Skocz do zawartości
ronczka94

HP Pavilion Gaming '17 i POWER THROTTLING

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od paru dni jestem posiadaczem dokładnie tego laptopa:

 

Mój laptop

 

Sciągnąłem oczywiście program Intela Extreme Tuning Utility i w czasie INTEL XTU BENCHMARK,

 

występuje Thermal Throttling i Power limit Thorttling i Current/EDP Throttling.

 

Mam 2 screeny z testów jeden, gdy nie wprowadzałem żadnych zmian i drugi przy -0,14V

 

Dodatkowo przy -0,14V zrobiłem zwykły stresstest 2minutowy i ok. po 1 minucie pojawia się powerthrottling. Robiłem też testy 5-10 minutowe, za każdym razem po niecałej minucie pojawia się powerthrottling. Czy to wszystko jest normalne? Czy może z laptopem coś jest nie tak? Mam czas na oddanie dwa tygodnie, a mam go już niecały tydzień i nie wiem co robić..

 

Poniżej linki do screenow:

 

XTU Benchmark przed UV

 

XTU Benchmark przy -0,14V

 

Stresstest 2 minutowy

 

Jeśli macie jakies pytania, to pytajcie śmiało, może czegoś nie dodałem lub nie wspomniałem, nie mam pojęcia

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tam dziwnego nie widac, moze tylko to jak slabe chlodzenie ma ten HP, co tlumaczylo by tez karte Max-Q.

Na drugim screenshocie masz juz ewidentny throttling przez temperatury a power throttling pzy 55W to norma, mozna to zwiekszyc ale i tak bedzie sie gotowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tam dziwnego nie widac, moze tylko to jak slabe chlodzenie ma ten HP, co tlumaczylo by tez karte Max-Q.

Na drugim screenshocie masz juz ewidentny throttling przez temperatury a power throttling pzy 55W to norma, mozna to zwiekszyc ale i tak bedzie sie gotowal.

 

Wczoraj akurat grałem ok. pół godziny i po gierce zauważyłem w programie takie temperatury, że szok.

Podchodziły pod 95-98 stopni, co widać na ząłączonym zdjęciu. Dodam, że korzystam cały czas z podkładki chłodzącej.

Próbowałem dzisiaj podnieść z 45W na 65/70W i z 90W na 105/110W --> robiłem to metodą podnoszenia o kilka W i test, ale niestety, nie pozbyłem się throttlingu.

Póki mam czas chyba po prostu z niego zrezygnuje i go odeśle, bo to bezsensu, żebym grał na piekarniku.

 

w trakcie gry

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podnos nigdy limitów bo tylko pogarszasz sytuacje!!! W laptopach limity sie obniza, u mnie w MSI standardowo mam limit 200W i jak tylko odpale jakikolwiek stress test to CPU od razu leci w 95-98*C nawet po undervolcie i nowej pascie.

Sprawdź w XTU short term power limit 45W, long term 40W. Nie powinno byc duzej roznicy w wydajnosci a za to w temperaturach powinno byc duzo chlodniej.

 

Tak niestety wygląda sprawa z obecnymi gejmingowymi laptopami, tak jak 4 rdzenie typu 7700HQ mozna bylo super schłodzić tak z 8750/9750H i większymi jest cyrk i trzeba zakładać i kaganiec obcinać TDP.

Na screenie u Ciebie widać w benchmarku XTU ze dalej trzyma 55W, mój MSI zachowuje sie tak samo przy takim watażu ale trzyma 4GHz sztywno.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...