Skocz do zawartości
Dekero

Składanie Komputera Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Ryzen 5 2600 4x12 3,9 OC

Chłodzenie: Spartan 3

RAM: G.Skill 1x8 łącznie=16GB 3200MHz

Dysk Twardy: WD BLUE SSD M.2 SATA MAX zapis/odczyt = 560 MB/s 530 MB/s <--- Nie za mało? myślę również o NVME

Płyta Główna: GIGABYTE GA-A320M-S2H

Karta Graficzna: Tutaj jest o czym porozmawiać bo nie mam zielonego pojęcia czy wybrać Radeona 8GB Armor czy NVIDIA 4GB? (do 800zł)

Zasilacz: 600W chyba wystarczy? z zasilaczem nie będzie żadnego problemu tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na a320 nie pozwoli Ci na żadne OC a Ryzena 2600 pasowałoby podkręcić. Jesli ma być tanio to np B450M S2H albo Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2 , lub trochę drozej MSI B450M PRO-VDH MAX AM4

 

Ram -Ostatnio modne są pamięci cruciala, podobno nieźle się kręcą Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 lub Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze wystarczy w zupełności.

 

Zamiast spartana weź Fere 3

 

Jeśli chodzi o kartę, to dozbieraj do GTX1660 i szukaj tez promocji. może trafisz coś w czarny piątek, czy tam cyber poniedziałek.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mogę się zapytać jaka jest różnica pomiędzy Spartanem a Ferą? bo jak czytałem w internecie to spartana wybierają częściej niż Fere 3

Drugie moje pytanie o RAM co jest nie tak z G.SKILL ? nie podkręca się ich ?

GTX 1660 hmm ale aż tysiak :/ będzie ciężko a co jest nie tak z armorem? albo innym gtx ?

Dziękuje również za pomoc przy płycie głównej jeżeli mogę się spytać skąd wiedziałeś?/aś że nie podkręca procesorów drugiej generacji amd?

 

I jak z tym ssd? bo znalazłem

SSD WD Blue SN500 M2 PCIe NVMe 500GB odczyt i zapis ma wyższy niż 550MB/S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mogę się zapytać jaka jest różnica pomiędzy Spartanem a Ferą? bo jak czytałem w internecie to spartana wybierają częściej niż Fere 3

 

 

Fera jest mocniejsza od spartana (chłodzi lepiej)

 

Drugie moje pytanie o RAM co jest nie tak z G.SKILL ? nie podkręca się ich ?

 

Nigdzie nie napisałem ze się ich nie podkręca, po prostu pamięci cruciala są ostatnio polecane jako właśnie dobre pod OC -Tanie i dobre.(te pierwsze pamieci z linka 3200 w x-comie są obecnie drogie, można je dorwać w innym sklepie za 335 zł)

 

GTX 1660 hmm ale aż tysiak :/ będzie ciężko a co jest nie tak z armorem? albo innym gtx ?

 

GTX GTIXOWI nie równy, GTX1060 to poprzednia, na chwilę obecną już po prostu starsza generacja kart, co zatem idzie słabsza od obecnych(gtx1660).

 

Dziękuje również za pomoc przy płycie głównej jeżeli mogę się spytać skąd wiedziałeś?/aś że nie podkręca procesorów drugiej generacji amd?

 

Pierwszej generacji ryzenow tez nie podkręcisz na a320. A320 to chipset do tanich, płyt z zablokowaną możliwością OC procesora, podkręcić mona na nich tylko pamięć. Skąd to wiem? Wystarczy poczytać i śledzić choć odrobinę informacje na temat produktów/podzespołów.

 

PS Zbliżają się święta, będzie sporo promocji, jak będziesz śledził rynek na bieżąco, to powinieneś wyrwać coś(kartę) znacznie taniej niż 1000

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD -Jeśli chodzi o zwykłe użytkowanie PC, to nie poczujesz w zasadzie różnicy miedzy SSD SATA a NVMe. Jeśli byś wykonywał dużo operacji na plikach, kopiowanie miedzy dyskami dużej ilości danych np. to różnica by była. (oczywiście oba dyski musiałyby być NVMe)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD -Jeśli chodzi o zwykłe użytkowanie PC, to nie poczujesz w zasadzie różnicy miedzy SSD SATA a NVMe. Jeśli byś wykonywał dużo operacji na plikach, kopiowanie miedzy dyskami dużej ilości danych np. to różnica by była. (oczywiście oba dyski musiałyby być NVMe)

Jeśli dysk NVMe to tylko z radiatorem. Grzeje się i traci prędkość bez radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy PC tylko do grania w gierki :D

 

To mówicie, że z takim zestawem gierki będą śmigać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...