Skocz do zawartości
dawidoxx

Diablo 4 PC, PS5, XBOX

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, już mi wystarczy D4 do czasu premiery. Zrobione sorc na 25, barb na 8 (słaba postać) i nekro na 22 (najlepsza – najprzyjemniej się gra). Łuków nie lubię, druida nie lubię od czasów D2 ;)

Grałem na PC (5700X, 5600XT, 32 GB RAM) z detalami na max i w 1080p stałe 60 fps (blokada) bez spadków nawet podczas niezłej młócki z wybuchem zwłok itd. Problem z wydajnością (lagowanie) tylko przy teleporcie i ogólnie w mieście jak pojawiały się i znikały postacie innych graczy. Co ciekawe na PS5 nie ma żadnych spowolnień w mieście. Optymalizacja? Graficznie jednak jest bardzo, bardzo ładnie patrząc jakie gra ma wymagania czyli żadne. Ciągle podobają mi się detale. Jak można ją odpalić na 1030 GT w 1080p i da się grać płynnie na low tzn. postarali się. Na pewno bez porównania ładniej niż w D3 (Resurrected to dramat graficzny wg mnie, ulewa mi się na ją widzę).

Grało mi się lepiej na PC niż na PS5, jakoś jestem bliżej akcji pomimo tylko 24” calowego monitora vs 65” TV z 3 metrów. Obsługa pada za to bardzo na plus, zdecydowanie lepsza niż ta upośledzona z D3 – mam na myśli obsługę przede wszystkim drzewka umiejętności, wyposażania postaci w przedmioty itp.

Co do samej gry to widzę trzy wady na tą chwilę: 1) Za dużo pustych przestrzeni poza lochami, podziemiami itp. Na wolnej przestrzeni powinno być trochę więcej złego. 2) Misje poboczne powtarzalne i nudne, nie ma o czym mówić. Główna fabuła jak to w diablo… ujdzie. Powinni zatrudnić lepszego scenarzystę. Może w dalszej części gry to się polepszy, będzie więcej wyzwań jak z tym bossem co to spamuje legendarnymi. Ubiłem go z przyjemnością, więcej takich. 3) Wieczne loadingi strasznie denerwują nawet przy wejściu do byle piwnicy. Powiedział bym, że ekrany ładowania to żart i na pewno do poprawy.

Czy kupię? Myślę, że tak. Jestem fanem Diablo od ok. 25 lat zaczynając od D1. Premiera D3 była lata temu a H&S to coś dla mnie. Chętnie zapoznam się z pozostałymi aktami, zobaczę co graficy wymyślili a mam pewność, że jeżeli chodzi o design to będzie świetnie jak to u blizza. Na pewno kupię na PC na premierę lub jakiś czas po jak minie szał na serwerach. Jak stanieje do stówki to pewnie i na PS5 używkę.

Edytowane przez crux
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie klasy zrobione na 25 lvl, wszystkie poboczne zadania oraz lochy(wielokrotnie). Miło spędziłem ponad 50 godzin przez te dwa weekendy. Nie mogę się doczekać premiery.

Nie ma większego sensu oceniać balansu klas na podstawie tak małego wycinka gry oraz faktu, że w becie drop legend został podkręcony 3-krotnie, względem tego, co będzie na premierę, ale pewne wnioski można już wyciągnąć:

1. Prawdopodobnie najwolniejszą i relatywnie najsłabszą klasą na etapie rozgrywki fabularnej/wbijania kolejnych leveli jest druid. Niczym szczególnym się nie wyróżnia, brakuje mu mobilności, a specjalizacje w odróżnieniu od pozostałych klas odblokowuje dopiero w 2 akcie.

2. Następny w kolejności jest barbarzyńca, którego można "skonfigurować" na rozsądne obrażenia(krwawienie+ciernie), ale ze względu na ciągłą walkę w zwarciu i nieliczne umiejętności, które znacząco redukują otrzymywane obrażenia/uwalniają od efektów DOT sprawia, że jego "przeżywalność" pozostaje dyskusyjna.

3. Paradoksalnie łotr skonfigurowany na walkę w zwarciu jest takim właśnie... lepszym barbem. Zadawane obrażenia są porównywalne pomiędzy tymi klasami, ale łotr ma znacznie lepszą mobilność oraz umiejętności obronne. Łotra można również "stworzyć" na walkę z dystansu lub miks obu.

