Skocz do zawartości
Zas

Xbox One S - źle wycentrowane analogi, czy to naturalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie włączyłem nowo zakupionego pada i... mam problem. W ETS2 zauważyłem, że po wychyleniu prawego analoga w prawo, nie wraca on najwyraźniej na środek, bo kamera dalej powoli przesuwa się w prawo. Z lewym analogiem jest to samo - po wychyleniu w prawo nie wraca na środek - nadal obraca się kierownica. Nie miałem takiego problemu ze starym padem.

 

Ktoś powie, żeby zwiększyć martwą strefę, ale to dzieje się tylko po wychyleniu w prawo, nie w lewo, w górę czy w dół. Problem z centrowaniem, wadliwy egzemplarz? Czy te pady po prostu tak mają? Czym to sprawdzić dodatkowo by mieć dowód dla serwisu? Kalibracja w Windows jest raczej mało czytelna przy takim zakresie nieścisłości.

 

Zaraz wrzucę film jak to wygląda.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto film z ETS2

https://imgur.com/MaalNdg

 

A tak wygląda kalibracja w Windows 10

https://imgur.com/fsol0f3

 

Edit - tutaj widać wyraźnie: lewo-prawo 53-56%, góra-dół 51-55% (na filmie załapało mi 52%, ale generalnie było 51%).

https://imgur.com/NySOcWz

https://imgur.com/tSVCcru

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 15% odchylenia gdy przesuniemy analog w prawo.

https://imgur.com/TpWsoYr

 

Rękojmię sobie daruję, bo mnie oleją, ale gwarancje ponoć realizuje bezpośrednio MS?

Chociaż pewnie najlepiej po prostu go zwrócić w ramach odstąpienia od umowy...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 15% odchylenia gdy przesuniemy analog w prawo.

https://imgur.com/TpWsoYr

 

Rękojmię sobie daruję, bo mnie oleją, ale gwarancje ponoć realizuje bezpośrednio MS?

Chociaż pewnie najlepiej po prostu go zwrócić w ramach odstąpienia od umowy...

W Borderlands 3 mam identyczną sytuacje, w innych grach tego problemu nie mam (chyba). Może taka przypadłość ? :hmm:

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie gra tylko rzuty z testu, prawy analog jest domyślnie 6% odchylony w prawo, jak go pociągniesz w prawo do oporu i puścisz, to nie wraca nawet na tą pozycję, tylko zostaje 12-15% w prawo od środka.

No pewnie, można dowalić w grze 18-20% martwej strefy. Rewelka.

 

Każdy pad Xbox One ma tak zj...e analogi?

Od jakiegoś Hinudsa albo innego Araba na czacie MS się nie dowiedziałem, chociaż proponowali wysyłkę do serwisu, ale to ponoć z miesiąc trwa zanim do Frankfurtu obrócą...

 

Przecież to jakościowa przepaść względem mojego ośmioletniego Saiteka.

 

Prośba do innych - możecie przetestować swoje pady Xbox one na tej stronie?

https://html5gamepad.com/

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy analog zawsze wraca do tej pozycji.

kaeT9Ao.jpg

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba do innych - możecie przetestować swoje pady Xbox one na tej stronie?
Nie, bo nie wiem jak je podłączyć (odpowiedniego kabla nie mam).

 

Ale ostatnio czyściłem swoje 5 padów do Xbox 360, bo wszystkie same chodzą (1 lewa, 4 prawa). Generalnie po ok. pół roku zaczynają same chodzić, czyszczenie pomaga, bo do gałki wpada kurz, w tym zmielone części gałki (wystarczy spojrzeć na "brud", choć to nie brud, czyszczę to raz na tydzień gąbką). W przypadku Xbox One oba moje pady same nie chodzą (chyba jeden minimalnie). Ogólnie to zależy od gry: w niektórych sam chodzi, w innych nie (zależy jaka martwa strefa). Najbardziej absurdalnie jest w Mass Effect gdzie na mapie same chodzą (że nie da się przesuwać), ale już w poruszaniu postacią czy strzelaniu zero ruchu. Ale nawet na mapie pomaga wciśnięcie R3 (lub L3, czasem kilka razy), tak samo w innych agresywnych grach (z zerową strefą).

