Skocz do zawartości
TadomeKaariZ

Dylemat gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję w miejscu jeżeli chodzi o modernizację kompa/kupno nowego, dlatego prosiłbym o porady.

Od razu może opiszę mojego kompa:

Procesor: Intel Core i5 4590 3.3 GhZ turbo 3.7

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black USB 3.0

Pamięć RAM: Crusial Dual 8GB (2X4GB) 1600 MhZ Ballisix Sport CL9 Low Voltage

Karta Graficzna: MSI Geforce GTX970 OC 4GB OC Armor Edition

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W

Dysk twardy: WD Caviar Blue 1TB

Płyta Główna: MSI B85-G43

Nagrywarka: Samsung SH-224BB

Monitor:Iijama Prolite E2482HD

 

No i tutaj zaczyna się problem. Z jednej strony według mnie większość komponentów jest jeszcze dobra na dzisiejsze realia gier i jedynie co bym wymienił to płytę główną, pamięć RAM i wziął większy dysk twardy. Najbardziej by mnie interesowała płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX i Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB. Jak myślicie, czy lepiej zmodernizować kompa do takiego stopnia co napisałem, czy lepiej się nie bawić w to już, bo obecne części już nie są na czasie i lepiej złożyć kompa od podstaw całego? Podejrzewam, że przy modernizacji trzeba by było wziąć jeszcze lepszy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co w tą płytę wsadzisz? Bo chyba nie myślisz ze swojego i5? Do tego trzeba kupić tez procesor :E Sama zmiana platformy tez nie da Ci jakiegoś turbo boosta, by poczuć różnicę trzeba zmienić kartę.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSI B450 TOMAHAWK MAX i Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB

Dobrze, dobrze, do tego Ryzen 5 2600 lub 3600 + GTX1660 Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmieniać płytę i ram, to oczywiście też procesor. koniecznie ssd na system jakby co..

Generalnie kwestia jest tego, ile chcesz wyłożyć kasy na wszystko i na jakiej rozgrywce Ci zależy. W sumie, jeżeli grasz w fullhd i nie zależy Ci żeby wszystkie gry chodziły na ultra detalach, to sprzedaj procka, kup np. i7 4790k albo 4770, dołóż 8gb ramu i ssd na dysk. Jeżeli chcesz coś mocniejszego, ale po taniości, to zostaw bude, dysk, zasilacz i kartę graf i zmień płytę, procka i ram i dołóż ssd ;)

a jeżeli chcesz wydać więcej i mieć juz lepszą kartę graficzną, to zmień całego kompa najlepiej ;)

Edytowane przez MrChaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość komentarzy tutaj opiera się na zmianie komponentów, więc podaje przykładową kwotę 4500-5200 za całego kompa. Czy byłby ktoś chętny na złożenie kompa w tej cenie? Szczerze mówiąc nie jestem przekonany co do SSD na system + dysk twardy, chyba, że bardziej się opłaca,to wtedy się zastanowię.

Najbardziej by mi zależało na dysku 2 TB, ale to już w rękach speców od kompa.

Nie wliczam w to Windowsa 7/10.

Fajnie by było, jakby gry chodziły na najwyższych/ultra

Edytowane przez TadomeKaariZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 3600 BOX 899zł

MSI B450-A PRO MAX 469 zł

Palit RTX 2060 Super 1759zł

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) 329zł

SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe 283 zł

Seasonic FOCUS Plus Gold 550 359 zł

 

 

Razem 4089 zł do tego wedle uznania obudowa.

 

Dysk SSD znacznie zwiększa komfort użytkowania PC, start systemu jego responsywność, nie wyobrażam sobie już pracy z systemem postawionym na HDD. Koszt komputera jest taki ze powinno CI starczyć na dodatkowy HDD na magazyn danych.

 

Jak bardziej skłaniasz się ku 5200, to można brać RTX2070 Super

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 3600 BOX 899zł

MSI B450-A PRO MAX 469 zł

Palit RTX 2060 Super 1759zł

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) 329zł

SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe 283 zł

Seasonic FOCUS Plus Gold 550 359 zł

 

 

Razem 4089 zł do tego wedle uznania obudowa.

 

Dysk SSD znacznie zwiększa komfort użytkowania PC, start systemu jego responsywność, nie wyobrażam sobie już pracy z systemem postawionym na HDD. Koszt komputera jest taki ze powinno CI starczyć na dodatkowy HDD na magazyn danych.

 

Jak bardziej skłaniasz się ku 5200, to można brać RTX2070 Super

 

 

PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6

Czasem nie byłby lepszym wyborem?

 

AMD Ryzen 5 3600 BOX 899zł

MSI B450-A PRO MAX 469 zł

Palit RTX 2060 Super 1759zł

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) 329zł

SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe 283 zł

Seasonic FOCUS Plus Gold 550 359 zł

 

 

Razem 4089 zł do tego wedle uznania obudowa.

