Skocz do zawartości
Przemotar

[Zestaw] Do gier 3800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła pora zmiany leciwego PCta, ponieważ nie wyrabia już w nowszych tytułach. Kompa zmieniam głównie pod gry. HDD i SSD zostawiam ze starego blaszaka. Zestaw, który podpasował mi z innych tematów na forum:

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4 875,00 zł

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK 309,00 zł

Gigabyte B450 GAMING X AM4 339,00 zł

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N206SGAMING OC-8GC) 1 599,00 zł

Obudowa SilentiumPC Signum SG1M TG Pure Black (SPC232) 169,00 zł

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W 345,00 zł

SUMA: 3636zł.

https://proline.pl/koszyk/2230bcad

 

Co sądzicie o tym zestawie? Akurat pojawiła się promocja na RTX 2060 SUPER Gaming, dzięki czemu można kupić go 200zł taniej. Jak wypada ta wersja RTX 2060 SUPER na tle wersji od innych producentów? Czy można złożyć coś tu lepiej w budżecie do 3800zł?

Pytanie: czy zestaw ten (chodzi głównie o procesor) będzie się nadawał w przyszłości (np za dwa lata) jako baza pod jeszcze mocniejszą kartę graficzną (załóżmy, że dwa razy lepszą)? Obawiam się, że za rok, po premierze konsol, będzie na tyle duży skok w jakości grafiki w grach, że jednak będzie trzeba ją wymienić. Czy może jednak wziąć lepszy procesor żeby mieć lepszą bazę na przyszłość? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale może warto to rozważyć.

Edytowane przez Przemotar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby uniknać konieczności akt biosu, jak będzie z czego, to wrzuć sobie https://proline.pl/msi-b450-a-pro-max-am4-p1378187

 

Wszystko gra a 2060S Gaming można brać choć chłodzenie w zasadzie wypada tak samo jak w przypadku WF a chyba nawet i gorzej

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming to jedna z najgorszych wersji 2060S, no ale za 1600 zł nie ma co wybrzydzać.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming to jedna z najgorszych wersji 2060S, no ale za 1600 zł nie ma co wybrzydzać.

Dlaczego najgorszych? Mógłbyś przybliżyć co z nią jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom foundersa, ale nie ma też tragedii. Po prostu średnia karta pod względem chłodzenia, ale 1600 zł to dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako, że mój zestaw jest niemal identyczny, ośmielę się zadać pytanie w tym temacie zamiast zakładać nowy.

 

Mój koszyk: https://proline.pl/koszyk/fcd4ec83 - do tego dojedzie (mam nadzieję) 2060S (właśnie ta Gaming, jeżeli uda mi się załapać na tą promocję).

 

Jak widzicie dodałem do zestawu 2 dyski SSD: Adata SSD XPG SX8200 PRO 256GB M.2 NVMe - przeznaczony na system + programy oraz Crucial SSD MX500 1TB 2.5'' SATA3 - na zdjęcia, filmy, gry itd. Czy jest to dobre połączenie? Tj. czy te oba dyski będą normalnie działały razem z tą płytą główną (nie będzie problemów z brakiem wejść czy coś)? No i oczywiście czy oba modele są w miarę porządne? Mój budżet na same dyski wynosi 700zł.

 

Moje drugie pytanie dotyczy już samego składania. A konkretnie znalazłem na forum kod PROSET na złożenie komputera za złotówkę w sklepie Proline - którą opcję złożenia mam dodać (1, 3 czy 5 dni) aby zadziała z kodem? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sg1 nie posiada zatoki na napęd. Albo zmiana budy na rg4 czy Armis 3 albo napęd pod USB. Kod cały czas działa, musisz dodać montaż 3 albo 5 dni i wpisać kod.

Jeżeli chcesz dwa dyski, to zrobiłbym to na odwrót. Sata/ahci 240gb na system i soft, nvme 1tb SX 8200 pro na magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za rady. Rzeczywiście, obudowę trzeba w takim razie zmienić. Czy któraś z tych dwóch przez Ciebie wymienionych jest pod jakimś względem lepsza (tj. wentylacja czy coś) - czy może zasugerowałbyś coś jeszcze innego do 250 zł? - Jeżeli chodzi o wygląd to jest to dla mnie kompletnie bez znaczenia.