 

Ale twój jest nowy i tak być nie powinno. Każdy z tych siedmiu był sprawdzony w tej samej "agresywnej" grze i jako nowe problemu nie miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babymoore - no 11% to już lekka lipa, ale nadal mniej niz 15% na nowym. Długo go używasz?

 

I tak jak pisałem - wiem, martwa strefa w grze niby wszystko załatwia, ale w takim ETS2 musiałem na kamerze dać ze 3x więcej niż w ośmioletnim (sic!) Saiteku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babymoore - no 11% to już lekka lipa, ale nadal mniej niz 15% na nowym. Długo go używasz?

 

I tak jak pisałem - wiem, martwa strefa w grze niby wszystko załatwia, ale w takim ETS2 musiałem na kamerze dać ze 3x więcej niż w ośmioletnim (sic!) Saiteku...

W grudniu będzie 1 rok, ale patrząc na twój przykład to pewnie było tak od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Jakość MS.

 

Proszę bardzo, oto mój ośmio.... wróć, dziewięcioletni Saitek.

Napiszę to jeszcze raz - DZIEWIĘCIOLETNI SAITEK.

Tak wygląda wycentrowanie analogów w DZIEWIĘCIOLETNIM PADZIE.

 

Prawy analog nie był praktycznie używany (nie gram w FPP/TPP na padzie), więc idealne wycentrowanie w tym wypadku nie dziwi, ale lewy analog? Setki godzin wyścigów, jakieś platformówki, ostatnio FIFA. Czuć w nim obecnie MINIMALNY luz...

 

I pewnie dlatego tak wygląda stick drifft po DZIEWIĘCIU LATACH

Do takiego położenia wracają gałki za każdym razem.

 

lu8C78d.jpg

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja później zrobię testy swojego, i z ciekawości dwóch od x360. Ze swoim od początku miałem jazdy, ale tylko przy Fifie gdzie, podczas ataku wychylenie lewej gałki jakby się zacinało tzn biegnę po skosie na prawo, chcę zrobić bieg na lewo do gość dalej przez chwilę biegł na prawo, a że reklamacja była trudna tzn brak kontaktu ze sprzedającym i brak paragonu to olałem, w fife gram sporadycznie, więcej teraz w golf club i problemu w ogóle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę problemu u siebie, ponad roczny pad, 200h+

bez kalibracji

przechwytywaniersjbc.jpg

 

po kalibracji praktycznie bez zmian

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% i 5%, czyli też trochę słabo.

Ale obydwa analogi wracają w to samo miejsce? U mnie problem jest dodatkowo taki, ze po wychyleniu prawego drążka w prawo i puszczeniu z tych 5% robi się wypomniane 12-15%...

 

Niemniej jednak wygląda na to, że ogólnie analogi w padach MS wykonane są dość przeciętnie, delikatnie mówiąc... no ale 12-15% w osi x i 7% w y w nowym padzie to chyba wciąż lekka przesada, chociaż jak widać 11% to też nic niezwykłego...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wysyłał samego pada do MS? Ile trwa taka wymiana?

Nie wiem, czy robić to samemu, przez sklep, czy może po prostu go zwrócić, bo może jednak odpiszą, że sprawny (chociaż Mohamed na czacie wstępnie zadeklarował, że wymienią)... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% i 5%, czyli też trochę słabo.

Ale obydwa analogi wracają w to samo miejsce? U mnie problem jest dodatkowo taki, ze po wychyleniu prawego drążka w prawo i puszczeniu z tych 5% robi się wypomniane 12-15%...

