Skocz do zawartości
Gość

Allegro lokalnie - "kupuj bezpiecznie dzięki gwarancji allegro"

Rekomendowane odpowiedzi

Tam w aktywacji przelewy24 jest opcja "nie chce wysyłać dokumentów" wtedy wystarczy przelew i oświadczenie w którym podajesz pesel i nr dowodu tożsamości

I tak właśnie zrobiłem, a w odpowiedzi po kontakcie na FB (ta zacytowana wyżej) odpisali, że i tak chcą skan lub zdjęcie dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, ja jestem właśnie na etapie aktywacji zobaczymy jak będzie u mnie, oczywiscie żadnych dokumentów nie dostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie dał im skanu dowodu. Niech spadają na drzewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w okolicy po parę rzeczy, wcześniej to zalicytowałem na tym lokalnie. Facet co to sprzedawał gada mi, że widział jak się cena podnosi, ale nie widział żadnych ofert :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i ostatni raz cokolwiek sprzedałem na tym ich lokalnym badziewiu. Jak uda mi się odzyskać od nich moje pieniądze, to się chyba definitywnie zawijam z całego tego Allegro. Już bardziej spier.... to się tego serwisu chyba nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co Ty co Ty... zawsze jak tak piszemy to nas zaskakuja :) juz od kilkunastu lat.

 

a wy jeszcze tam coś kupujecie? ogolnie sklepy, olx itp a allegro to takie ostatecznosc :P a pomyslec ze kiedys wybieralem np allegro zamiast sklepu internetowego.

 

Jedyna szansa na mocnym graczu - tylpu olx jakby chcial zrobic serwis nie lokalny i położył duża kase na reklame i marketing. Trzeba przyznac ze w ehandlu cofnelismy sie do lat 2000 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nic na Allegro nie kupiłem. Sporadycznie coś tam tylko sprzedaje, ale po tym co teraz odwalili z tym ich lokalnym badziewiem, to już lepiej handlować choćby na tym OLX. I niestety to fakt, że pod względem ehandlu prywatnego mocno się cofnęliśmy.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mieszkasz w dużym mieście, olx to żadna alternatywa. A nawet wtedy pula sprzedających/kupujących jest drastycznie niższa niż w przypadku handlu wysyłkowego o zasięgu ogólnopolskim.

 

Idealny by był taki portal jak stare allegro, nigdy nie kasująca się historia ocen i opinii. Rozdział na sklepy i prywatnych sprzedawców nawet ok, jak szukasz używki od zwykłej osoby, łatwo odfiltrować.

Kup teraz możliwe tylko przy wykonaniu przelewu, jak w sklepie internetowym. Nie zapłaciłeś = nie kupiłeś, aukcja dalej stoi. I wtedy naliczana prowizja.

No i prowizje jakieś rozsądne, typu 2-3% np.

 

Czemu takie coś nie może istnieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mieszkasz w dużym mieście, olx to żadna alternatywa. A nawet wtedy pula sprzedających/kupujących jest drastycznie niższa niż w przypadku handlu wysyłkowego o zasięgu ogólnopolskim.

 

Idealny by był taki portal jak stare allegro, nigdy nie kasująca się historia ocen i opinii. Rozdział na sklepy i prywatnych sprzedawców nawet ok, jak szukasz używki od zwykłej osoby, łatwo odfiltrować.

Kup teraz możliwe tylko przy wykonaniu przelewu, jak w sklepie internetowym. Nie zapłaciłeś = nie kupiłeś, aukcja dalej stoi. I wtedy naliczana prowizja.

No i prowizje jakieś rozsądne, typu 2-3% np.

 

Czemu takie coś nie może istnieć?

 

wystarczy wrocic do allegro tak z 2013 roku :P

do tego jak napisalem - kozak gracz bo trzeba przyciagnac uzytkowników (tak jak wchodziła tablica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, a póki co trzeba korzystać z takiej alternatywy jaka jest.

