Forum PCLab.pl: Spadek stabilnosci po 3 latach 6700k - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Spadek stabilnosci po 3 latach 6700k

#1 Użytkownik jest niedostępny   Lerin 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Październik 2019 - 20:03

Witam,
Doświadczyłem takiej ciekawej sytuacji, 3 lata temu 6700k zostal downgradowany z 1.3V do 1.195. To była minimalna wartość, przy której w pelnym stresie zachowywał stabilność. Efektem byly maxymalne temperatury w zakresie 53-57 stopni C. Dzisiaj poraz pierwszy od trzech lat pecet zaczął się randomowo zawieszac. Zrobilem mu kolejne stress testy, z których wynikło, że po 3 latach użytkowania muszę podnieść napięcie do 1.240V aby zachować stabilność systemu. Obecne temperatury dla ciekawych to max 59-62 stopnie w stresie.

Moje pytanie brzmi, co to oznacza ? czy krzem sie zuzyl, czy problemem mógł sie stac zasilacz lub plyta ? Czy ktoś z szanownych forumowiczów doswiadczyl czegos podobnego ?

#2 Użytkownik jest dostępny   sprzetowiec90 

• Departament wkurzania ludzi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Październik 2019 - 20:18

Obstawiam płytę jak i zasilacz choć dużo bardziej w stronę płyty. Kondensatory jak i inne elementy mają swoją żywotność i tracą stabilność.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Lerin 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 04 Listopad 2019 - 14:04

Pare dni pochodzilo stabilnie na podwyzszonym napieciu, dzisiaj znów sie komp wykrzacza co chwilę. Czyli to faktycznie mogą byc kondensatory, jest jakas metoda, na podstawie ktorej bede w stanie wykluczyc zasilacz lub plyte ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Lerin 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Listopad 2019 - 08:27

Wczoraj wyciągnąłem grafikę z kompa palit 1070 i komp dziala znacznie stabilniej na samej integrze (jednak tez zdarzaja się zawiechy) dedukuję, ze to moze byc wina zasilacza skoro dziala lepiej gdy zostal odciazony.

#5 Użytkownik jest niedostępny   cd_player 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 12 Listopad 2019 - 17:40

Pamiętam jak się kiedyś mówiło o tzw. degradacji - szczególnie w czasach C2D. Procesory po podkręceniu w dłuższym przedziale czasu zazwyczaj wołały o więcej papu. Niestety ja zbyt dużo na temat tego fenomenu nie wiem, trzeba pytać specjalistów.

Chwila, chwila - dałeś mu wyższe napięcie to odzyskał stabilność. Po wyciągnięciu karty wróciłeś do 1.195? Podaj może informację jak podczas obciążenia wyglądają napięcia. HWINFO powinno być OK. Niezbyt chce mi się wierzyć, żeby to była wina zasilacza jeśli jest markowy.

#6 Użytkownik jest niedostępny   lukibossss 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 15:02

Normalna sprawa, mój 2500k robił stabilnie 5ghz, po dwóch latach jakiego napięcia mu nie dałem już takiej częstotliwości nie ogarniał.

Strona 1 z 1