4. Nekromanta wydaje się absolutnie niesamowity pod kątem zadawanych obrażeń, gdzie pewnie w/w 3 klasy razem wzięte więcej nie robią na tym etapie rozgrywki(25 lvl). Nekro w becie ma przynajmniej 5-10 różnych buildów(opartych na specyficznych legendach) i każdy z nich jest bardzo mocny. Dodatkowo mając praktycznie darmową armię szkieletów+golem czyszczenie "śmieci" jest szybkie i efektywne, nie wspominając już, że tankują oni też większość obrażeń "przychodzących". Chyba jedyna klasa w becie, gdzie niesamowity build można również złożyć koło podstawowej umiejętności(bone splinters +crit również z umiejętności drzewka, legenda + klejnot). Wyobrażam sobie, że w obecnej postaci, buildy solo pod endgame będą znacznie mocniejsze niż buildy oparte na minionkach. Dyskusyjnie Nekro można obecnie uznać za najmocniejszą klasę i fakt, że u mnie jest poniżej Sorki wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie posiada on praktycznie żadnych umiejętności zwiększających jego mobilność.

5. Sorka to praktycznie tank w tej grze mając na uwadze jak silne ma umiejętności obronne, a do tego jedyna klasa, której podstawowy zasób(mana), odnawia się tak szybko, że w zasadzie nie ma potrzeby generowania jej za pomocą podstawowej umiejętności. Dodatkowo Sorka ma bezdyskusyjnie najlepszą mobilność za pomocą umiejętności - teleport, które zapewnia również całkowitą niewrażliwość w trakcie i przerywa jakiekolwiek efekty CC oraz DOT, które paraliżują jej możliwość poruszania/zadają obrażenia. Mając na uwadze, że kolejne poziomy tej umiejętności zmniejszą jej CD, przypuszczam, że w końcowej rozgrywce będzie można używać tej umiejętności tak co 3-4 sekundy. Obrażenia jakie Sorka zadaje są tylko minimalnie poniżej tego, co Nekro potrafi w becie, ale są one wygodne typu "postaw 2 hydry i one zrobią robotę, a Ty sobie rób w tym czasie, co chcesz". Dodatkowo umiejętności obronne Sorki są obecnie absolutnie najlepsze, można mieć spokojnie 3-4 warstwy defensywne i tankować prawie wszystko w grze. Wspomniany teleport zapewnia również redukcję obrażeń po użyciu(odpowiednia umiejętność) + inne umiejętności defensywne, bariera jest absolutnie top tier i ma świetną synergię z innymi umiejętnościami. Spodziewam się, że bardzo wiele osób rozpocznie przygodę Sorką w Diablo IV.

Słowem zakończenia jeszcze - jestem w pewnym sensie zadowolony(pomimo, iż rozumiem, że to tylko wyciąganie dodatkowej kasy od graczy), że premierę rozłożyli na dwie tury(2 i 6 czerwca), abstrahując już od gigantycznych kolejek, rozgrywka z opóźnieniem 150-200 ms do serwera i ciągłymi brakami odpowiedzi("lagi"), nie jest przyjemna.

Edytowane przez Mripper
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeszcze jutro i koniec bety,i chcialbym sie spytac czy bedzie reset postaci czy w dniu premiery diablo 4 bedzie mozna grac postacia co w  becie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakby diablo 4 kosztowalo na pc 200zl a nie 350zl;/ ale z drugiej strony grac bedzie mozna 1000+godzin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można, ale czy będzie sens itd to czas pokaże, nie wiemy jak będzie wyglądać end game, jak na dłuższą metę to będzie "grywalne". Zobaczymy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mripper napisał:

Będzie całkowity reset.

Niestety ale jedyne co można mieć później dzięki becie, to jakieś głupoty ozdobne. No a już się cieszyłem, bo mi sporo legend wydropiło :E.

Cytat

 

Jeśli bowiem spełnicie określone wymagania, zdobędziecie specjalne nagrody przypisane do konta, których będziecie w stanie używać po premierze pełnej wersji Diablo 4.

  • Tytuł Pierwsza Ofiara: za dotarcie do Kiowosadu jedną postacią
  • Tytuł Wczesny Odkrywca: za awansowanie na 20 poziom jedną postacią
  • Przedmiot ozdobny Wilcze Nosidło Bety: do zdobycia za awansowanie na 20 poziom jedną postacią

 

https://www.eurogamer.pl/diablo-4-beta-postepy-czy-mozna-zachowac

Dobrze mi się w to gra, idzie się odprężyć przy tej grze :D.
Nie chce bronić chciwości Blizzarda, ale w sumie patrząc na to jak długo wspierają Diablo jako grę, to nie wychodzi aż tak tragicznie wydanie tych 350 zł. Porównując do opłacalności choćby Call Of Duty, to robi się normalnie deal życia ?.

Na jakim poziomie trudności gracie? Na tym easy, czy tym trochę trudniejszym?
Ja z racji, że nie mam zbytnio doświadczenia z Diablo to wybrałem ten najłatwiejszy. Przełączyłem się jednak dzisiaj na ten trudniejszy, bo gra nie stawiała praktycznie żadnego wyzwania. Mam itemka, co mi regeneruje HP wraz z zabijaniem i przez to grając na tym easy nie miałem ani jednej sytuacji, żebym musiał wykorzystać więcej niż jednego potionka (a to i tak przez moje lenistwo w przesuwaniu się postacią, a nie ze względu na typową trudność).

