Skocz do zawartości
dawidoxx

Diablo 4 PC, PS5, XBOX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.09.2022 o 19:42, DominixTV@TTV napisał:

Ja też :) a gram tylko w D3 :)

Ja mam ochotę sobie odświeżyć właśnie 3 z dodatkiem po latach bardziej doceniam tą część ?

Na Diablo 4 oczywiście też czekam i będzie grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 to dobra gra H&S ale bardzo słabe Diablo.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej ruszyła fala zaproszeń do zamkniętej bety, kto dostał i może już grać to powodzenia ;) Tylko pamiętajcie, że już NDA obowiązuje więc cicho sza :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2022 o 18:42, Dominix1910 napisał:

Ja też :) a gram tylko w D3 :)

Czy casualowe granie daje frajde czy moze trzeba tryhardowac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dominix1910 napisał:

Najwyraźniej ruszyła fala zaproszeń do zamkniętej bety, kto dostał i może już grać to powodzenia ;) Tylko pamiętajcie, że już NDA obowiązuje więc cicho sza :D

Dzisiaj w nocy wiadomość dostałem, że udostępnili mi bete DIV więc dzisiaj grane będzie. Waga 76GB

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, joloxx9 napisał:

Czy casualowe granie daje frajde czy moze trzeba tryhardowac? 

Jak chcesz cisnąć na pushowanie ladderów, to raczej odpuść bo musiałbyś z 24/h grać :D Do casualowaego D3 się jak najbardziej nadaje, grasz jak chcesz, możesz grać pod topowe buildy, możesz grać pod jaki chcesz i tez mieć frajdę. Ja wcześniej starałem się być w top1000 i to już imo jest coś :D i do tego jeszcze na HC pykałem. Gram każdy sezon jak wychodzi, krócej/dłużej ale zawsze gram :) a już ich jest 27 ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dominix1910 napisał:

Jak chcesz cisnąć na pushowanie ladderów, to raczej odpuść bo musiałbyś z 24/h grać :D Do casualowaego D3 się jak najbardziej nadaje, grasz jak chcesz, możesz grać pod topowe buildy, możesz grać pod jaki chcesz i tez mieć frajdę. Ja wcześniej starałem się być w top1000 i to już imo jest coś :D i do tego jeszcze na HC pykałem. Gram każdy sezon jak wychodzi, krócej/dłużej ale zawsze gram :) a już ich jest 27 ;)

Hmm moze czas popykac cos, a jakbys mi mogl powiedziec, da sie zwyczajnie wejsc pograc powiedzmy 30-60 min i wyjsc a przy tym pogresujac w chocby minimalny sposob poprzez zbieranie czegos/zrobienie czegos itd itp? 

Pytam bo zwyczajnie malo gra, bardzo z doskoku i nie mam czasu ani juz checi na sleczenie godzinami przed kompem, jak wpadam to lubie zagrac na chwile w cos, ale w takim wowie czesto wejscie na 30 min nie daje nic bo doslownie "nic" sensownego sie nie zdziala w tak krotkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że da się, ja ostatnio grałem w D3 jak miałem na popołudnie i wieczorem sobie z półtorej godziny grywałem, Po prostu jednego dnia robiłem np bounty, drugiego rifty, kolejnego GR i tak powoli się ubierałem i robiłem coraz wyższy torment czy GR. Jak nie patrzysz na laddery, nikt cię nie pogania, sam sobie ustalasz tempo i jakiś cel, np zrobienie GR 70 i zdobycie pierwszego primala. To że ludzie teraz solo robią GR150 to nie znaczy że ty też masz :D

Wiadomo solo będzie ciężej ale da się zrobić, jest wiele buildów News, Guides and Tools for Diablo 3, Diablo 2 Resurrected, Diablo Immortal, Diablo 4, Lost Ark and Path of Exile (maxroll.gg) więc warto też tutaj mimo wszystko zerknąć by wiedzieć co zebrać jak chcesz coś bardziej efektywnego i później już jakoś leci :) ja np na HC grałem tzwn SSFHC czyli tylko solo bez żadnego publicznego party czy ze znajomymi, i dawałem radę nawet te top1000 wbić :)

btw temat od D3 jest, więc można tam, ja wiem że o D4 teraz nikt za bardzo nie może nic pisać ale jednak ;)

Edytowane przez Dominix1910
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie grane po pracy. Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra w 2023 roku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Khold napisał:

Będzie grane po pracy. Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra w 2023 roku.

Gl hf :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem trochę i pora na kilka przemyśleń. Na razie opowiem trochę o kwestiach technicznych, a w kolejnych dniach będę starał się opisać swoje wrażenia z samej rozgrywki. A więc:

Optymalizacja:

- Gra jest całkiem dobrze zoptymalizowana, choć GPU w kilku miejscach wariuje. Rozdziała 3440x1440 MAX detale na RTX 3080 przeważnie ponad 100fps. Ogólnie gram na locku 100 klatek i rzadko kiedy spada poniżej 90.

