Skocz do zawartości
movemint yeet

Który RTX 2060S?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuje lekki upgrade (o ile taki upgrade można nazwać lekkim) mojego GPU z GTX 1060 3GB na RTX 2070. Mam niestety problem, ponieważ mój budżet to 2200 zł. Jeśli moglibyście mi doradzić najlepszą wersję w takiej cenie to byłbym wdzięczny.

 

Aktualne specyfikacje:

- AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz | SPC Grandis 2

- Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB OC WF

- MSI B450 TOMAHAWK

- Ballistix Sport LT, DDR4, 16GB, 3200MHz

- SPC Supremo 550W Gold

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez movemint yeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może o KFA2 GeForce RTX 2070 Super

 

Lepiej brać wersję Super, a ta mieści się w twoim budżecie. Niestety nie znam opinii na temat KFA2

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może o KFA2 GeForce RTX 2070 Super

 

Lepiej brać wersję Super, a ta mieści się w twoim budżecie. Niestety nie znam opinii na temat KFA2

RTX 2070 Super będzie za mocną kartą na Ryzen'a 7 2700 (sory że nie podałem wcześniej specyfikacji), a sam RTX 2070 będzie miał pogorszoną wydajność o mniej-więcej 20% przez CPU, ale dzięki za sugestie. Może jeszcze pomyślę o KFA2 RTX 2070 Super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważałeś może Radeona RX 5700 XT?

(Sam przeskoczyłem z GTX 1050 na RTX 2070 Super :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JayzTwoCents sprawdzał 2080 i 2080Ti na tym procesorze. Obejrzyj sobie filmik na yt. Nie sądzę, żeby 2070S była za mocna dla tego procesora.

 

 

EDIT: Sorki, sprawdzał na 2700X ale z 2080 było spoko.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JayzTwoCents sprawdzał 2080 i 2080Ti na tym procesorze. Obejrzyj sobie filmik na yt. Nie sądzę, żeby 2070S była za mocna dla tego procesora.

 

 

EDIT: Sorki, sprawdzał na 2700X ale z 2080 było spoko.

W 1080p ten procesor do tej karty to porazka...

 

RTX 2070 Super będzie za mocną kartą na Ryzen'a 7 2700 (sory że nie podałem wcześniej specyfikacji), a sam RTX 2070 będzie miał pogorszoną wydajność o mniej-więcej 20% przez CPU, ale dzięki za sugestie. Może jeszcze pomyślę o KFA2 RTX 2070 Super...

Skoro masz 2200zl to bierz 2070S nawet jak bedzie za mocna, chyba lepiej miec gpu na zapas niz nie miec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważałeś może Radeona RX 5700 XT?

(Sam przeskoczyłem z GTX 1050 na RTX 2070 Super :P )

Nie jestem przekonany do GPU od AMD przez moich znajomych. Ma swoje zalety (np. taniej niż NVIDIA), ale podobno jakościowo jest gorzej. Nie znam się na GPU, dlatego zastanawiałem się nad RTX 2070 ze względu na to, że gram w gry z Ray-Tracingiem, a GTX 1060 3GB nie wyrabia ;P. Ale dzięki za sugestie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 2070 super, może teraz nie wykorzystasz mocy z obecnym cpu ale w przyszłości już tak

 

Nie jestem przekonany do GPU od AMD przez moich znajomych. Ma swoje zalety (np. taniej niż NVIDIA), ale podobno jakościowo jest gorzej. Nie znam się na GPU, dlatego zastanawiałem się nad RTX 2070 ze względu na to, że gram w gry z Ray-Tracingiem, a GTX 1060 3GB nie wyrabia ;P. Ale dzięki za sugestie :D

 

co masz na myśli pisząc, że GPU od AMD jest gorsze jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 2200zl to bierz 2070S nawet jak bedzie za mocna, chyba lepiej miec gpu na zapas niz nie miec ;)

W sumie racja... No nic nie śpieszę się tak z zakupem nowego GPU, bo jeszcze gram w mniej wymagające gry jak CS:GO, LoL czy MK10. Zastanowie się nad RTX 2070S. Może jeszcze troche zaoszczędze to dokupie lepszy procek.