Co do errorów, to jak zmniejszyłem tekstury na medium, to przestały się wydarzać. Tylko nie rozumiem trochę tego, bo gra sugeruje, że tekstury "wysokie" wymagają 8GB VRAM, a tyle mam :E. No nic, beta :E. Chociaż może to przez rozdzielczość, bo gram w 4k.

 

  

Godzinę temu, tomkill napisał:

jeszcze jakby diablo 4 kosztowalo na pc 200zl a nie 350zl;/ ale z drugiej strony grac bedzie mozna 1000+godzin 

Właściwie to ok 430 zł, bo wypada kupić wersję z przepustką sezonową, a nie tylko część kontentu.

 

Edytowane przez hajapackage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta beta uświadomiła mnie że wcale nie mam tak dużej ochoty na granie w H&S jak mi się wydawało. Także raczej na premierę gry nie kupię, tym bardziej ze względu na cenę. Ogólnie fajnie mieć pod ręką coś do odmóżdżenia się i pogrindowania, ale brakuje mi tu jakiejś głębi w mechanikach gry. Bez tego nie jestem w stanie pograć dłużej i szybko się nudzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi z ta kamera, sa lokacje ggdzie oddala, a wiekszosc rozgrywki przybvlizona jest. Jak dla mnie wolalbym taka oddalona bo czuje sie jabbym gral z jakims FOV 50.

Brak opisu.

Brak opisu.

Alokacja ramu i vram niezla :D

Brak opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mi się D4 nie podoba. Straszliwie obrzydliwie realistyczna jest ta gra. D2 miało fajną pikselową grafikę 2D, D3 miało też ok grafikę 3D, trochę stylizowaną, nawet kolorową i ciekawą, w miarę mi się obie części podobały. Jedynka to staroszkolny klasyk z lat 90-tych, też pikselowy (i dobrze). Przeszedłem te trzy pierwsze części. W trójkę grałem kilka miesięcy po premierze w 2012 ale jednak wolałem Battlefield 3 + Guild Wars 2. Czwórka niestety kompletnie mi nie pasuje. Raz, że nie mam tych samych upodobań co dawniej, dwa, mam szersze zainteresowania, a trzy, że ta gra nie przypomina poprzednich. Nie wydaje się skierowana w fanów trójki (do których się nie zaliczam, ja po prostu trochę w nią pograłem, przeszedłem gdy była nowa). Zero frajdy, zero przyjemności, zero pozytywnych odczuć. Tylko negatywne. Wzięli aspekty poprzednich części, które mi się najmniej podobały i podkręcili je do maksimum. W D2R grałem trochę po premierze, nie podobała mi się tak jak stara dwójka, zwróciłem, odzyskałem 100% pieniędzy. Tego nawet nie będę próbować. Z gier Blizzarda może zagrałbym w Overwatch 2 albo ewentualnie w WoWa (w którego grałem w latach 00-wych). Obecnie grywam w ekonomiczne city buildery, wyścigowe oraz w Pokemony. Więc mam w co.

  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix.

Może w pełnej wersji dodadzą opcję ustawienia kamery(mam taką nadzieję), ale póki co jest jak jest. Jeśli chodzi o RAM i VRAM to już to wałkowaliśmy tutaj. :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czwórka w ogóle się nie podoba... Jako wielki fan serii i ogólnie H&S mogę powiedzieć, że ta gra w ogóle mnie nie wciągnęła. Grafika jakaś taka nijaka, przeciwnicy ciągle Ci sami, bossy to tylko powiększone zwykłe moby... Grałem necro i żaden skill mi nie podpasował. Na prawdę ciężko mi tu jakiś pozytyw znaleźć. Nawet taka podstawa jak systemów itemów mnie wkurza. Dobrze, że była ta beta, bo teraz wiem że gra nie warta tych 350zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukibossss napisał:

Grafika jakaś taka nijaka

Pokaż mi hack n slash który tak wygląda graficznie (poza wolcenem który mimo że jest 2 lata po premierze jest trochę niedorobiony po patchach)

ultra.jpg

Edytowane przez Broly
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BrolyChodzi mi po prostu o nudne lokacje, no bo taka jest prawda, że są strasznie nudne. W diablo 2 było o wiele lepiej. Grafika może być najlepsza na świecie, ale to nic nie znaczy jak cała reszta jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukibossss napisał:

@BrolyChodzi mi po prostu o nudne lokacje, no bo taka jest prawda, że są strasznie nudne. W diablo 2 było o wiele lepiej. Grafika może być najlepsza na świecie, ale to nic nie znaczy jak cała reszta jest do bani.

