Skocz do zawartości
dawidoxx

Diablo 4 PC, PS5, XBOX

Rekomendowane odpowiedzi

Na ~35h gry miałem 3 crashe :E Nie wiem jak wam tak często leci gra. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jak dziala tu używanie broni (nekromanta) Jak nie mam przypisanej żadnej umiejętności to ataki zadaje tym co trzymam w dłoni czyli np miecz lub kosa jaką znajdę. Ale jak rozwinę jedną z tych umiejętności podstawowych tu już broni zwykłej nie mogę używać. To trzeb jakoś przestawić bo już zgłupiałem. ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dominix1910 napisał:

Używasz skilli, nie broni, broń daje tylko statystyki

Czyli jak znajdę lepszą broń co ma wieksze obrażenia to zwiększa to obrażenia tych skilli?

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Userkamil napisał:

Czyli jak znajdę lepszą broń co ma wieksze obrażenia to zwiększa to obrażenia tych skilli?

tak, ale też nie zawsze :E. nie ma jak w D3 że są główne statystyki i masz pokazane co nowy przedmiot i o ile procent zwiększa, Tutaj może być lepsza broń (Wyższe obrażenia) ale inne statystyki będą gorsze i ogólnie nie zwiekszy ci obrażen skilli. To samo z przedmiotami zbroi, niektóre moga zwiekszyc poziom jakiegoś skilla.

Ja ogólnie sprawdzam daną umiejętność, obrażenia i po zmianie na inny przedmiot, sprawdzam czy obrażenia się zwiększyły czy nie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dominix1910 napisał:

tak, ale też nie zawsze :E. nie ma jak w D3 że są główne statystyki i masz pokazane co nowy przedmiot i o ile procent zwiększa, Tutaj może być lepsza broń (Wyższe obrażenia) ale inne statystyki będą gorsze i ogólnie nie zwiekszy ci obrażen skilli. To samo z przedmiotami zbroi, niektóre moga zwiekszyc poziom jakiegoś skilla.

Ja ogólnie sprawdzam daną umiejętność, obrażenia i po zmianie na inny przedmiot, sprawdzam czy obrażenia się zwiększyły czy nie.

Nie tylko. Podobno level item też się skaluje z dmg. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekro lvl 25 wbity, teraz Druid w toku. :)

Nekro w samej becie ma chyba największą możliwą różnorodność buildów, niektóre kombinacje są naprawdę ciekawe.

Technicznie do DIV nie mam żadnych zastrzeżeń na wszystkich platformach jakich testowałem działa idealnie. Ani razu mi się gra nie wywaliła w trakcie ponad 40 godzin zabawy, dodatkowo optymalizacja również bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Userkamil napisał:

Sprawdzam tego nekromante i mam na wyposażeniu miecz ale jak wykonywać ataki tym mieczem?

Ja biję takim skillem 'Żniwa' na LPM.

@TheMr. Wracając do tematu, bo wczoraj mnie z gry wywaliło. :E

Chyba jednak coś poprawili po ostatniej becie, bo tam to rzeczywiście zużycie ramu na high teksturach, rosło po jakimś czasie do 30GB (ale dalej już nie). A teraz trochę pobiegałem i wygląda to tak (choć nadal powoli rośnie):
Tekstury medium:
Zb5DJQp.png

Tekstury high:
6Lj2QR8.png

Na high od razu pojawia się stuttering, więc niby jest 144hz ale z regularnymi dropami. Zdecydowanie lepiej grać z teksturami na medium jak ktoś ma taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba czas dokupić kolejne 16 bo u mnie ram  cały czas na limicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem tekstury hd, bo widziałem jak gra nagle pakuje wszystko do ramu i zaczęły spadać fps i był sttutering, z 130 do 70+, więc wróciłem na tekstury normal i reszta maks, i tak grafa ma zajęte 8gb według msi after., za to ram 10-13gb zależy od potrzeb i takie ustawienia są spoko, dobrze działa, dałem nawet locka na 100fps, nie potrzebuję nie wiadomo ile fps.