- W opcjach jest wybór DLSS(gram na wyłączonym) oraz RT(niedostępne), więc użytkownicy RTXów będą zadowoleni :D

- Jest kilka bugów i gliczy, typu brak tekstur czy przechodzenie przez zamknięte drzwi, no ale to BETA i do tego nie za aktualny build.

- Sama gra wygląda bardzo dobrze jak na H&S(co nie jest jakimś wyczynem). Twórcy postawili tutaj raczej na klimat i atmosferę.

- Jest brudno, szaro i krwiście, czyli tak jak powinno wyglądać Diablo. Nawet śnieżne krainy, które powinny być białe są szare :E

- Niestety muzyka oprócz utworu przewodniego jest strasznie generyczna i nudna, lecz odpowiednia do klimatu. Ścieżka dźwiękowa takiego Diablo 2 to majstersztyk.

- Taka specyfika grania w wersje BETA gier, ale niestety gra potrafi wywalić się losowo raz na godzinę.

- Często również wywala komunikat o przepełnionej pamięci RAM i również wywala wtedy grę :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 klatek masz z dlss czy bez? Jest fsr czy samo dlss? 

(ok faktycznie przeoczyłem, że grasz na wyłączonym). 

Edytowane przez Bliss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bliss napisał:

100 klatek masz z dlss czy bez? Jest fsr czy samo dlss? 

Na pierwsze pytanie masz odpowiedź przecież...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bliss napisał:

100 klatek masz z dlss czy bez? Jest fsr czy samo dlss? 

Bez DLSS. Dropy klatek zdarzają się głównie w miastach, w niektórych budynkach oraz w jednej lokacji, gdzie wszystko się pali dookoła, wtedy czuć spadek klatek. Nie ma FSR.

Ta jak pisałem wyżej, jako tako nie ma co się przyczepić do optymalizacji, choć do doskonałości brakuje i myślę że Blizz to poprawi. Natomiast ten build bety jest po prostu fatalny pod kątem technicznym. Wywala mi grę raz na 20 minut, komunikaty o przepełnionej pamięci ram i błędach GPU, migający ekran i gliczowanie się karty graficznej, która pokazuje w pewnym momencie 0*C ale karta chodzi na maksa i tylko reset komputera pomaga:E Od początku bety przez kilka dni wbiłem spokojnie kilkadziesiąt godzin i sprawdziłem wszystko co mnie interesowało więc nie ma sensu grać dalej.

Kilka wniosków i obserwacji na temat samej gry bez spoilerów:

- Feeling walki bardzo mięsisty, żadnego drewna jak w POE, czy innych śmiesznych H&S z Azji, no ale Blizz umie w takie rzeczy

- Gra jest ogromna jak na Diablo, grając kilkadziesiąt godzin odkryłem może połowę mapy

- Co do craftingu to nie wypowiem się zbytnio, zauważyłem tylko że można craftować eleiksiry uleczenia i je ulepszać wraz ze wzrostem poziomu postaci.

- Misje główne, poboczne i priorytetowe rozsiane po całej mapie, jak w klasycznym MMORPG

- Rozwój postaci raczej mało wyróżniający się i niezbyt skomplikowany, taki mix Diablo 2 i Diablo 3. Skille wyszczególnione jako umiejętności podstawowe, bazowe, umiejętności defensywne i jedna umiejętność specjalna. Grałem tylko Druidem.

- Każda klasa posiada charakterystyczną unikalną mechanikę

- W grze jest 50 lvl cap podstawowy i 50 lvl mistrzowski, czyli razem 100 poziomów.

- Po wbiciu 50 poziomu odblokowujemy tablicę poziomów mistrzowskich, który będzie totalnym gamechangerem i wygląda na papierze cudownie i mega oryginalnie(ocean możliwości pod kątem rozwoju postaci :E)

- Itemizacja na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie tak jak w Diablo 3, choć nie do końca. Oprócz przedmiotów legendarnych dodane zostały również przedmioty unikatowe oraz uświęcone, które mają swoje specjalne moce modyfikujące umiejętności danej klasy, nic szczególnego. Nie zauważyłem nigdzie przedmiotów setowych, które były obecne w Diablo 2 i 3 oraz RUN. Chyba w ogóle zrezygnowali z run w czwartej części, mimo iż były zapowiedziane i pokazane w niektórych materiałach sprzed lat. Powracają również klejnoty rodem z Diablo 2. Dodatkowo każdemu itemowi można podnieść rangę do maksymalnie 4, każda ranga zwiększa obrażenia lub pancerz w zależności od rodzaju przedmiotu.

- Z każdego przedmiotu legendarnego można wyodrębnić moc specjalną(tak zwaną esencję) i zaimplementować ją w inny przedmiot.

- W grze jest docelowo 5 poziomów trudności: początkujący, weteran, koszmar, piekło i udręka. Osobiście doszedłem do koszmaru i grało się komfortowo, ale paść też dało się komfortowo :D

- Na całej mapie sporo poukrywanych jest skrzyń, totemów i znajdziek

- Jak to w grach MMO bywa mamy bardzo dużo osiągnięć do zdobycia, a osiągnięcia regionalne promowane są specjalnymi nagrodami.