 

co masz na myśli pisząc, że GPU od AMD jest gorsze jakościowo?

Po prostu moi znajomi narzekają, ale sam nie wiem o co im dokładnie chodzi. Mówią, że na początku było ok, ale po 3-4 miesiącach karta zaczynała nie wyrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu moi znajomi narzekają, ale sam nie wiem o co im dokładnie chodzi. Mówią, że na początku było ok, ale po 3-4 miesiącach karta zaczynała nie wyrabiać.

 

Osobiście posiadam R9 270X który jest kilku letnią kartą i nie narzekam. Dodam, że GPU od AMD z czasem raczej zyskują niż tracą, mimo to jeśli chcesz grać w gry z raytracingiem to w obecnej sytuacji zakup karty graficznej od AMD nie ma większego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym procesorem, po OC to dobre CPU do gier. Tu akurat 2700X po OC ale 2700 kręci się dość podobnie, może ciut gorzej:

 

srednia_gry.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procesor nie narzekam. Jestem z siebie dumny, że kupiłem tak dobry procesor i to jeszcze w promocji. Myślę przyszłościowo, dlatego zastanawiałem się nad RTX 2070. Tutaj jest link, gdzie sprawdzałem jak GPU sobie radzi z tym prockiem, ale w komentarzach krytykują te benchmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić RTX 2070 to możesz rozejrzeć się za RTX 2060 Super (8GB), różnica w wydajności jest nie wielka 3-5% na korzyść 2070, za 2060 Super przemawia niższa cena. 2070 Super jest już znacznie wydajniejszy ale i w kwocie do 2200 ciężko będzie dostać.

 

Obecnie na brzoskwince jest KFA2 GeForce RTX 2070 Super Ex 8GB GDDR6 za 2180 pln i to jest niezła propozycja.

morele. net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-8gb-gddr6-27isl6mdu9ek-6130183/

 

Tu masz porównanie modeli

 

2060 Super

 

2070

 

Od siebie dodam tylko że miałem okazje pobawić się RTX 2070 MSI Armor - test na podkręconym 3570K (komp znajomego) i na mojej konfiguracji z R7 1700 tyle że monitor 49" 32:9 Samsung 144Hz różnica w płynności pomiędzy 3570K a R7 1700 odczuwalna znacznie na korzyść R7 1700 ale przy rozdzielczości 3840x1080 szału z FPS nie było.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić RTX 2070 to możesz rozejrzeć się za RTX 2060 Super (8GB), różnica w wydajności jest nie wielka 3-5% na korzyść 2070, za 2060 Super przemawia niższa cena. 2070 Super jest już znacznie wydajniejszy ale i w kwocie do 2200 ciężko będzie dostać.

 

Obecnie na brzoskwince jest KFA2 GeForce RTX 2070 Super Ex 8GB GDDR6 za 2180 pln i to jest niezła propozycja.

 

Tu masz porównanie modeli

 

2060 Super

 

2070

Na razie po aktualnej dyskusji najbardziej zastanawiam się nad KFA2 RTX 2070/2070S. Oczywiście nie spieszę się z zakupem, ale lepiej omówić temat wcześniej i później finalnie zdecydować, niż od razu zdecydować, a później być niezadowolonym. Dzięki za sugestie 2060S, bo jest rzeczywiście bliska 2070, ale jednak 2070S będzie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na piszczące cewki, np. mój MSI 2070 Super Gaming X Trio trochę piszczy i nie jest to odosobniony przypadek; a nie wiem jak sytuacja wygląda w 2070S z „biedniejszą” sekcją zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na piszczące cewki, np. mój MSI 2070 Super Gaming X Trio trochę piszczy i nie jest to odosobniony przypadek; a nie wiem jak sytuacja wygląda w 2070S z „biedniejszą” sekcją zasilania.