 

Otrzymałem dziś od Allegro takiego maila:

 

jkb0wpxv3c6j.jpg

 

Chcieli mojej oceny, no to dostali taką, na jaką zasłużyli. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A potem bedzie że to dla "nas" i dzieki naszym sugestia :E (standard)

 

 

aczkowliek może ktoś tak uzuełnia te ankiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niby mowa o rozdzieleniu tego allegro na osoby prywatne oraz przedsiębiorców, ale przecież jak się wystawia aukcję na allegro lokalnie, to i tak widnieje ta oferta również na normalnym allegro. Gratis nie ma smarta, ogólnie droższa przesyłka do paczkomatu i dosrana prowizja 10%. Zwykły skok na kasę i testowanie cierpliwości ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro Lokalnie wystawiać przedmioty mogą tylko osoby posiadające konto zwykłe. Zatem jeśli posiadasz konto zwykłe (niefirmowe) możesz z niego wystawiać i sprzedawać na Allegro Lokalnie - bezpłatnie i na uproszczonych zasadach. Możesz również wystawiać ogłoszenia z opcją kup teraz lub licytacją. Ogłoszenie z opcją kup teraz lub licytacją będzie widoczne na Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii Allegro.pl. Można w nim ustawić cennik dostawy, korzystać z płatności online, a w rzadkich przypadkach, gdy coś pójdzie nie tak, Kupujący może skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Formy dostawy SMART! na Allegro Lokalnie udostępnimy do połowy 2020 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro Lokalnie wystawiać przedmioty mogą tylko osoby posiadające konto zwykłe. Zatem jeśli posiadasz konto zwykłe (niefirmowe) możesz z niego wystawiać i sprzedawać na Allegro Lokalnie - bezpłatnie i na uproszczonych zasadach. Możesz również wystawiać ogłoszenia z opcją kup teraz lub licytacją. Ogłoszenie z opcją kup teraz lub licytacją będzie widoczne na Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii Allegro.pl. Można w nim ustawić cennik dostawy, korzystać z płatności online, a w rzadkich przypadkach, gdy coś pójdzie nie tak, Kupujący może skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Formy dostawy SMART! na Allegro Lokalnie udostępnimy do połowy 2020 roku.

 

Platforma allegro lokalnie jest zbyt uproszczona w stosunku do allegro z którego mogli korzystać wszyscy użytkownicy. Skoro jest to serwis w formacie beta to każdy użytkownik nie będący firmą powinien mieć wybór czy chce testować wybrakowany portal. Oczywiście wtedy prowizje musiały by być takie jak w dawnym allegro. Niestety niepohamowana chęć zarobku allegro nie pozwala na takie praktyki.

 

Gdzie niby w allegro lokalnie można ustawić cennik dostaw? Cenniki dostaw z allegro nie importują się do allegro lokalnie.

 

Czy allegro lokalnie ma/zyska dostęp do paczkomatów za 8,99 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro Lokalnie wystawiać przedmioty mogą tylko osoby posiadające konto zwykłe. Zatem jeśli posiadasz konto zwykłe (niefirmowe) możesz z niego wystawiać i sprzedawać na Allegro Lokalnie - bezpłatnie i na uproszczonych zasadach. Możesz również wystawiać ogłoszenia z opcją kup teraz lub licytacją. Ogłoszenie z opcją kup teraz lub licytacją będzie widoczne na Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii Allegro.pl. Można w nim ustawić cennik dostawy, korzystać z płatności online, a w rzadkich przypadkach, gdy coś pójdzie nie tak, Kupujący może skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Formy dostawy SMART! na Allegro Lokalnie udostępnimy do połowy 2020 roku.

 

Coraz bardziej się pogrążacie. To zwykły skok na kasę pod pretekstem "uproszczenia". Kompletnie nie opłaca się wystawiać rzeczy poniżej 500 zł. Inwigilujecie korespondencję kupujących ze sprzedającymi pod pretekstem "ochrony kupujących". Prowizje od wielu lat rosną tylko w górę. Mam nadzieję, że ten serwis niedługo upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niby mowa o rozdzieleniu tego allegro na osoby prywatne oraz przedsiębiorców, ale przecież jak się wystawia aukcję na allegro lokalnie, to i tak widnieje ta oferta również na normalnym allegro. Gratis nie ma smarta, ogólnie droższa przesyłka do paczkomatu i dosrana prowizja 10%. Zwykły skok na kasę i testowanie cierpliwości ludzi.

 

W drugą stronę działa, na allegro lokalnie zaznaczasz kup teraz, i nie musisz się przekopywać przez 3 strony promowanego syfu ze sklepów, chociaż i to pewnie do czasu :E

 

W ogóle to przez pierwszy tydzień około, na allegro.pl wyświetlały się wszystko oferty łącznie z darmowymi z lokalnie. Support nie potrafił tego wytłumaczyć, "pracujemy nad tym" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie nie chce uwierzyc ze @ Allegro_support to oficjalne konto kogoś z allegro.