- ENDGAME to coś co mnie interesowało najbardziej i sprawa wygląda następująco:

- Klasyczne dungeony, w ogromnej ilości gdzie każdy po wejściu ma swój cel do spełnienia i kończy się ubiciem bossa. Do przejścia w kilka-kilkanaście minut w zależności od poziomu trudności. W grze są jeszcze coś na wzór piwnic, czyli jedna sala z mobkami, ubijamy i wychodzimy. Trochę bez sensu, ale są to głównie miejscówki do questów czy lokalnych eventów. Na poziomie trudności koszmar odblokowujemy          Podziemia Koszmarów, czyli specjalne klucze modyfikujące dungeony, coś na wzór tych z POE, na wyższych poziomach trudności może być z tym zabawa.

- Szepty umarłych, czyli specjalne oznaczone na mapie eventy, questy czy dungeony za które otrzymujemy upiorne przysługi od 1-5 w zależności od aktywności. Po uzbieraniu 10 przysług udajemy się do drzewa, które da nam bardzo dużo expa oraz skrzynię z dropem do wyboru. Można to powtarzać w nieskończoność, czyli dla farmerów w sam raz :D

- Pola Nienawiści, czyli jakieś wydzielone strefy PVP, gdzie można się lać i zbierać fanty(nie testowałem)

- World Bossy,

- Piekielne Przypływy, które polegają na tym że jakaś strefa czasowo na mapie zostaje skażona ogniem, gdzie moby są zdecydowanie silniejsze, ale dają więcej expa i drop, z których leci żar i za każde 50 sztuk żaru można otworzyć skrzynię. Ciekawostką jest to że gdy zdarzy nam się umrzeć to tracimy jakąś część żaru i trzeba zbierać ponownie a dodam że niektóre potworki potrafią zdjąć na strzała :E

Dla kogoś może wydawać się to mało jeżeli chodzi o Endgame, ale to dopiero początek. Zresztą zapowiedziane są sezony, gdzie będą dodawane nowe aktywności. Ja bawiłem się całkiem dobrze póki co.

 

Edytowane przez Khold
  • Like 2
  • Thanks 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Khold napisał:

 

Dla kogoś może wydawać się to mało jeżeli chodzi o Endgame, ale to dopiero początek. Zresztą zapowiedziane są sezony, gdzie będą dodawane nowe aktywności. Ja bawiłem się całkiem dobrze póki co.

Malo? To wszystko brzmi rewelacyjnie! Poziomy na wzor kluczy z mythic+ w wowie to swietne rozwiazanie, nie moge sie doczekac w koncu diablo na ktore czekalem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z innym pytaniem ,wiadomo co do wymagan diablo 4 ? kupi sie komputer (laptop) do 3k by zagrac w diablo 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie przy oficialnej zapowiedzi podadza wymagania, beta nie była dobrze zoptymalizowana to ciezko powiedziec, ale za 3k komp do 1080p to pewnie jakos da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dominix1910 napisał:

pewnie przy oficialnej zapowiedzi podadza wymagania, beta nie była dobrze zoptymalizowana to ciezko powiedziec, ale za 3k komp do 1080p to pewnie jakos da rade.

powinien dac rade bo diablo 4 wychodzi tez na playstation 4 i xbox'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz poczekać z zakupem, to czekaj do premiery, będzie wiadomo co na ile da radę i coś dobrego dobierzesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki ćwierkają że 8 grudnia rusza preorder i poznamy datę premiery, która ma mieć miejsce w kwietniu 2023 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby oby, akurat wowika ogram i farma ale w diablo :D to może jeszcze jeden sezon w D3 się zaliczy i wymiana na nowszy i pewnie lepszy model ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
    • Widzisz musiałeś zjechać z zegara aby takie napięcie było stabilne i straciłeś wydajność względem stock z pudełka a na NV idzie zrobić i to prawie zawsze lepszy zegar niż na stock z mniejszym poborem prądu niż na stock i zyskać lepszą wydajność na radku tego nie zrobisz, ja zbiłem 120W względem stock ale to na zegarach 2100-2200 a stockowo bez zabawy z power limitem (plug and play) karta trzyma w grach 2500mhz no ale z takim zamiarem kupowałem tą kartę kupić topkę danej serii i zejść z poboru do max 250-270w, takiego RTX ludzie kupowali i robili 100W mniej a wydajność i tak potrafiła być lepsza niż bez UV, sideband zrobił bodajże na 3080 przy 0.77v zegar o 15mhz lepszy niż na stock  nigdy tego nie zapomnę chyba   Co do poboru prądu to dopiero od RDNA3 masz raportowany pobór całej karty a na poprzednich gen masz "gpuchip power draw" i to jest raportowany programowo pobór samego GPU wystarczy mieć watomierz, trochę obliczeń zrobić stratę na zasilaczu i reszte kompa i widać że nadal coś się nie zgadza  Jak cię ten temat interesuje to zerknij tutaj https://www.igorslab.de/en/radeon-rx-6950xt-rx-6750xt-and-rx-6650xt-review-with-the-energetic-crowbar/8/
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...