Skocz do zawartości
movemint yeet

Który RTX 2060S?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie miałem już dwie karty Gigabyte i trzeciej już nie kupie, zwyczajnie robią gówniane chłodzenia, poczekam jednak na BF.

Gigabyte trzeba przyznać ma bardzo złe chłodzenia :)

 

Do czego MUST HAVE 120hz? Chyba nie do gier? Ryzen 2700 to sensowny wybór do grania 60/75hz.

 

Chyba, że grasz w jakieś mniej wymagajace ściganki, czy cuś.

Do czego może być 120Hz jak nie do gier? :lol2: CS:GO bo przy tych 60Hz to bardzo słabiutko... A Ryzen 2700 wziąłem ze względu na to, że montuje i renderuje filmy za pieniądze ;) W mniej wymagające ściganki to np. Dirt 2/3/Rally, ale Forze Horizon 4 najczęściej (i jest bardziej wymagająca niż te starsze gierki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod monitor 120 Hz to zdecydowanie brałbym tego 2070 Super. No i niestety warto byłoby pomyśleć o zmianie procesora. Miałem u siebie 1700 i 3600, w grach na monitorze 144 Hz jest spora różnica. Co do montażu i kodowania wideo to też jest szansa , że taki 3600 dogoni 2700 dzięki AVX (przynajmniej w benchmarkach H265 jest już wydajniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod monitor 120 Hz to zdecydowanie brałbym tego 2070 Super. No i niestety warto byłoby pomyśleć o zmianie procesora. Miałem u siebie 1700 i 3600, w grach na monitorze 144 Hz jest spora różnica. Co do montażu i kodowania wideo to też jest szansa , że taki 3600 dogoni 2700 dzięki AVX (przynajmniej w benchmarkach H265 jest już wydajniejszy).

 

Jak pod monitor 1440p to 2070Super.

 

Jak pod większą ilość HZ w 1080p, to 2060S wystarczy, a minimalny FPS ograniczy jedynie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080P 60120fps wymaga większej mocy obliczeniowej od GPU niż 1440P 60fps. Fakt, przy 120 fps część gier będzie ograniczana przez CPU (zwłaszcza w razie zachowania R7 2700), ale średni fps będzie wyraźnie wyższy, a spadki w okolice 80-90 fps nie powinny być zbyt dokuczliwe w przypadku posiadania monitora wspierającego VESA Adaptive Sync.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080P 60fps wymaga większej mocy obliczeniowej od GPU niż 1440P 60fps.

a to jakaś nowość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080P 60fps wymaga większej mocy obliczeniowej od GPU niż 1440P 60fps. Fakt, przy 120 fps część gier będzie ograniczana przez CPU (zwłaszcza w razie zachowania R7 2700), ale średni fps będzie wyraźnie wyższy, a spadki w okolice 80-90 fps nie powinny być zbyt dokuczliwe w przypadku posiadania monitora wspierającego VESA Adaptive Sync.

 

 

może jakimś pokrętnym myśleniem chodziło ci o CPU :D?

bo z GPU to zaprzeczamy zasadą grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na owocowym sklepie Gainwarda RTX 2060 Super Ghost za 1769zł, całkiem dobra cena, warto to brać ? Ktoś coś może o tej karcie powiedzieć ?

Edytowane przez kynek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, miałem na myśli, że 1080P 120fps wymaga większej mocy obliczeniowej od 1440P 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki mały prezencik - 2060S za 1600pln

https://proline.pl/?n=tydzien-gigabyte-sklep

 

Aż sam się zastanawiam czy sobie nie kupić.

 

ups już wyprzedane :E

 

Wiem że dorzucać można sobie w nieskończoność, ale outletowe okazję 2070 super są wrzucane w cenie 2000zl (i to nie najgorsze wersję chłodzenia). Moim zdaniem te 4 stówki są warte dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż 400zł i bierz tą:

https://www.x-kom.pl/p/504089-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-2060-super-rog-strix-oc-8gb-gddr6.html

 

W sklepie morele jest tańsza niż w xkom.

 

Ale gainward nie jest złą kartą i też jest OK.

 

Bardziej szukałem tej najlepszej z najtańszych nie z najdroższych, z tego co widze 2125zł na morelach jest, więc dużo za dużo. Skłaniałem się dać maksymalnie 2000zł gdzie jest MSI Gaming X, ale i nawet ta wydaje mi się za droga, biorąc pod uwagę, że jest duży wybór poniżej 1850zł.

Edytowane przez kynek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh my tu o ograniczeniach GPU na Ryzen'ie a tymczasem w RDR2 nawet 2080TI w 1080p na ultra nie potrafi zapewnić 60 fps (i to bez RT) :E masakra :E

 

Faktycznie wyrwanie 2070S na promocji może nie być złym pomysłem. Sam jednak z założenia celuje w inny budżet - najlepiej do 1,5k pln i ciągle zastanawiam się czy warto brać RX 5700 na turbinie, z jednej strony głośna i gorąca konstrukcja z drugiej ograniczenia w mojej obudowie i wyrzucanie gorącego powietrza na zewnątrz, skłaniają mnie własnie w kierunku turbiny. Zwykłej 2060 z 6GB VRAM nie chce a Super jest niestety znacznie droższy :/ Samo RT interesuje mnie bardziej od strony wykorzystania w programach 3d (w przyszłości) niż w obecnych grach. Tyle że mi na wysokim FPS nie zależy, komp i tak jest podpięty pod TV FHD (matryca 100Hz ale ograniczenie przez HDMI do 60Hz) i 60fps w zupełności mi wystarcza (monitora nie potrzebuje) za to patrząc że pewnie w przyszłości zamienię 40" FHD na 55-65" 4K chciałbym by GPU pociągnęło starsze gierki w 4K medium/high. Procka pewnie zmienię za 3-4 lata na Ryzena 3gen lub 4gen.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...