 

Niemniej jednak wygląda na to, że ogólnie analogi w padach MS wykonane są dość przeciętnie, delikatnie mówiąc... no ale 12-15% w osi x i 7% w y w nowym padzie to chyba wciąż lekka przesada, chociaż jak widać 11% to też nic niezwykłego...

Zawsze wracają w to samo miejsce, różnica rzędu 0,05-0,1%.

Tak, analogi MS to nic specjalnego, a to 15% to powinno iść z miejsca na reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, ze teraz trzeba samemu zawieźć paczkę UPS, nie da się już zamówić kuriera przy wysyłce do MS? Tak piszą na forum psx...

A jeśli tak, to można to zostawić w Access Point, czy tam tylko "UPS Returns" przyjmują, a ja mam się tłuc na jakieś zadupie do bazy gdzie przejeżdżają ich ciążarówki?

 

Zero informacji.. Kupujesz nowy produkt, dostajesz nie w pełni sprawny od nowości i jeszcze nie możesz tego szybko wymienić.

W dodatku ludzie piszą, że przysyłają nówkę zwykłym listem w kopercie bąbelkowej. Czy to jest ukryta kamera?

 

Zrezygnuję chyba i z serwisu MS i z rękojmi w sklepie, oddam to w ramach odstąpienia, a nowy pad.. nie wiem, może w Media pozwolą mi przetestować przed zakupem?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nowego, możesz wziąć przez neta, masz 2 tygodnie na sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jakby co, znowu trzeba się będzie bawić w odsyłanie.

No chyba że któreś z sieci pozwalają zostawić towary w ramach odstąpienia w sklepie, muszę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście po BT pad ładnie łączy się z telefonem, więc w teorii z testem nie powinno być problemu, jeśli tylko pozwolą otworzyć pudełko... Przy spokojnym trzymaniu i przesuwaniu analogami na prawym drift dochodzi do 16% w prawo na osi x i 9% w dół na osi y, na lewym do 6% oś x i 10% oś y.

 

Rewelacja, najlepszy pad do gier na rynku :E

Śmiech przez łzy, bo co jest poza lepszym od DS3, ale nadal średnio wygodnym DS4? (chociaż i tak lepszym od X360)? Steam Controller? No OK, niby zawsze chciałem sprawdzić...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszę to jeszcze raz - DZIEWIĘCIOLETNI SAITEK.
U mnie podobny stary do X360 -0.18, -0.09, 0.20, 0.08, a po wyłączeniu i włączeniu 0.06, -0.05, -0.06, -0.02.

 

Sprawdziłem też 2 najnowsze 2-letnie, przebieg po ok. 1000h grania i każdy ma podobne odchyły, ale to cały czas się zmienia, raz się zatrzyma na -0.20 a zaraz potem na 0.05, zależnie w którym kierunku ruszę gałkę itp. Tych do X1 nie mam jak sprawdzić.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się okaże, że ten z 15% to był jakiś golden sample :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Media i udało mi się sprawdzić jeden egzemplarz z pudełka.

No cóż, z jednej strony lepszy od mojego, bo maks to było 8-10% na osi x jednego analoga, niestety tym razem lewego. W prawym 3-4% w osi x plus w lewym chyba 5%, a w prawym 8% w osi y.

 

Sprawdziłem też dwa DualShocki z wystawy, bo dało się je odpiąć od konsoli... no i dupy to one też nie urwały, aczkolwiek wyniki jednego to ogólnie, o ile kojarzę, maks 6% w jednej z osi, w drugim lewy analog łapał jakieś 7%, ale było też czuć, że jest zużyty.

 

Rozumiem wreszcie skąd w większości gier tak duże domyślne martwe strefy, z moim Saitekiem nigdy nie mogłem skumać, czemu mam tracić pierwsze 15-20% zakresu ruchu...

