Skocz do zawartości
KumKwat

Pomoc przy podłączaniu amplitunera do TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciał bym napisać, że jestem w tej kwestii kompletnie zielony i potrzebuję pomocy:D

I przepraszam za masę kurzu, sprzęt chwilę już stoi u rodziców i boję się tykać żeby nie rozłączyć czegoś przypadkiem:D

 

Posiadam następujący Amplituner: Denon AVR-1509

oraz odtwarzacz Denon DVD-1740

Do tego podłączone 2 pionowe głośniki + 2 narożne głośniki Wharfedale WH-2 + jeden płaski głośnik nad TV + sobwoofer.

 

900a372e4ea9a1ed38810cb7235e61ae.jpg

23000236436e8d5f31315037994fa446.jpg

 

Dodatkowo TV -Sony Bravia KDL-46V5500 z takimi wejściami:

 

12f8bf8fc7b17f97a41133064d551bad.jpg

29d8f2716c7454fa53a14cbb73079d5f.jpg

 

Moje pytanie brzmi - w jaki sposób oraz jakim kablem mogę odtwarzać dźwięki z telewizora na tym zestawie? Przykładowo dźwięki z odtwarzacza pięknie słychać etc; ale chciał bym też np móc odtworzyć muzykę w chromecascie (czyli na TV) lub ogólnie w jakiejś aplikacji na TV aby ten dźwięk w pełni rozchodził się na zestawie głośników

 

Dzięki serdeczne za pomoc!

Edytowane przez KumKwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzucił bym szarą wtyczkę kabla optycznego z odtwarzacza do telewizora a dźwięk z odtwarzacza wprowadził bym chinchami do amplitunera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi - w jaki sposób oraz jakim kablem mogę odtwarzać dźwięki z telewizora na tym zestawie? Przykładowo dźwięki z odtwarzacza pięknie słychać etc; ale chciał bym też np móc odtworzyć muzykę w chromecascie (czyli na TV) lub ogólnie w jakiejś aplikacji na TV aby ten dźwięk w pełni rozchodził się na zestawie głośników

TV posiada optyczne cyfrowe wyjście audio. Amplituner posiada aż dwa cyfrowe optyczne wejścia audio(pic rel). Podłącz tak jak masz podłączone DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV posiada optyczne cyfrowe wyjście audio. Amplituner posiada aż dwa cyfrowe optyczne wejścia audio(pic rel). Podłącz tak jak masz podłączone DVD.

 

Dzięki za odpowiedź, jesteś w stanie mi pokazać który kabel i gdzie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV z tyłu masz dwa Eurozłącza, potem rząd czinczy, potem masz taki kwadratowy, przy czarnej śrubie, opisane złącze Digital Audio Out.

W amplitunerze masz z lewej strony patrząc od tyłu masz OPT-1 zajęte przez kabel od DVD, a OPT-2 jest wolne i tu podłącz kabel optyczny od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej wejścia teoretycznie podłączone. Teraz tylko nie mam pojęcia jak ustawić programowo aby przekazywało dźwięk do wzmacniacza. Teoretycznie ustawiłem w nim na source TV/CBL - nic. Mam tam jeszcze VRC/V.AUX/TUNER/CD/AUX/iPod/ CDR/TAPE i DVD/HDP przy którym zapala się ikonka Auto przy INPUT oraz napis zmienia się na D=OPT1 a potem na:

 

90ce51a23e9426d10c475fd61cae287f.png

 

Zarówno przy podłączeniu do OPT1 i OPT2 nie ma dźwięku na sprzęcie tylko dalej na tv. Telewizor jak by nie widzi zmiany, nie ma jakiegoś przestrojenia dźwięku ani nic więc chyba w tv coś trzeba przestawić na wylocie dźwięku?

Edytowane przez KumKwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi - w jaki sposób oraz jakim kablem mogę odtwarzać dźwięki z telewizora na tym zestawie? Przykładowo dźwięki z odtwarzacza pięknie słychać etc; ale chciał bym też np móc odtworzyć muzykę w chromecascie (czyli na TV) lub ogólnie w jakiejś aplikacji na TV aby ten dźwięk w pełni rozchodził się na zestawie głośników

Podłącz DVD i Chromecasta i telewizor po HDMI bezpośrednio do amplitunera.

 

Masz akurat 2 wejścia i 1 wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba coś ustawić w TV. U mnie można wybrać Głośniki TV albo System Audio. Pewnie w tym drugi przypadku idzie na wyjście optyczne. Jak kupię odpowiedni kabel to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się poniekąd i wszystko gra. Dzięki za podpowiedzi - temat do zamknięcia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszołomy, jakie wyjścia optyczne ? Odszukaj w instrukcji swojego tv HDMI ARC - które złącze i jak aktywować, następnie dvd wepnij kablem hdmi do czarnego gniazda hdmi w ampli a z ampli kabel hdmi z szarego vniazda do tv, jeśli masz arc w tv to ampli będziesz sterował z poziomu pilota tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem już wyjściem optycznym z telewizora do OPT1 czy tam OPT2 do Amplitunera i steruję głośnością w Amplitunerze, ale mam wrażenie ze subwoofer się nie załącza podczas gry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...