Dzięki że to uwzględniłeś, bo totalnie o tym zapomniałem... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do GPU od AMD przez moich znajomych. Ma swoje zalety (np. taniej niż NVIDIA), ale podobno jakościowo jest gorzej. Nie znam się na GPU, dlatego zastanawiałem się nad RTX 2070 ze względu na to, że gram w gry z Ray-Tracingiem, a GTX 1060 3GB nie wyrabia ;P. Ale dzięki za sugestie :D

 

Mam znajomych co twierdzą tak samo :lol2: :lol2:

Proponowałem znajomemu RX 5700, którego mam za 1350, bo wahałem się czy nie iść w XT,

ale usłyszałem, że zawsze miał Invidie, jest lepsza i nie chce się pchać w jakieś lewe firmy,

kupił tydzień temu GTXa 1660 i jest przekonay, że ma lepszą kartę niż mój RX 5700 :lol2: :lol2: ,

bo GTXy są do gier a AMD to do koparek albo do niczego :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych co twierdzą tak samo :lol2: :lol2:

Proponowałem znajomemu RX 5700, którego mam za 1350, bo wahałem się czy nie iść w XT,

ale usłyszałem, że zawsze miał Invidie, jest lepsza i nie chce się pchać w jakieś lewe firmy,

kupił tydzień temu GTXa 1660 i jest przekonay, że ma lepszą kartę niż mój RX 5700 :lol2: :lol2: ,

bo GTXy są do gier a AMD to do koparek albo do niczego :lol2: :lol2:

Dlatego zdecydowałem się na RTX 2070 lub 2070S. Z mojego PC-ta koparki nie będę robił, bo ja się w takie rzeczy nie bawię. Może kiedyś jak będę więcej zarabiał :lol2:

 

Myślę przyszłościowo. Będę grał w Cyberpunka 2077, a aktualnie gram w Forze Horizon 4, Wiedźmina 3 i GTA V (trochę stara gra, ale nadal wymagająca ;) ).

 

Nie spieszę się również z zakupem nowego GPU, bo jeszcze sobie pogrywam w CS:GO, LoL'a czy legendarnego Minecraft'a na shaderach :cool::lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie dzisiejszy test Blacka na x-kom

. Niestety Ryzen 2700 mocno ogranicza RTXa2070 Super i praktycznie nie ma różnicy w grach w porównaniu do RTX2060 Super. Nic ponad RTX2060 Super bym nie brał bo nie ma sensu do CPU słabszych niż i7-9700k. Sam połączyłem Ryzen 1700 @4,1Ghz z RX5700XT i karta jest mocno ograniczona w FHD. Chyba, że ktoś gra w 1440p to można brać RTX2070/Super. Inaczej do Ryzen 2700 RTX 2060 Super (wydajnośc RTX2070) za 1800zł www.morele.net/karta-graficzna-gainward-rtx-2060s-8gb-super-phantom-gs-471056224-1068-6276839/

i nie wywalał więcej kasy bez sensu.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdecydowałem się na RTX 2070 lub 2070S. Z mojego PC-ta koparki nie będę robił, bo ja się w takie rzeczy nie bawię. Może kiedyś jak będę więcej zarabiał :lol2:

 

Myślę przyszłościowo. Będę grał w Cyberpunka 2077, a aktualnie gram w Forze Horizon 4, Wiedźmina 3 i GTA V (trochę stara gra, ale nadal wymagająca ;) ).

 

Nie spieszę się również z zakupem nowego GPU, bo jeszcze sobie pogrywam w CS:GO, LoL'a czy legendarnego Minecraft'a na shaderach :cool::lol2: .

W Forzie Horizon 4 RX 5700(XT) radzą sobie świetnie,

1080p prawie wszystko na ultra, blokada na 100 FPS i karta łapie obciążenie 65-75%.

Ja poszedłem w RX 5700 ze względu na cenę, wróżę też lepszą przyszłość Navi, ale są to tylko moje własne przemyślenia,

wyjdzie Ampere to RTX 20X0 zostaną olane przez Invidię i zaczną nielogicznie tracić wydajność, kod będzie pisany pod nową generację.

Navi nowa architektura(RDNA) myślę, że będzie się dobrze trzymać przez najbliższe 2 lata.