 

Nie wiem w sumie co robić dalej, kupić tego z 8% na lewym, ważniejszym analogu, bo lepszy wróbel w garści, żebrać po innych marketach w mieście, czy czekać na jakieś promocje i chamsko zamówić w kilku sklepach i odsyłać - nawet dodając koszty zwrotu wyjdę z promocyjną ceną na zero. Płacić teraz 220 zł za taki crap to jednak przesada... :( Przy odesłaniu sklep traci tylko tę fikuśną nalepkę na pudełku, którą pewnie i tak się ponownie nakleja, bo nie jest z rodzaju tych, co to zostawiają ślad po oderwaniu, także nie narażę nikogo na utratę wartości towaru...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - czy istnieje szansa, że wersje do konsolowe są jakoś lepiej zbudowane? Co prawda czarny 6CL-00002 (bez kabla) to chyba ta sama seria co 4N6-00002 (z kablem do PC), ale biały miał zdaje się już do S-ki dwie rewizje, TF5-00003 i nowszą TF5-00004... Może coś poprawili? Na której może bazować szara wersja WL3-00061?

 

No i tak właściwie to lepsze są nowe czy stare? Niektórzy twierdzą, że im nowsze, tym gorzej.

https://www.amazon.com/product-reviews/B07GHWHFR5/ref=cm_cr_arp_d_paging_btm_next_2?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews&pageNumber=2#reviews-filter-bar

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak uparłeś na pada od Xboxa? Ten Saitek uszkodzony?

 

Ja mam pady do Xbox-ów, bo na nich gram i nie mam wyboru. Generalnie pady są po to by się psuły, a ty byś kupował nowe (zarabiają na akcesoriach). Oczywiście podróby to skandaliczny chłam (więc lepiej kupować w markecie), ale nawet oryginalne mają niespodzianki (ogromna większość pada solidna na 10-20 lat, a mała część na rok). Słynny pad wprowadzający analogi czyli do Nintendo 64 - wyrabiała się gałka i była mocno wychylona, do PS3 i PS4 słaby akumulator itd. Generalnie chyba najlepsze były pady DualShock do PSX/PS2 - mało problemów z "sam chodzi". Taki pad do Xbox-a czy Playa wytrzyma te 9 lat grania, ale gałka lub akumulator już nie będą dobre.

 

PS. Przecież teraz nawet nie mam gdzie kupić nowego pada do X360, nawet gdybym dał te typowe 99-119 za oryginał (z solidnej firmy, nie Allegro), co oznacza że muszę grać na tych -0.20, 0.20 itp. Po wyczyszczeniu w środku gałki całkiem ładnie chodzą, nawet w złośliwej grze (gdzie martwa strefa jest niska i nie da się jej zmienić).

PS2. A Play and Charge do Xbox-a to co? Czy naprawdę nie umieją zrobić długiej żywotności akumulatora? Po prostu nie chcą, przecież cena jest ogromna.

PS3. Może być gorzej, można zamówić "wysokiej jakości" analogi z Allegro do przelutowania (za stare).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się, bo chciałbym w końcu pada bez kabla.

 

Cóż, przeglądam właśnie komentarze na Amaazon.de oraz Amazon.com i wygląda na to, że to po prostu jest g...o w złotym papierku. Kupować tylko on-line i tylko w dużej promocji, bo nawet 170 zł to nie jest warte.

 

Hi, habe 5 verschiedene Controller getestet da mein alter leider kaputt ging (der perfekt funktionierte). Gekauft wurden die Controllern in verschiedenen Läden alle Neu und immer die selben Ergebnisse. Ob linker stick oder rechter stick ob nach rechts oder links alle hatten keine Genauigkeit, auch das kalibrieren bringt nichts. Kann man heutzutage eigentlich irgendwas kaufen ohne sich stundenlang erstmal mit Problemen zu beschäftigen und jede Woche zur Post rennen um umzutauschen ?!

No nic, czekam w takim razie na black friday, może uda się go upolować jeszcze taniej, żeby nie przepłacać.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...