Skocz do zawartości
coffeinee

Drukarka drukuje na czarno z kolorowej kasety ale kopiuje z niej w bardzo słabej jakości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nie znalazłam w instrukcji ani w internecie rozwiązania na mój problem.

 

Otóż z oszczędności mam tylko jedną kasetę pełną - kolorową nową ale już na niej drukowałam poprawnie, czarna jest zupełnie pusta, ale włożona do drukarki.

I drukuje mi dobrze z plików, nawet na czarno ładna jakość, z tej kolorowej kasety bo tak zaznaczyłam w opcjach. Mam zaznaczoną wysoką jakość wydruku.

 

Minusem jest tylko to, że kserowanie nie działa poprawnie, przetarłam suchą szmatką szybkę.

Kseruje się w bardzo złej nieczytelnej jakości, tak blado nawet sam tekst. Kolorowe strony z gazet kseruje w miarę poprawnie oprócz tekstu.

Kserując naciskam przycisk Color, bo to oczywiste że jak nacisnę Black a nie mam wcale tuszu czarnego to wydrukuje się pusta strona.

Czy da się to jakoś obejść albo ustawić? Chodzi o to żeby kserowało wyraźnie na czarno z kolorowej kasety

Czy jednak trzeba będzie kupić tą czarną kasetę nową?

 

Wiem, że da się zeskanować i wydrukować ale nie o takie obejście mi chodzi. Skanuje się też poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanować do pdf, drukować pdf :E

Wyskoczyłem z moją genialną propozycją przed doczytaniem do końca :boink:

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak da się tak i tak zrobiłam ale chodzi o to żeby urządzenie wykonywało swoją funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Dla "oszczędności" korzystasz z kilkukrotnie droższego kolorowego tuszu w miejsce czarnego? Aha.

 

Jeżeli chcesz by urządzenie drukowało i kopiowało na czarno to trzeba wymienić w nim zużyty czarny tusz. Innych magicznych sposobów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle czesto zamiast pomocy jest ocena. Kolorowy tusz Canona nie jest kilkukrotnie droższy. Przynajmniej do tego modelu prawie nie ma roznicy. Jakiś czas temu kupilismy tusz kolorowy xl i czarny l bo nie bylo xlki. czarny sie skonczyl, a z kolorowego rzadko korzystamy wiec nie chcemy wydawac kolejnej stowy albo i wiecej. swoje oceny zostaw dla siebie i sam oszczedz- na glupich komentarzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle czesto zamiast pomocy jest ocena. ... swoje oceny zostaw dla siebie i sam oszczedz- na glupich komentarzach

 

 

Napiszę bardzo mądry komentarz bez oceny.

 

 

Kup nowy czarny tusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest kupno czarnego tuszu.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenie nie posiada ręcznej kalibracji skanowania, tak, żeby zmienić balans kolorów, to niestety nie da się. W większych urządzeniach jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy tusz Canona nie jest kilkukrotnie droższy. Przynajmniej do tego modelu prawie nie ma roznicy.

Faktycznie nie jest. Ale jest o wiele mniej wydajny więc ostatecznie taki wydruk jest kilkukrotnie droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz od 4 dyszek czarny tusz (zamiennik)....

Jest tanio i nie jest to stówa.

Innego sposobu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...