Skocz do zawartości
kochan4

asrock b450m pro4

Rekomendowane odpowiedzi

szukam niedrogiej płyty z możliwościami OC (jakieś lekkie, głownie ramów), czy taki Asrock wystarczy? czy będzie dobrze współpracował z ramami G.Skill Ripjaws 3200Mhz?

płyta będzie pod ryśka 2600

 

aha, dodam jeszcze , że warunkiem wyboru są 4 sloty na ramy

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że ktoś oglądał nowy film Blacka na YT ale co do płyty woli sie na forum upewnić. Dobra ekonomiczna plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że ktoś oglądał nowy film Blacka na YT ale co do płyty woli sie na forum upewnić. Dobra ekonomiczna plyta.

niestety nic nie oglądałem, ale jak coś w temacie możesz link podesłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do O/C tylko MSI.

 

1. Gaming Plus - ale za droga.

 

2. Gaming / Tomahawk.

 

3. A-Pro

 

z mATX

 

1. Bazooka Plus i Mortar MaX

 

innymi nie ma co sobie zawracać głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do O/C tylko MSI.

mógłbyś to sprecyzować? co w asrocku nie dali żadnych opcji do OC? pisałem, że jeśli OC to delikatne, pewnie na najtańszym matx za 200 by mi wystarczyło, ale mam tez inne wymagania (m2, 4sloty ram, 6 sata, duzo usb)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dali jakieś pomieszane i nieprecyzyjne.

 

Zobacz sobie co tu Lipton wygadał na temat tych płyt i ich biosów, czy temperatur sekcji

 

Zresztą może kiedyś Ci się zachcieć wziąć 8 rdzeniowego procka i co wtedy jak będziesz miał badziewną płytę?

 

Z MSI wypisałem najlepsze. Ciężko o takie za 200zł. Najtańszy z tych co podałem chyba Mortar MAX, widziałem promki lekko poniżej 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą może kiedyś Ci się zachcieć wziąć 8 rdzeniowego procka i co wtedy jak będziesz miał badziewną płytę?

 

na jakiej podstawie uważasz, że to są badziewne płyty? ten asrock co podałem w temacie ma dość dobrą sekcje zasilania, w dodatku chłodzoną, to nie czasy phenomów, gdzie firmy wypuszczały płyty z 3-fazowymi sekcjami i opisem , że niby obsługuje proca, a okazywało sie, że nawet nie wstawał

wziąłbym msi 450m ale z tego co widziałem to wszystkie sa z 2 sltami ram i nie wiem czy mają m2 (po prostu dalej nie patrxzyłem, jak zobaczyłem że tylko dwa gniazda ramów)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Które B450 mają 2 sloty ram?

 

Polecałem Mortar MAX, ten ma 4, Bazooka Plus też 4...

 

A na jakiej podstawie, obejrzałeś film liptona? Pokazał pokręcone ustawienia w biosie i jednak słabe chłodzenie VRM. MSI mają po 10-20 C niższe temperatury.

 

Jeden slot M2 dziś to chyba standard :hmm:

 

Bazooka

https://pl.msi.com/Motherboard/B450M-BAZOOKA-PLUS/Specification

 

1x M2 + 4x ram

 

Mortar ma x2 M2 i x4 ram.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie Pro4 do Ryśka 2600 z OC to jednak trochę takie igranie z ogniem. Niby wystarczy, ale musisz zapewnić dobry airflow w okolicach sekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie Pro4 do Ryśka 2600 z OC to jednak trochę takie igranie z ogniem. Niby wystarczy, ale musisz zapewnić dobry airflow w okolicach sekcji.

ja mam mid towera chifteca, dodatkowo Lipton nie zrobiłeś testu z wsadzonym asrockiem do budy i puszczonym na nim jakimś powiewem, a radiatory na sekcji asrocka az sie o to proszą - poza tym cepa raczej nie bede kręcił bo do mojej gtx1660 to i tak az nadto mi styknie, raczej będę próbował uv na procku zrobić, jak to mam w zwyczaju z każdym swoim cpu w celu zbicia temperatur

 

szkoda , że nie masz jakiegoś asrocka na b450 i ryśka 2600 (chyba ze względu na cena/wydajność the best obecnie na rynku), ciekaw jestem ile by tak w budzie z lekkim owiewem ci wyszło na sekcji z tym prockiem, obstawiam, że bez OC 80 by nie przekroczyło ;)

 

jeszcze zastanawiam sie nad msi b450m bazooka v2 za 370, ale cena o prawie 70 większa, a płyta coś biednie wygląda w porównaniu do asrocka b450m pro4

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się proszą, dlatego pokazałem ile można na tym zyskać przy MSI. Myślę że skala w przypadku ASRocka będzie bardzo podobna. Ryśka 2600 nie mam w dyspozycji, jedynie model 3600 i B450M Steel Legend.

