Skocz do zawartości
dawidoxx

Diablo 4 PC, PS5, XBOX

Rekomendowane odpowiedzi

Można ustawić rozdzielczość w diablo 4 na niższą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kelam napisał:

 

@m1chal3kA jak dla mnie dobrze, że chłop ma swoje zdanie i potrafi je uzasadnić. Przynajmniej wiadomo, że nie posmarowane. Cała reszta ytuberów tylko nakręca ochy i achy, na zasadzie przedłużenia marketingu producenta, bo inaczej tego nazwać nie można. Ale tak zawsze jest przy tych największych premierach topowych marek. Imo z tego co widzę, poza zwalonym ui, chyba najbardziej cośik nie tak jest z itemizacją. Znów legendy to śmiecie. Ale już w d3 z tym było tak sobie. 

Ma swoje zdanie które polega głównie na narzekaniu - takie to polskie. Kiedyś to było lepiej i diablo było lepsze. Przypominam to jest beta a okres 3 miesięcy w gamedevie to całkiem sporo na wprowadzenie poprawek. Mam prawie 40 lat a bawię się jak dziecko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzeka, ale jednak uzasadnił swoje zarzuty. Można się zgadzać lub nie, ale to jest bardziej merytoryczne niż np. twoje bawienie się jak dziecko. Imo przez 3 miechy nic nie zrobią poza ewentualnym poprawieniem stabilności gry. Ja tam d4 ogram jak każde diablo i sam ocenię (na pewno nie na premierę), ale nie mam klapek na oczach - blizz to już od dawna nie jest topową ekipą, właściwie od lat dołuje i bawi mnie te święte oburzenie, że ktoś śmiał śmieć skrytykować nowe diablo. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci goście na tych filmach co krytykują Diablo 4 bo kiedyś to było a teraz to nie to chyba przespali epokę. Sam gatunek ewoluował przez lata a oni zatrzymali się mentalnie na Diablo 2. Wystarczyło powiedzieć że Diablo 4 to taki miks najlepszych mechanik z D2 i D3 + nowe rzeczy + elementy MMO i tyle. Jak komuś nie pasuje taka sytuacja niech idzie grać w Immortala.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytykować można, nawet trzeba ;p. Jednak jak gość pisze, że lokacje są płaskie, puste i monotonne, kiedy jest odwrotnie. Jest świetna wertykalność z wchodzeniem, schodzeniem z różnych wysokości, zróżnicowanie środowiskowe i wieloma detalami w oprawie. Albo mówi, że nie ma porównywania itemów, a takie porównanie jest w tej grze (tylko jeden znaczek trzeba ustawić w opcjach). Czy też twierdzi, że to nie jest beta. No tak bo pełna wersja wychodzi na dniach :E. To ja nie wiem czy to jest idiota czy tylko udaje. Typa nie znam, ale filmik pod kliki i wyświetlenia, więc dla kasy. Zgadzam się może z ledwo 20% tego co gadał. O miksturach, walce i klimacie uniwersum już pisałem w poprzednich postach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bocieque napisał:

Typa nie znam, ale filmik pod kliki i wyświetlenia, więc dla kasy. Zgadzam się może z ledwo 20% tego co gadał. O miksturach, walce i klimacie uniwersum już pisałem w poprzednich postach.

Nie bardzo rozumiem gdzie tutaj brakuje klimatu uniwersum, przecież seria nigdy nie oferowała super gęstej atmosfery. w D4 IMO nie jest gorzej w niż w D2, a zauważalnie lepiej niż w D3.

System miksturek jest idealny - nie ma bezsensownego spamu, a trudność walk można z łatwością kontrolować poprzez częstotliwość ich zrzucania przez bossów i przeciwników. Mechanika znana z D2 to głównie nostalgia, będąca dziś rozwiązaniem archaicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyroków nie ma co wydawać, bo ta beta, to jest liźniecie gry. Oby tylko endgame był jakoś przemyślany, bo szczerze ten z d3, to mnie już momentami nudził. Dobre wyniki robiłem moim barbem w eu w gr, ale ile można. Tymczasem lekko offtopując, ogólnie co do gier arpg tego typu, to pyknąłbym najchętniej w takiego maksymalnie odpicowanego Van Helsinga nowej generacji:-P. Przy jedynce bawiłem się elegancko, mimo tego indyczego smrodku budżetowej gierki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem 25 lvl, wyczyściłem mapę, ubiłem world bossa, prawie ubiłem Rzeźnika (xD), pofarmiłem itemy na tym mobku 35 lvl i mam mieszane uczucia.