Pokombinowałem, odblokowałem sobie limity teraz mam średnie taktowanie w w przedziale 1890-1940

przy poborze mocy 170W po dokonaniu UV.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie dzisiejszy test Blacka na x-kom

. Niestety Ryzen 2700 mocno ogranicza RTXa2070 Super i praktycznie nie ma różnicy w grach w porównaniu do RTX2060 Super. Nic ponad RTX2060 Super bym nie brał bo nie ma sensu do CPU słabszych niż i7-9700k. Sam połączyłem Ryzen 1700 @4,1Ghz z RX5700XT i karta jest mocno ograniczona w FHD. Chyba, że ktoś gra w 1440p to można brać RTX2070/Super. Inaczej do Ryzen 2700 RTX 2060 Super (wydajnośc RTX2070) za 1800zł www.morele.net/karta-graficzna-gainward-rtx-2060s-8gb-super-phantom-gs-471056224-1068-6276839/

i nie wywalał więcej kasy bez sensu.

Też tak myślałem, ale stawiałem na lepsze GPU ze względu na to, że niedługo po wymianie, kupie nowy procek.

 

Mam tylko takie pytanie: Jeśli grałbym np. w Battlefield V na RT to różnica FPS-ów w tych dwóch kartach (RTX 2060S/2070S) będzie znacząca, czy nie za bardzo?

Edytowane przez movemint yeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz na tym teście dopiero najmocniejsze Intele są w stanie wykorzystać sensownie karty rtx2070 super i wyżej. Co będzie w przyszłym roku po wyjściu 10 gen Intela tego nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze mówiłem, że dobór optymalnych podzespołów się liczy.

 

Mając np. Ryzena 7 1700 + RTX2080 - odczujesz w niektóych grach boost FPS, ale w większości gier karta się będzie nudzić.

 

Pytanie jest, czego Ci brakuje? Wydajności graficznej na GTX1060 3GB - jasne, bierz RTX2060 Super i będziesz łykał każdą obecnie grę na ultra detalach.

 

Głupotą jest teraz brać 2070 Super, bo za jakiś czas wymienisz procka - kupisz intela 10gen, wykosztujesz się, to karta będzie znów bottleneckiem :) i tak w kółko.

 

Kupuj cały zestaw na jaki cię obecnie stać. Wyduś wszystko z tego Ryszarda 2700, łącz go z RTX2060S i ciesz się komfortową rozgrywką na najbliższe 2 lata, potem wymień całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze mówiłem, że dobór optymalnych podzespołów się liczy.

 

Mając np. Ryzena 7 1700 + RTX2080 - odczujesz w niektóych grach boost FPS, ale w większości gier karta się będzie nudzić.

 

Pytanie jest, czego Ci brakuje? Wydajności graficznej na GTX1060 3GB - jasne, bierz RTX2060 Super i będziesz łykał każdą obecnie grę na ultra detalach.

 

Głupotą jest teraz brać 2070 Super, bo za jakiś czas wymienisz procka - kupisz intela 10gen, wykosztujesz się, to karta będzie znów bottleneckiem :) i tak w kółko.

 

Kupuj cały zestaw na jaki cię obecnie stać. Wyduś wszystko z tego Ryszarda 2700, łącz go z RTX2060S i ciesz się komfortową rozgrywką na najbliższe 2 lata, potem wymień całość.

Tutaj ująłeś wszystko.

 

Myślałem o RTX 2070 tylko dlatego, że ktoś tu na forum mi robił zestaw PC z którego aktualnie korzystam. Doradził mi, że jeśli chce zmieniać GPU to minimalnie na RTX 2060 dlatego zastanawiałem się nad RTX 2070 / 2070S. Później sprawdzałem opinie i benchmarki i wszystko wychodzi na RTX 2060S :D

 

Teraz trzeba znaleźć dobrego RTX 2060S (od jakiej firmy w jakiej "wersji" :lol2: ). Nie musi być jakiś cichy, ale żeby nie był "suszarką". Zastanawiam się nad takim Palitem albo Gainwardem (Gainward ze spożywczaka bo taniej :lol2: ), ale może coś mi lepszego doradzicie. Nie wiem również jak jest z tym RT, bo nigdy z nim jeszcze nie miałem do czynienia :lol2: . Maksymalnie 2000 zł ze względu na to, że muszę jeszcze kupić nowe słuchawki i myszkę :lol2:

Edytowane przez movemint yeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że GS phantom jest z 1800pln to całkiem niezła propozycja. Tylko to takie nie małe bydle i bez podpórki pod GPU nie podchodź :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...