Nekro to ciekawa postać, kurde, będzie problem z wyborem pierwszej postaci nekro vs czarka. Niestety ale druid to najgorsza postać jaką przyszło mi grać, powolna, zbierająca dmg, trzeba non stop pić mikstury, gdybym nie miał miecza 2h w schowku który zwiększył dmg to było by jeszcze gorzej.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druid jest słaby w becie, bo jego kluczowa specjalizacja odblokowuje się dopiero w 2 akcie, więc tego zwyczajnie teraz nie ma.

Technicznie gra korzysta z zasobów na maksimum(w pewnych granicach)... i bardzo dobrze; do tego udostępnia większość technologii dziś dostępnych, w tym Direct Storage, które pakuje do VRAM całkiem sporo, czasem na pograniczu maksimum dostępnego.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet się skusiłem, chociaż nie jestem jakoś mega najarany ;)
Wygląda bdb, wczoraj trochę lagowało, ale bez crashy, więc te 3-4h przegrałem.
W porównaniu do POE wydaje mi się sztywne (np niektóre animacje) i mało dynamiczne, a niektóre rozwiązania po prostu ubogie.
Poczekam na spokoju do pełnej wersji i poczytam opinie, w którą stronę to poszło ;)
Póki co takie mocne 7/10 dla mnie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od razu wszedłem do gry bez kolejki ?.Pograłem 2 godz bez żadnych problemów więc jak najbardziej na plus na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim utworzyłem postać 10x crash. Zagrałem jakieś 2min 3x crash. Co chwilę error z run out of memory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś bez crashy.Pogralem trochę Rouge i jednak nie Barb a Rouge będzie moja pierwszą postacią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lagi, crashe, dropy fps ale dziś u mnie spokój.

Próbuję wilka pod kryty zrobić i huragan ale na razie średnio, jak zwykle caster lepszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury wysokie - 11-12GB VRAM

Tekstury średnie - 5-6GB VRAM

XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko alokacja...

Minimalną ilość VRAM na dany poziom tekstur macie podany w ustawieniach gry...

Średnie - 3 GB

Wysokie - 8 GB

Tak więc nawet wysokie spokojnie obleci 3080 10 GB.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ten boss co leci z niego nawet 8 legendarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomkill napisał:

gdzie jest ten boss co leci z niego nawet 8 legendarek?

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „ASHAVA SPAWN TIMES SATURDAY 5PM AND 7PM GMT SUNDAY 6AM AND 8AM BST”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mripper napisał:

To tylko alokacja...

Yhym, na wysokich teksturach żarło 160W z karty, na średnich mam 100W.

Wysokie tekstury są skopane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Yhym, na wysokich teksturach żarło 160W z karty, na średnich mam 100W.

Wysokie tekstury są skopane. 

A teraz przeczytaj kilka wiadomości powyżej. ;) Gra używa Direct Storage, zapcha cały dostępny VRAM. Na same tekstury wymaga tyle ile podają twórcy j/w. Czy "coś" jest skopane w tym zakresie czy nie, trudno ocenić w tej chwili. Wielu nie ma problemów z nimi, w tym np. ja.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mripper napisał:

To tylko alokacja...

Minimalną ilość VRAM na dany poziom tekstur macie podany w ustawieniach gry...

Średnie - 3 GB

Wysokie - 8 GB

Tak więc nawet wysokie spokojnie obleci 3080 10 GB.

Ale też obecnie jest beta.

Na zachodnich forach widziałem sporo wpisów, że ludziom 3080 10GB w becie nie styka i pojawia się stutter, zmniejszenie textur do medium i gra działa  poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest mnóstwo ludzi, którzy mają problemy. Jest też mnóstwo, którzy tych problemów nie mają. Jak to zwykle na etapie beta. Nie zmienia to faktu, że wymagania do premiery się nie zmienią, więc zapewne ogarną te problemy.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...