Edytowane przez Woo Hoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250 zł zobacz sobie na SG1X z 4 wentylatorami w zestawie. Kosztuje ona około 270 zł. Inna dobra opcja to jednak dopłata 50 zł do Pure Base 500 od BQ. Poniekąd takie wyjście z modeli budżetowych. Jak taniej, to na spokojnie możesz zostać na RG4 czy Armis3

 

SG1X oraz PB500 nie posiadają znów zatoki na napęd.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawu jednak jeszcze nie kupiłem. Na tę promocję na rtx 2060 super za 1600zł się nie załapałem (za długo zwlekałem). Czekam na BF, być może pojawią się jakieś promocje, bo i tak mi się nie spieszy ze zmianą. Mała ilość czasu przeznaczona na granie powoduje, że mogę na spokojnie przechodzić zaległe tytuły, które mają małe wymagania sprzętowe :) Prostując to co pisałem w pierwszym poście odnośnie AC - AC Odyssey był jedynie grą, która uświadomiła mi, że na tym sprzęcie nie jestem już w stanie zagrać komfortowo w co tylko zechcę. Jeśli chodzi o tytuły, na których bardziej mi zależy to RDR 2 oraz (i przede wszystkim) Cyberpunk 2077 (choć tu w sumie nic nie wiadomo o wymaganiach).

Natomiast wracając do zestawu - patrząc na wydajność Radeonów w RDR 2, zacząłem zastanawiać się nad kupnem 5700 XT zamiast RTX 2060 Super. Którą wersję polecalibyście, rozważając kupno przez Proline (razem z resztą zestawu) jak i z innych sklepów, oddzielnie? Widziałem sporą rozbieżność cenową w zależności od producenta, natomiast wydajnościowo były bardzo podobne (na podstawie porównania z kanału yt Hardware Unboxed). Czy, oprócz różnic w poborze prądu, temperaturze i głośności, jedyna różnica to większa możliwość jeśli chodzi o OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo czas, który dałem sobie na odczekanie żeby zobaczyć czy spadną ceny, właśnie dobiega końca :) ( swoją drogą, przez dwa i pół miesiąca ceny nie spadły, więc nie warto było czekać :D pewnie jak kupię zestaw to spadnią ;) ) W przyszłym tygodniu zamierzam zamówić zestaw. Drobne zmiany, które wprowadziłem w zestawie z pierwszego postu:

GPU: Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N206SGAMING OC-8GD) (w pierwszym poście był model z końcówką OC-8GC, natomiast ta jest z OC-8GD - tej pierwszej już nie ma)

Obudowa:SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) (w pierwszym poście jest wersja SG1M - zupełnie bez sensu bo gorsze chłodzenie z powodu braku siatki na froncie)

 

Zastanawiałem się czy nie dokupić dwóch wentylatorów do obudowy w celu lepszej wentylacji (1 na front i 1 na górę). Rozważałem model SilentiumPC Sigma Pro 120 PWM (SPC134)

 

Do zestawu zamierzam dokupić monitor 1440p 75 albo 144Hz.

 

Jak z lekkim OC w takim zestawie? Pytam zarówno o CPU, GPU jak i RAM. Da się coś podciągnąć żeby były zauważalne wzrosty w grach (RDR 2)?

Edytowane przez Przemotar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/ff5acb71

 

Bx na system, nvme na gry, chłodzenie 140 mm, 4 wentyle w budzie. CPU, pamięci i gpu śmiało pod oc. Zamiast 2060 super Gaming rozważ jeszcze RX 5700 XT Gaming od MSI. Wywal nawet tego bx i już będzie na lepsze gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/ff5acb71

 

Bx na system, nvme na gry, chłodzenie 140 mm, 4 wentyle w budzie. CPU, pamięci i gpu śmiało pod oc. Zamiast 2060 super Gaming rozważ jeszcze RX 5700 XT Gaming od MSI. Wywal nawet tego bx i już będzie na lepsze gpu

 

Chyba coś Ci się pomyliło, bo budżet na zestaw wynosi 3800zł (no w sumie do 4000zł), a Ty wrzuciłeś 3090zł bez karty graficznej, więc z kartą będzie prawie 5000zł :) Poza tym pisałem, że dyski już mam (SSD i HDD). No i nie chcę świecącej obudowy. Mam wrażenie, że pomyliłeś tematy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. W nocy w pracy na tel siedziałem i pomyliłem z wpisem w tym temacie z Woo Hoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...