Skocz do zawartości
GierO91

Temperatura bez OC - i7 9700K

Rekomendowane odpowiedzi

Bez szlifowania rdzenia jedyne co sobie zbijesz to co najwyżej gorączkę z rozczarowania. ;)

 

Lut nie jest taki zły w 9-Gen tylko projekt rdzenia został skopany przez zbyt wysokie lustro krzemowe, naprawdę nie wiem ile razy można to jeszcze wam powtarzać. ;)

Tak tylko jakim cudem mogłem przed skalpem ledwo co x47 robiłem na nim przy 100*C a po delidzie x50 przy 98*C więc jest różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jakim cudem mogłem przed skalpem ledwo co x47 robiłem na nim przy 100*C a po delidzie x50 przy 98*C więc jest różnica :)

 

A od kiedy 7920X jest na lucie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy 7920X jest na lucie? ;)

ajtam nie czepiaj sie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem na reddicie co do tych temperatur i prime, wygrzebałem coś takiego:

 

 

Jeden lub drugi nie poleca P95 i mówi że 97C przy tym tescie max to jest okej.

 

 

"Totally normal when your at 200 watts running avx, what did you expect 60C? So funny all these people running prime 95 avx and don’t know why it’s their CPUs are so hot LOL. If I had a dollar for every post someone has made on reddit saying their 9th gen cpu is hot I’d be rich. Run something realistic like asus realbench not this prime 95 avx torture stuff."

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem na reddicie co do tych temperatur i prime, wygrzebałem coś takiego:

 

 

Jeden lub drugi nie poleca P95 i mówi że 97C przy tym tescie max to jest okej.

 

 

"Totally normal when your at 200 watts running avx, what did you expect 60C? So funny all these people running prime 95 avx and don’t know why it’s their CPUs are so hot LOL. If I had a dollar for every post someone has made on reddit saying their 9th gen cpu is hot I’d be rich. Run something realistic like asus realbench not this prime 95 avx torture stuff."

a pozniej powstaja tematy dziwnej tresci "komputer sie wylacza" restarty komputera" wywalanie gier do pulpitu" BSODy" itd to są wszystko problemy jeżeli nie ma się stabilnego zestawu, pomijam już dodatkowe mikro lagi fezzy i inne temu podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tematem lini kalibrującej napięcie ? Gdy mam na Auto, zaniża mi napięcie Vcore, gdy daje 1.3, to przy obciążeniu Vcore 1,2 ale na rdzeniach "Vid#1" na hwmonitor widze 1.3 bliskie. JAk dam linię na Extreme to lekko zawyża i skacze napięcie Vcore ale nie wiem ja kna rdzeniach. Coś ktoś z tym poradzi bo to dla mnie czarna magia :/

 

Dodam że gdy mam tą linie na Auto, i procek jest w spoczynku, to Vcore jest bliski 1,3 temu któremu podałem w Biosie. A na rdzeniach wiadomo skacze napięcie bo dałem adaptywne itd.

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore i LoadLineCalibration ustawiasz tak by pod obciążeniem było przykładowo 1.2v, by to osiągnąć masz do wyboru niwelowanie dropa przez LLC albo generowanie odpowiedniego marginesu Vcore pod dany poziom LLC,

 

liczy sie tylko Vcore docelowe tylko pod obciążeniem @PRIME, kazdy program inaczej obciaza procesor wiec wybiera sie najbardzie wymagajacy program by miec jakowy poglad jak sie zachowywac moze procesor w skrajnych przypadkach

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałem z ta linią do końca

 

jeżeli linię ustrawię na auto, to Vcore w GPU-Z wyśietla 1.2 ale rdzenie w HWmonitor widze że mają napięcie bliskie 1.3. Zaś jak dam Linie kalibrującą na Turbo, to niby Vcore wyświetla w GPU-Z na 1,3 ale zas rdzenie mają podpite napięcie i skacze do 1.32 a do tego słysze i widze po temperaturach że komp chodzi znacznie głośniej. Więc chyba powinienem zostawić na Auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałem z ta linią do końca

 

jeżeli linię ustrawię na auto, to Vcore w GPU-Z wyśietla 1.2 ale rdzenie w HWmonitor widze że mają napięcie bliskie 1.3. Zaś jak dam Linie kalibrującą na Turbo, to niby Vcore wyświetla w GPU-Z na 1,3 ale zas rdzenie mają podpite napięcie i skacze do 1.32 a do tego słysze i widze po temperaturach że komp chodzi znacznie głośniej. Więc chyba powinienem zostawić na Auto ?

Ustawiasz tak LoadLineCalibration by było jak najbliżej zadanego przez ciebie napięcia vcore i tyle.

 

Automat często podbija napięcie[do horrendalnych wartości],dlatego jeśli ktoś robi np oc z auto to sam szkodzi na dłuższa metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID nie jest istotny, ciebie interesuje tylko Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawiłem w biosie 1.27, LLC Turbo przy obciążeniu pokazuje mi Vcore 1.260-1.272-1.284 To to LLC będzie w porzadku ? Dodam że temperatury 75-80C.

 

Próbowałem odpalić LLV na High które jest jedno wyżej, ale tam zauważyłem napięcia rzędu 1.24-1.26 wokół tego. Co najlepsze wciąż stabilnie było, powinienem próbowac na High lub jeszcze niżej zejść czy na tym Turbo jak jestem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, metoda prób i błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne aby mi na napięciu 1.26 @5.0Ghz leciał test realbench bez problemów ? Bo to daje także obciążenie a napięcie już niskie wydaje mi się skoro zalecane od 1.3 zaczynac. ?

 

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-9700k/18.html

 

Znalazłem coś takiego, wydaje się że to b. normalne. Internet dziwnym być, ale jeżeli to mi nie spali procka to czemu nie, zostawie go tak a tego prime oleje, conajwyżej będzie mi kaszlał niedoborem mocy aniżeli sie spali, więc nic nie mam do stracenia kierując się realbenchiem aniżeli prime który tak katuje że masakra. Inni też tak twierdzą mają jakies tezy poprzez avx itd. więc jakby miał być kiedyś niestabilny to wystarczy że wrzuce zegary na stocka.

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu napięcia, gdy komputer nie jest pod obciążeniem Vcore mi nie spada, a nie wyłączałem tych ctate, shift intel technology itd. wie ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napięcia są niskie a komp stabilny wypada się cieszyć, że dobra sztuka proca się trafiła! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czemu mój vcore pozostaje w miejscu nawet gdy jest w spoczynku ? Zegary opadają na dół ale nie napięcie. Normalne ?

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czemu mój vcore pozostaje w miejscu nawet gdy jest w spoczynku ? Zegary opadają na dół ale nie napięcie. Normalne ?

 

W jakim trybie masz ustawione sterowanie napięciem w bios? Jeżeli jest Fixed/Override to będzie stało w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...