 

Zreszta wmawanie nam że my chcemy i to dla nas: to ja mowie chce allegro stare... takie z HTML i wstawianiem obrazków jakie mi sie podobaja a nie na białym tle gdzie moge sie wyróżnić tylko pozycjonownaiem (bo wszystkie oferty sa takie same).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ktoś kto siedzi na oficjalnym profilu Allegro na facebooku i odpowiada na rozmowy w Messengerze, to jakiś półdebil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ktoś kto siedzi na oficjalnym profilu Allegro na facebooku i odpowiada na rozmowy w Messengerze, to jakiś półdebil.

A kogo się spodziewałeś :Up_to_s:

Student na umowę zlecenie...norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ktoś kto siedzi na oficjalnym profilu Allegro na facebooku i odpowiada na rozmowy w Messengerze, to jakiś półdebil.

 

Tak jest na każdym profilu dużej, znanej marki.

Pracownik agencji od prowadzenia facebuka nie może wdać się z tobą w merytoryczną dyskusje tylko ma plik word z regułkami które wkleja gdzie wlezie, jak zaczniesz drążyć temat to:

1. Zapada się pod ziemie

2. Post nagle zostaje wyfiltrowany przez facebooka :lol2: metodą 'ukryj post z tablicy' :E

3. Odsyła do formularza kontaktowego

Tak samo ten z allegro, zatrudniony przez agencje lub bezpośrednio portal. Lata po sieci i wkleja te gotowce.

 

btw. na pepperze jeden user dał protipa. Można wystawić kilkanaście aukcji z datą przyszłą max za miesiąc na allegro (metodą przez samochody) i kilka dni przed ponownie przedłużyć na miesiąc - i tak w kółko. Wystawiacie gdy faktycznie coś chcecie sprzedać, a tak tylko pamiętacie aby przedłużać w nieskończoność puste 'sloty'

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wprowadzenia Allegro Lokalnie sprzedaż mi spadła na ryj. Sprzedałem 6 produktów na 800 wystawionych w 13 dni. No! LOL :E

 

 

Sprzedajesz prywatnie czy jako firma?

 

Jak miałem teraz sprzedać kilka przedmiotów na allegro lokalnie to wolałem wystawić to na olx. Nie spieszy mi się a nie chcę mi się testować tego badziewia. Niestety na olx jak zwykle wiadomości za ile pójdzie.

 

Podejrzewam że sami kupujący są mało świadomi co to jest allegro lokalnie dlatego taka słaba sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na olx przynajmniej jest ruch.

 

co im znow przeszkadzalo allegro w starej formie to nie wiem. Czekamy na zmiane wlasciciela tylko oby nie fundusz inwestycyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na każdym profilu dużej, znanej marki.

Pracownik agencji od prowadzenia facebuka nie może wdać się z tobą w merytoryczną dyskusje tylko ma plik word z regułkami które wkleja gdzie wlezie, jak zaczniesz drążyć temat to:

1. Zapada się pod ziemie

2. Post nagle zostaje wyfiltrowany przez facebooka :lol2: metodą 'ukryj post z tablicy' :E

3. Odsyła do formularza kontaktowego

Tak samo ten z allegro, zatrudniony przez agencje lub bezpośrednio portal. Lata po sieci i wkleja te gotowce.

 

btw. na pepperze jeden user dał protipa. Można wystawić kilkanaście aukcji z datą przyszłą max za miesiąc na allegro (metodą przez samochody) i kilka dni przed ponownie przedłużyć na miesiąc - i tak w kółko. Wystawiacie gdy faktycznie coś chcecie sprzedać, a tak tylko pamiętacie aby przedłużać w nieskończoność puste 'sloty'

 

Na eBayu jest jeszcze lepiej bo odpowiada Hindus, a eBay to tłumaczy przez translator :D

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę pracującą dla eBay.de i ona musi znać niemiecki. Ale wiem, też, że zajmuje się m. in. moderacją, usuwa oferty niezgodne z regulaminem, np. używana bielizna itp. więc albo

- jednak nie jest zwykłym odpowiadaczem z automatu i robi za którąś tam kolejną linię wsparcia, jak ktoś się przez Hindusów przebije.

- Niemiec to klient premium, więc mu odpisują Polacy, a Polakom Hindusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...