Pod względem graficznym jest bardzo spoko, klimat mroczny, dla mnie może nawet trochę za bardzo, ale to kwestia gustu i wiem, że większości się raczej podoba. Nie wiem do końca, po co jest ten cały edytor postaci, gdy w sumie większości wybranych tam rzeczy i tak nie widzimy podczas gry. Szkoda na to zasobów.

Bije się przyjemnie, systemu skili jeszcze nie oceniam, bo na to za wcześnie. Bonusom z legend (a tych w sumie spadło mi zaskakująco dużo) trochę brakuje wyjątkowości, choć tutaj znowu trzeba poczekać i zobaczyć, co będzie później.

Kasztanem w tej grze są lochy i ich powtarzalność. Spodziewałem się, że będą je robić z modułów, ale w becie wyglądało to fest jak kopiuj-wklej. Do tego występujący w nich backtracking trochę męczy, szczególnie gdy się robili kilka podobnych jeden po drugim. 

Widok bym też trochę oddalił — po odpaleniu gry myślałem, że gram z zoomem :D 

Brakuje mi przezroczystej mapy, wyświetlanej bezpośrednio na ekranie rozgrywki, ale skoro lochy są tak upośledzone, to nie jest to taki must have.

Beta działała zaskakująco dobrze, było kilka niewidocznych ścian, z 3 razy mnie wywaliło, ale grałem już w bety, gdzie nie działała połowa funkcji, więc jestem pod wrażeniem.

D4 mi trochę za bardzo śmierdzi Immortalem i po części dlatego nie jestem tak entuzjastycznie nastawiony, jak przed zagraniem w betę. Mam nadzieję, że end game będzie ogarnięty i Blizz ma jakieś sensowne plany rozwoju. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m1chal3k napisał:

Ma swoje zdanie które polega głównie na narzekaniu - takie to polskie. Kiedyś to było lepiej i diablo było lepsze. Przypominam to jest beta a okres 3 miesięcy w gamedevie to całkiem sporo na wprowadzenie poprawek. Mam prawie 40 lat a bawię się jak dziecko. 

Dobrze ze ludzie narzekaja bo poprostu tok zmian w grach idzie w bardzo zlym kierunku, to co kiedys bylo hobby dla entuzjastow od entuzjastow teraz czesto jest tylko polem do eksperymentow "jakie by tu zagrywki psychologiczne wsadzic" przeprowadzanych w korporacjach przez teamy ludzi ktorzy w zyciu w to nawet nie beda grac, chca tylko kase. To ze ty sie bawisz jak dziecko to niespecjalnie cokolwiek znaczy, moj ojciec bawil sie jak dziecko siedzac codziennie w kasynie. Zeby bronic Activision-Blizzard po tym co przez ostatnie lata robil to trzeba miec mocny syndrom sztokholmski.

Gierka ma ewidentnie mocny feeling Diablo Immortal, ale myslalem ze bedzie jeszcze gorzej. IMO moze nie chca byc nachalni na premiere i dopiero po jakims czasie zacznie sie szalenstwo pay2win itp itd 

A co do czasu do premiery, nie wiem jak dziala gamedev, ale w ogolnie w software developmencie 3 miesiace to tyle co nic. Przy tak duzym skomplikowaniu aplikacji to przypuszczam same testy ostateczne moga tyle zajac.

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni pograłem na konsoli i teraz na PC odpaliłem. W szoku jestem jak dobrze zrobili sterowanie na padzie. Do tego stopnia, że po chwili grania na myszce od razu wróciłem do pada. Na PC ten cały HUD jakoś lepiej wygląda i jest mniejszy. Sama gra czyste złoto i szkoda, że to tylko beta. Ciekawe czy na premierę ogarną te tekstury na 16gb ramu czy jednak bedzie trzeba do sklepu lecieć po 32  

Jak ktoś chce kod do bety to prosze kto pierwszy ten lepszy ;)

8BWN-8WPX-9PJ9J-RXT9-MQB9

CM6H-TP3L-R94D9-93CX-6HPR

Edytowane przez Userkamil
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 klasy ograne na tyle, na ile to obecnie możliwe(25 lvl), Ashava ubita, dla rozrywki farmie sobie jeszcze aspekty pod Duida i Necro.

Mnie w trakcie zabawy nie wyrzuciło z gry ani razu, zalogowałem się też bez problemu o punkt 17. ;)

Całościowo gra mi się przyjemnie, znaczenie lepiej niż jak sobie przypomnę betę Diablo III. Zdecydowanie najbardziej przemawia do mnie klimat, który jest mroczny, "gęsty" i przywodzi na myśl pierwsze Diablo. Lilith na duży plus. 

