Skocz do zawartości
Lerin

Spadek stabilnosci po 3 latach 6700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Doświadczyłem takiej ciekawej sytuacji, 3 lata temu 6700k zostal downgradowany z 1.3V do 1.195. To była minimalna wartość, przy której w pelnym stresie zachowywał stabilność. Efektem byly maxymalne temperatury w zakresie 53-57 stopni C. Dzisiaj poraz pierwszy od trzech lat pecet zaczął się randomowo zawieszac. Zrobilem mu kolejne stress testy, z których wynikło, że po 3 latach użytkowania muszę podnieść napięcie do 1.240V aby zachować stabilność systemu. Obecne temperatury dla ciekawych to max 59-62 stopnie w stresie.

 

Moje pytanie brzmi, co to oznacza ? czy krzem sie zuzyl, czy problemem mógł sie stac zasilacz lub plyta ? Czy ktoś z szanownych forumowiczów doswiadczyl czegos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam płytę jak i zasilacz choć dużo bardziej w stronę płyty. Kondensatory jak i inne elementy mają swoją żywotność i tracą stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni pochodzilo stabilnie na podwyzszonym napieciu, dzisiaj znów sie komp wykrzacza co chwilę. Czyli to faktycznie mogą byc kondensatory, jest jakas metoda, na podstawie ktorej bede w stanie wykluczyc zasilacz lub plyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyciągnąłem grafikę z kompa palit 1070 i komp dziala znacznie stabilniej na samej integrze (jednak tez zdarzaja się zawiechy) dedukuję, ze to moze byc wina zasilacza skoro dziala lepiej gdy zostal odciazony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak się kiedyś mówiło o tzw. degradacji - szczególnie w czasach C2D. Procesory po podkręceniu w dłuższym przedziale czasu zazwyczaj wołały o więcej papu. Niestety ja zbyt dużo na temat tego fenomenu nie wiem, trzeba pytać specjalistów.

 

Chwila, chwila - dałeś mu wyższe napięcie to odzyskał stabilność. Po wyciągnięciu karty wróciłeś do 1.195? Podaj może informację jak podczas obciążenia wyglądają napięcia. HWINFO powinno być OK. Niezbyt chce mi się wierzyć, żeby to była wina zasilacza jeśli jest markowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, mój 2500k robił stabilnie 5ghz, po dwóch latach jakiego napięcia mu nie dałem już takiej częstotliwości nie ogarniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może termopasta wyschła na procesorze. W 6700k też pewnie delid był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...