 

Dysk SSD znacznie zwiększa komfort użytkowania PC, start systemu jego responsywność, nie wyobrażam sobie już pracy z systemem postawionym na HDD. Koszt komputera jest taki ze powinno CI starczyć na dodatkowy HDD na magazyn danych.

 

Jak bardziej skłaniasz się ku 5200, to można brać RTX2070 Super

 

 

PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6

Czasem nie byłby lepszym wyborem?

I czym różni się podana przez Ciebie płyta główna, a TOMAHAWK MAX? Prócz tego, że ceną? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty z serii MAX mają większy rozmiar pamięci na BIOS, są dostosowane do ryzenow z serii 3000 (obsłużą je prosto po wyciągnięciu z pudełka, nie trzeba aktualizować BIOSa)

 

Jeśli nie zależy Ci na RayTracingu to Radeon RX 5700 XT będzie lepszym wyborem od 2060 Super ale można tez rozważyć RTX2070 SUPER jeśli budżet pozwala a z tego co widzę pozwala.

 

Edit: Ach Czym sie różni a-pro od tomahawka :E Nie załapałem na początku. Wejdź w jakiś sklep i sobie porównaj. Obie płyty są dobre śmiało możesz brać tomahawka,

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Teraz trzeba się porządnie zastanowić i plan wcielić w życie, ewentualnie poczekać na black friday i być może wziąć coś z tych modyfikacji taniej :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i może chłodzonko do procka zamiast stockowego :P

O tak, zapomniałem, przyda się jakaś fera, lub fortis 3 jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby rady zostawić tego zasilacza co mam, czyli 600W? Bo Ty mi podałeś 550W 80 plus, nie wiem czasem czy ten mój nie jest trochę lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby rady zostawić tego zasilacza co mam, czyli 600W? Bo Ty mi podałeś 550W 80 plus, nie wiem czasem czy ten mój nie jest trochę lepszy?

Dałoby radę zostawić i możesz spokojnie go sobie zostawić, choć jak byś sprzedawał cały komputer, to przydało by się go sprzedać razem z zasilaczem :E Twój zasilacz nie jest lepszy, Seasonic to już sporo wyższa połka ze złotym certyfikatem. 10 lat gwarancji na ich zasilacze mówi samo za siebie ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dwa pytania.

1. Która wersja tego 2070 Super? Bo tak patrzę, to ich sporo jest :D

2. Jak chodzi ta karta graficzna? W sensie, czy jest cicha, i czy ma piszczące cewki jak to bywa w GTX 970?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się myle, ale według mnie piszczące cewki to już trochę mit. Sam miałem dwie MSI 970 Gaming i nie miałem nigdy problemu z cewkami :)

Generalnie do full hd na Twoim miejscu wziąłbym 2060 super. Ale jeżeli chcesz lepszą, to śmiało ;) co do wersji, to sam osobiście wziałbym MSI Gaming X, Palit JetStream albo Gigabyte Gaming OC. Asus już dużo droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG idealnie nadaje się do tego kompa, który złożył użytkownik Sary?

I pytanie jeszcze jedno jak sprawuje się Palit GeForce RTX 2070 SUPER JetStream 8GB GDDR6 pod względem pracy? Cicho, czy głośno?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie mialem tej karty, ale slyszalem bardzo dobre opinie na temat JetStream. A co do obudowy, to to jest naprawdę budżetowa buda, która dobrze wyglada. blachy są jak papier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zalmana z1 teraz mam signum sg1-tg i w zalmanie były jak papier. tutaj jakość jest lepsza, w środku przeciąg z kilkoma wentylami. Wygląd to kwestia gustu, więc jak najbardziej buda się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/wibkjnj18 Ostatecznie coś takiego w koszyku mam. Wszystko spoko?

P.S dlaczego wcześniej miałem jakieś zniżki na te Vouchery, że bodajże za 0.01 mogłem kupić, a teraz nagle mi się podniosła cena do podstawowej? Jak nie mam zapisanego koszyka, to cena jest ta niższa.

Drugie pytanie, za ile mógłbym opchnąć tego obecnego kompa? Dodam iż nie będę sprzedawał dysku twardego i monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zestaw całkiem ok. Ceny gratisów spadną jak wrzucisz, to do koszyka przed zakupem.

Dopłata do pamięci 3200 MHz względem 3000 MHz nie ma sensu. Pamięci te i tak mają spory potencjał OC i kręcą się podobnie.

 

Jakby nie patrzeć, podobny zestaw i 400 zł taniej

https://proline.pl/koszyk/73f20551

 

Chłodzenie GPU zbliżone do Palita w trybie Performance

 

I tak jest pole manewru na kosmetykę krzywej RPM jeżeli chodzi o zbicie db czy temperatur. Co kto woli.

 

Te 400 zł to np gratis dysk NVME 1TB oraz pojemniejsza obudowa z 3 wentylatorami

https://proline.pl/koszyk/26eaa204

 

Jeżeli chodzi o wycenę - wpisz nazwę podzespołu na allegro, rozwiń listę kategorii i wybierz tam na samym dole "zakończone". Popatrz sobie po ile ludzie kupują te czy podobne podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...