Skocz do zawartości
kaczm

Intel Core i5-9500h prośba o porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule mam kilka pytań odnośnie procesora i5-9500h. Jako że jestem zielony w temacie pytania mogą być głupie lecz nie znalazłem na nie odpowiedzi. Pierwsze z nurtujących mnie pytań to to dlaczego patrząc na strony internetowe czytam, że procesor ma 6 rdzeni i 6 wątków a patrząc na program CPu-Z program pokazuje że rdzeni posiadam 4 a wątków 8? Drugie pytanie odnosi się do OC tego procesora czy jest w ogóle możliwe i z jakich źródeł najlepiej czerpać tą tajemniczą wiedzę na ten temat. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz nieaktualny cpu z.

Tego procesora nie podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu z jest na nowo pobrane dzisiaj i wersja zgadza się z najnowszą podaną na stronie więc to raczej nie jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w tytule mam kilka pytań odnośnie procesora i5-9500h. Jako że jestem zielony w temacie pytania mogą być głupie lecz nie znalazłem na nie odpowiedzi. Pierwsze z nurtujących mnie pytań to to dlaczego patrząc na strony internetowe czytam, że procesor ma 6 rdzeni i 6 wątków a patrząc na program CPu-Z program pokazuje że rdzeni posiadam 4 a wątków 8? Drugie pytanie odnosi się do OC tego procesora czy jest w ogóle możliwe i z jakich źródeł najlepiej czerpać tą tajemniczą wiedzę na ten temat. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i Pozdrawiam.

 

Na której stronie przeczytałeś że Twój procesor ma 6C/6T mógł byś podrzucić link. Drugie pytanie ile Ci CPU-Z pokazuje pamięci Cache L3?

 

PS. Nigdzie nie widzę informacji o i5-9500h więc zdecyduj się jaki masz konkretnie model bo ciężko doradzać.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi wszystko przez moją ślepotę dopiero za setnym razem zauważyłem że wpisuje procesor 9500 a chodzi mi o 9300 przepraszam za zawracanie głowy temat do zamknięcia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desktop czy laptop? Mniemam że to lapek skoro ma dopisek "H", a to znaczy że są 4 zamiast 6 rdzeni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...