w świetle nowych przepisów nielegalne. :/

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni wprowadzili teraz 'allegro finanse' i w ramach tego działa dwóch pośredników payu i przelewy24 - nie możesz oczywiście wybrać co oferujesz.

Absurdem jest to, że payu nie chce żadnych skanów, wystarczy im przelew, a do p24 wysyłaj zdjęcia dokumentów :D

Drugim absurdem jest to, że nie masz aktywnego p24 na koncie to i tak kase dostaniesz, będzie tkwić w czarnej dziurze wieczność póki nie aktywujesz i zweryfikujesz konta.

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostanę kasy będę pisał do UOKiK. Przecież to zwykłe złodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w aktywacji przelewy24 jest opcja "nie chce wysyłać dokumentów" wtedy wystarczy przelew i oświadczenie w którym podajesz pesel i nr dowodu tożsamości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...