Jeżeli masz dobry przepływ z topu i wentylatora CPU to śmiało możesz rozważyć tę propozycję. Aczkolwiek sam jednak wolałbym wziąć coś lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wezmę msi b450m Bazookę v2, mam nadzieje , że bios jest podobny w niej jak w tych testowanych msi przez ciebie Lipton, bo niektóre opcje do OC mi sie tam spodobały ;)

i powiedz mi czy patriot viper v4 3000 2x8gb będzie spoko współpracować z płytami msi? bo mogę niedrogo kupić

 

edit

temat można zamknąć

zamówiony r5 2600

Patrioty 2x8gb 3000MHz

MSI b450m Bazooka v2

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kupić msi b450m mortar max, która ma trochę lepszą sekcje zasilania oraz wyższy tier według tych list:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

oraz

https://linustechtips.com/main/topic/1046357-motherboard-tier-list-x570-update/

Do zwykłego ryzena 2600 to chyba wszystko jedno jeśli nie planujesz mocniejszego oc procesora.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak naciągnąłem fundusze, przez co musiałem słabsze ramy kupić (na początku chciałem ripjawsy 3200Mhz), na sekcje z boku będzie nawiewał wentyl z Fery 3 (też dziś zamówiona bo moje stare chłodzenie nie będzie pasowało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak naciągnąłem fundusze, przez co musiałem słabsze ramy kupić (na początku chciałem ripjawsy 3200Mhz), na sekcje z boku będzie nawiewał wentyl z Fery 3 (też dziś zamówiona bo moje stare chłodzenie nie będzie pasowało)

 

Za swoją płyte zapłaciłem 360.

Mogłeś poczekać niecały miesiąc z zakupem do czarnego piątku, na pewno pojawiła by się promocja na procesor lub płytę w niższej cenie.

Jeśli nie w polskich sklepach to na np. amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i ramy ballistic, żeby polatały sobie na 3600Mhz, no ale już kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ramów wystarczy jak mi na 3400 polecą, nie zamierzam żyłować bo to później najczęstsza przyczyna niestabilności w grach (doświadczenia po OC ddr3 przy obecnym konfigu), druga sprawa, że to nie będą moje pierwsze patrioty i nigdy nie spotkałem się z jakimiś "niekręćliwymi" coś czuje, że dużo prędzej skończy mi sie OC proca niż ramów (w sensie,że zakładane przeze mnie wartości będą w 100% osiągać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troszeczkę takie pytanie poza tematem, czy dysk ssd z win10 po podpięciu do nowej płyty odpali i tylko sobie stery dogra czy muszę od nowa system instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię savów itp tak na wszelki wypadek. Może odpalić, ale też może nie działać jak trzeba. Ja robiłem formata po przesiadce z 1155 na Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie boję sie że z intela na amd mogą być jaja, ale robiłem to kiedyś na starszych systemach, więc pomyślałem , ze o "dziesiątkę" zapytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie boję sie że z intela na amd mogą być jaja, ale robiłem to kiedyś na starszych systemach, więc pomyślałem , ze o "dziesiątkę" zapytam ;)

 

Niecały miesiąc temu zrobiłem upgrade z intela i5 750, który był zainstalowany na dysku ssd z windowsem 10 ponad 3 lata.

Na pierwszy rzut oka wszystko działało.

Ale w grach pojawiły się 1s. lagi.

Dopiero świeża instalacja najnowszej wersji windowsa rozwiązała problem, widocznie jednak coś się gryzło z sterownikami lub windowsem.

Mimo usunięcia wcześniejszych sterowników dźwięku oraz karty graficznej w trybie awaryjnym programem ddu, oraz po instalacji sterowników do chpisetu b450, pobranego z strony amd.

Po ich instalacji w planie zasilania pojawił się nowy profil Amd Ryzen balanced, który utrzymuje minimalny stan dla procesora na 90% (ok. 3,10GHz), więc jeśli zależy ci na niskim poborze prądu w stanie spoczynku to będziesz musiał ręcznie wybrać zrównoważony plan.

Co ciekawe, po zmianie płyty głównej windows będzie prosił o ponowną aktywację.

Za pomocą narzędzia media creation tool, tworzysz bootowalnego pendrajwa z plikami instalacyjnymi windowsa, które zajmują ok 4GB.

Instalacja samego windowsa trwa ok. 15 minut.

Pamiętaj, żeby ograniczyć telemetrię w późniejszym etapie instalacji.

Nie musisz logować się za pomocą konta microsoft, wystarczy utworzyć konto lokalne: https://ithardware.pl/aktualnosci/windows_10_od_teraz_wymusza_zakladanie_kont_online_przy_instalacji_systemu-10375.html

Nie zapomnij nałożyć odpowiedniej ilość pasty termoprzewodzącej podczas zakładania nowego chłodzenia na procesor :cool:

 

1jpg_qapanre.jpg

 

 

3jpg_qapanxp.jpg

 

 

2jpg_qapanrs.jpg

 

 

Poradnik jak zamontować nowy procesor w sokecie oraz boxowe chłodzenie:

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...