Dostaliśmy w becie mały % kontentu plus była zamknięta beta z end game, dostała dobre opinie i feedback.

Ja bym się nie martwił do czasu aż będzie można ograć całą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na pewno grę ogram, ale po prostu nie mam takiego ciśnienia na premierę jak to było w przypadku Diablo 2/3 gdzie praktycznie z ku*asem w łapie się siedziało i pykało. Za tych czasów siedziałem całe noce bo tak mi ta gra się podobała, a przy becie pograłem jakiś czas i wcale mnie nie ciągnęło. Nie wiem, może po prostu stary się robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lukibossss napisał:

@BrolyChodzi mi po prostu o nudne lokacje, no bo taka jest prawda, że są strasznie nudne. W diablo 2 było o wiele lepiej. Grafika może być najlepsza na świecie, ale to nic nie znaczy jak cała reszta jest do bani.

Co dokładnie jest tu nudne a w D2 nie było? Jakiś ss z porównaniem bo otoczka lokacji jest dość szczegółowa i klimatyczna w D4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominix1910Długo nie grałem, ale lokacje ciągle były takie same, szczegółów mało. Przez większość czasu cały ekran biały, bo widzę sam śnieg. Potwory powtarzalne, a bossy to zwykłe moby powiększone x2... No jeśli takie coś Ciebie rajcuje, no to na prawdę musisz być fanboyem. System itemów jak z gier mobilnych. Drzewko tylko udające, że jest rozbudowane, te atrybuty do skilli to przecież śmiech na sali.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukibossss napisał:

@Dominix1910Długo nie grałem, ale lokacje ciągle były takie same, szczegółów mało. Przez większość czasu cały ekran biały, bo widzę sam śnieg. Potwory powtarzalne, a bossy to zwykłe moby powiększone x2... No jeśli takie coś Ciebie rajcuje, no to na prawdę musisz być fanboyem. System itemów jak z gier mobilnych. Drzewko tylko udające, że jest rozbudowane, te atrybuty do skilli to przecież śmiech na sali.

To pokaż mi jak bardzo jest różnorodne d2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze mamy 1akt i taki jest tam klimat, zapewne inne akty będą w innym klimacie, mi bardziej przeszkadzały kopie dungeonów, bo co wszedłem to widać kopia w kopię, co robiło się nudne, żeby chociaż każdy dung miał coś swojego a nie był kopią "kolegi".
Śnieg śniegiem, tutaj też czasem bywało pustawo, sporo dreptania od punktu do punktu bez wierzchowca, ale samo pykanie, gameplay jest ok i czekam na premierę i wtedy się zdecyduje czy brać czy nie.
Staty akurat mało znaczą, ale też mieliśmy tylko 25lvl, ja nie miałem maksowanego sprzętu, ale widać że 20 do inta/siły itp niewiele wnosi w końcowym rozrachunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekro dużo mocniejszy niż barbarzyńca 

Na 13 lvl rozwaliłem bossa a barbarzyńca 20 lvl i nie miałem szans 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, lukibossss napisał:

@Dominix1910Długo nie grałem, ale lokacje ciągle były takie same, szczegółów mało. Przez większość czasu cały ekran biały, bo widzę sam śnieg. Potwory powtarzalne, a bossy to zwykłe moby powiększone x2... No jeśli takie coś Ciebie rajcuje, no to na prawdę musisz być fanboyem. System itemów jak z gier mobilnych. Drzewko tylko udające, że jest rozbudowane, te atrybuty do skilli to przecież śmiech na sali.

Sam I akt w D4 ma więcej różnorodności niż wszystkie w D2 :E No ale jak się nie chciało całej mapy zwiedzać, no to mamy problem. Szczegółów mało? Słucham? Widziałeś co się działo na 2/3 planie?

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barba wbiłem na 20 i nie przypadł do gustu. Teraz czarodziejem, na wyższym poziomie trudności i jest miła przechadzka :D - postać do totalnego nerfu. Po kilku ładnych H w grze, jestem nadal na TAK. Świat powinien, mieć więcej regionów z większym levelem od naszego, bez skalowania. Dobrze oceniam odskok, daje to możliwośc microwania - tego powinno być więcej. 

Problemem są nudne generowane z automatu lochy ?... ile lat robią grę ? 1-2-5 .. ?.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy jaki diablo 4 mialo budzet ile milionow dolarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób pisało, że biało, śnieg, nudno. Dajcie grze szansę. W zeszłym roku był krótki film (link poniżej) gdzie było widać różne lokacje, myślę, trochę jeszcze polatamy ;) Teraz już rozumiem co to za stwór ze szkatułą (2:15) i jak jest jego rola ;) 

 

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...