Drzewka umiejętności to takie nieco rozbudowane Diablo II, przypuszczam, że sprawdzi się całkiem dobrze mając na uwadze, że ostatecznie modyfikacji("gra planszowa"), będzie bardzo dużo. Balansu obecnie nie ma sensu oceniać.

Technicznie jest dobrze, można grać nawet na wiekowym kasztanie, ale też niczego innego się nie spodziewałem. Blizzard zawsze robi swoje gry tak, aby nie ograniczać sobie puli użytkowników(klientów). Jest to powiązane z pewnymi uproszczeniami, szczególnie jeśli ktoś zacznie ich szukać. Nie zmienia to faktu, że nic tutaj, nie razi w oczy, a wiele drobiazgów może cieszyć. Oczywiście nie brakuje "ścinek", znikających bram/ścian, czasem i tekstur, ale to naturalne w przypadku bety.

Popieram, to co wcześniej zostało napisane, że lochy po kilkunastu razach robią się nudne, ale przypuszczam, że te obecnie dostępne są najbardziej generyczne i endgame będzie wyglądał zdecydowanie lepiej. Przedmioty na obecnym etapie mogę podsumować - OK, wszystko wedle standardowego, ubitego przez lata schematu. Legend zebrałem dość dużo(około 30 w sumie), ale z tego 11(6+5), z samej Ashavy. Mając na uwadze, że nie jest najwyższy tier przedmiotów - wygląda to rozsądnie.

Z zasady nie kupuję gier w formie preorderów, ale w przypadku Diablo IV zrobiłem wyjątek i nie żałuję. Już wiem, że "utopię" w tej grze setki jeśli nie tysiące godzin, a więc te 80 euro jest bez znaczenia w takim kontekście.

Edytowane przez Mripper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 2 kod nie działa, a chciałem sprawdzić. @Userkamil  zapewne ktoś go wziął. Patrząc po jakim czasie, nie jestem ninja :szczerbaty:

Z racji tego, że "wszyscy" grają w D4, to ja odpaliłem D2R i gram Amazonką pod łuk.

Edytowane przez Reddzik
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma cisnienie to na Enebie macie kody po 5 euro ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta do jutra, na jeden dzień?!, nie miałem ciśnienia, ale teraz może sam bym sprawdził, z drugiej strony, gdyby był to piątek to może i bym się skusił, na cdkeys po 27zł jest klucz do bety. Za krótko xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tekstury ultra trzeba ściągać? gdy i tak się dam maks medium przy 16gb ram? Odznaczyłem chyba to nic mi nie da :P  zobaczę, może pogram jak nie będzie kolejek, jestem piwo do tyłu ?

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden fajny detal względem konsoli a pc. Jak powoli gałkę wychylimy to postać powoli idzie. Na PC jest jakiś przycisk odpowiedzialny za to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawość w nowym diablo pojawi się wielka trójca? Oraz siły niebios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny tylko na battlenet? .... Kiedy to będzie po 200 PLN latać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raul_ole napisał:

Dostępny tylko na battlenet? .... Kiedy to będzie po 200 PLN latać?

Nigdy? :E Diablo III pierwszą promkę miał grubo później. I to tylko -20%, później dopiero weszło -50%. Ale szykuj minimum 40€. 

 

3 postacie 25 lvl wbity.

 

Balans postaci: 1. Czarka 2. Rogue 3. Barb. 

Czarka pod błyskawice jest OP. Rogue pod melee jest blisko bycia OP, brakuje mu 5-7 talentów, od 30 poziomu się zacznie. Barb wymaga albo buffa albo później ma jakiś klasowy quest bo generalnie jest po prostu bardzo słaby. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zawsze czegoś brakuje ale już tu nie kilka razy a kilkadziesiąt czytałem że coś bardzo rychłego się może zaraz stać i tyle rozczarowań... Ja może też jestem tym już zmęczony ale widzę że inni jeszcze w innym sensie bo jakby pijani Jak im czinczyki dają zdjęcia ze swoich szpiegowskich satelit to zaraz pewnie zobaczę jakąś modyfikacje na aliexpess tych dronów co mi w kółko wciskają że jakieś Temu oddaje za darmo Ale mądrego dobrze posłuchać jaki jest twój pogląd na kierunek w którym ten konflikt zmierza. Ukraińcy zaskoczą? Czy Francja zacznie tłuc ruskich na Ukrainie?    
    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...