Skocz do zawartości
ms_crew

Ryzen 5 2600X wymiana na cos mocniejszego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowilem ze co roku bede robil jakis maly upgrade mojego komputera zeby sie nie zestarzal za szybko i myslalem o procesorze

Obecnie posiadam Ryzena 5 2600X w polaczeniu z GTX 1080 na plycie Gigabyte B450 AORUS PRO zasilane EVGA 650 GQ Modular Gold Rated 80+

Na jaki procesor mozna by go bylo zmienic (mysle narazie o AMD) aby odczuc wyrazny wzrost kl/s w grach no i czy wogole taka wymiana cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany karty wzrostu raczej nie odczujesz, może w kilku grach. CS:GO? Mam prawie taki sam zestaw z tym ze procka bez iXa i tez myślałem o zmianie, ale stwierdziłem ze ten rok sobie odpuszczę a w przyszłym wymienię Ryśka 2600 na 3600/3700 lub ryzena z serii 4000 i od razu kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w cs go to 3600 jest spoooro wydajniejszy od 2600 i to nawet zegar w zegar nie tak dawno testowałem, na 2600 4.2ghz potrafi spaśc poniżej 200fps w 1080p do 170 sporadycznie przy 3600 nigdy poniżej 200 nie leci

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany karty wzrostu raczej nie odczujesz, może w kilku grach. CS:GO? Mam prawie taki sam zestaw z tym ze procka bez iXa i tez myślałem o zmianie, ale stwierdziłem ze ten rok sobie odpuszczę a w przyszłym wymienię Ryśka 2600 na 3600/3700 lub ryzena z serii 4000 i od razu kartę.

Tez tak myslalem ale wole to zawsze skonsultowac. To zeby nie zakladac nowego tematu zapytam jeszcze czy np wymiana tego GTX na np RTX 2080 by duzo dala przy obecnym procku czy raczej bedzie ja blokowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w cs go to 3600 jest spoooro wydajniejszy od 2600 i to nawet zegar w zegar nie tak dawno testowałem, na 2600 4.2ghz potrafi spaśc poniżej 200fps w 1080p do 170 sporadycznie przy 3600 nigdy poniżej 200 nie leci

Yy :hmm: właśnie dla tego o tej grze wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy :hmm: właśnie dla tego o tej grze wspomniałem.

Myślałem że ten znak zapytania to do autora czy gra w cs go :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten znak zapytania to do autora czy gra w cs go :E

To jedyna gra, która przyszła mi do głowy gdzie widać znaczny wzrost (z tego co czytałem i stąd znak zapytania) a ze w CSa nie gram, to odłożyłem przesiadkę na przyszły rok, bo na chwile obecna nie widzę sensu zmiany GTX1080 na coś mocniejszego.

 

Wiem ze wymiana karty dzisiaj dałaby mi boosta, ale gtx1080 dalej zapewnia mi komfort i nie widzę sensu :E Cos mi sie wydaje ze 2020 bedzie dobrym rokiem na zmiany :) Nowe RTX, nowe Navi z RT, nowe karty od Intela z RT, Nowe konsole i chyba ostatni Ryzen pod AM4 a z ostatnich newsów AMD w 2021 nic nie wypuści, dopiero w 2022 AM5 z DDR5

 

Tez tak myslalem ale wole to zawsze skonsultowac. To zeby nie zakladac nowego tematu zapytam jeszcze czy np wymiana tego GTX na np RTX 2080 by duzo dala przy obecnym procku czy raczej bedzie ja blokowal.

Większy niż zmiana procka :E

 

Poczytaj sobie tutaj Mój link i poprzeglądaj testy po necie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to dalej zastanawiam się nad fenomenem CSa - po c**j ludziom 500fps w tej grze? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to dalej zastanawiam się nad fenomenem CSa - po c**j ludziom 500fps w tej grze? :E

500 nie ale poniżej 200 już czuć spadek płynności i to nawet przy 60hz :E ten silnik taki już jest dziwny a wlasnie starsze ryzeny zaliczają dropy poniżej 200 momentami, w normalnych fpsach sieciowych powiedzmy 75fps ma fajną płynność a w cs go takie 75 to jest dramat nie da się grać :kwasny:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora, da ci odczuwalny skok minimalnego fps w grach, więc komfort grania się znacznie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...